Chabarovsk – D. Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzneck – Jaroslavľ 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Helsinki – Ufa 2:4 (kon.) | Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.)
Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
Admiral Vladivostok
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HK Soči
Nedeľa 19.10.2014, 08:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 08:00.

Prajem príjemné nedeľné ráno všetkým hokejovým fanúšikom, ktorí sa rozhodli privstať si na jeden z dvojice otváracích zápasov nedeľného programu KHL, v ktorom Admiral Vladivostok privíta HK Soči.

Dnes budeme sledovať duel tímov, u ktorých nemôže po úvodnej časti sezóny vládnuť výsledková spokojnosť.

Aj napriek tomu, že Admiral Vladivostok má v porovnaní s HK Soči na konte len o jeden bod viac, tak je v omnoho lepšej situácii. Vladivostok totiž pôsobí vo Východnej konferencii, kde delia trinástu priečku tabuľky a ôsmu pozícii zaručujúcu postup do play-off len štyri body. Oproti svojim tabuľkovým susedom navyše majú zverenci slovenského kouča Dušana Gregora zápas k dobru, takže zatiaľ ešte z ich strany nemusí byť absolútne žiadny dôvod na paniku. Admiral to má stále smerom k boju o vytúžený postup do nadstavbovej časti rozohrané dobre.

Nováčik súťaže HK Soči má oproti Vladivostoku na konte len o spomínaný bod menej a navyše dva zápasy k dobru, no rozhodne o tíme, ktorému z lavičku šéfuje Vjačeslav Butsajev, nemožno povedať, že by sa nachádzal práve v dobrej situácii. V podstatne kvalitnejšej Západnej konferencie sa Soči celkom jasne nachádza na samom chvoste tabuľky a na play-off pozície stráca až jedenásť bodov, no do úvahy musíme zobrať aj fakt, že má oproti všetkým tímom pred sebou nejaké tie zápasy k dobru.

Nedeľný zápas bude vôbec prvou vzájomnou konfrontáciou dvojice tímov, ktoré sa do nadnárodnej súťaže pripojili pred touto, respektíve minulou sezónou.

Admiral Vladivostok: Proskuryakov (Nalimov)- Osipov, Pyett, Kolař, Volodin,Glazkov, Kuzmin, Lisov- Bergfors, Gynge, Zubov (C)- Lisin (A), Ugarov (A), Ushenin- Sokolov, Sigarev, Kuznetsov- Makarov, Nesterov, Byvaltsev

Tréner: Dušan Gregor (SVK)

HK Soči: Popperle (Gavrilov)- Koledov, Pervyšin (C), Wilson, Shchitov (A), Jarvinen, Pautov, Plekhanov- Anisin, Emmerton, Lapenkov- Krikunov, Ignatuškin (A), Petersson- Kryukov, Krutov, Saprykin- Warn, Šishkanov, Akhmetov

Tréner: Vyačeslav Butsayev.(RUS)

00:01

01:30
    90 sekúnd hry za nami. Obe mužstvá sa oťukávajú.

02:14
    Fín Warn v snahe o strelu neuspel.

02:40
    Na druhej strane v šanci Byvaltsev! Český gólman Popperle sa zaskvel.

03:14
    Hosťujúci Sčitov odchádza na trestnú na lavicu odpykať si menší trest.

04:40
    Presilovká Soči končí. Dve minúty inskasuje Lisin- držanie.

04:50
    Proskuryakov teraz chytil čistý gól, keď zoči-voči útočiacemu hráčovi uspel skvelým zákrokom.

05:58
    Hostia sú v tejto fáze stretnutia aktívnejší. Momentálne im k tomu pomáha aj skrátená presilovka, keďže Sčiťov medzitým naskočil na ľad.

06:30
    Domáci v snahe o strelu bezprostredne po buly, neúspešne.

06:40
    Hrá sa 5 na 5.

07:35
    Zubov zakladá útok domácich spoza brány.

07:50
    Bude sa vylučovať, výhoda pre Vladivostok.

08:20
    Hostia si museli dať pozor na dobiedzajúceho Sigareva, Popperle s pomocou svojich obrancov všetko vyriešil.

08:23
    Vylúčenie na strane hostí. Dve minúty pre Wilsona za držanie.

08:35
    Kapitán domácich Zubov teraz zakončoval, Popperle úradoval.

08:45
    Zubov naviedol puk medzikruhy a nebezpečne strieľal! Jeho strela bola, zdá sa, v poslednom momente zblokovaná.

