Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavľ – Jekaterinburg 2:0 (kon.)
Nižnekamsk – Helsinki 5:7 (kon.) | D. Moskva – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
5:7 (1:4, 3:1, 1:2)
Jokerit Helsinki
Streda 17.09.2014, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň. Moje meno je Denis Vaďovský a budem pre Vás komentovať zápas KHL medzi Nefetchimik Nižnekamsk a Jokerit Helsinki.

NEFTECHIMIK NIŽNEKAMSK:
    Domáci sa nachádzajú na siedmej priečke východnej konferencie. Na konte majú po 4 zápasoch 7 bodov. Posledný zápas odohral Nižnekamsk na domácom ľade proti HC Dinamo Riga. Na súpera však nestačili a tesne prehrali 2:3.

JOKERIT HELSINKI:
    Hosťujúci celok je na tom lepšie jak jeho náprotivok. V tabuĺke západnej konferencie sú na treťom mieste s dvanástimi bodmi zo šiestich zápasov. Posledné stretnutie odohralo fínske mužstvo na ľade Jugry Chanty-Mansijsk. V tomto zápase sa po remíze 1:1 v riadnom hracom čase radovali v predĺžení hokejisti Jokeritu.

V tomto zápase by som sa priklonil skôr k hosťom. Môj neodvážny tip je X2 a tip na presný výsledok 1:2.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin – Eronen, Rjazancev, Berezin, Antropov, Jevsejenkov, Bilalov, Bryncev – Stapleton, Sexton, Milovzorov – Hennessy, Stěpanov, Polygalov – Žukov, Rybin, Klimenko – Trunjov, Polygalov, Zdunov.

Jokerit Helsinki: Helenius – Todd, Gunderson, Jaakola, Karalahti, Korpikari, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Sallinen, Huhtala, Maki – Ben-Amor, Hahl, Poysti.

Rozhodca: Beljajev, Komarov – Strelcov, Tarasov..

00:01

00:13
    Úvodné buly vyhral Nižnekamsk.

00:34
    Jokerit Helsinki dáva gól! Výborný úvod zápasu v podaní fínov. NIKOLAS HAGMAN prekonáva na niekoľkokrát brankára hostí. Asistencia: Kapanen.
    Niklas HAGMAN - 0:1

01:04
    Vylúčenie na strane hostí. Koukal si odsedí 2 minúty na trestnej lavici.

01:45
    Veľká šanca na vyrovnanie pre domácich. Ohtamaaov zákrok bol posúdený ako nedovolený a tak si Nižnekamsk zahrá presilovku 5-3.

03:46
    Hostia v plnom počte. Počet hráčov na ploche je vyrovnaný.

04:37
    Jokerit Helsinki dáva gól! Hostia sa dostávajú do dvojgólovéh vedenia. Krátko po prečkaní oslabovky o dvoch hráčov zvyšuje náskok hostí znovu NIKOLAS HAGMAN. Asistencia: Todd.
    Niklas HAGMAN - 0:2

07:14
    Jokerit sa znovu bude museť brániť. Tentokrát je vylúčeným hráčom Pöysti.

08:02
    Hostia sa oslobodzujú. Čakájú ich ešte vyše minúty v oslabení.

09:10
    Nižnekamsk dal gól!
    V tejto oslabovke sa už hosťom ubrániť nepodarilo. Strelec gólu DAN SEXTON znižuje náskok súpera na rozdiel jedného gólu. Asistencia: Milovzorov.
    Dan SEXTON - 1:2

11:31
    Aktívnejším celkom sú hostia. Určite by sme dotejší priebeh tohto zápasu nemohli označiť ako nudný. Hrá sa útočný hokej.

13:27
    Strely na bránu sa už viac menej vyrovnali. Uvidíme, čo nám ponúknu ďalšie minúty zápasu.

13:40
    Jokerit Helsinki dáva gól! Hostia sú znovu v dvojgólovom vedení. Kto iný by ich tam mohol poslať ako NIKOLAS HAGMAN, ktorý už v 14. minúte zápasu kompletizuje hattrick strelou do vinkla. Asistencia: Todd, Kapanen.
    Niklas HAGMAN - 1:3

13:41
    Na ploche prichádza k striedaniu brankárov domácich. Kolppanen nahradí Sudnicina.

16:23
    Jokerit pokračuje v dobíjaní bránky hostí. Tento zápas majú veľmi sľubne rozohraný.

16:30
    Uvidíme ako si s presilovou hrou poradia hostia. Vylúčeným hráčom je Rjazancev.

16:40
    Jokerit Helsinki dáva gól! Tvrdou strelou prekonáva DAINE TODD prvý krát striedajúceho brankára kolppanena, ktorý toho zrejme veľa nevidel. Asistencia: Gunderson.
    Daine TODD - 1:4

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:49
    Teraz domáci tím podržal brankár Kolppanen, ktorý vychytal veľú príležitosť Aaltonena.

20:00

20:01

20:09
    Vylúčenie na strane domácich. Hostia si zahrajú v presile.

22:10
    Domáci v plnom počte. Hrá sa 5-5.

