Bochum – Stuttgart 2:0 (kon.) | Stuttgarter Kickers – Dortmund 1:4 (kon.) | Homburg – Mönchengladbach 1:3 (kon.)
FT Braunschweig – Kolín nad Rýnom 0:4 (kon.) | Walldorf – Hannover 1:3 (kon.) | Vik. Köln – Hertha 2:4 (kon.)
Viktoria Berlín – Frankfurt 0:2 (kon.)
FC 08 Homburg
1:3 (1:2)
Borussia Mönchengladbach
cz Sobota 16.08.2014, 15:30DFB-Pokal

Je za námi pohárové utkání, které končí výhrou Borussie 3:1. Ve druhém poločase jsme viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil Hrgota a pojistil tak vítězství Gladbachu. Toto je ode mne pro dnešek vše a těším se u příštího onlajn přenosu na počtenou. (17:22:03)

90+1

90
    Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

89
    V poklidu dohrávané utkání zřejmě skončí dvougólovým rozdílem a výhrou Borussie.

87
    Stegerer vyslal ostrou střelu zpoza pokutového území, ale Sommer byl připraven.

86
    Nyní je u balonu Homburg, ale má již příliš málo času, aby dokázal se stavem utkání něco udělat.

85
    Hosté se snaží v poklidu dohrát utkání a nikam nepospíchají.

83
    Hazard se hnal do rychlého protiútoku, ale stopku mu vystavil skvělým skluzem Halet.

81
    Do konce zápasu zbývá posledních přibližně deset minut a nevypadá to, že by se Homburg chystal k nějakému skvělému obratu.

80
    Následně přichází na řadu poslední střídání v domácím týmu. Matteo Timpone nahradí Marca Gallega.

78
    Druhé střídání v týmu Gladbachu. Ze hřiště odchází dvougólový Branimir Hrgota a nahrazuje ho belgický talent, bratr slavnějšího Edena, Thorgan Hazard.

77
    Hra pomalu ztrácí na tempu a trochu se nám přiostřuje. Vidíme mnoho zbytečných a někdy i dost ostrých faulů.

76
    V zápětí druhá žlutá karta pro domácího hráče. Tu za šlapák vidí Steven Kroner.

75
    Homburgu se čas pomalu krátí a zatím jsme neviděli ani nějaký náznak slibné šanci, která by volala po gólu.

74
    Marc Gallego tvrdě fauloval na polovině hřiště Xhaku a vidí za to první žlutou kartu dnešního zápasu.

72
    Patrick Herrmann půjde také posílit útok Borrussie. Ze hřiště odchází Traore.

71
    Střídání uvidíme i na hostující straně. Necháme se překvapit, kdo půjde ze hřiště dolů.

70
    Gladbach nyní ovšem předvádí obrovský tlak do brány a hráči pálí z každé pozice. Buchholz si dnes opravdu velice dobře zachytá.

69
    Uvidíme, jestli střídání domácí celku přinese nějaký úspěch.

68
    A je to tak. Giancarlo Pinna nahrazuje Sebastiana Wolfa. Vypadá to na posílení útočné řady.

66
    Vypadá to, že trenér Homburgu chystá nějaké střídání a na plac se chystá Giancarlo Pinna.

65
    Borussia je stále u balonu a nedá domácí obraně vydechnout. Opět sledujeme házenkářské obléhání brány.

64
    Domácí fanoušci se nevzdávají a stále velice hlasitě ženou svůj tým alespoň ke snížení.

62
    Hahn byl doslova zbourán domácím Wolfem, ale rozhodčí ukazuje, že penaltu pískat nehodlá.

61
    Traore poslal svůj centr na vzdálenější tyč, ale tam dobře míč odhlavičkoval Fischer.

60
    Gladbach bude mít k dispozici volný přímý kop ze slušné pozice.

58
    Opět jsou u balonu hosté, kteří se již nikam neženou.

57
    Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď, ale všechny jejich akce končí na připravené obraně, nebo na výborném Sommerovi.

55
    Hosté drží balon na svých kopačkách a kontrolují v klidu průběh zápasu, který mají zatím ve svých rukách nebo spíše nohách.

54
    Teď už to bude mít Homburg velice těžké, jestli bude chtít se stavem zápasu ještě něco udělat.

53
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Mönchengladbach jde do dvoubrankového trháku! Opět po závaru v pokutovém území. Xhaka nejprve zkoušel překonat Buchholze, ale ten balon vyrazil přímo k osamocenému BRANIMIRU HRGOTOVI, který již neměl žádný problém uklidit míč do prázdné brány.

51
    Hráči Borussie obléhají pokutové území Homburgu a hledají nějakou skulinu v obraně, kterou by vedla gólová akce.

49
    Hosté kombinují na vlastní polovině a vyčkávají s další útočnou akcí.

48
    Traore centroval z levé strany do pokutového území, ale Buchholz si pro balon s přehledem došel.

47
    Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změny. Trenéři si nejspíš šetří střídání na později.

46

Je za námi první poločas ve kterém jsme viděli celkem tři branky. Nejdříve šli do vedení hosté po gólu Hahna. Domácím se však povedlo z ničeho nic srovnat krásnou střelou Stegerera. Jenže minutu před koncem poločasu se opět ujali vedení hráči Gladbachu a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:2.

