Liége – Brugge 1:3 (kon.) | Anderlecht – Oostende 3:0 (kon.) | Waregem – Lokeren 1:0 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
3:0 (2:0)
KV Oostende
cz Nedeľa 14.12.2014, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a domácí RSC Anderlecht si bez větších potíží poradil s KV Oostende a zvítězil 3:0. Druhý poločas začal velmi poklidným tempem, které probudil až v 61. minutě svým gólem Praet. Ve zbytku utkání byla hra opět bez gólových šancí. Utkání se hrálo čistě a do 80. minuty nebyla udělena žádná žlutá karta. Pak proběhlo pár potyček a už se žlutilo. Závěr utkání si domácí ohlídali s přehledem a zaslouženě tak zvítězili. Dnes je to ode mě všechno, loučím se s vámi a přeji vám krásný večer. (19:56:16)

90+2

90
    Coulibaly fauloval Deschachta, ten mu to pak oplácel a dále se strkali. Oba aktéři jsou nakonec potrestáni žlutými kartami.

87
    Blaževič byl faulovaný N'Sakalou, standartní kop ale hosté nezužitkovali.

86
    Druhá změna v sestavě Anderlechtu, odešel Denis Praet a na závěr utkání se do hry zapojil Cyriac.

82
    Vzápětí střídají také hosté, na místo Fernanda nastupuje Blaževič.

82
    Domácí střídají, ze hřiště odchází Acheampong, kterého střídá Conté.

81
    Po šanci domácích se před Ovonem strhla velká strkanice, z níž rozhodčí vyvozuje hned několik trestů, žlutou kartu si vysloužil Ruytinx, Ovono a Mitrovič.

77
    Tempo hry se opět hodně zpomalilo a RSC si jde jistě pro tři body.

74
    Najar našel rozběhnutého Vanden Borra, ten místo zakončení upadl a faul mu odpískán nebyl.

71
    Wilmetova střela byla sice přesná, ale příliš pomalá.

70
    Druhé střídání hostujícího týmu, odešel Jonckheere, přišel Ruytinx.

67
    Coulibaly předvádí parádní kličky, ale to mu k dostání balónu do vápna nepomáhá.

64
    Další šanci Anderlechtu zastavil údajný ofsajd.
    Denis PRAET - 3:0

61
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Najar dostal balón na pravou stranu, odkud přízemním centrem hledal spoluhráče před bránou, Dendocker ani Mitrovič zakončit nezvládli, a tak se ke střele dostal DENIS PRAET, který střílel úspěšně. 3:0.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále 2:0 pro domácí. Druhý poločas se hraje zatím pomalu a bez gólových šancí. Také se hraje bez faulů, které by musely být trestány.

58
    Krásnou a hlavně rychlou kombinaci teď předváděli na půlce soupeře hosté. Coulibaly ale neměl dost času na zakončení a tak o balón přišel.

57
    Tečovaný balón z rozehrávky skončil za brankou

56
    Tielemans byl faulovaný těsně za šestnáctkou Jonckheerem.

55
    Na řadu přichází první střídání hostů. Hřiště opouští Berrier, kterého nahrazuje Wilmet.

54
    Fernando zkusil Prota prostřelit u bližší tyče, gólman RSC ale obstál.

53
    Fernando dostal nabídku, kterou však nemohl přijmout. Pas na něj byl příliš dlouhý.

51
    Vanden Borre našel krásnou ulicí nabíhajícího Najara, ten ale už neměl čas pro střelu.

48
    De Schutter fauluje vepředu Najara.

46

První poločas je již minulostí a domácí Anderlecht vede 2:0. RSC bylo aktivnější od samého začátku, ale hrálo se klidným tempem. V dvacáté minutě ale skóre otevřel Praet a tři minuty na to zvyšoval na 2:0 Mitrovič. Po těchto brankách začali hrát domácí sebevědomě a odvážně a vedení zatím drží. Uvidíme, jestli se hosté dokáží vrátit do hry a zatím lepší Anderlecht potrápí. Druhý poločas začíná přibližně v 19:04.

45+2

45+1
    Najar našel po zemi Praeta, který z první pálil a Ovono musel znovu vyrážet.