09:40
    Saprykin nazbieral aspoň pár cenných sekúnd, pri puku sú už domáci.

10:23
    Hostia v plnom počte.

10:38
    Popperle pôsobí dnes skutočne istým dojmom, aj teraz predviedol pohotový zákrok. Buly v útočnom pásme domácich.

10:49
    Hostia sú teraz zvieraní vo vlastnom pásme.

11:04
    Hráči Soči teraz vystrčili "ofenzívne rožky". Po chybe domácich v obrane sa k bezprostrednému zakončeniu dostal Emmerton, no mieril len do miest, kde stál Nalimov.

12:48
    Ďalšie vylúčenie. Admiral bude mať k dispozícii presilovú hru po tom, čo na trestnú lavicu odíde na dve minúty Kryukov za držanie.

12:58
    Lisin sa dostal k strele z ľavého kruhu! Strela bola zblokovaná.

13:48
    Prvá polovica presilovky Vladivostoku je fuč.

14:05
    Prvý útok domácich sa usadil v útočnom pásme. Uvidíme, čo domáci vymyslia.

14:20
    Český gólman musel zasahovať po tvrdej strele jedného z domácich, zrejme to bol Zubov. Popperle si drží svoju úspešnosť.

14:48

15:02
    Kolař to skúsil individuálne. Obrana hostí si dala pozor na rýchleho Čecha v drese Admiralu.

15:52
    Ofenzívne snaženie domácich prerušil hvizd čiarového rozhodcu- ofsajd.

17:05
    Jarvinen zakladá útok od vlastnej brány.

17:53
    Fantastický rýchlonohý Krutov si nakorčuľoval do útočného pásma, obišiel bránu a snažil sa pretlačiť puk za Nalimova. Potom sa tam strhla mela v bránkovisku domácich, ktorú prerušil až hlavný rozhodca. Buly v obrannom pásme Soči.

18:00
    Dve minúty do konca prvej tretiny.

18:56
    V závere prvej tretiny odchádza na trestnú lavicu domáci Gynge, ktorý podrazil v útočnej snahe hosťujúceho Ignatuškina.

19:40
    Hostia v útočnom pásme točia kolotoč.

19:56
    Nalimov čelil nátlaku súpera! Puk dokázal prikryť a bude sa vhadzovať v obrannom pásme Admiralu 4 sekundy pred koncom tretiny.

20:00

V prvom dejstve mali o niečo viac z hry domáci, no nedokázali skórovať aj vďaka dobrým zákrokom Popperleho. Soči malo dve, či tri zaujímavé šance, no taktiež ich nepretavili na gól a preto je stav po 20-tich minútach nerozhodný 0:0.

21:49
    Ušenin páli z pravej strany z uhla. Popperle chytá do náručia, čo je pre hostí dobré, keďže na prípadnú dorážku si už brúsil zuby Lisin.

22:53
    Hostia nevedia dostať puk z vlastnej tretiny. Len aby zato nepykali!

23:20
    Bol to Bergfors, kto si nakorčuľoval pred bránu a nebezpečne vystrelil! Popperla vytiahol pekný zákrok ľavým betónom. K dorážke sa už nik z domácich nedostal.

25:00
    Na druhej strane strieľal zápästím spoza kruhov Kanaďan Emmerton, Nalimov si dal pozor.

26:02
    Osipov a jeho dlhá prudká prihrávka na modrú. Domáci v útočnom pásme.

27:25
    Ani Anisin a ani Emmerton nedokázali prepasírovať puk za Nalimovov chrbát! Prvá formácia Soči teraz poriadne podkúrila domácej obrane. Skvelý Nalimov.

27:50
    Vzápätí musel vytiahnuť ďalší zo skvelých zákrokov aj český brankár Popperle, ktorý vyšiel víťazne z mikrosúboja proti švédskemu útočníkovi Gyngemu!

29:05
    Presilovka pre hostí. Jeden z domácich hráčov inkasoval menší trest, bol to Lisin- seknutie.

30:24
    Hokejisti Soči sú prevažne v útočnom pásme počas svojej presilovej hry, chce to len viac strieľať na bránu Nalimova.

31:05

31:23
    Lisin hľadal z ľavej strany lišiacky spoluhráča pred bránou. Puku sa nedotkol nikto a preto len tak prekĺzol popred bránkovisko.

