Bochum – Stuttgart 2:0 (kon.) | Stuttgarter Kickers – Dortmund 1:4 (kon.) | Homburg – Mönchengladbach 1:3 (kon.)
FT Braunschweig – Kolín nad Rýnom 0:4 (kon.) | Walldorf – Hannover 1:3 (kon.) | Vik. Köln – Hertha 2:4 (kon.)
Viktoria Berlín – Frankfurt 0:2 (kon.)
FC 08 Homburg
1:3 (1:2)
Borussia Mönchengladbach
cz Sobota 16.08.2014, 15:30DFB-Pokal

Ani jednomu z týmů se nedaří. Jak v minulé sezoně, tak ani v přípravě. Homburg si za posledních patnáct zápasů připsal pouze jedno vítězství. To je hodně špatná forma. Borussia je na tom o něco lépe. Z patnácti posledních zápasů dokázala sedmkrát uspět. Tyto dva týmy se v historii ještě nikdy neutkaly, a tak to bude jistě velmi zajímavé utkání.

FC 08 Homburg: Buchholz – Fischer, Noll, Halet, Gaebler – Kilian, Kroner, Stegerer, Wolf, Gallego – Hesse
    Náhradníci: Broll – Ehrmann, Grimm, Pinna, Schafer, Timpone, Vaccaro

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Nordtveit, Xhaka, Hahn, Raffael, Traore – Hrgota
    Náhradníci: Dahoud – Dominguez, Hazard, Heimeroth, Herrmann, Johnson, Schulz.

1

1
    O úvodní výkop výkop se postarali domácí fotbalisté.

2
    Ihned se hnali do útoku, ale o balon rychle přišli. Nyní kombinují fotbalisté Borussie na své polovině.

3
    Traore se rozeběhl za dlouhou přihrávkou, ale ta na něj byla příliš dlouhá.

4
    Hesse se snažil probít k balonu v pokutovém území Borussie, ale Stranzl ho dokázal od míče odstavit.

5
    Korb se vydal na výlet po pravé straně hřiště, ale Fischer mu vystavil jasnou stopku.

6
    Domácí fotbalisté kombinují na své polovině a nikam nespěchají.

7
    Nyní to zkusil individuálně Wolf, ale jeho akce nepřinesla nic zajímavého.

8
    U balonu jsou hráči Mönchengladbachu a snaží se najít nějakou skulinu v domácí obraně.

9
    Traore vyslal jedovatou střelu zpoza vápna, ale Buchholz byl pozorný.

10
    Hosté v této chvíli nenechávají Homburgu ani kousek volného prostoru a velice agresivně napadají.

10
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Po rohovém kopu se dostal balon až k ANDRÉ HAHNOVI, který nekompromisní ranou posílá svůj tým do vedení a otevírá skóre dnešního zápasu.

11
    Kilian byl faulován nějakých pětadvacet metrů před bránou Gladbachu a sám bude rozehrávat volný přímý kop.

12
    Jeho centr ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů a Sommer balon v klidu chytá.

13
    Rohový kop pro domácí celek.

14
    Wolf poslal do vápna přetažený centr, který obrana Borussie dokázala odvrátit.

17
    Sledujeme nijak zajímavou pasáž. Hraje se spíše ve středu pole.

19
    Xhaka si naskočil na centrovaný balon, ale svou hlavičku namířil přímo do náručí Buchholze.

21
    Homburg právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic je srovnáno! TIM STEGERER se protáhl jako lasička po levé straně hřiště a bombou bod břevno nedal Sommerovi nejmenší šanci.

22
    Tak to je opravdu nečekané pro hostující celek, který zatím válcoval domácí tým.

23
    Traore na polovině hřiště kombinuje se svými spoluhráči.

24
    Borussia bude mít možnost se znovu ujat vedení. Bude zahrávat rohový kop.

25
    Ten se ale velice nepovedl a dopředu míří Wolf.

26
    Jenže o balon přišel a bude z toho další rohový kop pro Gladbach.

27
    Korb ho tentokrát rozehrál na krátko a hosté to zkoušejí postupným útokem.

28
    Hostující celek musí mít obrovské procento držení míče. Naneštěstí pro Borussii dokázal domácí tým skórovat ze své jedné jediné příležitosti.

29
    Hahn mohl přidat svou druhou branku! Dostal prudký centr do vápna, který dokázal trefit z první, ale Buchholz jeho střelu se štěstím vyrazil.

30
    Traore se prokličkoval až před pokutové území, ale jeho střela byla zblokována jedním z domácích obránců.

31
    Gallego měl před sebou plno prostoru ke střelu, kterou ovšem poslal vysoko nad Sommerovu bránu.

34
    Traore vystřihl ukázkové nůžky, ale k jeho smůle balon namířil jen těsně mimo bránu.

35
    Homburg se již dlouho nedostal k míči. To musí být velice nepříjemné na psychiku.

37
    Volný přímý kop pro Gladbach z velice dobré pozice. Rozehrávat bude Hahn.

38
    Střílený centr dokázala domácí obrana odvrátit a zahnat tak nebezpečí.

39
    Na hrací ploše zůstal ležet Hesse a vypadá to, že bude muset střídat.

41
    Po krátkém ošetření z toho nakonec opravdu bude střídání. Zraněného Hesseho nahradí Angelo Vaccaro.

44
    První poločas se pomalu chýlí ke svému konci a vypadá to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu.

45
    Hlavní arbitr bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Neskutečné! Po závaru v pokutovém území se kotouč dostal k BRANIMIRU HRGOTOVI, který střelou k tyči posílá svůj tým opět do vedení.

