Boston – NY Islanders 2:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | St. Louis – Vancouver 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Minnesota – Arizona 2:0 (kon.) | Calgary – Carolina 5:0 (kon.)
LA Kings – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – Columbus 4:5 (kon.)
San Jose Sharks
4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
Columbus Blue Jackets
cz Piatok 24.10.2014, 04:40 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Útočník Tomáš HERTL.

V Columbusu nepůsobí žádný český hráč.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    ________________________________________

Blue Jackets mají za sebou třízápasovou sérii na domácím ledě, z níž vytěžili dva výhry nad New Yorkem Rangers a Calgary. Zápas s Dallesem nezvládli a prohráli 2:4, stejně jako nezvládli i své poslední ligové utkání v Ottawě (2:3), kde se hrálo v noci na 19. října, tedy ještě předtím, než došlo k nepříjemnému incidentu, kvůli němuž byl včerejší duel Senátorů odložen. Columbus se tak po nevýrazných výsledcích potácí až na dvanáctém místě, byť zatím stále s minimální ztrátou na postupovou osmičku.

SAN JOSE SHARKS

Ani Žraloci ze San Jose zatím nemohou být se svými výsledky spokojeni. Po výhře 4:2 na ledě nevyzpytatelných New Jersey Devils následovala těžká porážka "sousedů" v Madison Square Garden, kde domácí Rangers zvítězili 4:0. Následoval přesun do Bostonu, kde také nepřišlo "probuzení" Žraloků, po prohře 3:5 kleslo San Jose třetí místo v Pacifické divizi a na páté místo v Západní konferenci!

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě Columbus Blue Jackets.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Irwin, Burns, Demers, Hannan – Marleau, Couture, Wingels – Nieto, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Sheppard, Desjardins – Scott, Burish, Hayes

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – J. Johnson, Savard, Erixon, Wisniewski, Ťjutin, Prout – Hartnell, Johansen, Foligno – Letestu, Anisimov, Skille – Calvert, Wennberg, Atkinson – Cracknell, Chaput, Boll.

Oba týmy prochází útrobami SAP Center směrem k ledové ploše.

00:01

00:58
    Domácí rozehrávají zpoza branky, na ledě třetí řada s Tomášem Hertlem.

02:11
    Puk ve třetině San Jose, oba týmy střídají.

02:47
    Bitka, domácí Andrew Desjardins a hostující Jared Bolll dostávají pětiminutové tresty, ač domácí borec dával najevo, že se příliš prát nechce. Rukavice ale šly dolů, není co řešit.

03:16
    Hraje se tedy v pěti na obou stranách, hosté v útočném pásmu.

03:29
    Vhazování po pravici Niemiho, sudí tam dlouho "řadí" hráče.

03:58
    Domác zahrozili, ale Bobrovskij si branku uchránil.

04:26
    Letestu bojuje o puk za brankou Sharks, není úspěšný, hrají domácí.

05:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    ADAM BURISH na levém křídle nic nevymýšlel, po přejetí útočné modré čáry napálil puk směrem na branku a úžasnou střelou vymetl "pavučiny" v brance Columbusu, Bobrovskému šel puk zřejmě nad ramenem, to nešlo chytit. Asistence: Jason Demers.
    Adam BURISH - 1:0

05:35
    Pro Burishe je to první gól v této sezóně, který by navíc domácím mohl pomoci v úvodu zápasu, kdy hosté hráli velmi dobře.

06:14
    Ofsajd Columbusu na útočné modré, hra přerušena, následuje první dnešní komerční přestávka.

07:34
    Hartnell nyní nepustil do zakončení Joe Thorntona, dobrá obranná práce.

07:59
    Střelu Demerse od modré Bobrovskij vyráží, Sheppard se k dorážce nedostal.

08:51
    Couture dostává puk ze třetiny Sharks.

09:20
    Burns zkoušel od modré pozornost Bobrovského, ten opět vyráží.

09:38
    A také Nieto musel nyní předvést výborný zákrok po střele z pravé strany, kdy ramenem dokázal puk vytěsnit nad branku!

10:44
    Vylučuje se, Eriah Hayes dostává trest za držení Letestu, hosté si zahrají přesilovou hru.

11:05
    Johnson nyní nezpracoval snadnou přihrávku a puk "utíká" do střední třetiny.

11:39
    A zahrozili domácí, Couture se snažil před Bobrovskim tečovat střelu Demerse.

12:08
    Marleau zachytil pas a odehrál ze své třetiny, hosté zatím při své přesilové hře neohrozili branku Sharks.

12:44

13:37
    Dlouho se v plném počtu nehrálo, Tomáš Hertl byl atakován vysokou hokejkou Mattem Calvertem a domácí si zahrají přesilovou hru.

