FK Dinamo Moskva – Praia 1:0 (kon.) | Karabach – Dnipropetrovsk 1:2 (kon.) | Limassol – Mönchengladbach 0:2 (kon.)
Zürich – Villarreal 3:2 (kon.) | Kodaň – Brugge 0:4 (kon.) | Helsinki – Turín 2:1 (kon.)
Besiktas – Partizan 2:1 (kon.) | Asteras – Tottenham 1:2 (kon.) | D. Záhreb – Salzburg 1:5 (kon.)
Giurgiu – Celtic 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Eindhoven 2:3 (kon.) | Saint-Étienne – Inter 1:1 (kon.)
Sevilla – Liége 3:1 (kon.) | Feyenoord – Rijeka 2:0 (kon.) | Wolfsburg – FK Krasnodar 5:1 (kon.)
Everton – Lille 3:0 (kon.) | Sparta Praha – Slovan Bratislava 4:0 (kon.) | Neapol – YB Bern 3:0 (kon.)
D.Kyjev – Aalborg 2:0 (kon.) | Rio Ave – FCSB 2:2 (kon.) | Guingamp – Minsk 2:0 (kon.)
Fiorentina – Solún 1:1 (kon.) | Légia Varšava – Met. Charkov 2:1 (kon.) | Lokeren – Trabzonspor 1:1 (kon.)
Dynamo Moskva
1:0 (0:0)
GD Estoril Praia
Štvrtok 06.11.2014, 18:00 • Arena Khimki (Khimki) • Európska liga

Štvrtkový program štvrtého hracieho dňa už pozná jeden výsledok, keď moskovské Dinamo v hodinovom predstihu zdolalo portugalský Estoril. Dlho sme sledovali vyrovnanú partiu, no dnešný hostiteľ bol predsa len o ten jeden gól lepším tímom. V 77. minúte ho vsietil Kevin Kuranyi, ktorý prišiel na trávnik len tri minúty pred rozhodujúcim momentom celého stretnutia. Estoril sa v závere na vyrovnanie nezmohol, moskovský klub si tak v predstihu zabezpečuje postup do jarného šestnásťfinále.

Týmto najdôležitejším konštatovaním sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť. (20:01:37)

90+4

90+3
    Sekundičku pred úplným koncom zápasu vidí žltú kartu ešte Alexander Büttner. Bývalý zadák Manchestru United nedovolene zastavil Vaza.

90+2
    Nuž a keď s budú takto prihrávať v zadných radoch, tak sa to už ani zrejme nezmení. Estoril nemá kam, o víťazovi zápasu je zrejme rozhodnuté.

90+1
    Na ich začiatku sledujeme už trochu zúfalú snahu Estorilu o vyrovnávajúci gól. Od inkasovaného gólu sa hostia prakticky nedostali do šance.

90
    Rozhodcovská šestica na čele s Mattiasom Gestraniusom pridáva k druhému dejstvu ešte tri nadstavené minútky.

89
    Hostia striedajú i do tretice, keď na zamrznutý pažiť vybehne Filipe Gonçalves. Pľac mu uvoľnil trestaný pravý obranca Anderson Luis.

88
    Krátko na to odstupuje i zranený Diogo Amado. Hriešnik spred desiatich minút opúšťa trávnik so skrivenou grimasou. Vymieňa ho Ricardo Vaz.

87
    Trávnik už opustil i vzrastom malý francúzsky generál Valbuena, ktorý ale výkonom predčil väčšinu borcov v Khimki Arena. Nahrádza ho Yusupov.

86
    Do konca už veľa času nezostáva. Hosťujúci manažér by ešte mohol oživiť stretnutie nejakým striedaním, k dispozícii má hneď dve.

85
    Moskovčania poctivo nasťahovaní pred Gabulovom a Estoril Praia zrazu nevie kam z konopí. Toto modrým bez pochýb vyhovuje.

84
    Tým sa ale začínajú otvárať okienka v defenzíve Portugalčanov, ktorí už musia ísť i do tohto rizika. Zatiaľ zostávame na jednom góle.

83
    Tie zatiaľ ale neprichádzajú. Tempo zápasu je mierne rozhárané, viacej z hry začína mať predsa len Estoril.

81
    Estoril tak naďalej prehráva a po prvýkrát v zápase bude musieť diktovať tempo hry on. Dinamo sa môže spoliehať na rýchle kontry.

79
    Hostia sa mohli sakramentsky rýchlo oklepať z inkasovaného gólu, no pred nabiehajúcim Lopesom dokázal odvracať Douglas.

77
    Diogo Amado bol o ofsajdovom postavení presvedčený natoľko, že si trúfol uvariť hubovú polievku pre Gestraniusa. Ten si ale po hlave skákať nenechal a hosťujúceho stredopoliara odmenil kartovým napomínaním.
    Kevin Kurányi - 1:0

77
    Dinamo Moskva dáva gól!
    Stanislav Cherchesov si môže blahoželať! Čarovné striedanie zo 74. minúty mu dnes môže vyniesť zisk všetkých troch bodov. Chris Samba vyslal z polovice ihriska dlhočizný pas na okraj šestnástky, kde si ho exkluzívne spracoval na prsia Valbuena. Ten následne futsalovým zdvihákom prehodil loptu na svojho krajana Williama Vainqueura, ktorý nepodarenou šajtličkou posunul loptu pred bránku na KEVINA KURANYIHO. Ťažko povedať, či to tak domáci stredopoliar zamýšľal, no nemeckého bombera to nezaujímalo a umiestnenou koncovkou z piatich metrov prekonal bezmocného Kieszeka. O ofsajd sa nejednalo, gól platí, Dinamo Moskva sa ujíma neskorého vedenia!

76
    Moskovčania striedajú i po druhýkrát, keď krátko po Kokorinovi odchádza i Dzsudzsák. Na hracej ploche už registrujeme Zhirkova.

75
    V nemeckej Bundeslige dokázal Kuranyi počas deviatich rokov nasúkať 111 gólov. Za Dinamo ich nastrieľal 44.

Erik Farkaš

Góly: 77. Kuranyi (Vainqueur)

Karty:   35. Denisov (DMO), 90+3. Büttner (DMO) – 71. A. Luis (PRA), 77. Amado (PRA)

Dynamo Moskva: Gabulov – Hubočan, Samba, Douglas, Büttner – Vainqueur, Denisov – Ionov, Valbuena, Dzsudzsák – Kokorin (C)
    Náhradníci: Berezovskiy – Yusupov, Zhirkov, Kuranyi, Kozlov, Rotenberg, Prudnikov
    Manažér: Stanislav Cherchesov (RUS)

GD Estoril Praia: Kieszek – A. Luis, Y. Tavares (C), Rúben F., Emídio Rafael – Amado, Anderson Esiti, Tozé – Sebá, Kléber, Kuca
    Náhradníci: Vagner – Filipe G., B. Lopes, Baltazar, B. Nascimento, R. Vaz, Babanco
    Manažér: José Couceiro (POR)

Rozhodca: Mattias Gestranius – J. Aravirta, M. Alakare – M. Heininen (všetci FIN)