1:2 (0:0)
Rapid Viedeň
cz Nedeľa 14.12.2014, 16:30 • Red Bull Arena • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezké fotbalové odpoledne! Rakouská Tipico Bundesliga má dnes na programu 19. kolo. My se společně zaměříme na šlágr tohoto kola mezi FC Red Bull Salzburg proti SK Rapid Vídeň. Úvodní výkop je naplánován na 16:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

FC Red Bull Salzburg

Salzburg je opět největším favoritem na titul v letošním roce a zatím to potvrzuje. Momentálně je první se ziskem 38 bodů a na druhý Wolfsberger má náskok osm bodů. V posledním ligovém utkání Salzburg vyhrál na půdě Austrie Vídeň 2:4 i přesto, že o poločase prohrával 0:2. Ve čtvrtek hrál Salzburg Evropskou ligu a doma si poradil s Astrou 5:1. Parádním výkonem se blýskl Kevin Kampl, který zaznamenal dvě branky a dvě asistence.

SK Rapid Vídeň

Rapidu se zatím v této sezoně příliš nedaří dle představ. Momentálně je na páté pozici se ziskem 26 bodů. Na čtvrtou pozici zaručují kvalifikaci do Evropské ligy ztrácí pouhý bod. Z posledních dvou zápasů vytěžil Rapid čtyři body. Nejdříve domácí výhra nad Neustadtem 3:0 a poté remíza 1:1 na půdě druhého Wolfsbergeru. Robert Berić je nejlepším střelcem Rapidu v této sezoně, který má na svém kontě již 11 zásahů.

FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Ulmer, Hinteregger, Ramalho, Ilsanker – Kampl, Schwegler, Leitgeb – Bruno – Alan, Soriano
    Náhradníci: Walke – Schmitz, Sabitzer, Laimer, Keita, Caleta-Car, Ankersen

SK Rapid Vídeň: Novota – Schrammel, Hofmann, Sonnleitner, Pavelic – Wydra, Petsos – Kainz, Hofmann, Grahovac – Berič.
    Náhradníci: Maric – Alar, Kuen, Prosenik, Schaub, Schobesberger, Weinwurm.

1

1
    Úúvodní výkop obstarali hráči domácích.

2
    Alan byl nepříjemně sražen Pavelicem, ale útočník domácích by snad měl být v pořádku.

2
    Ramalho fauloval Beriče a hosté zůstanou u míče.

3
    Grahovac se uvolnil na pravé straně a centroval na Beriče. Ten ale vyskočil moc brzo a míč nedokázal zasáhnout.

4
    Faulovaný byl Leitgeb Petsosem. Volný přímý kop rozehraje Hinteregger.

5
    Ramalho namazal hostujícímu Hofmannovi, který ale zbrzdil akci. Následný centr Pavelice dokázal odehrát Ramalho, navíc byl při zpracování zasáhnut kopačkou Schrammela do obličeje a bude následovat odkop od branky.

6
    Ramalho dostává osmou žlutou kartu v sezoně.

7
    Hoffman rozehrál volný přímý kop, který byl ztečována hráči ve zdi na roh.

8
    Roh Hofmanna, ale odvrátila domácí obrana a do protiútoku se vydal Kevin Kampl, který se dostal ale do moc velkého úhlu, ale svou střelou nadělal Novotovy problémy!
    Střela Kampla

10
    Po drsném faulu na Ilsankera dostává žlutou kartu Wydra.

11
    Ramalho fauloval a hosté měli k dispozici volný přímý kop, který rozehrál Pestos, ale mířil opravdu hodně nad branku Gulacsiho.

12
    Domácí ted dobře kombinovali, ale výborný obranným zákrokem proti Ilsankerovi se prezentoval Wydra.

13
    Po přihrávce Kainze se snažil odcentrovat Schrammel, ale jeho centr zablokoval na roh Ulmer.

14
    Stefann Hofmann rozehrál roh na Sonnleitnera, který ale přízemní střelou minul branku domácích.

15
    Další faul Ilsanker fauloval Hofmanna a je tu další volný přímý kop pro hosty!

15
    Ten rozehrál opět Pestos, míč se dostal na pravou stranu na Pavelice, který ale proti Ilsankerovi neměl nárok a míč ztratil.

16
    Kampl našel přihrávkou Bruna, který ale stál v ofsajdovém postavení.

17
    Po chybě Ilsankera se dostal k míčí Beriče, který obešel Gulacsiho, ale byl už v moc velkém úhlu a nedokázal zakončit.

