Fínsko – Česko 2:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 5:4 (2:0 po s.n.)
cz Štvrtok 06.11.2014, 19:05 • Tegera Arena, Leksand • Euro Hockey Tour

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:40:42)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

ŠVÉDSKO: 34

RUSKO: 29

Premiérový bod navíc získávají Švédové, kteří dokázali v samostatných nájezdech překonat svého soupeře, Rusové ani jednou neskórovali, domácí dvakrát a mohou se tak radovat ze dvou bodů. Dnešní utkání nabídlo velmi zajímavou přestřelku, oba týmy se neprezentovali v dobrém světle zejména v obraně, kde kupily velké množství chyb.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
    Autorem vítězné branky je ANDRÉ PETERSSON.

2. séria
    2:0
    RUS: Dmitrij KUGRYŠEV neproměňuje, blafák do bekhendu nevyšel, puk nepřelétl přes pravý beton Nilssona – 2:0.

2. séria
    2:0
    SWE: Linus KLASEN proměňuje tvrdou střelou – 2:0.

1. séria
    1:0
    RUS: Alexander RADULOV neproměňuje, Nilsson jeho blafák chytá – 1:0.

1. séria
    1:0
    SWE: Petersson proměňuje – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi zápasu, o tom tak rozhodnou až samostatné nájezdy, které budou následovat po úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Galinov chytá střelu Franssona, který to zkusil z levé strany, poslední čtyři vteřiny z prodloužení.

64:38
    Puk se ocitl na střídačce Švédů, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině domácího týmu.

64:04
    Ale Rusové nejsou v prodloužení "v zápase", mnohem aktivnější jsou Švédové.

63:50
    Mironov rozehrává zpoza vlastní branky.

62:45
    Galinov musí řešit další útočnou akci soupeře, holí posílá puk po střele Axelssona mimo branku.

62:21
    Rusové si berou oddechový čas.

62:17
    Branková konstrukce nyní zazvonila po střele domácího Rahimiho od modré, z pravé strany!

61:46
    Švédové se nyní stáhli na levou stranu aby zastavili nebezpečný průnik soupeře, což se jim také povedlo.

61:10
    Na ledě je více prostoru, oba týmy totiž hrají v prodloužení ve čtyřech hráčích.

60:42
    Radulov napadá rozehrávku Švédů, kteří si ale dokázali poradit.

60:01

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

ŠVÉDSKO: 10

RUSKO: 8

Ale nic víc se již nestalo, po základní hrací době končí dnešní souboj mezi Švédskem a Ruskem nerozhodně 4:4, následuje tak prodloužení.

60:00

59:37
    Petrov ve spolupráci se Zubovem nepřešli přes střední pásmo, Švédové dostávají puk do třetiny soupeře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    A znovu Rusové zahrozili před branou Švédů, po střele Kugryševa musel Nilsson vyrážečkou vytěsnit puk nad branku.

58:30
    Ilja Zubov nyní mohl rozhodnout, Nilsson však jeho střelu z mezikruží fantasticky lapil!

58:19
    A na druhé straně je poté pískáno zakázané uvolnění, vhazování po levici Nilssona.

58:13
    Čárový sudí signalizuje ofsajd, Rusové musí z útočného pásma.

57:59
    Po přihrávce Radulova se z pravé strany dostal do zakončení rychlý Kokarev, jemuž se ale puk odrazil od hokejky bránícího Švéda do ochranné sítě.

57:19
    Domácí se dostávají do útočného pásma, ale posléze Averin vyhazuje puk.

56:20
    Do konce třetí třetiny již zbývá něco málo přes tři minuty, bude se dnes v Leksandu prodlužovat? Zatím tomu vše nasvědčuje.

55:46
    Zakázané uvolnění Rusů, nepřesný pas, hra se stěhuje před Galinova.

55:26
    Hráči se do sebe pustili u branky Ruska, poté, co tam Ericsson dorážel na Galinova. Nevylučuje se, vhazování ve třetině Ruska.

55:15
    Thuresson zkouší z bezprostřední blízkosti překonat Galinova, nepovedlo se.

54:47
    Švédsko v plném počtu, Burström naskakuje na led a hned se hra přerušuje.

54:37
    Rusové tuto přesilovou hru neodehráli vůbec špatně, ale chtělo to více odvahy v koncovce.