45+2

45+2
    Neskutečné! Po závaru v pokutovém území se kotouč dostal k BRANIMIRU HRGOTOVI, který střelou k tyči posílá svůj tým opět do vedení.

45
    Hlavní arbitr bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    První poločas se pomalu chýlí ke svému konci a vypadá to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu.

41
    Po krátkém ošetření z toho nakonec opravdu bude střídání. Zraněného Hesseho nahradí Angelo Vaccaro.

39
    Na hrací ploše zůstal ležet Hesse a vypadá to, že bude muset střídat.

38
    Střílený centr dokázala domácí obrana odvrátit a zahnat tak nebezpečí.

37
    Volný přímý kop pro Gladbach z velice dobré pozice. Rozehrávat bude Hahn.

35
    Homburg se již dlouho nedostal k míči. To musí být velice nepříjemné na psychiku.

34
    Traore vystřihl ukázkové nůžky, ale k jeho smůle balon namířil jen těsně mimo bránu.

31
    Gallego měl před sebou plno prostoru ke střelu, kterou ovšem poslal vysoko nad Sommerovu bránu.

30
    Traore se prokličkoval až před pokutové území, ale jeho střela byla zblokována jedním z domácích obránců.

29
    Hahn mohl přidat svou druhou branku! Dostal prudký centr do vápna, který dokázal trefit z první, ale Buchholz jeho střelu se štěstím vyrazil.

28
    Hostující celek musí mít obrovské procento držení míče. Naneštěstí pro Borussii dokázal domácí tým skórovat ze své jedné jediné příležitosti.

27
    Korb ho tentokrát rozehrál na krátko a hosté to zkoušejí postupným útokem.

26
    Jenže o balon přišel a bude z toho další rohový kop pro Gladbach.

25
    Ten se ale velice nepovedl a dopředu míří Wolf.

24
    Borussia bude mít možnost se znovu ujat vedení. Bude zahrávat rohový kop.

23
    Traore na polovině hřiště kombinuje se svými spoluhráči.

22
    Tak to je opravdu nečekané pro hostující celek, který zatím válcoval domácí tým.

21
    Homburg právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic je srovnáno! TIM STEGERER se protáhl jako lasička po levé straně hřiště a bombou bod břevno nedal Sommerovi nejmenší šanci.

19
    Xhaka si naskočil na centrovaný balon, ale svou hlavičku namířil přímo do náručí Buchholze.

17
    Sledujeme nijak zajímavou pasáž. Hraje se spíše ve středu pole.

14
    Wolf poslal do vápna přetažený centr, který obrana Borussie dokázala odvrátit.

13
    Rohový kop pro domácí celek.

12
    Jeho centr ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů a Sommer balon v klidu chytá.

11
    Kilian byl faulován nějakých pětadvacet metrů před bránou Gladbachu a sám bude rozehrávat volný přímý kop.

10
    Hosté jdou do vedení! Po rohovém kopu se dostal balon až k ANDRÉ HAHNOVI, který nekompromisní ranou posílá svůj tým do vedení a otevírá skóre dnešního zápasu.

10
    Hosté v této chvíli nenechávají Homburgu ani kousek volného prostoru a velice agresivně napadají.

9
    Traore vyslal jedovatou střelu zpoza vápna, ale Buchholz byl pozorný.

8
    U balonu jsou hráči Mönchengladbachu a snaží se najít nějakou skulinu v domácí obraně.

7
    Nyní to zkusil individuálně Wolf, ale jeho akce nepřinesla nic zajímavého.

6
    Domácí fotbalisté kombinují na své polovině a nikam nespěchají.

5
    Korb se vydal na výlet po pravé straně hřiště, ale Fischer mu vystavil jasnou stopku.

4
    Hesse se snažil probít k balonu v pokutovém území Borussie, ale Stranzl ho dokázal od míče odstavit.

3
    Traore se rozeběhl za dlouhou přihrávkou, ale ta na něj byla příliš dlouhá.

2
    Ihned se hnali do útoku, ale o balon rychle přišli. Nyní kombinují fotbalisté Borussie na své polovině.

1
    O úvodní výkop výkop se postarali domácí fotbalisté.

1

FC 08 Homburg: Buchholz – Fischer, Noll, Halet, Gaebler – Kilian, Kroner, Stegerer, Wolf, Gallego – Hesse
    Náhradníci: Broll – Ehrmann, Grimm, Pinna, Schafer, Timpone, Vaccaro

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Nordtveit, Xhaka, Hahn, Raffael, Traore – Hrgota
    Náhradníci: Dahoud – Dominguez, Hazard, Heimeroth, Herrmann, Johnson, Schulz.

Ani jednomu z týmů se nedaří. Jak v minulé sezoně, tak ani v přípravě. Homburg si za posledních patnáct zápasů připsal pouze jedno vítězství. To je hodně špatná forma. Borussia je na tom o něco lépe. Z patnácti posledních zápasů dokázala sedmkrát uspět. Tyto dva týmy se v historii ještě nikdy neutkaly, a tak to bude jistě velmi zajímavé utkání.