32:30
    Krutov páli švihom z ľavého kruhu len do Nalimovovej lapačky. Bude sa vhadzovať pred Nalimovom.

34:17
    Vylúčený hráč hostí, Anisin- seknutie. Presilovka pre Vladivostok.

35:27
    Prvú minúty oslabenia prežili hráči Soči bez ujmy.

35:54
    Druhý ofsajd domácich v tejto presilovej hre nahráva do karát ich súperovi.

36:17

37:00
    180 sekúnd do konca druhej tretiny.

37:30
    Admiral má prevahu v týchto chvíľach zápasu a akoby mali domáci väčšiu chuť po góle. Predsa len, Vladivostok bol pred zápasom pasovaný do úlohy mierneho favorita.

38:00
    Dve minúty do konca tretiny.

38:02
    Nalimovova lapačka úradovala po strele hosťujúceho hráča.

40:00

Po záverečnom hvizde sa ešte strhla menšia strkanica. Nervozita sa stupňuje a hlavne domáci začínajú byť nespokojný s doterajším skóre. Ani v druhej tretine sme gól nevideli, snáď sa ho dočkáme v treťom dejstve, ktoré začne približne o 09:36.

40:01

40:01
    Za potyčku po závere 2.tretiny si odsedia menší trest za hrubosť domáci Ugarov a hosťujúci Krutov.

41:30
    Ešte 30 sekúnd sa bude hrať 4 na 4. Zatiaľ nám ôsmi korčuliari na ľade neukázali nič, čo by stálo za reč.

42:00

43:20
    Hráči oboch celkov si akokeby ešte len zvykajú, že vyšli z kabín na ľad. Pár nepresností i nesmelých rozohrávok sme videli v úvode 3.tretiny.

43:27
    Pavel Volodin dostal dve minúty- hrubosť. Prehnal to s agresivitou, keď chránil brankára pred dobiedzajúcim Anisinom. Presilovka pre Soči.

44:30
    Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme. Defenzíva Admiralu zatiaľ pracuje na výbornú.

45:20
    Pervyšin zabránil akémukoľvek náznaku kontry domácich.

45:27

45:40
    Ušenin sa rútil sám na Popperleho! Ušenin volil kľučku na bekhend, no český gólman jeho úmysel prečítal a opäť fantasticky zasiahol. Popperle chytá jeden veľmi dobrý zápas.

46:57
    Dnes dobre hrajúci Krutov v snahe preštrikovať sa k bráne. Tentoraz si zadáci Admiralu dali na tohto zabijáka pozor.

47:35
    Aj domáci majú na súpiske podobného zabijáka ako je v Soči Krutov. Reč je o kapitánovi Zubovovi, ktorý robil problémy hráčom hostí. Popperle jeho pokus s prehľadom vyrazil.

48:52
    Ugarov zakladá útočnú akciu od vlastnej brány.

49:50
    Zubov sa blysol pekným prienikom po ľavej strane, využil svoju fantastickú palicovú techniku a poslal zákerný puk pred Popperleho. Gólman hostí puk prikryl, bol pri ňom skôr ako nabiehajúci útočník.

50:40
    Ušenin prechádza do útočného pásma, páli na Popperleho, ten si vykorčuľoval z brány, aby útočníkovi zmenšil strelecký uhol a následne dobre zasiahol.

51:10
    Medzičasom sme sa prehupli do druhej polovice tretieho dejstva. Stav je stále 0:0.

51:59
    Gynge strieľa z pravého kruhu, Popperle zasahuje hokejkou.

52:24
    Na druhej strane pálil zápästím Anisin spoza kruhov. Pozorný Nalimov chytá, buly v útočnom pásme Soči.

53:08
    Nalimov si pripísal ďalší úspešný zákrok, no tento patril k tým jednoduchším.

54:00
    Budeme svedkami predĺženia? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme v nasledujúcich šiestich minútach stretnutia.

54:44
    Pyett odstavil od puku Šishkanova za bránou pri mantineli.

56:00
    240 sekúnd do konca riadneho hracieho času. Zatiaľ to vyzerá na predĺženie.

56:40
    Nádejná kontra domácich končí na hosťujúcom gólmanovi. Admiral mohol zakončiť túto brejkovú situáciu aj lepšie.

57:34
    Ďalší podobný brejk v podaní domácich. Na jeho konci bol Pyett, ktorý strieľal švihom z pravej strany len do náručia skvelého Popperleho.