54:18
    Radulov dvakrát místo střely přihrával, ani jednou nemusel Nilsson zasahovat.

53:38
    Jimmie Ericsson vyhazuje puk ze třetiny, Rusové to musí zkoušet znovu.

53:07
    Rusové v útočném pásmu, na ledě Kokarev, Zubov, Žerděv, Radulov a Medvěděv.

52:47
    Niclas Burström dostává dvouminutový trest za hákování a Rusko má výhodu přesilové hry.
    Pohled z hlediště

52:07
    Kalinin si cosi vyříkává s Danielssonem u branky Ruska, mezitím je hra přerušena pro posunutí branky za Galinovem.

51:27
    Série nepřesností na obou stranách, hraje se sice dlouho bez přerušení, ale také bez šancí.

50:52
    Rusové "otáčí", ale Rukavišnikov ztrácí puk a Švédové mohou rozehrát.

49:45
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější domácí, kteří přechází do útočného pásma.

49:08
    Po střele Thuressona z levé strany má puk ve své výstroji Galinov, který přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

49:00
    Domácí na levé straně, ve třetině Ruska.

Dnešní utkání sleduje 6 134 diváků.

47:54
    Radulov se znovu dostává do zakončení, ale Nilsson chytá, následuje komerční přestávka.

47:15
    Souboj o puk ve třetině Ruska, v pravém rohu, hosté úspěšnější.

46:49
    Góly padají, to se divákům musí líbit, Rusové v útoku.
    Anton SLEPYŠEV - 4:4

45:57
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové okamžitě srovnávají, z prostoru před brankou se prosazuje ANTON SLEPYŠEV, který zužitkoval přihrávku Kugryševa. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
    Tom WANDELL - 4:3

45:03
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    TOM WANDELL se prosazuje díky svému důrazu před brankou, kde dokázal zasunout do odkryté branky odražený puk po střele Franssona od modré, nedůsledný byl obránce Višněvskij. Asistence: Johan Fransson.

44:33
    Až nyní se Andronovovi podařilo vyhodit puk a Rusové bleskově střídají.

44:17
    Švédové díky vyhranému buly od úvodních vteřin v útočném pásmu.

43:54
    Radulov vyloučen na dvě minuty za hákování, Švédové budou mít výhodu přesilové hry.

43:38
    Rusové zjednodušili přechod přes střední pásmo a to má úspěch proti dobře bránícímu soupeři.

42:44
    Marcus Paulsson se z levého křídla dostává do zakončení, ale trefuje pouze Galinova, který mu zmenšil střelecký úhel.

41:45
    Slepyšev však při přechodu přes útočnou modrou zapomněl puk kdesi za sebou.

41:31
    Švédsko je již v plném počtu, ale hrají Rusové.

41:09
    Další vyhození puku v podání domácích, kteří ještě prostřídali.

40:40
    Ani jedna ze střel Radulova nemířila na branku, puk opouští třetinu domácího týmu.

40:10
    Do třetí třetiny vstupují Rusové s výhodou přesilové hry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:47.
    Švédsko - Rusko po dvou třetinách nerozhodně 3:3

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

ŠVÉDSKO: 8

RUSKO: 15

Na události velmi bohatá druhá třetina končí vítězstvím Ruska v poměru 3:1 a nutno dodat, že zaslouženým vítězstvím. Rusové totiž pojali druhou třetinu mnohem lépe, než tu úvodní. Hlavně "tahouni" Radulov, Zubov a Žerděv jsou na ledě mnohem více vidět, než v první dvacetiminutovce. Švédsko v této části ztratilo během necelé minuty dvoubrankové vedení a po brance Radulova v 35. minutě dokonce prohrávalo 2:3. Až díky skvělé ráně Ullströma se opět skóre srovnalo a do třetí třetiny tak půjdou oba týmy za nerozhodného stavu.

40:00

39:31
    Alexander Urbom vyhazuje puk do hlediště, za zdržování hry dostává dvouminutový trest.

39:25
    Kutuzov donutil střelou z pravé strany Nilssona k zákroku a posléze i přerušení hry.

39:19
    Švédsko v plném počtu, ale Rusové jsou v útočném pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk za brankou Ruska.