45+2

Je za námi první poločas ve kterém jsme viděli celkem tři branky. Nejdříve šli do vedení hosté po gólu Hahna. Domácím se však povedlo z ničeho nic srovnat krásnou střelou Stegerera. Jenže minutu před koncem poločasu se opět ujali vedení hráči Gladbachu a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:2.

46

47
    Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změny. Trenéři si nejspíš šetří střídání na později.

48
    Traore centroval z levé strany do pokutového území, ale Buchholz si pro balon s přehledem došel.

49
    Hosté kombinují na vlastní polovině a vyčkávají s další útočnou akcí.

51
    Hráči Borussie obléhají pokutové území Homburgu a hledají nějakou skulinu v obraně, kterou by vedla gólová akce.

53
    Mönchengladbach jde do dvoubrankového trháku! Opět po závaru v pokutovém území. Xhaka nejprve zkoušel překonat Buchholze, ale ten balon vyrazil přímo k osamocenému BRANIMIRU HRGOTOVI, který již neměl žádný problém uklidit míč do prázdné brány.

54
    Teď už to bude mít Homburg velice těžké, jestli bude chtít se stavem zápasu ještě něco udělat.

55
    Hosté drží balon na svých kopačkách a kontrolují v klidu průběh zápasu, který mají zatím ve svých rukách nebo spíše nohách.

57
    Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď, ale všechny jejich akce končí na připravené obraně, nebo na výborném Sommerovi.

58
    Opět jsou u balonu hosté, kteří se již nikam neženou.

60
    Gladbach bude mít k dispozici volný přímý kop ze slušné pozice.

61
    Traore poslal svůj centr na vzdálenější tyč, ale tam dobře míč odhlavičkoval Fischer.

62
    Hahn byl doslova zbourán domácím Wolfem, ale rozhodčí ukazuje, že penaltu pískat nehodlá.

64
    Domácí fanoušci se nevzdávají a stále velice hlasitě ženou svůj tým alespoň ke snížení.

65
    Borussia je stále u balonu a nedá domácí obraně vydechnout. Opět sledujeme házenkářské obléhání brány.

66
    Vypadá to, že trenér Homburgu chystá nějaké střídání a na plac se chystá Giancarlo Pinna.

68
    A je to tak. Giancarlo Pinna nahrazuje Sebastiana Wolfa. Vypadá to na posílení útočné řady.

69
    Uvidíme, jestli střídání domácí celku přinese nějaký úspěch.

70
    Gladbach nyní ovšem předvádí obrovský tlak do brány a hráči pálí z každé pozice. Buchholz si dnes opravdu velice dobře zachytá.

71
    Střídání uvidíme i na hostující straně. Necháme se překvapit, kdo půjde ze hřiště dolů.

72
    Patrick Herrmann půjde také posílit útok Borrussie. Ze hřiště odchází Traore.

74
    Marc Gallego tvrdě fauloval na polovině hřiště Xhaku a vidí za to první žlutou kartu dnešního zápasu.

75
    Homburgu se čas pomalu krátí a zatím jsme neviděli ani nějaký náznak slibné šanci, která by volala po gólu.

76
    V zápětí druhá žlutá karta pro domácího hráče. Tu za šlapák vidí Steven Kroner.

77
    Hra pomalu ztrácí na tempu a trochu se nám přiostřuje. Vidíme mnoho zbytečných a někdy i dost ostrých faulů.

78
    Druhé střídání v týmu Gladbachu. Ze hřiště odchází dvougólový Branimir Hrgota a nahrazuje ho belgický talent, bratr slavnějšího Edena, Thorgan Hazard.

80
    Následně přichází na řadu poslední střídání v domácím týmu. Matteo Timpone nahradí Marca Gallega.

81
    Do konce zápasu zbývá posledních přibližně deset minut a nevypadá to, že by se Homburg chystal k nějakému skvělému obratu.

83
    Hazard se hnal do rychlého protiútoku, ale stopku mu vystavil skvělým skluzem Halet.

85
    Hosté se snaží v poklidu dohrát utkání a nikam nepospíchají.

86
    Nyní je u balonu Homburg, ale má již příliš málo času, aby dokázal se stavem utkání něco udělat.

87
    Stegerer vyslal ostrou střelu zpoza pokutového území, ale Sommer byl připraven.

89
    V poklidu dohrávané utkání zřejmě skončí dvougólovým rozdílem a výhrou Borussie.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

90+1

Je za námi pohárové utkání, které končí výhrou Borussie 3:1. Ve druhém poločase jsme viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil Hrgota a pojistil tak vítězství Gladbachu. Toto je ode mne pro dnešek vše a těším se u příštího onlajn přenosu na počtenou. (17:22:03)