Chabarovsk – D. Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzneck – Jaroslavľ 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Helsinki – Ufa 2:4 (kon.) | Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.)
Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Nedeľa 19.10.2014, 15:00 • Trade Union Sport Palace (Nižný Novgorod) • KHL

Je tu koniec napínavého zápasu. Zaslúžene vyhrali hráči domáceho Torpeda, ktorí boli v druhej a tretej tretine lepším tímom a dokonale otočili stav stretnutia na konečný stav 3-2. Prvá tretina bola skôr v tréningovom tempe ale v druhej a tretej tretine sme videli výborný hokej zakončený víťazstvom domácich.
    S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem Vám ešte príjemný zvyšok dňa. (17:22:00)

60:00

59:40
    Do konca ostáva 20 sekúnd a vhadzovať sa bude opäť v strednom pásme. Toto nevyzerá pre hostí dobre.

59:15
    Garipov je v bráne. Hráči pripravení na vhadzovanie.

59:15
    Oddychový čas hostí.

59:15
    Hra je prerušená. Vhadzovať sa bude 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny v strednom pásme. Hostia už na chvíľu odvolali brankára ale ten sa vracia späť do brány.

59:00
    Domáci skvele bránia. Kazaň sa nemôže presadiť. Nedostáva sa vôbec k strele. Garipov je zatiaľ v bráne.

57:50
    Sú to skôr nahodené puky od hráčov Kazane. A tie končia na hokejkách domácich.

57:00
    Hostia sú teraz usadení v útočnom pásme ale majú už málo času na vyrovnanie.

56:20
    Tak uvidíme či sa ešte podarí hosťom vyrovnať. Majú na to necelé 4 minúty.

55:23
    Torpédo Novgorod dal gól!
    A domáci okamžite využívajú ponúknutú šancu. Dokonalý obrat stretnutia završil SAKARI SALMINEN. Asistencia: Immonen

54:53
    Tak a je tu možnosť na víťazstvo domácich. Budú hrať presilovku po tom ako mali hostia príliš veľa hráčov na ľade.

54:40
    Teraz Kasutin zachraňoval. Obrovské šance hostí ale brankár podržal domáce mužstvo.

53:50
    V útoku opäť domáci. Vhadzovanie v útočnom pásme a zákrok Garipova.

53:20
    Kasutin mal teraz prácu po strele od útočníka Kazane a trošku strkanice medzi hráčmi oboch tímov ale žiadna veľká bitka z toho nebude.

52:50
    Vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

52:45
    Po dlhšom čase v útoku hostia.

51:40
    Presilovku domáci nevyužili ale naďalej pokračujú v snahe o tretí gól.

51:22
    Hostia v plnom počte.

51:10
    Ale Torpedu to nejde, musia začínať od vlastného obranného pásma a hostia sa dokonca dostali do rýchleho protiútoku.

49:40
    Presilovka domácich a šanca na dokonanie zvratu stretnutia.

49:22
    Vylúčený hráč Kazane Petrov za chytenie puku do ruky.

49:15
    Rozhodcovia prerušujú hru. Tak toto boli obrovské šance domácich. Už mohli vyhrávať.

49:10
    A domáci sú pri chuti. Obliehajú bránu hostí.

47:39
    Je vyrovnané. Tak konečne sa tešia domáci. Vyrovnávajúci gól dáva VYACHESLAV KULEMIN. Asistencie: Kazionov, Nokelainen

47:10
    A ďalšie vhadzovanie pri Garipovi.

46:50
    A už je koniec reklamnej prestávky a je tu vhadzovanie v obrannej tretine domácich.

46:40
    A je tu prvá reklamná prestávka v tretej tretine.

46:30
    Torpedo je jasne lepším tímom a môže ľutovať zle zahranú prvú tretinu. Chýba im aj štastie a podiel na vedení hostí má aj ich brankár Garipov.

45:00
    Vhadzovanie v obrannej tretine hostí.

44:15
    Domáci vstúpili do tretej tretiny rovnako aktívne ako hrali v tej druhej. Hostia sa však výborne bránia a tiež sa púšťajú do útokov z ktorých môžu zvýšiť svoje vedenie.

42:30
    Teraz išli domáci dopredu v prečíslení ale Garipov výborne zachránil svoj tím.

40:55
    Začala sa tretia tretina. Puk mali na hokejkách hostia ale domáci z ničoho získali puk a Garipov mal prácu. Teraz je však puk opäť na hokejkách Kazane.