38:23
    Švédové jsou již ve čtyřech, Rusko má přesilovou hru pět na čtyři.

38:05
    Radulov nenašel odvahu ke střele, místo toho přihrává Žerděvovi, jehož střela z levé strany byla zblokována a puk opouští třetinu Švédska.

37:37
    Za pískotu diváků se Rusové usazují v útočném pásmu.

37:19
    Petrov byl faulován domácím Jimmie Ericssonem a Rusko má výhodu přesilové hry čtyř proti třem!

37:15
    Rusové to zkouší po pravé straně, ale rozhodčí přerušují hru.

36:23
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří Zubov a domácí Janmark-Nylén, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
    David ULLSTRöM - 3:3

36:09
    DAVID ULLSTRÖM prostřeluje od modré, z levé strany, vše, co mu stojí v cestě a Švédsko vyrovnává na 3:3. Asistence: Alexander Urbom a Linus Klasen.

35:20
    Rusové tak dokonale zaskočili svého soupeře, který má najednou problémy s rozehrávkou a jsou to hosté, kdo nyní diktují tempo hry.
    Alexander RADULOV - 2:3

34:03
    Obrat dokonán! Rusové využívají přesilovou hru, když do přihrávky Zubova na Žerděva "sáhl" ALEXANDER RADULOV, který změnil dráhu puku tak, že na něho již nestačil Nilsson zareagovat a puk končí v brance! Asistence: Ilja Zubov a Jevgenij Medvěděv.

33:39
    Střela Medvěděva od modré byla zablokována, puk se dostal do středního pásma.

33:20
    Rusové v útočném pásmu.

32:46
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří domácí Ullström za podražení.

32:32
    Komerční přestávka, kterou hlavně Švédové vítají, během pár minut totiž ztratili dvoubrankový náskok.
    Denis KOKAREV - 2:2

31:41
    Rusové vyrovnávají, Švédové si opět nepohlídali prostor před brankou, po přihrávce Zubova od zadního mantinelu se prosazuje z prostoru před brankou DENIS KOKAREV. Asistence: Ilja Zubov.
    Dmitrij KUGRYŠEV - 2:1

30:50
    První střelu DMITRIJ KUGRYŠEVA ještě Nilsson vyrazil, ale puk získal Slepyšev, který znovu přihrává před branku, kde se již Kugryšev prosazuje z pravé strany. Asistence: Anton Slepyšev.

30:27
    Vhazování po pravici Nilsson, ovšem úspěšnější jsou domácí.

30:17
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny dnešního utkání, Rusové již jsou vyrovnaným soupeřem, není to tak ustrašené, jako v první třetině, na první gól však sborná stále čeká.

29:27
    Galinov sbírá puk před dotírajícím Paulssonem a přerušuje hru.

29:11
    Utkání se hraje v komorní atmosféře, slyšet jsou i pokřiky hráčů na ledě.

27:57
    Rusko v plném počtu.

27:42
    Galinov nyní vůbec nevěděl, kde je puk, dokonce to již v hledišti zahučelo, v brankovišti na vteřinu zasvítilo světlo na oslavu gólu, ale puk se ocitl v rohu.

27:12
    Až nyní odvedl dobrou práci Mironov, který zavezl puk do útočného pásma, co nejdál od své branky.

26:57
    Celou minutu se již Rusové urputně brání.

26:40
    Danielsson s vypětím všech sil udržel pásmo.

26:25
    Domácí v útočném pásmu.

25:57
    Tentokrát se vylučuje na straně Ruska, Kutuzov odjíždí na trestnou lavici za sekání.

25:27
    Ale Rusům přesilová hra pomohla, po střele Žerděva z pravé strany musí Nilsson zasahovat, hra přerušena.

24:40
    Radulov sjíždí z levého křídla před branku Švédů, zkouší překonat z bezprostřední blízkosti Nilssona, nepovedlo se.

24:19
    Apalkov nyní zahrozil před brankou Švédů, ale puk se odrazil zřejmě od hole Nilssona mimo branku.

23:29
    Rusové se sice drží v útočném pásmu, ale je to o soubojích u mantinelu, Nilsson v klidu vše sleduje ve stoje.

22:47
    Švédsko hraje v plném počtu, Radulov se na střídačce příliš netváří, předváděná hra sborné není zatím vůbec dobrá.