18
    Na levé straně dostal přihrávku od Hofmanna Kainz, který obešel i Kampla a vypálil, Gulcsi ale ránu vytěsnil mimo!
    Střela Kainze

19
    Sonnleitner byl donucen zahrát míč až k Novotovi.

20
    Leitgeb byl faulován Grahovacem.

21
    Do kombinace Alana s Brunem vstoupil Sonnleitner a u míče jsou rázem hosté.

22
    Berič se cpal k míči, ale u něj byli Hinteregger a Ilsanker, takže se k míči nedostal. Odkop od branky Salzburgu.

23
    Ramalho dostává po faulu druhou žlutou kartu po faulu na Beriče a odchází předčastně do sprch!
    Faul Ramalha

24
    Na místo Ramalha se zatím stáhl Ilsanker, ale můžeme očekávat, že přijde nějaké střídání.

25
    Soriano byl faulován Grahovacem a domácí mají volný přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.

26
    Soriano zahrál volný přímý kop velmi dobře a Novota se musel hodně natahovat, aby míč lapil!
    Zákrok Novoty

28
    Alan se prosmýkl Hofmannovi a ten byl donucen jej faulovat. Další volný přímý kop pro Salzburg!

29
    Tenotkrát střílel Hinteregger, na jeho střelu si ale Novota počkal a bezpečně ji lapil.

30
    Kampl chtěl rozehrát rohový kop, jenže v blízkosti rohového praporku je sektro hostujících fanoušků, kteří začali pohazovat určité věci. Přestali až po napomenutí hlasatele.

31
    Centr Kevina Kampla sice našel hlavu Bruna, ten ale hlavičkoval mimo.

33
    Žlutou kartu dostává Leitgeb (FC Red Bull Salzburg).

34
    Hosté z volného přímého kopu nic nevytěžili a musí se bránit.

35
    Útok domácích nevyšel, neboť přihrávka na Kampla nebyla přesná.

36
    Na pravé straně fauloval Hinteregger Beriče a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.

37
    Schrammelovo centr našel jen rukavice Gulacsiho.

38
    Kampla se vyhnul Pavelicovi a dával míč na malé vápno, tam stál ale Hofmann, který odehrál míč na roh.

38
    K rozehrávce se postavil Kampl, ale jeho centr odvrátila hostující obrana do bezpečí.

39
    Hinteregger nejdříve postrčil Beriče, ale poté ho porazil Grahovac a to už rozhodčí odpískal.

40
    Další faul Grahovace, který tentokrát zajel do Ilsankera.

41
    Kampl našel na hranici vápna Leitgeba, jehož střela z voleje mířila hodně mimo.

43
    Schwegler zajel ostře do Kainze a vidí žlutou kartu!

44
    Obrovská příležitost hostů! Pavelic zakombinoval s Hofmannem a poslal pas do vápna, kde vystřelil Kainz a jeho střela prolétla těsně mimo!
    Šance Kainze

45
    Centr Kainze byl zablokován Schweglerem na rohový kop.

45+1
    Roh rozehraný Hofmannem doletěl jen do míst, kde stál připravený Gulacsi.

45+1

Domácí hráči odcházejí velmi rozhořčeni, neboť měli ještě zahrávat rohový kop, ale rozhodčí již ukončil poločas. Do potyčky se poté ještě dostal Alan s Pavelicem. Nicméně první poločas skončil za stavu 0:0. Významným momentem byl 23. minuta, kdy dostal druhou žlutou kartu Ramalho a byl předčastně vyloučen. Oba týmy si poté vytvořili nějaké šance. Asi tu největší spálil ke konci poločasu Kainz, kdy minul branku Salzburgu. Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

46
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Soriano, přichází Sabitzer.
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Bruno, přichází Keita.

47
    Pavelic byl donucen dobrým napadáním Kampla odehrát míč až k brankáři Novotovi.

48
    Hintereggerova rozehrávka nebyla přesná a vhazovat budou hosté.

49
    Alan nejdříve proti dvojici protihráčů nejdříve míč ztratil, ale poté ho opět vybojoval. Míč šel ke Kamplovi, který o něj přišel.

50
    Hosté rozehrávají ze svého pásma, Sonnletinerovo centr k Beričovi nedošel, neboť výborně zasáhl Ilsanker.

52
    V ofsajdovém postavení se nacházel Berič, který navíc fauloval domácího gólmana Gulacsiho.

53
    Po levé straně pláchl Kainz, který nacentroval, ale míč se k Hofmmanovi nedostal, neboť míč odhlavičkoval Hinteregger.

