Vladivostok – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Soči – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Novgorod – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.)
Metallurg Novokuzneck
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Piatok 21.11.2014, 13:00 • Metallurgs Sports Palace, Novokuzneck • KHL

Je dobojované!
    Aj tretiu dvadsaťminútovku napokon zvládli lepšie hostia, ktorí dokázali skórovať dvakrát – zásluhou Hesleyho a Koskirantu, zatiaľ čo domáci skórovali len raz zásluhou Stoa-u.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch zo zápasov KHL.
    Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (15:14:12)

60:00

58:48
    V závere zápasu si hostia zahrajú presilovú hru. Na dve minúty si za hákovanie odchádza sadnúť Kuklev.

58:14
    Mamašev nekompromisne pálil spoza kruhov, no gólman Sorokin zachytil puk medzi svojimi betónmi.

57:05
    Koskinen si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď po strele od Kosourova zachytil puk vo svojej lapačke.

56:18
    Kaprizov nekompromisne pálil z pravej strany, no jeho delovka smerovala len tesne nad bránu gólmana Koskinena.

55:22
    Domáci hokejisti majú puk vo svojej moci a stále sa snažia niečo zaujímavé vymyslieť. V týchto chvíľach sa im však veľmi nedarí.
    Ryan STOA - 1:4

54:13
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Aj domáci hokejisti napokon dokázali skórovať. O tento gól sa postaral RYAN STOA, ktorý jemnou strelou poriadne prekvapil a následne prekonal gólmana Koskinena. Bez asistencií.
    Jarno KOSKIRANTA - 0:4

53:50
    Novosibirsk dal gól!
    Hostia dokázali vsietiť aj svoj štvrtý gól! Po skvelej prihrávke od Enlunda sa k puku v medzikruží dostal JARNO KOSKIRANTA, ktorý svoju strelu presne umiestnil a nedal gólmanovi Sorokinovi žiadnu šancu. Asistencie si pripisujú hráči Jonas Enlund a Dmitrij Kugryšev.

53:10
    Sibir si zahrá aj ďalšiu presilovú hru. Belochvostikov obdržal dve minúty za podrazenie.
    Patrik HERSLEY - 0:3

52:11
    Hostia sa pred koncom tretej tretiny dostávajú do trojgólového vedenia! PATRIK HERSLEY sa dostal k puku na pravej strane a následne peknou strelou zápästím prekonal gólmana Sorokina. Bez asistencií.

51:51
    Mamašev nahadzoval puk na zadný mantinel a následne odišiel striedať. Domáci sú teda pri puku.

51:18
    Komaristij sa prekľučkoval až pred bránu gólmana Koskinena, no cez pozorného Alexejeva sa napokon k zakončeniu už nedostal.

50:17
    Hersley preveril gólmana Sorokina tvrdou strelou spoza kruhov, no tento projektil napokon skončil zblokovaný na ochrannej sieti.

49:39
    Hostia hrajú už v plnom počte a dokázali sa teda aj tentokrát ubrániť. Domáci však pokračujú v útočnej aktivite.

48:18
    Novokuzneck sa počas tejto presilovej hry usadil v útočnom pásme, kde sa snaží s pukom takticky kombinovať.

47:29
    Presilová hra pre domácich. Hosťujúci Gimajev si odpyká dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

47:09
    Sorokin tentokrát skvele zakročil svojou vyrážačkou, keď po tvrdej strele z pravej strany od Ignatoviča vytesnil puk do bezpečia.

46:26
    Dorofejev nekompromisne pálil spoza kruhov, no jeho delovka napokon smerovala len tesne vedľa brány gólmana Koskinena.

45:29
    Aj hostia hrajú už v plnom počte a domácim sa teda ani tentokrát nepodarilo vsietiť v tejto chvíli veľmi dôležitý kontaktný gól.

44:05
    Domáci hokejisti hrajú už v plnom počte a začala sa ich presilová hra o jedného muža.

43:26
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Hosťujúci Ignatovič obdržal dve minúty za podrazenie.

