Čeljabinsk – Dinamo Minsk 2:3 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – A. Mytišči 2:3 (0:2 po s.n.) | Nižnekamsk – HC Slovan 1:3 (kon.)
Togliatti – Záhreb 2:1 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava
Streda 22.10.2014, 17:00 • Ľadový dvorec Neftechimik, Nižnekamsk • KHL

54:32
    Eronen dostal puk na ľavú stranu pred bránkovisko, hostia zaspali v defenzíve a od korčule Teemu Eronena sa puk cez hokejku Backlunda dostal do rohu klziska.

53:52
    Jaroslav Alševsky dostal dve minúty za hákovanie, Tičar rovnaký trest za rovnaké previnenie.

51:04
    Nižnekamsk dal gól!
    Brejk domácich v oslabení, JAROSLAV ALŠEVSKY sa zbavil Fostera, ktorý sa hodil na ľad, nakorčuľoval pred bránku a po ľade pomedzi betóny poslal puk do bránky Backlunda.

49:58
    Koroľuk dostal za faul na hlavu a krk trest dve + desať minút, Slovan má k dispozícii presilovú hru.

48:49
    Milovzorov vyslal puk na Backlunda, ktorému defenzíva teraz nepomohla, Johan puk z hokejky Jegora opäť zlikvidoval pod svojimi rukavicami.

47:03
    Polygalov krásne vystrelil od kruhov z ich vrcholov, Backlund puk efektne zatočil do svojej lapačky.

46:41
    Bartovič po prechode modrou spoza ľavého kruhu príklepom vypálil, Kolppanen puk bezpečne zlikvidoval vo svojej lapačke.

44:20
    Je po presilovke hostí, na trestnú usadá Vondrka za nedovolené bránenie.

43:06
    Jaroslav Alševsky po odpískaní napadol Tičara, rozhodcovia ho odmenili len dvomi trestnými minútami za hrubosť.

42:55
    Alexander Sudnicin opúšťa klietku domácich a medzi žrďami ho nahradí Ville Kolppanen.

42:55
    Slovan Bratislava dal gól!
    Tak konečne to Tomášovi vyšlo, Štajnoch začal akciu v pásme, puk si v strednom pásme prevzal na palicu od Nedorosta TOMÁŠ NETÍK, ktorý nakorčuľoval na ľavý kruh a jednoducho prestrelil okolo lapačky na vzdialenejšiu žrď Sudnicina v bránke. Asistencia: Václav Nedorost.

42:07
    Hudáček pekne vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, Sudnicin puk vyrazil medzi kruhy, kde sa však nikto z hostí nenachádzal.

40:59
    Netík s Nagyom sa dostali do brejku, Tomáš sa zbavil obrancu domácich, potom sa s pukom medzi kruhmi zamotal a opäť z otočky poslal puk mimo bránku Sudnicina.

39:05
    Milovzorov vystrelil z pravého kruhu, Backlund puk vyrazil pred seba a v dorážke z medzikružia pálil Stapleton, výborný Backlund aj tento puk vyrazil.

38:46
    Za hákovanie si Nagy sadol na trestnú, opäť presilová hra pre domáci tím.

35:54
    Vondrka dostal dve minúty za hákovanie, Slovan sám posadil domácich na koňa.

35:54
    Polygalov nahodil puk na Backlunda, Johan ho vyrazil pred seba, defenzíva hostí ho nedostala do bezpečia a Milovzorov vystrelil z medzikružia, Backlund puk zlikvidoval svojou hokejkou a prikryl pod svoje rukavice.

33:48
    Surový sa uvoľnil na pravej strane, poslal puk na ľavú stranu k bránkovisku na voľného Bartoviča, škoda, že ho puk nenašiel.

31:25
    Podrazenie a Stepanov si pôjde sadnúť na trestnú lavicu, pobyt na lavici hanby mu musí Slovan skrátiť.

27:42
    Za hrubosť dostal Nagy dve minúty, Slovan sa bude musieť brániť.
    TIČAR - 0:2

24:17
    Je to veselé, brejk hostí dva na jeden, Jeglič poslal puk na ľavú stranu na palicu ROKA TIČARA a ten ho zavesil pod brvno Alexandrovej bránky. Asistencia: Žiga Jeglič.

23:25
    Štajnoch vygumoval vo výbornom obrannom zákroku Polygalova, keď mu pred bránkoviskom nadzdvihol hokejku, domáci akoby čakali vylúčenie Martina, no to sa nekonalo.

21:25
    Vondrka prenechal puk Netíkovi, ktorý sa na ľavej strane oprel do puku, vypálil a Sudnicin opäť puk zrazil len pred seba a následne prikryl pod svoje rukavice.

13:12
    Stapleton najskôr od modrej prestrelil bránku, no nakorčuľoval na pravý kruh, kde dostal puk, z prvej pálil, Backlund ležal na chrbte bez hokejky a puk do bránky predsa nepustil.

12:14
    Milovzorov vypálil od pravého kruhu, Backlund so šťastím puk vyrazil pred seba a defenzíva belasých mu pomohla puk dostať aspoň na modrú čiaru, Neftechimik v tlaku pred Backlundom.

11:44
    Štajnoch dostal dve minúty za držanie, presilová hra pre Neftechimik.
    NEDOROST - 0:1

07:14
    Slovan zamkol domácich v pásme, strelu od modrej v podaní Baranku stihol ešte Sudnicin vyraziť pred seba, Bližňák puk poslal jemne vpravo a VÁCLAV NEDOROST ho poslal za Alexandrov chrbát. Asistencie: Mário Bližňák a Ivan Baranka.

06:02
    Berezin dostal dve minúty za filmovanie a Vondrka dve minúty za držanie hokejky. V hre pokračujeme s počtom štyroch proti štyrom.

05:19
    Nedovolené bránenie Rybina a sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú.

04:13
    Za hákovanie vylúčený Mihalik, presilovú hru bude hrať domáci tím.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 52. J. Alševsky – 8. Nedorost (Bližňák, Baranka), 25. Tičar (Jeglič), 43. Netík (Nedorost)

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (43. Kolppanen) – Eronen, Berezin, Jevsejenkov, Kosmačov, Belov, Guskov, Bryncev, Mnichovič – Stapleton, Polygarov, Milovzorov – Hennessy, Koroľuk, Rybin – Žukov, Kulikov, Stepanov – S. Alševsky, Chochriakov, J. Alševsky
    HC SLOVAN Bratislava: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen (A), Foster, Starosta, Mihalik – Hudáček, Surový, Bartovič (C) – Vondrka, Nedorost, Netík – Nagy (A), Tičar, Jeglič – Bližňák, White, Lunter

Rozhodca: Beljajev, Ščeňov – Gordenko, Tomilov

Diváci: 4.000