22:23
    Zubov ale posílá nepřesný pas na Radulova, puk míří ze třetiny Švédska.

22:05
    Ale hosté jsou znovu v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

21:33
    Nyní jsou již Rusové v útočném pásmu, Medvěděv pálí od modré, branku netrefuje, ale puk se odráží od zadního mantinelu, Nilsson si vše pohlídal a obránci odpalují puk ze třetiny.

21:08
    Ofsajd Švédů na útočné modré, byť domácí hrají v oslabení.

20:47
    Vylučuje se i v úvodu druhé třetiny, na trestnou lavici odchází domácí Lundqvist za držení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:55.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

ŠVÉDSKO: 13

RUSKO: 6

První třetina končí vítězstvím Švédska 2:0, které je naprosto zasloužené. Rusové toho v této části hry příliš nepředvedli, domácí reprezentace byla aktivnější a v osobních soubojích i důraznější. Rusové nezvládli přesilovou hru, při níž dokonce inkasovali druhý gól a to jako by dokumentovalo zatím ne příliš optimální výkon sborné.

20:00

19:33
    Hrají ale pouze Rusové, byť zatím ve vlastní třetině, ještě střídají.

19:17
    Poslední minuta první třetiny, domácí nahazují puk do třetiny Ruska.

18:53
    Švédové nyní opět sevřeli soupeře v jeho třetině, střelu Danielssona od modré Galinov chytá a přerušuje hru.
    Pohled na ruskou střídačku, úplně nejblíže Radulov

17:20
    Odkud se vzápětí dostává do hlediště, sudí přerušují hru, vhazování po levici Nilssona.

17:02
    Zubov rozehrává, ale zastavil se pouze ve středním pásmu, poté nastřelil puk do třetiny Švédska.

16:26
    Rusové se těžko dostávají přes střední pásmo, které domácí skvěle hlídají.

16:00
    Švédové rozehrávají zpoza vlastní branky, puk směřuje do třetiny soupeře.

15:15
    Kokarev nyní vyzkoušel pozornost švédského gólmana Nilsson, jeho pokus bekhendový pokus končí na pravém betonu, stejně jako pokus o dorážku Zubova.

14:33
    Rusové se dostali do přečíslení tři na dva, ale Žerděv nedokázal přesně přihrát na střed, zmařená šance!

14:09
    Vhazování po pravici Galinova, Švédové úspěšnější a drží se v útočném pásmu.

14:02
    Komerční přestávka.

13:08
    Švédsko hraje v plném počtu.
    Andreas ENGQVIST - 2:0

12:21
    Do úniku se ve vlastním oslabení dostal ANDREAS ENGQVIST, který se dokázal prosadit a Švédsko vede již 2:0. Asistence: Ted Brithén.

11:57
    Střela Rukavišnikova z pravé strany byla zblokována, Nilsson nemusel zasahovat.

11:41
    Rusové v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

11:08
    Janmark-Nylén dostává dvouminutový trest za podražení a Rusové budou mít k dispozici přesilovou hru.

10:37
    Vhazování přímo ve středovém kruhu, puk získávají Rusové.

10:20
    Puk míří ze třetiny Ruska, které je od úvodních vteřin pod tlakem.
    Radující se Švédové a smutnící Galinov po prvním gólu

09:10
    Rusko hraje v plném počtu.

08:43
    Andrej Mironov vyrazil na útočný "výlet" při vlastním oslabení, střela z levé strany nenadělala příliš starostí zasahujícímu Nilssonovi, mezitím jeho spoluhráči střídali.

08:15
    Švédsko ve třetině soupeře, útočí za potlesku diváků v hledišti.

07:36
    Puk míří ze třetiny, Rusové rychle střídají.

07:12
    Vhazování ve třetině Ruska, domácí získávají puk.

07:10
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici putuje Kugryšev za držení, přesilová hra Švédska.

06:08
    Puk za brankou Galinova, Rusové mají problémy s rozehrávkou.

05:08
    A na druhé straně musí zasahovat Galinov po střele Klasena. Vhazování po pravici Galinova.

04:50
    Žerděv bojuje o puk ve třetině Švédska, ale domácí jsou úspěšnější.

04:07
    Domácí v plném počtu, puk opouští třetinu Švédska, Rusové neohrozili branku soupeře.

