Chievo – CFC Janov 1:2 (kon.) | Udinese – Bergamo 2:0 (kon.) | Juventus – Palermo 2:0 (kon.)
Cesena – Inter 0:1 (kon.) | Lazio – Turín 2:1 (kon.) | Neapol – Hellas Verona 6:2 (kon.)
AC Miláno – Fiorentina 1:1 (kon.)
AC Cesena
0:1 (0:1)
Inter Miláno
Nedeľa 26.10.2014, 18:00 • Stadio Dino Manuzzi (Cesena) • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 8. kola talianskej Serie A medzi AC Cesena a Inter Miláno.

AC Cesena

Nováčik v Serii A si zatiaľ v najvyššej talianskej súťaži pripísal iba jednu výhru a to hneď v prvom kole proti Parme. Potom nasledovali prehry a remízy, v poslednom zápase to bola prehra na pôde Palerma, po ktorých je AC Cesena so šiestimi bodmi v tabuľke na 15. mieste. To nie je práve ideálne umiestnenie, avšak prvoradým cieľom tohto malého klubu je udržanie v Serii A a možno pri dobrej zhode okolností aj boj o pohárové miesta. To je však veľmi ťažká úloha, kedže na tieto miesta si brúsia zuby najmä stáli účastníci týchto európskych súťaží, medzi nimi aj dnešný súper Inter Miláno.

Hostia z Milána neprežívajú najlepšie obdobie. Nedarí sa im v domácej lige a nevyšiel im ani štvrtkový zápas Európskej ligy, v ktorom len remizovali na San Sire s tímom Saint Étienne 0-0. V tabuľke Serie A im patrí až deviata priečka s 9 bodmi. To je na klub, akým je Inter Miláno dosť málo a talianske médiá už začínajú rozoberať krízu v milánskom klube. V poslednom zápase domácej ligy remizovali s SSC Neapol 2-2 a už dlhšie čakajú na výhru. Možno práve dnes proti Cesene ukážu, že vedia vyhrávať a priblížia sa k pozíciám zaisťujúcim pohárovú Európu.

Zápas sa odohrá na štadióne Stadio Dino Manuzzi, ktorý má kapacitu 23 860 divákov.

AC Cesena: N.Leali- C.Nica, S.Lucchini, M.Volta, D.Capelli, F.Renzetti L.Giorgi, G. Feudis, E.Cascione, A.Rodriguez, G.Marilungo

Náhradníci: F.Agliardi, W.Bressan, A.Mazzotta, L.Krajnc, H.Magnússon, G.Perico, C.Carbonero, Z.Eduardo, H.Almeida, M.Djuric, D.Succi, L.Garritano

Manažér- Pierpaolo Bisoli

Inter Miláno: S.Handanovič- J.Jesus, H.Campagnaro, Dodô, A.Ranocchia, M.Kovačić, G.Medel, J.Obi, Hernanes, R.Palacio, M.Icardi

Náhradníci: J.Carrizo, T.Berni, M.Andreolli, N.Vidić, I.Mbaye, Z.Kuzmanović. G.Camara, R.Krgin, G.Puscas, F.Bonazzoli

Manažér- Walter Mazzarri

Rozhodca: Paolo Mazzoleni- M.Musolino, G. De Pinto.

Futbalový štadión Dino Manuzzi je zaplnený do posledného miesta. Dnes do Ceseny zavíta slávny Inter Miláno. Hráči prichádzajú na hraciu plochu. O chvíľu sa začne zápas Serie A medzi AC Cesena a Inter Miláno.

1

1
    Úvodný výkop patril domácim, ktorí majú následne aj možnosť zahrávať priamy kop po faule Jesusa.

4
    Je tu prvé ohrozenie brány hostí. Pálil Marilungo ale vysoko nad bránu Interu.

5
    V útoku už hostia ale domáca obrana skvele pokrýva útočiacich hráčov a navyše po faule sa Cesena oslobodzuje a môže ísť dopredu.

6
    Loptu majú na kopačkách hráči Interu a vybojovali priamy kop po faule De Faudisa.

7
    Takmer bol z toho gól Interu. Dodô však stál v ofsajde a navyše Leali jeho hlavičku skvele vyrazil.

8
    Hráči Interu v úvodných minútach oveľa aktívnejší ako domáci. Teraz majú k dispozícii rohový kop z pravej strany.

9
    Rohový kop nerozohrali najlepšie ale opakovaný záber ukázal, že v pokutovom území bol faulovaný Ranocchia a môžno mali mať hostia príležitosť kopať pokutový kop.

10
    Vpredu opäť hostia ale nevymysleli nič zaujímavé a tak bude Leali kopať od svojej brány.

11
    Cesena sa snaží presadiť nakopávanými loptami, tie však končia odkopom pozornej obrany hostí. Inter má loptu na svojich kopačkách a môže založiť ďalšiu akciu.