40:01

Hráči už prichádzajú na ľadovú plochu. O chvíľu sa začne tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila. Videli sme lepší hokej ako v tej prvej a najmä snahu Torpeda ktoré hralo omnoho lepšie ako v prvej tretine a hoci prehráva 1-2 je lepším tímom. Strely na bránu sú jasne v prospech domácich 11-2 a budeme zvedaví na poslednú tretiu tretinu.

40:00

38:10
    Garipov predvádza krásne zákroky a drží hostí nad vodou.

38:00
    Posledné 2 minúty druhej tretiny. V útoku domáci.

37:20
    Torpedo vo veľkej snahe o vyrovnanie ale zatiaľ skvelý Garipov a celá obrana Kazane.

37:06

35:40
    Immonen a Azevedo na vhadzovaní v obrannom pásme Kazane. Azevedo ho vyhral a vyhadzuje puk von zo svojho pásma.

35:30
    Tak toto budú rušné chvíľe pre hostí. Torpédo je už nasťahované v útočnom pásme.

35:06
    Alexander Svitov z Kazane odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

34:30
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí. Tak ako zvyčajne v druhej tretine.

34:05
    Domáci brankár Kasutin si musí upraviť prilbu a tak je hra prerušená.

33:10
    Puk je opäť v obrannej tretine Kazane a Garipov má prácu.

32:00
    Je tu reklamná prestávka. Tak domáci siahajú po vyrovnaní ktoré majú na dosah ale obrana hostí je zatiaľ pozorná.

31:15
    V týchto chvíľach sú domáci lepším tímom. Hostia sa najmä bránia ale vyrovnanie neprichádza.

30:10
    Torpedo teraz nasťahované v pásme hostí.

29:30
    Vhadzovanie v obrannom pásme hostí. Torpedo však puk stráca a Kazaň ide dopredu.

29:04
    Strieľal aktívny Immonen a Garipov mal prácu.

28:02
    Hra je opäť prerušená. Vhadzovať sa bude tento krát v obrannom pásme hostí.

26:10
    Vhadzovanie v strednom pásme, vyhrali ho hostia z Kazane a zakladajú nový útok.

24:15
    Je tu prvá reklamná prestávka druhej tretiny. Prebralo sa už aj domáce Torpedo ktoré sa tlačí dopredu a je oveľa aktívnejšie ako v prvej tretine.

23:10
    Tak hokej sa teraz zrýchlil. Pomohli tomu samozrejme rýchle góly na začiatku druhej tretiny.

22:28
    Bars Kazaň dala gól!
    A je to 1-2. Rýchly gól ktorý posiela do vedenia opäť hostí. Presadil sa FEDOR MALYHIN. Asistencie: Petrov, Heshka

21:57
    A je to 1-1. Domáci vyrovnávajú stav stretnutie na 1-1 po využitej presilovke. JUSSO HIETANEN dáva vyrovnávajúci gól. Asistencie: Salminen, Immonen

21:05
    Torpedo začalo presilovku aktívne ale gól to zatiaľ neprinieslo.

20:29
    Hneď na začiatku druhej tretiny vylúčenie hráča Kazane Vladimira Denisova.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu ktorá nám priniesla trochu nudný hokej. Videli sme jeden gól, ktorý zaznamenali zaslúženie hostia a jeden nepodarený samostatný nájazd Nokelaynena, ktorý ponúknutú šancu nevyužil a nevyrovnal stav zápasu. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

Strely na bránu 2-6 v prospech hostí.

20:00

18:30
    Necelá minúta a pol do konca prvej tretiny. Puk majú a hokejkách hostia a už sú pred bránou Torpeda.

17:10
    Hrá sa v obrannom pásme hostí. Tí sa ale rýchlo oslobodili a nahadzujú puk do útočného pásma.

16:30
    Nokelaynen z Torpeda išiel na bránu veľmi zle a brankár Kazane nemal žiadne problémy. Takže domáci túto možnosť nevyužili a stav ostáva 0-1.

16:04
    Samostatný nájazd pre Torpedo po faule.

14:50
    V krátkom čase sa vhadzovalo aj na opačnej strane ale vyhrali ho hostia a tak vyvážajú puk k bráne domácich.

14:30
    A už sa opäť hraje. Vhadzovanie v stredom pásme vyhrali domáci ale je z toho len zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať v obrannej tretine Torpeda.