13:48
    Sharks od úvodních vteřin v útočném pásmu.

14:15
    Pavelski pálí od modré, ale Bobrovskij vyráží, puk opouští třetinu Blue Jackets.

14:44
    Nyní se již JOE PAVELSKI prosazuje, Couture vypálil od modré na branku, před níž právě Pavelski přesně tečuje a na změnu dráhy puku již Bobrovskij nedokázal zareagovat. Domácí využívají přesilovou hru. Asistence: Logan Couture a Patrick Marleau.
    Joe PAVELSKI - 2:0

15:15
    Domácí mají zatím dost štěstí v koncovce, tolik šancí si rozhodně nevypracovali, ale jsou zatím hodně efektivní.

15:28
    Komerční přestávka.

15:41
    Po střele Wingelse se Pavelski dostává k dorážce, ale nedokázal puk dopravit do branky.

16:18
    Pro Marleaua byla přihrávka na gól Pavelskiho jubilejní 500.!

16:51
    Jred Boll zahákoval Tomáš Hertla, další faul na českého forvarda, další trest pro Columbus!

17:10
    Puk za brankou Columbusu, hosté se nedokázali vymanit z vlastní třetiny.

17:32
    Z levé strany pálí Couture z voleje, ale Bobrovskij skvěle vyráží.

17:46
    Ještě něco málo přes minutu zbývá z přesilové hry Sharks, puk opouští třetinu Columbusu.

18:15
    Na ledě vidíme i Tomáš Hertla, ovšem Demers zlomil hokejku na modré a domácí ztrácejí pásmo.

18:36
    Brent Burns pálí z pravé strany, Bobrovskij vyráží.

18:51

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:20
    Foligno zachytil puk ve své třetině a hosté mohou zaútočit.

19:26
    Cody Goloubef pálí do modré, z pravé strany, Niemi chytá a přerušuje hru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi, díky dvěma gólům v 6. a 15. minutě jsou zatím spokojenější domácí hokejisté. Columbus toho v první třetině tolik nepředvedl, viděli jsme několik individuálních akcí v podání hostů, ale to bylo asi tak všechno, Sharks byli jasně lepší.

Československá stopa v utkání – po první třetině:
    Tomáš HERTL (SJS) 0+0 0 střel, čas na ledě 5:30

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose Sharks: 16

Columbus Blue Jackets: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:35 hodin.

20:01

20:40
    Couture střílí z levé strany, Bobrovskij vyráží.
    Pohled z hlediště

21:11
    Sharks si zahrají přesilovou hru, nyní hrají, při signalizovaném vyloučení, v šesti.

21:23
    Brent Burns držen Jamesem Wisniewskim, přesilová hra Sharks.

21:56
    Sharks v útočném pásmu.

22:20
    Burns se z první opřel do střely, na levé straně, Bobrovskij vyráží a hosté dostávají puk ze třetiny.

22:55
    Anisimov se dostal do úniku, byl v dobré pozici, ale střelou z levé strany na Niemiho nevyzrál.

23:25

23:35
    A sudí signalizují další trest, tentokrát pro někoho z domácího týmu.

24:08
    Dlouho hráli hosté v šesti, při signalizovaném vyloučení, až nyní je hra přerušena, za držení odchází na trestnou lavici domácí Jason Demers.

24:35
    Domácí odpalují puk ze třetiny a mohou prostřídat.

24:59
    Desjardins také vyhazuje puk ze třetiny, následně je hra přerušena.

25:36
    Střelu Savarda dokázal Niemi vytěsnit mimo branku, domácí se posléze osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

26:09

27:14
    Tomáš Hertl si řekl o přihrávku, dostal ji a z mezikruží pálí, ovšem trefuje pouze nastavenou lapačku gólmana Blue Jackets.

27:53
    Vhazování ve třetině Sharks, domácí úspěšnější.

28:22
    Columbus právě vstřelil branku!
    RYAN JOHANSEN se dokázal z levé strany natlačit před branku, kde zakončuje bekhendem a byť Niemi dokázal puk ramenem přizvednout, nestačilo to na to, aby puk skončil nad brankou, naopak, ten končí pod horní tyčí! Asistence: Scott Hartnell a Nick Foligno.
    Ryan JOHANSEN - 2:1

29:01
    Atkinson si nabruslil za obranu Sharks, ale místo střely zvolil střelu z otočky, která je zblokována.

29:50
    Columbus je viditelně při chuti, nyní přehrává svého soupeře.

30:21
    Vlasic na druhé straně zakončuje od modré, těžký zákrok, Bobrovskij vyráží.