42
    Mitrovič z ničeho nic vystřelil a Ovono se musel pořádně natáhnout.

41
    Najar se dostal do nebezpečné pozici, se střelou se ale nevypořádal a minul.

38
    Najar posílal balón před bránu, kde mohl Mitrovič zakončovat do prázdné brány, ale k balónu se nakonec nedostal.

37
    Proto nemusel ani zasahovat, balón směřoval nad.

36
    Dendocker zastavil Jaliho nedovoleně a červení budou rozehrávat asi z třiceti metrů.

32
    Brillant nabral Acheamponga na záda a ten tvrdě dopadl, po krátké pouze se však zapojil do hry.

29
    Přímý kop zvládl Ovono na výbornou.

28
    Vanden Borre a Najar se na pravé straně snažili dostat balón do šestnáctky, ale to se jim nepovedlo. První jmenovaný byl akorát faulovaný.

27
    Domácí se rychle dostali do dvoubrankového vedení a nyní hrají sebevědomě.
    Alexander MITROVIČ - 2:0

23
    Praet si dobře vytvořil prostor k centru, jeho předávka navíc byla tečována. ALEXANDER MITROVIČ si na balón dobře naběhl a hlavičkou překonal Ovona, který během krátké doby loví míč ze své sítě již podruhé.
    Denis PRAET - 1:0

20
    N'Sakala prošel s míčem přes bránící hráče, posunul na Acheamponga, který našel DENISA PRAETA, který střelou na bližší tyč překvapil Ovona a poslal Anderlecht do vedení 1:0!

19
    Hosté kop nevyužili a dopředu šel Acheampong, který vybojoval roh.

19
    Siani byl zastaven nedovoleně a hosté znovu rozehrávají.

16
    Najarovi kouzla na červenou obranu nestačila, vybojovala pouze roh.

15
    Jonckheere chtěl vystřelit ve vápně zprvní, ale v těžké pozici se netrefil do balónu.

14
    Mitrovič si seběhl před Ovona pro Acheampongův balón, ale hlavičkoval pouze do rukavic gólmana Oostende.

12
    Oostende rozehrálo na krátko a o chvíli později se dostal ke střele Siani, který však hodně přestřelil.

12
    Jali byl faulovaný a hosté budou kopat další přímý kop.

10
    Deschacht si v souboji s Coulibalym pomohl faulem.

7
    Mitrovič dostal balón přesně na nohu, ale Brillant se mu postavil do rány a vykryl ho.

4
    Centrovaný balón mířil na Mbembu, Ovono ale situaci zvládl a vyboxoval míč dostatečně daleko.

4
    Acheampong byl zastaven nedovoleně a RSC bude rozehrávat z levé strany hřiště.

3
    Úvodní minuty patří domácím, kteří zatím kombinují po zemi.

1
    Domácí nastupují v typických fialových dresech, hosté jsou v červeném.

1

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, N'Sakala – Najar, Dendoncker, Praet, Tielemans, Acheampong – Mitrovič
    Náhradníci: Colin, Cyriac, Klještan, Conté, Roef, Kawaya, Kabasele

KV Oostende: Ovono – Jonckheere, Brillant, Schmisser, De Schutter – Berrier, Jali, Fernando, Coussement, Siani – Coulibaly
    Náhradníci: Luissint, Tahiri, Van Imschoot, Blaževič, Wilmet, Dumesnil, Ruytinx

Rozhodčí: Smet – Dens, Hutsebaut.

Dobrý den, vítám vás všechny u online reportáže zápasu belgické Jupiler Pro League. Dnes se nám proti sobě postaví kádry RSC Anderlechtu a KV Oostende. Domácím hráčům z hlavního města se v poslední době nedaří, byli první,ale po posledních nezdarech tuto pozici opustili a momentálně jsou pátí. Pokud však dnes RSC vyhraje, posune se jistě na druhé místo. KV Oostende ztrácí na dnešního soupeře šest bodů a se svými 25ti body je deváté. Dneska budou favority domácí hráči, kteří budou mít navíc silnou podporu na domácí tribuně. Hosté se však pokusí soupeře zaskočit a prodloužit jejich krizi. Uvidíme, jak zápas dopadne. Začíná se v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.