14:10
    V útoku tento krát hostia ale je to statické stále len pri mantinely. Chýba tomu prihrávka pred bránu alebo nabiehajúcemu hráčovi. Takto brankár Torpeda nemá žiadne problémy. Reklamná prestávka.

13:00
    Na krátko sa dostali do útočného výpadu aj hostia ale domáci rýchlo získali puk späť a už sú v tretine Kazane.

12:30
    Vhadzovanie v obrannom pásme hostí. Vyhrali ho hokejisti Torpeda a už točia puk v útočnom pásme.

10:20
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny v ktorej je Kazaň lepším tímom a po góle z presilovej hry vyhráva 0-1. Puk majú na hokejkách domáci hokejisti a z vlastného obranného pásma zakladajú nový útok.

9:59

9:15
    Hostia vyhadzujú puk zo svojho pásma a dočasne sa oslobodili.

8:10
    Domáci nasťahovaní v obrannom pásme Kazane, točia puk ale zatiaľ bez streleckého pokusu.

7:59
    Varnakov Michael z Kazane odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

6:50
    Hostia z Kazane oslavujú prvý gól stretnutia. Hneď v úvode svojej presilovky dáva gól dáva ILYA NIKULIN. Asistencia: Korneev

6:38
    Vylúčenie na strane domácich. Jarkko Immonen odchádza na trestnú lavicu za úmyselné posunutie brány.

6:30
    Hostia sú v doterajšom priebehu lepším tímom a je tu aj prvá reklamná prestávka.

4:40
    Aktívni hostia ľahko prenikajú za obranu domácich. Niekoľko streleckých pokusov ale gól neprinieslo a tak aj po 5 minútach je stav 0-0.

3:90
    Zo začiatku je to opatrný hokej. Oba tímy len ľahko korčuľujú a teraz je tu prvé prerušenie hry a vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

2:30
    V úvode aktívni hostia z Kazane. Sú nasťahovaní v domácom obrannom pásme ale zatiaľ bez streleckého ohrozenia.

00:01

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Yamkin) – Malevič, Hietanen, Salminen, Immonen, Den.Kazionov- Khomitsky, Grigoriev, Kulemin, Nokelaynen, Dm.Kazionov- Blazhievsky, Biernacki, Krasnoslobodtsev, Galuzin, Demagin- Valentenko , Rudenko, Potapov

Ak Bars Kazaň: Emil Garipov- Musina, Medvedev, Moller, Burmistrov, Varnakov- Korneev, Nikulin, Kosticyn, Azevedo , Peaceful- Rilov, Denisov, Lukoyanov, Sweet, Obukhov- Paygin, Heshka, Pesson, Malihin, Petrov

Rozhodca: V.Kiselev, A.Ravodin- S.Misyurev, S.Raming.

Domáci sú v tabuľke západnej konferencie KHL na piatom mieste so ziskom 29 bodov. V posledných troch zápasoch si pripísali tri výhry a tak budú chcieť v domácom prostredí na túto úspešnú sériu nadviazať. Najlepším hráčom tímu je Wojtek Wolski, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nazbieral 6 kanadských bodov.

Hostia z Kazane pricestujú do Nižného Novgorodu tiež s cieľom pokračovať v úspešnej sérii, ktorá je v ich v prípade až štvorzápasová. V tabuľke východnej konferencie KHL sú s 41 bodmi na výbornom druhom mieste, len o 2 body za vedúcim Metallurgom Magnitogorsk. Najlepším hráčom hostí je Justin Azevedo, ktorý do dnešného zápasu nazbieral 5 bodov.

Zápas sa odohrá na štadióne Trade Union Sport Palace v Nižnom Novgorode ktorý má kapacitu 5600 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Patrik Saloky

Góly a asistencie: 22. Hietanen (Salminen, Immonen), 48. Kulemin (Kazionov, Nokelainen), 56. Salminen (Immonen) – 7. Nikulin (Kornev), 23. Malyhin (Petrov, Heshka)

Ak Bars Kazaň: Emil Garipov- Musina, Medvedev, Immonen, Burmistrov, Varnakov- Korneev, Nikulin, Kosticyn, Azevedo , Peaceful- Rilov, Denisov, Lukoyanov, Sweet, Obukhov- Paygin, Heshka, Pesson, Malyhin, Petrov

Rozhodca: V.Kiselev, A.Ravodin- S.Misyurev, S.Raming