12
    Zatiaľ je to opatrný futbal. Ani Inter sa netlačí veľmi dopredu. Loptu síce držia vo svojej moci ale väčšiu šancu si zatiaľ nevypracovali.

14
    Žltá karta pre hráča Ceseny. Dostáva ju Garritano za taktický faul.

15
    Po faule Renzettiho priamy kop pre Inter z nebezpečnej vzdialenosti.

16
    Hernanes však zahral priamy kop veľmi zle a trafil len stojaci múr hráčov. Bude sa kopať od brány domácej Ceseny.

17
    Hra sa presunula na polovicu hostí. Cesena ale nevie nič vymyslieť a lopta rýchlo končí na kopačkách Interu.

18
    Pekná akcia hostí po pravej strane. Centroval Palacio, jeho center však zblokoval jeden z hráčov Ceseny a je z toho rohový kop.

19
    Rohový kop zahral práve Palacio ale jeho center nenašiel žiadneho hráča hostí a Leali bude kopať od svojej brány.

20
    Teraz je to skôr o súbojoch v strede ihriska ako o nejakých akciách. Jednu predsa len hráči Interu vymysleli ale pre Lealiho to bola ľahká práca.

22
    Hráči Ceseny strácajú v útoku až príliš ľahko loptu a zatiaľ sú hostia jasne lepší. Ani oni však nepredvádzajú pekný futbal a tak na prvý gól stále čakáme.

23
    Faul Campagnara a priamy kop pre domácich v strede ihriska. Tréner Walter Mazzarri na lavičke Interu nevyzerá práve spokojne.

24
    Teraz šanca Ceseny. Veľmi pekná akcia a center z ľavej strany. Hlavou odvracal Dodô na rohový kop.

25
    Z rohového kopu nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a Handanovič bude kopať od svojej brány. Oba tímy sa ťažko presadzujú v útoku. Od domácich sa to dalo čakať, ale Inter má viditeľne hernú krízu a nedarí sa mu podľa predstáv.

27
    Tieto minúty nám neprinášajú pekný futbal. Tešiť to môže azda len domácich, ktorí zatiaľ držia s Interom prijateľnú remízu.

28
    Veľké množstvo malých faulov v strede ihriska a strela Campagnara, s ktorou si Leali bez problémov poradil. To je obraz posledných minút v Cesene.

29
    Domáci sa teraz snažili niečo vymyslieť aj v útoku, ale pekná prihrávka na Giorgiho bola pridlhá.

30
    Pokutový kop pre Inter Miláno !

30
    Navyše brankár Ceseny Leali vidí červenú kartu za zákrok na Palacia. Tak teraz nepríjemné chvíle pre domácich.

31
    Striedanie domácich. Odchádza Garritano a prichádza brankár Agliardi.

32
    Inter dal gól! MAURO ICARDI nedal novému brankárovi Ceseny žiadnu šancu a skvelou strelou do ľavého dolného rohu brány dáva prvý gól zápasu a posúva Inter do vedenia 0-1.
    Mauro ICARDI - 0:1

34
    A Cesena okamžite ožila a bol z toho nebezpečný priamy kop. Cascione trafil z prvej loptu skvele, ale tá mierila nad bránu Handanoviča.

35
    Ou tak teraz Handanovič predviedol skvelý zákrok po rohovom kope Ceseny a následne Marilungo mieril tesne vedľa. Už mohlo byť vyrovnané.

36
    Žltá karta pre hráča Ceseny. Vidí ju Giorgi za faul na hráča Interu.

37
    Po nudných úvodných minútach sa zápas rozbehol a videli sme hneď niekoľko veľkých príležitostí a gól z pokutového kopu.

38
    Treba povedať, že hostia vedú celkom zaslúžene a aj pokutový kop nariadil rozhodca Mazzoleni oprávnene. Cesena to bude mať veľmi ťažké.

39
    Krásna strela Icardiho ktorá len tesne minula bránu Agliardiho. Inter má teraz obrovskú prevahu.

40
    Ranocchia fauloval a domáci mali možnosť zahrávať priamy kop. Strela skončila v rukách Handanoviča, ale hráč Inter Dodô ostáva ležať na trávniku a musí byť ošetrovaný.

42
    Cascione v útočnom výpade ale obrana hostí si s tým poradila a lopta končí v rukaviciach Handanoviča.

43
    Palacio sa pustil do útoku na opačnej strane a je z toho aspoň outové vhadzovanie pre hostí.

44
    Po priamom kope bol v súboji faulovaný Handanovič, ktorý sa hnevá na hlavného rozhodcu, že neudelil žltú kartu za faul. Na opačnej strane nebezpečný Palacio prenikol až do 16ky, ale tam centroval príliš neskoro a lopta končí za čiarou.

