Buffalo – Boston 0:4 (kon.) | Montreal – Colorado 3:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
NJ Devils – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Florida 2:1 (3:1 po s.n.) | Detroit – Toronto 1:0 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:6 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – St. Louis 1:6 (kon.) | Vancouver – Tampa Bay 2:4 (kon.) | LA Kings – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.)
po s.n. (3:1)
Washington Capitals
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Florida Panthers
cz Nedeľa 19.10.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. NHL už je necelé dva týdny v plném proudu a i dnes jsou na programu další zápasy. My budeme sledovat souboj mezi týmy Washington Capitals a Floridou Panthers.

Washington v čele s jeho největší hvězdou Alexandrem Ovečkinem má zatím na svém kontě čtyři zápasy a dvakrát dokázal Capitals zvítězit. Porazil Boston na jeho ledě 4:0, ale v utkání s Montrealem a San Jose padl v obou případech po samostatných nájezdech (1:2 resp. 5:6). Poté přišla výhra nad New Jersey Devils – 6:2. V dnešním utkání by si však s týmem z Floridy měl poradit. Ale samozřejmě není pravidlem, že zápas musí vyhrát favorit. Panthers jistě domácí celek potrápí a pokusí se urvat nějaký ten bod.

Florida odehrála čtyři utkání v novém ročníku NHL a ve třech případech odešla z ledu poražena, jednou vyhrála. 2:3 po prodloužení prohrála s Tampou, 1:5 s New Jersey a 0:1 s Ottawou. 1:0 pak zvítězila nad Buffalem. Nejen špatný vstup do sezóny zažívají Panteři, ale dalším faktorem, který je trápí, je velmi malá divácká návštěvnost. Např. na zápas s Ottawou přišlo do hlediště pouhých 7311 diváků, což je vůbec nejnižší návštěva v hledišti Panterů v jeho dosavadní historii. O hokej na Floridě tak není velký zájem. A rozhodně to není způsobeno třemi špatnými výsledky v začátku celé ligy. Komorní atmosféru ale ve Verizon Centru ve Washingtonu zcela určitě nezažijí a mohou se těšit na bouřlivou atmosféru, byť na ledě soupeře. Před plným hledištěm se hraje rozhodně lépe než před komorní atmosférou.

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba týmy utkaly třikrát, dvakrát byl úspěšný Washington (jednou v základní hrací době a jednou po samostatných nájezdech). Florida pak zvítězila jednou, a sice také po samostatných nájezdech. Navrch má tedy Washington, ale historie samozřejmě nic nemusí znamenat. Každý zápas začíná od nuly a může dopadnout jakkoli.

Československá stopa v utkání

Tomáš Fleischmann (FLA)
    Tomáš Kopecký (FLA)

Jak dnešní souboj dopadne a kdo bude po jeho konci radostnějším týmem, se dozvíme v časných ranních hodinách. Každopádně je pro Vás samozřejmě připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Washington Capitals: Peters (Holtby) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Schmidt – Brouwer, Bäckström, Ovečkin – Laich, Burakovsky, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – O'Brien, Kuzněcov, Brown

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Olsen – Hayes, Barkov, Jokinen – Upshall, Bjugstad, Huberdeau – Fleischmann, Pirri, Bergenheim – Boyes, MacKenzie, Kopecký

Rozhodčí: Leggo, St. Laurent – Barton, Nansen.

00:01

00:31
    Ovečkin zavezl puk do pásma hostí a hned kombinoval s Brouwerem před Montoyou. Z akce ale nic nebylo, neboť domácí přišli o kotouč.

01:03
    Montoya si připisuje svůj první zákrok, když se proti němu řítil Chimera. Brankář hostí však puk chytil.

02:23
    Do pásma domácích nyní vnikli hráči Floridy, ale Huberdeau si s pukem neporadil a následně o něj také přišel.

03:00
    Na druhé straně pálil z levého kruhu O´Brien, ale Montoya znovu pozorný. Aktivnější jsou zatím hráči Capitals a znovu míří do útoku.