23:18
    MAXIM BEREZIN si z modrej čiary nakorčuloval pred bránu, kde dostal presnú prihrávku a znižuje náskok Jokeritu.
    Maxim BEREZIN - 2:4

24:48
    Tvrdou strelou dostáva GLEB KLIMENKO svôj tím na dostrel od vyrovnania. Jeho projektil z ľavej strany prefrčal pri Karlssonovi. 3:4. Asistencia: Eronen.
    Gleb KLIMENKO - 3:4

26:03
    Domáci sú stále pri chuti. Po dvoch góloch sú aktivnejším tímom. Helenius je pod neustálim tlakom.

28:46
    Jokerit striela aj spoza modrej. Tvrdú strelu dokázal Kolppanen vytlačiť len na ochranú sieť. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.

29:34
    Krosček odpískal rozhodca Jaakolovi. Domáci majú veľkú šancu na vyrovnanie.

30:02
    Prestrelka pokračuje. Autor prvé gólu domácich DAN SEXTON pridáva aj vyrovnávajúci. Je to remíza 4:4. Hostia by sa mali čo najskôr zobudiť. Asistencia: Stapleton.
    Dan SEXTON - 4:4

33:04
    Hosti sa do pásma Nižnekamsku dostávajú len sporadicky. Domáci sú pri chuti.

33:06
    Rjaznecev oslabuje svôj tím. Hostia majú teraz priestor na skonsolidovanie a na to aby sa vrátili k výkonu, ktorý predvádzali v prvej tretine.

34:15
    Jokerit Helsinki dáva gól! Hostia zahrali presilovku najlepšie ako sa dalo- znovu sa dostávajú do vedenia. STEVE MOSES prekonal brankára strelou z kruhu. Asistencia: Gunderson.
    Steve MOSES - 4:5

35:00
    Veľký zmätok nastal pred Heleniusovou bránkou. Naštastie pre hostí sa skóre nemení.

37:43
    Ďalší Heleniusov zákrok. Strelu Milovzorovova sa mu podarilo vykryť.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:58
    Klimenko odchádza na lavičku hanby a hostia vstúpia do záverečnej tretiny v početnej prevahe.

40:00

40:01

41:10
    Jokerit Helsinki dáva gól! Hostia využívajú presilovku a dostávajú sa do dvojgólového trháku. Klasická dobre prevedená presilovková akcia na ktorej konci bol JUHAMATTHI AALTONEN, ktorý dokázal prekonať Kolppanena. Asistencie: Hagman, Gunderson.
    Juhamatti AALTONEN - 4:6

41:56
    Hostia budú mať znovu početnú výhodu. Zdunov sa porúča na trestnú lavicu.

43:56

45:23
    Dôležitý Heleniusov zákrok. Prekonať sa ho snažil Trjunov.

47:02
    Čas hrá proti domácim. Na 2 góly im zostáva už len necelých 13 minút.

47:04
    A jeden práve vsietili. Po peknej akcii Chochrjakova sa k puku dostal IGOR POLYGALOV, ktorému už nerobilo problém prekonať brankára Heleniusa. Asistencia: Chochrjakov.
    Igor POLYGALOV - 5:6

50:15
    Prehupli sme sa do poslednej 10 minútovky riadnej hracej doby. Domáci sa snažia o vyrovnanie. Jokerit tomu zatiaľ úspešne zabraňuje.

52:34
    Domáci sa dostávajú do šancí a vyvíjajú tlak na svätyňu jokeritu. Bez úspechu.

53:01
    Vhadzovanie pred Heleniusom. Domáci z toho nevyprodukovali takmer nič.

55:03
    Prebieha posledných 5 minút zápasu. Uvidíme, či sa domáci rozhodnú odvolať brankára alebo si do konca zápasu zahrajú v piatich.

57:45
    Na domácich hokejsitoch je videť nervozita. Čas sa kráti.

58:48
    Oddychový čas domácich.

58:50
    Tak predsalen domáci sú na ľadovej ploche šiesti. Kolppanen zostáva na striedačke.

59:00
    Prebieha posledná minúta stretnutia.

59:41
    Jokerit Helsinki dáva gól! Je rozhodnuté. Výsledok zápasu spečaťuje gólom do prázdnej brány JERE SALLINEN.
    Jere SALLINEN - 5:7

60:00

V tomto zápase sme videli gólovú prestrelku na konci ktorej sa radoval tím z Jokeritu. Hostia si do tabuľky pripisujú cenné 3 body. Ja sa s Vami lúčim a pri ďalšom zápase na onlajnoch DOVIDENIA. (19:22:03)

Denis Vaďovský

Góly a asistencie: 10. Sexton (Milovzorov), 24. Berezin, 25. Klimenko (Eronen), 31. Sexton (Stapleton), 48. Polygalov (Chochrjakov) – 1. Hagman (Kapanen), 5. Hagman (Todd), 14. Hagman (Todd, Kapanen), 17. Todd (Gunderson), 35. Moses (Gunderson), 42. Aaltonen (Hagman, Genderson), 60. Sallinen

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Kolppanen) – Eronen, Rjazancev, Berezin, Antropov, Jevsejenkov, Bilalov, Bryncev – Stapleton, Sexton, Milovzorov – Hennessy, Stěpanov, Polygalov – Žukov, Rybin, Klimenko – Trunjov, Polygalov, Zdunov.
    Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Todd, Gunderson, Jaakola, Karalahti, Korpikari, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Sallinen, Huhtala, Maki – Ben-Amor, Hahl, Poysti.

Rozhodca: Beljajev, Komarov – Strelcov, Tarasov.