45
    Rodrigo Palacio strelil druhý gól Interu, ten však nemôže byť uznaný, pretože Palacio stál v momente prihrávky v ofsajde.

45+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

45+1
    V nadstavenom čase šanca Ceseny ale Handanovič nemal väčšie problémy. Ešte minúta do konca prvého polčasu.

45+2

Na štadióne Dino Manuzzi sa skončil prvý polčas súboja medzi AC Cesena a Inter Miláno. Hostia boli v prvom polčase jasne lepší ale gól dali ,,len,, z pokutového kopu, ktorý premenil Mauro Icardi. Videli sme nudné ale aj pekné minúty, dokonca aj červenú kartu, ktorú videl brankár Leali za faul, ktorý predchádzal penalte. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne už o 15 minút.

46

46
    Sme späť v Cesene kde sa začal druhý polčas. V útoku domáci, ktorí musia streliť gól.

47
    Capelli fauloval a Handanovič zahráva priamy kop a oslobodzuje hostí.

47
    Na trávniku leží Giorgi po jednom zo súbojov. Zdá sa, že bude v poriadku a môže pokračovať.

48
    Domáci sú na začiatku druhého polčasu aktívnejší ale majú problém presadiť sa proti hráčom Interu.

50
    Ani teraz domáci nič nevymysleli a lopta je už na kopačkách Interu. Ten nehrá svoj najlepší zápas ale zatiaľ mu jeho výkon na výhru stačí.

51
    Modro-čierni sú už na polovici Ceseny a zakladajú novú akciu. Je to ale dosť statické bez pohybu, všetko sa deje ďaleko od domácej brány.

52
    Palacio sa dostával do dobrej príležitosti ale loptu mu domáci obranca ukradol v poslednej chvíli. Hostia však stále na polovici Ceseny.

53
    Po centri z pravej strany hlavičkoval Dodô ale v súboji to nebolo ľahké a lopta išla dosť nepresne. Mazzarri na lavičke Interu už vyzerá spokojnejšie.

53
    Žltá karta pre Campagnara z Interu za faul na Giorgiho a nebezpečný priamy kop pre domácich.

54
    Úplne nestrážený v pokutovom území Marilungo ale hlavičkoval veľmi nepresne nad bránu Interu.

55
    Máme za sebou prvých 10 minút druhého polčasu, v ktorom je hra vyrovnaná. Domáci sa snažia vyrovnať ale ani ponúknuté príležitosti nevyužili a takto sa len ťažko presadia.

56
    Hernanes a Icardi vystrašili brankára domácich. Druhý menový vystrelil z pokutového územia vedľa ľavej žrde domácej brány.

57
    V druhom polčase strely na bránu 1-1. Aj táto štatistika vyjadruje ako ťažko sa oba tímy presadzujú.

Dnešné stretnutie sleduje 23000 divákov.

58
    Hernanes strieľal z pokutového územia tesne vedľa ľavej žrde Agliardiho brány. Veľmi nebezpečná strela hostí.

59
    Lopta je v posledných minútach takmer výlučne na kopačkách Interu. Ten však útočí veľmi opatrne akoby nechcel zbytočne otvoriť svoju obranu a dostať vyrovnávajúci gól.

60
    Domáci hráči bojujú o každú loptu ale tá sa stále odráža k hráčom Interu. Teraz strieľal Hernanes ale vysoko nad bránu.

61
    Žltá karta pre hráča domácich. Dostáva ju Volta za faul na hráča Interu.

62
    Domáci sa takmer dostali do dobrej šance ale nakoniec zo svojej akcie nevyťažili ani len strelu na bránu. Lopta na kopačkách Interu.

63
    Pekná strela Kovacića z 20 metrov. Tá šla tesne vedľa pravej žrde Agliardiho brány.

64
    Striedanie domácich. Odchádza Djurić a prichádza Almeida.

65
    Ďalší útok hostí konkréte Palacia zastavil ofsajd. Loptu majú hostia a tlačia sa dopredu.

66
    Teraz boli hostia v útoku príliš dôrazní a zastavil ich faul na Renzettiho. Domáci sa opäť pokúšajú niečo vymyslieť pred bránou Interu.

67
    Do hry sa zapojil aj nový muž na ihrisku Almeida ale ani z tejto akcie nepadol gól a Handanovič si len jemne vyskočil pri tom ako sledoval pád lopty za jeho bránu.

68
    Cascione sa takmer dostal k lopte ale dnes majú hráči Ceseny aj smolu, pretože väčšine lôpt chýba kúsok aby sa k nim dostala ale vždy si ju uchmatnú hráči Interu.