43:05
    Hokejisti Novosibirsku potiahli puk do útočného pásma po pravom krídle, odkiaľ to skúšal Koskiranta, no gólman Sorokin napokon zasahovať nemusel.

42:02
    Sibir si zahrá v početnej výhode. Domáci Turukin sa previnil podrazením.

41:18
    Hostia sa s pukom usadili v útočnom pásme, kde intenzívne kombinujú.

40:18
    V úvode tretej tretiny sa k puku dostali hokejisti domáceho Novokuznecka, ktorí sa snažia ofenzívne presadiť.

40:01

Druhá dvadsaťminútovka tohto zápasu bola opäť mierne úspešnejšia pre hosťujúci Novosibirsk, ktorý sa v 34. minúte gólom z presilovej hry zásluhou Dmitrija Kugryševa dostal už do dvojgólového vedenia. Následne sa domáci snažili vsietiť kontaktný gól, no zatiaľ sa im nedarí prekonať gólmana Koskinena a dobre postavenú konštrukciu jeho brány.

Podarí sa domácim v tretej tretine aspoň vyrovnať alebo si Novosibirsk odnesie z Novokuznecka plný bodový zisk?

40:00

39:17
    Domáci Stoa sa dostal do skvelej gólovej šance na pravom krídle, no jeho projektil napokon trafil len konštrukciu brány za gólmanom Koskinenom!

38:14
    Koskiranta sa dostal k zakončeniu švihom v medzikruží, no jeho strela sa uchytila len medzi betónmi pozorného gólmana Sorokina.

37:08
    Kuklev napriahol svoju hokejku na útočnej modrej čiare, no jeho delovka napokon smerovala len do lapačky gólmana Koskinena.

36:17
    Sorokin si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď puk po tvrdej strele od Sannikova dokázal zachytiť vo svojej lapačke.

35:14
    Enlund to tentokrát skúšal z pravej strany, no jeho projektil smeroval len tesne vedľa Sorokinovej svätyne.

34:33
    Novosibirsk sa stále drží v útočnom pásme, kde si puk síce pekne prihráva, no chýba tomu strelecké zakončenie, ktoré by mohlo priniesť gól.
    Dmitrij KUGRYŠEV - 0:2

33:06
    Hostia sa počas presilovej hry dokázali dostať do dvojgólového vedenia! Po peknej prihrávke od Enlunda nekompromisne pálil DMITRIJ KUGRYŠEV, ktorý nedal Sorokinovi takmer žiadnu šancu. Asistencie si pripisujú hráči Vjačeslav Belov a Jonas Enlund.

32:22
    Sannikov peknou prihrávkou z ľavej strany hľadal Gubina na pravej strane, no jeho následný projektil minul priestor domácej svätyne.

31:55
    Hostia si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty si za hrubosť odchádza sadnúť domáci Kanarskij.

31:15
    Hostia sa natlačili pred domácu bránu, kde si puk takticky prihrávajú. Domáci sa taktiež snažia niečo zaujímavé vymyslieť, no zatiaľ sa im v tom veľmi nedarí.

30:07
    Gimajev nahodil puk na zadný mantinel zo stredného pásma, no napokon čiaroví rozhodcovia neváhali a odpískali postavenie mimo hry.

29:25
    Po rýchlom útoku domáceho Novokuznecka si gólman Koskinen pripísal na svoje konto dva dôležité zákroky! Najskôr zneškodnil tvrdú strelu z ľavej strany a následne si poradil aj s delovkou od modrej čiary.

28:14
    Šumakov nahadzoval puk na domácu bránu, no gólman Sorokin bol v strehu a toto nahodenie bez problémov zblokoval na zadný mantinel.

27:20
    Sorokin tentokrát sympaticky zakročil svojimi betónmi, keď po tvrdej strele z pravej strany od Šumakova dokázal puk vytesniť na zadný mantinel.

26:18
    Ožiganov potiahol puk až za domácu bránu, no následne prihrával len veľmi nepresne a do útoku smerujú domáci hokejisti.