31:00
    Opět se vylučuje, Jack Skille (CBJ) dostává dvouminutový trest.

32:13
    Gól v oslabení! MARK LETESTU dostává přesnou přihrávku od Anisimova, z pravé strany a parádním blafákem si pokládá a překonává Niemiho. Asistence: Arťom Anisimov a Fjodor Ťjutin.
    Mark LETESTU - 2:2

32:44
    Domácí znovu ztrácí útočné pásmo, tato přesilová hra Sharks je hodně nepovedená.

33:00

33:36
    Domácí jsou nyní zralí doslova "na ručník", McGinn tam chybuje v rozehrávce, puk získává Forsberg, který pohotově přihrává RYANU JOHANSENOVI, jenž pohotově pálí z levého kruhu pro vhazování a prostřeluje Niemiho. Bez asistence.
    Ryan JOHANSEN - 2:3

33:50
    Druhá třetině doslova postavená na hlavu, domácí vedli 2:0 a díky třem inkasovaným brankám nyní prohrávají 2:3....

34:30
    Hertl vrací puk do útočného pásma.

34:46
    Nemá však takovou podporu od svých spoluhráčů, kteří sice o puk bojují u mantinelu, ale to je asi tak všechno.

35:04
    Brent Burns se nyní provinil proti pravidlům – nebezpečná hra vysokou holí, je tam dokonce krev ve tváři Matta Calverta, to se rovná dvojnásobný trest!

35:14
    V podstatě až téměř do konce první třetiny se tak budou muset Sharks bránit pouze ve čtyřech.

36:15
    Columbus v útočném pásmu.

36:37
    Sharks se osvobozují a mohou prostřídat.

36:58
    Závar před Niemim, kdy Johansen opět z levého křídla nabruslil před branku, tentokrát však bekhendovou střelou na Niemiho nevyzrál.

36:58
    Možná se mělo vylučovat, Hartnell atakoval Niemiho v brankovišti poté, co již měl puk pod kontrolou, ale sudí nevylučují.

37:30
    Další pokus Johansena, ze levé strany, tentokrát však míří jeho pokus mimo branku.

38:19
    Columbus má sice v přesilové hře převahu, ale nyní se domácím daří dostávat puk ze třetiny.

38:51
    Niemi musí zasahovat po střele Savarda od modré, zvládl to.

39:00
    Poslední minuta první třetiny, za malý okamžik končí i oslabení Sharks.

39:04

39:41
    Nieto s pukem ve středním pásmu, po levé straně nabrusluje do třetiny soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

A ve druhé třetině se již nestane, skončila část hry, která patřila hostům, resp. Ryanu Johansenovi, který podal opravdu fantastický výkon, jenž korunoval dvěma gólovými trefami. Sharks se musí do třetí části z této neuvěřitelně špatné třetiny vzpamatovat, chtějí-li pomýšlet na body z dnešního utkání.

Československá stopa v utkání – po druhé třetině:
    Tomáš HERTL (SJS) 0+0 1 střela, čas na ledě 11:24

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose Sharks: 9

Columbus Blue Jackets: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:28 hodin.

40:01

40:10
    Vhazování po pravici Niemiho, Ryna Johansen úspěšnější Patricka Marleaua.

41:00
    Další nepochopitelná minela defenzivy Sharks, kdy obránci ztrácí puk v rohu a je z toho nebezpečná střela Letestu z mezikruží, Niemi chytá!

41:27
    Dopředu to v podání Sharks není tak úplně špatné, ale ta obrana, ta dnes opravdu "hoří".

41:50
    Jack Skille střílí z pravé strany, ale netrefuje branku.

42:05
    JOE PAVELSKI vyrovnává přesnou střelou z pravého kruhu pro vhazování, dobrou práci tam v rohu odvedl Joe Thornton, který vybojoval puk proti přesile bránících hráčů soupeře a ještě stihl přihrát. Asistence: Joe Thornton.
    Joe PAVELSKI - 3:3

43:21
    A domácí vycítili šanci, nyní získávají většinu puků ve středním pásmu a vrhají se do útoku.

43:32
    Chaput v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

44:18
    Hayes to zkouší z pravé strany, ale Bobrovskij jeho pokus vyráží, hra pokračuje, domácí zůstávají u puku.

44:52
    To je hokej! Oba týmy nyní na ledě doslova excelují, Niemi musí řešit útočnou akci soupeře, Michael Chaput pálí z pravé strany, puk končí v lapačce, hra přerušena.

46:26
    Puk končí mimo ledovou plochu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

46:49
    Další souboj Bobrovskij – Pavelski, tentokrát gólman Columbusu úspěšnější.

47:25
    Puk míří za branku Blue Jackets, hrají ale hosté, kteří rozehrávají.