69
    Striedanie hostí. Odchádza Obi a prichádza Mbaye.

70
    Inter je opäť vpredu a Dodô sa takmer dostal do dobrej šance. Teraz ale práve jemu chýbali centimetre aby zachytil center, ktorý naňho smeroval. Okopáva sa od brány domácich.

71
    Na druhej strane veľké šance Almeidu aj Cascioneho ale ani jeden z nich sa nedokázal presadiť. To využíva Inter na rýchly protiútok.

72
    Hostia si pomaličky prihrávajú v obrane a dúfajú, že v posledných 20 minútach gól nedostanú a možno nejaký pridajú. Asi tak vyzerá ich hra v posledných minútach.

73
    Mbaye krásne vystrelil z ľavej strany a lopta tesne minula ľavú žrď Agliardiho brány. Tak možno hostia pridajú aj druhý gól ku ktorému sú veľmi blízko.

74
    Ani Almeida ani Cascione sa nedokázali presadiť a Handanovič nemusel zasahovať po akcii domácich. Domácim to v útoku nejde hoci sa veľmi snažia potešiť domácich fanúšikov.

75
    Na ľavej strane sa otvoril priestor pre hráčov Interu, ich akcia však bola zabrzdená ofsajdom.

75
    Striedanie domácich. Odchádza Giorgi a prichádza Rodriguez.

76
    Ani tento krát sa domáci nepresadili. Na center si v 16ke Interu najvyššie vyskočil Almeida ale jeho hlavička bola príliš slabá a Handanovič nemal problémy loptu chytiť.

77
    Palacio tradične z ľavej strany unikal pri čiare domácim obrancom ale následný center do pokutového územia nič nepriniesol. Lopta však ostáva na kopačkách hostí.

78
    Mbaye si veľmi dlho chystal loptu na strelu a tá bola nakoniec zrazená domácimi hráčmi, následne sa Icardi ocitol v ofsajde.

79
    Palacio v dobrej šanci nepridal druhý gól Interu. Po krásnom centri bol Palacio sám pred brankárom Ceseny, toho však nedokázal prekonať.

80
    A takmer identická šanca aj pre Icardiho, ale ani ten z blízka nedokázal Agliardiho prekonať a ten je teraz hrdinom Ceseny.

81
    Cesena už nemá síl na lepšie bránenie a druhý gól Interu visí na vlásku. Teraz hostí zastavil ofsajd ale bránu domácich neustále obliehajú a nepúšťajú ich k ničomu.

82
    Zdá sa, že Inter tento zápas dotiahne do víťazného konca. Je neustále pri lopte a domáci nemajú ani síl a ani priestor na útok a prípadné vyrovnanie.

82
    Zaujímavá situácia, keď si Dodô a Marilungo niečo veľmi dôrazne vysvetľovali ale rozhodca nechal hru plynúť ďalej a nevšímal si to. Našťastie žiadny konflikt z toho nebol a nasleduje priamy kop pre Inter.

85
    Ani tento krát to nie je druhý gól Interu. Lopta už bola v sieti ale gól nie je uznaný, lebo Campagnaro stál v ofsajde.

86
    Žltá karta pre Rodrigueza z Ceseny za odplácanie po faule.

87
    Inter je opäť pred bránou Ceseny. Kovacic však mieril vysoko nad bránu a Agliardi odkopáva ďaleko dopredu. Ešte záverečné minúty zápasu, ktorý majú v rukách hostia z Milána.

88
    Cesena nie je vôbec nebezpečná a zdá sa, že vyrovnania sa domáci diváci nedočkajú. Naopak Inter bol už niekoľko krát blízko druhého gólu.

90
    Cascione vidí žltú kartu za dosť nepekné správanie po odpískaní faulu.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90+2
    Pred nami sú posledné 2 minúty zápasu a Inter kráča za ,,povinným,, víťazstvom v Cesene. Icardi bol blízko druhého gólu ale Agliardi bol pozorný a loptu chytil tesne pred nabiehajúcim hráčom.

90+2
    Icardi išiel sám na brankára Ceseny a urobil to dosť zle, pretože vystrelil presne naňho. Z následnej dorážky mohol dať Palacio gól ale Agliardi vytiahol skvelé zákroky.

90+3

Je tu koniec zápasu medzi AC Cesena a Inter Miláno. Hostia si vezú z Ceseny zaslúženú výhru. Celé stretnutie dominovali a mali množstvo šancí na zvýšenie skóre. Domáci hrali väčšinu zápasu v oslabení o jedného hráča po vylúčení brankára v prvom polčase, napriek tomu bojovali a nemusia sa za dnešný výkon hanbiť. Na lepší Inter jednoznačne nemali ale domáci diváci videli pekný futbal. Hostia z Milána si pripisujú dôležitú výhru a tréner Mazzarri si môže oddýchnuť od kritiky médií.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (19:56:51)