03:30
    Domácí hokejisté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Peterse. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

03:45
    Následně to zkoušel na druhé straně Ovečkin, ale opět nechal vyniknout brankáře Montoyu.

04:16
    Nyní se musel mít na pozoru proti střele Bergenheima Peters, který proti němu vytasil jeden ze svých dobrých zákroků.

04:44
    Po vhazování ve vlastním pásmu ujela druhá formace Capitals a Montoya už zase musel zasahovat. Nakonec byl znovu úspěšný a skórovat domácím nepovolil.

05:45
    Johansson byl sražen k zemi, podle sudích to však bylo čisté a vylučovat se nebude.

06:20
    Kuzněcov nahodil puk do útočného pásma, kde si ho převzal O´Brien. Jenomže včas zasáhl Kopecký a o puk ho připravil.

06:28
    Nyní následuje komerční přestávka.

06:32
    Znovu se dostali do pásma hostí hráči Washingtonu. Jejich síla je opravdu znát a hrozí snad z každého útoku.

06:45
    Jokinen nyní obranným zákrokem zneškodnil akci Johanssona, který se řítil osamocen na Montoyu.

07:17
    Na druhé straně velká šance hostí. Huberdeau se snažil dopíchnout kotouč za záda Peterse, ale ten nakonec stihl puk ukrýt do své lapačky.

08:35
    Fehr se mohutně napřáhl v levém kruhu a na Montoyu vyslal jedovatou střelu. Hostující brankář měl co dělat, aby neinkasoval.

09:10
    Orpik dostává dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro hosty.

09:58
    Capitals se zatím velmi dobře brání a Floridu takřka k ničemu nepouštějí. Nyní vyhazují kotouč do bezpečí.

10:49
    Další osvobození domácích. Zatím se početní výhoda hostům příliš nedaří.

11:10
    Orpik je na ledě, domácí jsou tedy v plném počtu.

11:31
    Další komerční přestávka.

11:42
    Znovu byli hosté nebezpeční před Petersem. Fleischmann však nedokázal zasunout puk za jeho záda.

12:20
    Ovečkin pálil ze své standardní pozice, ale puk skončil hodně vedle branky Panterů.

13:20
    Další vyloučení domácích. Niskanen dostává dvě minuty za podražení.

13:29
    Síly na ledě se srovnají. Na trestnou lavici putuje Bjugstad, jenž se dopustil hrou vysokou holí. Hraje se 4 na 4.

14:04
    Zatím se však ani jednomu týmu při tomto početním stavu nedaří. Hraje se spíše ve středním pásmu.

14:46
    Až nyní se dostala Florida do pásma Washingtonu, ale nic tam nevymyslela. U puku jsou už opět domácí hráči.

15:20

15:29
    A také hosté jsou už v plném počtu.

15:38
    Chimera znovu nebezpečně vystřelil, ale Montoya se znovu zaskvěl. Hostující brankář stále drží svůj tým nad vodou.

17:12
    Washington právě vstřelil branku!
    Výborně to udělal JASON CHIMERA, který si nabruslil před Montoyu a stáhl si puk na bekhend. Poté pro něho nebyl problém poslat kotouč takřka do odkryté klece. Domácí se tedy ujímají vedení. Asistence: Eric Fehr, Joel Ward.
    Jason CHIMERA - 1:0

18:45
    Na obou stranách byly k vidění další šance, ale skóre se už nemění. Třetina se tak už pouze dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi. Byl k vidění útočný hokej, a to z obou stran. Hosté zahrozili několikrát před Petersem, ale ten puk za svá záda nepustil. Naopak na druhé straně zužitkoval svou předchozí aktivitu JASON CHIMERA, jenž otevřel účet dnešního utkání a poslal svůj tým do vedení. Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.

20:01

20:20
    Peters si hned na úvod druhé třetiny připsal další zákrok. Hosté se od prvních minut snaží o vyrovnání.

20:48
    Na druhé straně provětral lapačku Montoyi Ovečkin, který na něho vyslal jedovatou střelu.

21:12
    Slibná akce domácích, na jejímž konci mohl být opět Chimera. Jenomže tomu puk nesedl a poté o něj také přišel, když mu ho sebral obránce hostí.