25:08
    Kuklev našiel dobrou prihrávkou pred bránu hostí svojho spoluhráča Malinovskeho, no jeho projektil smeroval len do náruče gólmana Koskinena.

24:18
    Fefelov preveril domácu defenzívu dobrou strelou z pravej strany, no jeho projektil napokon skončil len tesne nad bránou Novokuznecka.

23:09
    Na druhej strane to na gólmana Koskinena skúšal Stoa, no jeho prízemná strela smerovala len tesne vedľa novosibirskej svätyne.

22:15
    Prvý útok hostí sa dostal do útočného pásma, no po koncovke Enlunda napokon puk skončil až na ochrannej sieti.

21:29
    Domáci Dorofejev pálil spoza kruhov, no jeho delovku napokon gólman Koskinen videl a puk zachytil vo svojej výstroji.

20:47
    V úvode druhej dvadsaťminútovky sa k puku po vyhratom vhadzovaní v strednom pásme dostali hráči Novosibirsku, ktorí sa okamžite snažia zaútočiť.

20:01

V prvej dvadsaťminútovke tohto zápasu boli napokon úspešnejší hráči hosťujúceho Sibiru Novosibirsk, ktorí sa dokázali ubrániť v dvoch presilových hrách a vsietili aj gól, o ktorý sa v 5. minúte postaral Sergej Šumakov, ten tvrdou strelou z ľavej strany nedal gólmanovi Sorokinovi žiadnu šancu.

Podarí sa domácim hokejistom zabrať na plné obrátky a pripísať si tak na svoje konto v druhej tretine aspoň vyrovnanie?

20:00

19:25
    Puk sa nachádza na hokejkách domáceho celku, ktorý sa snaží v závere prvej tretiny vsietiť vyrovnávajúci gól, no gólman Koskinen je jasne proti.

18:02
    Domáci hokejisti hrajú už v plnom počte, presilová hra hostí je teda na konci. Pri puku sú však stále hráči Novokuznecka.

17:29
    Hosťom sa v tejto presilovej hre zatiaľ veľmi nedarí. Domáci gólman Sorokin nemá veľa práce.

16:36
    Gavrilyčev pálil spoza kruhov, no jeho delovka napokon minula priestor brány hostí. Koskinen teda zasahovať nemusel.

15:42
    Presilovú hru si zahrajú aj hostia. Turukin obdržal dvojminútový trest za hákovanie.

15:13
    Kopeikin nahadzoval puk na zadný mantinel, no napokon sa k nemu dostali len pozorní domáci obrancovia, ktorí upokojujú tempo hry.

14:22
    Plotnikov našiel dobrou prihrávkou Romanova v medzikruží, no ten bol napokon neúspešný a minul priestor hosťujúcej brány.

13:18
    Domáci hokejisti majú puk vo svojej moci v útočnom pásme, kde intenzívne kombinujú, no gólman Koskinen im stále odoláva.

12:31
    Koskiranta preveril pozornosť gólmana Sorokina dobrou strelou z medzikružia, no napokon bol neúspešný.

11:58
    Hostia hrajú už v plnom počte a dokázali tak svoje dvojminútové oslabenie prečkať bez problémov.

10:25
    Domáci hokejisti sa počas tejto presilovej hry usadili v útočnom pásme, no zatiaľ sa im nedarí ohroziť bránu gólmana Koskinena.

09:57
    Ďalšia presilová hra pre domáci tím. Hosťujúci Sannikov obdržal dve minúty za hákovanie.

09:21
    Druhý domáci útok na čele s Galimovom prešiel do útočného pásma a po peknej kombinácii spomínaný útočník zakončoval. Jeho projektil však gólman Koskinen bez problémov skrotil.

08:30
    Koskinen si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď puk po tvrdej strele z pravej strany zachytil vo svojom náručí.

07:23
    Ožiganov nekompromisne pálil spoza kruhov, no jeho delovka napokon skončila len tesne vedľa domácej svätyne.

