Vladivostok – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Soči – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Novgorod – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.)
Metallurg Novokuzneck
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Piatok 21.11.2014, 13:00 • Metallurgs Sports Palace, Novokuzneck • KHL

Je dobojované!
    Aj tretiu dvadsaťminútovku napokon zvládli lepšie hostia, ktorí dokázali skórovať dvakrát – zásluhou Hesleyho a Koskirantu, zatiaľ čo domáci skórovali len raz zásluhou Stoa-u.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch zo zápasov KHL.
    Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (15:14:12)

60:00

58:48
    V závere zápasu si hostia zahrajú presilovú hru. Na dve minúty si za hákovanie odchádza sadnúť Kuklev.

58:14
    Mamašev nekompromisne pálil spoza kruhov, no gólman Sorokin zachytil puk medzi svojimi betónmi.

57:05
    Koskinen si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď po strele od Kosourova zachytil puk vo svojej lapačke.

56:18
    Kaprizov nekompromisne pálil z pravej strany, no jeho delovka smerovala len tesne nad bránu gólmana Koskinena.

55:22
    Domáci hokejisti majú puk vo svojej moci a stále sa snažia niečo zaujímavé vymyslieť. V týchto chvíľach sa im však veľmi nedarí.
    Ryan STOA - 1:4

54:13
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Aj domáci hokejisti napokon dokázali skórovať. O tento gól sa postaral RYAN STOA, ktorý jemnou strelou poriadne prekvapil a následne prekonal gólmana Koskinena. Bez asistencií.
    Jarno KOSKIRANTA - 0:4

53:50
    Novosibirsk dal gól!
    Hostia dokázali vsietiť aj svoj štvrtý gól! Po skvelej prihrávke od Enlunda sa k puku v medzikruží dostal JARNO KOSKIRANTA, ktorý svoju strelu presne umiestnil a nedal gólmanovi Sorokinovi žiadnu šancu. Asistencie si pripisujú hráči Jonas Enlund a Dmitrij Kugryšev.

53:10
    Sibir si zahrá aj ďalšiu presilovú hru. Belochvostikov obdržal dve minúty za podrazenie.
    Patrik HERSLEY - 0:3

52:11
    Hostia sa pred koncom tretej tretiny dostávajú do trojgólového vedenia! PATRIK HERSLEY sa dostal k puku na pravej strane a následne peknou strelou zápästím prekonal gólmana Sorokina. Bez asistencií.

51:51
    Mamašev nahadzoval puk na zadný mantinel a následne odišiel striedať. Domáci sú teda pri puku.

51:18
    Komaristij sa prekľučkoval až pred bránu gólmana Koskinena, no cez pozorného Alexejeva sa napokon k zakončeniu už nedostal.

50:17
    Hersley preveril gólmana Sorokina tvrdou strelou spoza kruhov, no tento projektil napokon skončil zblokovaný na ochrannej sieti.

49:39
    Hostia hrajú už v plnom počte a dokázali sa teda aj tentokrát ubrániť. Domáci však pokračujú v útočnej aktivite.

48:18
    Novokuzneck sa počas tejto presilovej hry usadil v útočnom pásme, kde sa snaží s pukom takticky kombinovať.
    Góly a asistencie: 55. Stoa – 5. Šumakov (Sannikov), 34. Kugryšev (Belov, Enlund), 53. Hersley, 54. Koskiranta (Enlund, Kugryšev)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Chakimov) – Lashoff, Fairchild, Dorofejev, Kuklev, Skutar, Belochovostikov, Kanarskij, Gavrilyčev – Kaprizov, Kosourov, Stoa – Galimov, Malinovskij, Komaristij – Romanov, Malcev, Plotnikov – Sentjurin, Turukin, Mitrjakov
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Belov – Kugryšev, Enlund, Koskiranta – Monja, Bobrov, Kopeikin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Vorošilo, Butuzov

Rozhodca: Roman Gofman, Konstantin Olenin – Viktor Birin, Alexej Medvedev