22:12
    Capitals byli znovu nebezpeční v pásmu Floridy, ale nakonec se k větší šanci nedostali. Do protiútoku tak mohou zamířit hosté.

24:21
    Nyní střílel z první na Montoyu Orpik, ale hostující brankář byl znovu pozorný.

24:28
    U puku jsou stále domácí hráči, kteří se snaží vsítit další branku, která by je uklidnila. Zatím se jim to však nedaří.

24:56
    Domácí hokejisté znovu dobývali branku Floridy, ale opět Montoya byl proti jejich úmyslům.

25:17
    Ani Bäckström recept na velmi dobře chytajícího brankáře hostí nenašel. Na druhou stranu tak zamířili hosté.

26:07
    Florida se dobře brání ve svém pásmu proti domácím hráčům. A Montoya znovu úřadoval po střele Laicha. Brankář hostí tak stále motá hlavu útočníkům Capitals.

26:20
    Je tu znovu komerční přestávka.

26:50
    Capitals se znovu vydali do útoku, kde se snaží ohrozit branku Floridy. Ale další útok zůstal nevyužit.

27:52
    Johanssen střílel z úhlu, přesto musel Montoya zasahovat. A opět to byl další reflexivní zákrok, kterým střelu Johanssena zneškodnil.

29:07
    Slibně se rozvíjející akci hostí zmařilo postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:23
    Delší dobu se v pásmu Washingtonu drželi hosté, ale i Peters byl před nimi pozorný. Zatím na druhou branku utkání musíme stále čekat.

30:47
    Komerční přestávka.

31:12
    Domácí vsítili branku, ale sudí ji pro hru vysokou holí neuznal.

31:33
    Následně pálil Ovečkin, ale znovu si vylámal zuby na Montoyovi, který má dnes prostě svůj den.

32:02
    Velká šance Capitals ke skórování. Bäckström pálil na Montoyu, ten ale opět bravurním zákrokem jeho projektil zneškodnil.

32:53
    Střelec první branky Chimera se dostal do úplně stejné pozice jako při svém gólu, ale tentokrát se mu bekhendem skórovat nepodařilo.

33:35
    Na opačné straně pálil Jokinen a i s jeho střelou měl velkou práci Peters. Oba gólmani dnes jen tak puk za svá záda zřejmě nepustí. Alespoň to tak zatím vypadá.

34:33
    Hala nyní bouřila po akci Johanssena, který objel branku a poté se snažil puk zasunout do branky Montoyi, ale ten včas zasáhl.

35:14
    Znovu je na řadě komerční přestávka.

35:24
    Obrovská mela před brankou hostí. Ale ani tato situace gólem nekončí. Domácí už musí být zoufalí, neboť Montoya opět úřadoval.

36:43
    Orpik dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Je tu příležitost pro hosty, které čeká přesilová hra.

37:22
    Aktivnější jsou však zatím domácí hráči, kteří jsou zatím stále u puku a snaží se zakončit i ve vlastním oslabení.

38:13
    Nyní střílel Jokinen na Peterse, ale ten chytá. Na góly tento zápas rozhodně bohatý není, zatímco šancí měly oba týmy požehnaně.

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

I druhá třetina už je minulostí. Nepadla v ní ani jedna branka, ale šance byly na obou stranách ve velkém množství. Nicméně oba gólmani mají dnes svůj den a své týmy drží. Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

40:01

40:15
    Hostující Boyes pálil hned v úvodu třetího dějství, ale Peters byl připraven.

41:04
    Další nebezpečí před domácí brankou. Hosté se urputně snaží o vyrovnání a svou aktivitou k tomu nemají rozhodně daleko.

42:09
    Montoya znovu ve svém brankovišti kouzlí. Nyní si poradil se střelou Burakovskyho.

42:39
    Schmidt dostává dvě minuty za vysokou hůl. Je tu přesilová hra pro Floridu.

42:57
    Po neúspěšné střele Jokinena vyhazují Capitals puk do bezpečí a daleko od své branky.