06:19
    Prvý domáci útok sa natlačil pred bránu gólmana Koskinena, kde sa snaží zakončovať, no obrana Sibira Novosibirsk je v strehu.

05:36
    Domáci hokejisti sú po úvodnom góle hostí mierne otrasení, no snažia sa s pukom niečo zaujímavé vymyslieť. Uvidíme, či sa im to podarí.
    Sergej ŠUMAKOV - 0:1

04:53
    Hostia sa dostávajú do vedenia! Sannikov skvele vysunul SERGEJA ŠUMAKOVA, ktorý svojou stelou z ľavej strany nedal gólmanovi Sorokinovi žiadnu šancu. Asistenciu si pripisuje Stepan Sannikov.

04:10
    Sibir sa vo svojej početnej nevýhode bez problémov ubránil a momentálne sa snaží skórovať. Domáci celok je však pozorný a bráni sa veľmi dobre.

03:06
    Hostia sa vo svojej početnej výhode napokon dokázali ubrániť a už hrajú v plnom počte.

02:10
    Hostia majú puk vo svojej moci pred gólmanom Sorokinom a snažia sa ho prekonať, zatiaľ však bez úspechu.

01:07
    Gólmani Sorokin a Koskinen sú pripravení vo svojich bránach, no zatiaľ nemajú žiadnu prácu, keďže sa hrá v strednom pásme.

01:05
    Domáci si zahrajú v početnej výhode. Hosťujúci Ožiganov obdržal dve minúty za hrubosť.

00:28
    V úvode prvej tretiny tohto zápasu sa k puku dostali domáci hráči, ktorí sa okamžite snažia zaútočiť.

00:01

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Chakimov) – Lashoff, Fairchild, Dorofejev, Kuklev, Skutar, Belochovostikov, Kanarskij, Gavrilyčev – Kaprizov, Kosourov, Stoa – Galimov, Malinovskij, Komaristij – Romanov, Malcev, Plotnikov – Sentjurin, Turukin, Mitrjakov

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Belov – Kugryšev, Enlund, Koskiranta – Monja, Bobrov, Kopeikin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Vorošilo, Butuzov

Rozhodca: Roman Gofman, Konstantin Olenin – Viktor Birin, Alexej Medvedev.

Srdečne Vás vítam pri sledovaní textového online prenosu z ďalšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom proti sebe od 13:00 SEČ nastúpia tímy Metallurg Novokuzneck a HK Sibir Novosibirsk.

Domáci Metallurg Novokuzneck sa po 28 odohraných ligových zápasoch nachádza na priebežnej jedenástej priečke východnej konferencie so ziskom 31 bodov a gólovým skóre 53:83 za 11 výhier (2 pp a 3 po s.n.) a 17 prehier (2 pp. a 1 po s.n.). Pred Metallurgom momentálne sídli Admiral Vladivostok s rovnakým počtom bodov, no o niečo lepším skóre a za Metallurgom Jugra Chanty-Mansijsk so stratou dvoch bodov.

Hosťujúci celok HK Sibir Novosibirsk sa po 26 odohraných ligových zápasoch nachádza na priebežnej šiestej priečke východnej konferencie so ziskom 43 bodov a gólovým skóre 70:56 za 15 výhier (2 pp. a 1 po s.n.) a 11 prehier (1pp.). Pred Novosibirskom momentálne sídli celok Salavat Julajev Ufa s náskokom štyroch bodov a za Novosibirskom Avtomobilist Jekaterinburg so stratou desiatich bodov.

Podarí sa domácim hokejistom zabrať a pripísať si tak na svoje konto cenný triumf proti favoritovi?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.
    Góly a asistencie: 55. Stoa – 5. Šumakov (Sannikov), 34. Kugryšev (Belov, Enlund), 53. Hersley, 54. Koskiranta (Enlund, Kugryšev)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Belov – Kugryšev, Enlund, Koskiranta – Monja, Bobrov, Kopeikin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Vorošilo, Butuzov

Rozhodca: Roman Gofman, Konstantin Olenin – Viktor Birin, Alexej Medvedev