54
    Po faulu na Wydru dostává žlutou kartu Hinteregger. Rapid navíc bude mít k dispozici volný přímý kop!

55
    Volný přímý kop rozehrál Hofmann, který trefuje břevno Gulacsiho branky!
    Volný přímý kop Hofmmana

56
    Míč na polovině Rapidu, Sonnleitner hledal centrem Kainze. U toho byl ale včas Ulmer.

58
    Berič zasáhl Ilsankera do obličeje, ale dle opakovaných záběrů to bylo neúmyslné. Hra pokračuje dále bez přerušení.

60
    Gulacsi dostal velmi těžkou přihrávku od Leitgeba a raději zahrává míč do zámezí.

61
    Na levé straně byl po přihrávce Alana volný Sabitzer. Byl ale proti přesile a dokázal vybojovat jen autové vahzování.

62
    Hostující trenér Barišič byl vykázal hlavním arbitrem na tribunu!
    Zoran Barišič na tribuně

63
    Ulmer zahrál rukou v souboji s Pavelicem a rozehrávat budou hráči Rapidu.

64
    Petsos našel na levé straně volného Kainze, který pálil hned z voleje, ale nedokázal trefit branku.

66
    Žlutou kartu dostává po zákroku na Ilsankera Florian Kainz.

67
    Další faul tentokrát fauloval Wydra Keitu.

68
    Salzburg se i v deseti dostává do kombinace na útočné polovině, ale má to velmi těžké.

69
    Kampl kombinoval na pravé straně s Ilsankerem, ale jejich kombinace k ničemu nevedla.

70
    Rozehrávka hostů byla nepřesná a u míče jsou opět domácí!

71
    Sonnleitner fauloval Kampla a Salzburg má k dispozici volný přímý kop v blízkosti vápna.

72
    Na hrací ploše leží Wydra a už jsou u něj týmový lékaři. Wydra je odnášen na nosítkách!

73
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Wydra, přichází Schaub.

73
    Kampl byl také na ošetření u lékaří a do hry se může vrátit až po volném přímém kopu.

74
    Ten rozehrál Sabitzer, ale trefil jen zeď.

75
    Sabitzer se po hlavičce Kampla prodral k míči ve vápně a dostal se i ke střele, ale jeho střele chyběla razance a navíc trefila jen prostor, kde byl bránkář Novota.

77
    Centr Kainze našel volného Schauba, který vybojoval proti Leitgebovi rohový kop.

78
    Roh rozehrál Hofmman a domácí obrana roh odvrátila, následnou střelu Petsose ze střední vzdálenosti zablokoval Hinteregger.

79
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Alar.

80
    Rapid právě vstřelil branku!
    A hosté se prosazují! Po chybě Leitgeba se dostal k míči ROBERT BERIČ, který míč uklidil k tyči a posílá Rapid do vedení!
    Robert BERIČ - 0:1

82
    Na centr Schweglera si naskočil Alan, ale letící míč nedokázal trefit.

83
    Kamplova pohotová střela prolétla těsně nad brankou Novoty!

83
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Schwegler, přichází Ankersen.

84
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salzburg i v desíti vyrovnává! MARCEL SABITZER si narazil s Kamplem a prostřeluje Novotu! Obrovská euforie domácích hráčů!
    Marcel SABITZER - 1:1

86
    Domácí drží míč na svých kopačkách a určitě ještě budou chtít zaútočit.

87
    Alar se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho střela byla hodně nepovedená.

88
    Alar byl faulován Alarem. Volný přímý kop pro Rapid!

89
    Keita míč ztratil a Salzburg se bude muset bránit.

90
    Za zdržování hry dostává žlutou kartu Sabitzer!

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty!

90+1
    Kampl našel na pravé straně volného Ankersena, jeho střela zablokována Schrammelem.

90+2
    Z hranice vápna se dostal ke střele Keita, jehož střela prolétla těsně mimo branky Novoty!
    Střela Keity

90+3
    Ulmer centroval do vápna na Alana, ale hostující obrana míč odvrátila.

90+4
    Hosté se prosazují! Tak to je šok pro domácí fotbalisty! Na centr Kainze si naskočil ROBERT BERIČ, který překonává Gulasciho!
    Robert BERIČ - 1:2

90+4

Tak to byl fantastický konec utkání! Důležitý moment se stal už v první poločase, kdy byl vyloučen Ramalho a Salzburg dohrával o deseti. Rapid se prosadil až deset minut před koncem, kdy se trefil Berič. Čtyři minuty po něm vyrovnal Sabitzer a zdálo se, že tento výsledek už vydrží. Z poslední akce utkání se ale prosadil znovu Berič, který rozhodl o vítězství Rapidu Vídeň!