47:49
    Patrick Marleau vlétl do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

48:23
    LOGAN COUTURE skvěle napadal rozehrávku obránců Blue Jackets a poté, co vypíchl puk v mezikruží, pohotově také zakončuje a domácí vedou! Bez asistence.
    Logan COUTURE - 4:3

48:57
    Dnes tedy padají góly pouze do jedné branky, a to do té, kterou nyní střeží Bobrovskij.

49:15
    Zakázané uvolnění Blue Jackets.

49:40
    Nieto měl dobře našlápnuto na levém křídle, ale raději udělal otočku a počkal na střídající spoluhráče.

50:11
    Zakázané uvolnění Columbusu, který ve třetí třetině ztratil jednobrankové vedení.

50:35
    Desjardins zasedl puk v útočném pásmu.

51:04
    Vylučuje se na straně San Jose, Burns oslabuje svůj tým, přesilová hra Columbusu.

51:40
    A je opět vyrovnáno! NICK FOLIGNO se nejlépe zorientoval před brankou San Jose a jeho střela končí za Niemim, využitá přesilová hra! Asistence: Scott Hartnell a James Wisniewski.
    Nick FOLIGNO - 4:4

52:45
    Sharks bojují v útočném pásmu, zatím ale bez úspěchu, hosté dostali puk ze třetiny.

53:05
    Další souboj o puk v rohu třetiny Columbusu.

53:15
    Až Ryan Johansen se dostává ze třetiny, při přejezdu přes útočnou modrou je však pískán ofsajd.

53:15
    Navíc se vylučuje, přesilová hra pro Sharks, Nick Foligno dostává dvouminutový trest za vysokou hůl.

54:00
    Sharks v útočném pásmu, střelu Tommy Wingelse, z pravé strany, Bobrovskij v klidu chytá.

54:19
    Hra opět přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu. Sharks úspěšnější.

54:56
    Stále pokračuje přesilová hra Sharks, Joe Thornton si nabruslil na střed a vypálil na branku, trefuje ale pouze dobře postaveného Bobrovského.

55:15

56:15
    Puk za brankou Columbusu, hosté rozehrávají.

56:52
    Anisimov nahazuje puk do útočného pásma, blíží se závěr utkání a čím dál reálnějších obrysů dostává prodloužení.

57:17

57:55
    Puk ve středním pásmu, Johansen se ho snažil tečovat do třetiny Sharks, nepovedlo se.

58:40
    Pozor, Ryan Johansen dává z pravé strany gól, ovšem hlavní sudí Watson okamžitě rozpažil, gól neplatí!

58:40
    Porada rozhodčích u boxu časoměřičů.

58:40
    Potvrzeno, gól neplatí, radost hostů byla předčasná!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:39
    Tento gól hostů ale již platí! MARK LETESTU tečuje před Niemim střelu Hartnella od modré a Columbus jde do vedení, jedenadvacet vteřin před koncem, vítězství je blízko! Asistence: Scott Hartnell a David Savard.
    Mark LETESTU - 4:5

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:39
    Branka Sharks zůstává prázdná!

60:00

Ne! San Jose prohrává další zápas, tentokrát na svém ledě s Columbusem 4:5 po neuvěřitelném průběhu! Sharks vedli po první třetině 2:0 a zdálo se, že mají vše ve svých rukou. Ve druhé třetině ale hosté třemi góly zvrátili dosavadní vývoj utkání ve svůj prospěch a nakonec díky lépe zvládnutému závěru, vybojovali cenné vítězství 5:4. Za Columbus stojí za vyzdvižení výkon Ryana Johansena, která dva góly dal a celkově působil na ledě velmi dobrým dojmem. Sharks dnes "hořeli" hlavně v obraně, kde kupili jednu chybu za druhou, ostatně pět obdržených gólů budiž toho důkazem.

Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:20:41)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 6. Burish (Demers), 15. Pavelski (Couture, Marleau), 43. Pavelski (Thornton), 49. Couture – 29. Johansen (Hartnell, Foligno), 33. Letestu (Anisimov, Ťjutin), 34. Johansen, 52. Foligno (Hartnell, Wisniewski), 60. Letestu (Hartnell, Savard)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Irwin, Burns, Hannan, Demers – Nieto, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Wingels –Hertl, Sheppard, Hayes – McGinn, Desjardins, Burish
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – J. Johnson, Savard, Erixon, Wisniewski, Ťjutin, Goloubef – Hartnell, Johansen, Foligno – Anisimov, Letestu, Skille – Calvert, Wennberg, Atkinson – Cracknell, Chaput, Boll

Rozhodca: Watson, Walsh – Cherrey, Wheler

Diváci: 17 562