44:27
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté svou přesilovou hru nakonec využívají a srovnávají stav utkání. BRAD BOYES si nabruslil před Peterse, který vyrazil střelu Bergenheima a pro Boyese už poté bylo trefit odkrytou branku takřka povinností. Asistence: Seasn Bergenheim, Dylan Olsen.
    Brad BOYES - 1:1

45:06
    Další oslabení domácích. Chimera inkasoval dvě minuty za sekání.

46:24
    Domácí se zatím dobře brání a nyní naopak mířili ve čtyřech do útoku.

46:30
    Florida má tlak a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Peters však byl proti.

47:06

47:27
    Kulikov dostává dvě minuty za podražení. Početní výhoda pro Capitals.

47:27

47:56
    Florida se osvobozuje.

48:44
    Do ofsajdové pasti se dostali domácí a hra se tak stěhuje do středního pásma.

49:27

49:38
    Kuzněcov dobře viděl Browna, který okamžitě vystřelil na Montoyu, jenomže hostující brankář znovu úspěšný.

50:17

50:47
    Hra je nyní trošku rozkouskovaná a obě mužstva se dopustila několika chyb. Hrálo se převážně ve středním pásmu.

51:37
    Montoya si připisuje další skvělý zákrok proti domácím hráčům. Neuvěřitelné, co dnes všechno chytil.

52:25
    Po střele Kopeckého Peters chytil střelu, ale ta mu vypadla z lapačky. Puk tak chvíli byl před zcela odkrytou brankou domácích. Nikdo z hostí však nedokázal kotouč poslat do branky.

53:34
    Montoya a jeho další zákrok.

54:12
    Hosté teď několika střelami zahrozili před domácí brankou, ale strhnout vedení na svou stranu se jim nepodařilo.

55:19
    Pomalu to vypadá, že utkání dojde do prodloužení. Oba gólmani drží své týmy svými skvělými zákroky.

55:56

56:15
    Capitals se nyní sami připravili o pásmo, když Carlson nezachytil puk na modré čáře a jeho tým tak musí teritorium hostí opustit.

57:15
    Zakázané uvolnění Floridy. Hra se tak stěhuje před brankáře Montoyu.

57:36
    Oba týmy už se příliš nikam neženou. Nikdo nechce udělat chybu a opravdu se zřejmě dočkáme prodloužení případně samostatných nájezdů. Ale nepředbíhejme samozřejmě.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:50
    Znovu se hrálo převážně ve středu hřiště.

59:25
    Ovečkin zkoušel před Montoyou vystřelit, ale hostující brankář neměl žádný problém.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to tady, nakonec dospělo utkání do prodloužení, které se bude hrát pět minut. Pokud ani to vítěze neurčí, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

60:08
    Ovečkin a jeho řada nyní znovu prověřili Montoyu, který přečíslení domácích dokázal zneškodnit.

61:00
    Na druhé straně pálil Upshall, ale také nebyl přesný.

61:24
    Florida je v pásmu Capitals, kde nebezpečně střílel Fleischmann. Peters byl ale připravený.

62:33
    Na druhé straně se pokoušel o střelu Brouwer, ale branku hostí neohrozil.

63:24
    Ofsajd hostí je vykázal z pásma domácích.

63:47
    Ovečkin pálil z levého kruhu, ale Montoya si připsal další skvělý zákrok. To byla asi největší šance v prodloužení.

64:24
    Na druhé straně byl ve velké šanci Huberdeau, ale také on si nepřišel na brankáře Peterse.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

WSH: Ovečkin proměňuje – 3:1.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Vítězem tohoto utkání je nakonec Washington. ALEXANDER OVEČKIN proměnil svůj nájezd a ukončil toto střetnutí. Svému týmu tak připsal bonusový bod.
    Alexander OVEČKIN - 2:1

Je dobojováno. V samostatných nájezdech nakonec rozhodl svým proměněným gólem Alexander Ovečkin a dovedl jako kapitán svůj tým do vítězného konce.

Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:42

To je pro tuto chvíli ode mě vše a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (03:57:42)

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 18. Chimera (Fehr, Ward), rozh. náj. Ovečkin – 45. Boyes (Bergenheim, Olsen)