03:51
    Až nyní se Rusové usazují v útočné třetině.

03:19
    Švédové ale nepouští soupeře do vlastní třetiny.

02:07
    Vylučuje se, tentokrát si přesilovou hru zahrají Rusové, na trestnou lavici míří Janmark.
    Patrik HERSLEY - 1:0

01:35
    Švédové využívají přesilovou hru, po přihrávce Danielssona se z levé strany prosazuje PATRIK HERSLEY. Asistence: Nicklas Danielsson a Linus Klasen.

00:58
    Až nyní, kdy Kokarev zblokoval střelu od modré, se puk dostává ze třetiny Ruska.

00:45
    Švédové drží útočné pásmo.

00:28
    Začalo se hodně zostra, hned v první půl minutě se vylučuje, Medvěděv dostává dvouminutový trest za držení a Švédsko má přesilovou hru.

00:01

Ledová plocha potemněla a vše již směřuje k úvodnímu buly.

Po hymně Ruska následuje ta švédská.

Utkání začne přibližně v 19:03 hodin.

Oba týmy nastoupené na modrých čarách.
    Před utkáním

Nyní přichází také ruští hokejisté.

Právě v tuto chvíli nastupuje švédský reprezentační tým na ledovou plochu Tegera Areny.

Švédsko: Nilsson (Karlsson) – Hersley, Fransson, Burström, Andersén, Rahimi, Urbom, Lundgren – Thuresson, Lundqvist, Danielsson – Petersson, Wandell, Klasen – Brithén, Engqvist, Ullström – Paulsson, Ericsson, Axelsson. Trenér: Pär Mårts.

Rusko: Galinov (Sorokin) – Kutuzov, Medvěděv, Pivcakin, Rukavišnikov, Višněvskij, Mironov – Slepyšev, Kalinin, Kugryšev – Radulov, Apalkov, Averin – Petrov, Andronov, Žerděv – Bučněvič, Zubov, Kokarev. Trenér: Olegs Znaroks.

Rozhodčí: Hribik, Hodek (oba CZE) – Åhlén, Malmqvist (oba SWE).
    Do začátku zápasu zbývá 40 minut

ŠVÉDSKO
    Problémy s nepřerušenou KHL se, pochopitelně, nevyhnuly ani Švédsku, které nominaci na turnaj později doplňovalo a nakonec i Tre Kronor představí na Karjale dost mladých hráčů, budoucích nadějí reprezentace. Asi největším jménem v sestavě je tak Jimmie Ericsson, který má na svém kontě již titul mistra světa z loňského roku a také stříbrnou medaili ze Soči i z letošního MS z Minsku. Vzpomínkou na Lva Praha budiž jméno Nicklase Danielsson v sestavě Švédů, kteří naposledy Karjalu ovládli v roce 1997.
    Švédská nominace na Karjalu

RUSKO
    V sestavě Ruska se na turnaji Karjala budou prezentovat velké hvězdy, jako Alexander Radulov, Nikolaj Žerděv a hlavně Ilja Kovalčuk! Vzhledem k tomu, že ruská KHL nebude mít reprezentační přestávku, plánuje trenér Sborné "točit" hráče sestavou. Je otázka, jak se Rusové budou na turnaji prezentovat, v kádru je totiž, vedle již zmíněných hvězdy, dost mladých hráčů, mezinárodně neostřílených. Již nyní je jasné, že do dnešního utkání nenastoupí hráči Magnitogorsku a Petrohradu, které čeká právě dnes vzájemný souboj a hráči se tak k reprezentaci připojí až ve Finsku.
    Tři hráče do reprezentace dodá Petrohrad - Kovalčuka, Panarina a Čudinova

Vítejte u on-line přenosu utkání hokejového Karjala Cupu 2014 mezi ŠVÉDSKEM a RUSKEM. Utkání se odehraje ve švédském Leksandu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 2. Hersley (Danielsson, Klasen), 13. Engqvist (Brithén), 37. Ullström (Urbom, Klasen), 46. Wandell (Fransson), rozh. náj. Petersson – 31. Kugryšev (Slepyšev), 32. Kokarev (Zubov), 35. Radulov (Zubov, Medvěděv), 46. Slepyšev (Kugryšev)