Lotyšsko – Rusko 1:4 (kon.) | Francúzsko – Nórsko 5:4 (2:1 po s.n.) | Bielorusko – Nemecko 5:2 (kon.)
Dánsko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.) | Švajčiarsko – Kazachstan 6:2 (kon.) | Slovensko – Taliansko 4:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Francúzsko
5:4 (0:1, 3:1, 1:2)
Nórsko
Sobota 17.05.2014, 11:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

Skončilo sa mimoriadne dramatické stretnutie medzi Francúzskom a Nórskom. Videli sme veľa gólov, pekné akcie a rýchly hokej. Výhra Francúzska po samostatných nájazdoch znamená pre Slovensko, že ani v prípade získania šiestich bodov z nasledujúcich zápasov s Talianskom a Dánskom nám to nemusí stačiť na postup do štvrťfinále a budeme sa musieť spoliehať na zakopnutie Francúzov v súbojoch s Českom a Dánskom.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a dúfam, že budeme na šampionáte v Minsku sledovať ešte množstvo takýchto zaujímavých duelov! (14:31:44)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Francúzsko.
    Gól strelil STEPHANE DA COSTA.

Stephane da Costa rozhoduje tento zápas, keď si vychutnal Larsa Haugena! 2:1.

Anders Bastiansen dokázal síce prestreliť Hueta, ale puk šiel tesne mimo brány! 1:1.

Pierre- Edouard Bellemare taktiež nedáva gól. 1:1.

Skröder svoj nájazd nepremieňa. 1:1.

Damien Fleury však strelou do ľavého horného rohu vyrovnáva na 1:1.

Gól! Krásny blafák do bekhendu a strela pod brvno! 0:1.

Ako prví pojdú na nájazd Nóri, konkrétne Ken- Andre Olimb...

Samostatné nájazdy začínajú.

Tak poďme na to priatelia!

V predĺžení sme gól nevideli, po krátkej úprave ľadovej plochy uvidíme samostatné nájazdy!

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:47
    Obrovská šanca Francúzov, ale obetavo sa tam hodil do strely Morten Ask a napravil tak svoju chybu, ktorú spôsobil stratou puku na modrej čiare!

64:24
    Nóri krúžia vo svojom útočnom pásme.

64:03
    Holös narazil do vlastnej brány, ktorá je posunutá a vhadzovať sa bude pred Larsom Haugenom.

63:42
    Fleury v dobrej šanci, Haugen si však dobre vykryl priestor pre svojou bránou.

63:00
    Črtalo sa prečíslenie Francúzov 3 na 2, ale všetko stihli nórski obrancovia vyriešiť ku svojej spokojnosti.

62:22
    Strela Teddyho da Costu bola zblokovaná nórskym obrancom.

61:53
    Haugen rýchlo puk rozohral, aby sa nemuselo vhadzovať v obrannom pásme Nórska.

61:29
    V predĺžení sa hrá podľa predpokladov veľmi opatrne.

60:52
    Francúzi sa snažia Nórov vytláčať do stredného pásma.

60:17
    Nóri sa hneď v úvode predĺženia dostali do svojho útočného pásma, tam však toho veľa nedokázali.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Neuveriteľné stretnutie sa skončilo v riadnom hracom čase remízou! A teraz si prajme všetci na Slovensku víťazstvo Nórov v predĺžení, či prípadných samostatných nájazdoch. Bude to určite zaujímavé a uvidíme s akou taktikou vyrukujú oba tímy do 5- minútového nadstaveného času.

59:35
    Oddychový čas Francúzska. Vymyslia ešte niečo zverenci trénera Davea Hendersona?

58:59
    Obrovská šanca Juliena Desrosiersa! Francúzský útočník sa ocitol úplne sám pred Haugenom, ale nórsky gólman výborne zachránil svoje mužstvo pred pohromou!

58:33
    Antoinovi Rousselovi teraz príliš nesadla strela z ľavého kruhu.

58:13
    Vhadzuje sa po pravej ruke Cristobala Hueta.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty, uvidíme ešte nejaké góly v riadnom hracom čase?

57:33
    Nepresná rozohrávka Amara, píska sa zakázané uvoľnenie.

57:02
    Mats Trygg dával puk pred bránu Francúzska, ale nikto z jeho spoluhráčov tam nebol pripravený na dorážku.

56:53
    Olden našiel presnou prihrávkou Mortena Aska, Huet ale skrýva puk vo svojej výstroji.

56:20
    Oldenova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude pred Huetom.

55:51
    Už sa hrá opatrnejšie, obe mužstvá vedia, že si nemôžu dovoliť spraviť chybu, ktorá by ich mohla stáť body.

54:42
    Auvitu nahadzoval puk pred Haugena, Roussel ho však nedokázal tečovať.

54:14
    Až teraz Huet prerušuje hru, Francúzi už ledva ťahali za sebou nohy.

53:56
    Veľký tlak Nórska!

53:20
    Morten Ask našiel na ľavom kruhu voľného Skrödera, ten však netrafil Huetovu bránu.

52:10

52:10
    Nóri teraz zatlačili svojho súpera a ďalším dobrým zákrokom sa predviedol Cristobal Huet.

51:35
    Fanúšikovia v hľadisku Čižovka Arény sa bavia a aj sa majú prečo.

51:20
    Nóri majú mierne problémy s rozohrávkou vo vlastnom pásme, výborný forčeking Francúzov.

50:00
    Na opačnej strane obrovská šanca Stephana da Costu, ktorý vypáli bombu od modrej čiary, puk prepadol haugenovi cez plece, ale výborným obranným zákrokom zachránil Nórov od inkasovaného gólu "všadebol" Mathis Olimb!

49:41
    Puk sa kĺzal v bránkovisku pred Huetom, ale Mathis Olimb sa nezorientoval v tejto situácii príliš obre.

49:12
    Röymark sám pred Huetom, francúzsky gólman výborne zasiahol a vyrazil puk mimo svoju bránu!

48:44
    Strelou príklepom od modrej čiary sa prezentoval francúzsky obranca Auvitu, ale Haugen s pokojom chytá do lapačky.

48:20
    Hra sa aj naďalej prelieva z jednej strany na druhú, tento duel musí baviť aj nestranného diváka.

47:40
    Slovenskí fanúšikovia by boli určite spokojní, keby tento stav vydržal do konca riadneho hracieho času, ale pri gólovej plodnosti oboch mužstiev to ťažko predpokladať.

45:48
    Nórsko dalo gól!
    Francúzi opäť zabudli na sovju defenzívu, šikovní bratia OLIMBOVCI sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Ken- Andre prihral MATHISOVI, ktorý už nemal problém dostať puk do odkrytej franúzskej svätyne! Vynikajúci zápas! Asistencia: Ken- Andre Olimb.

45:30
    Prečíslenie Nórska, Martin Roymark však túto situáciu nevyriešil veľmi dobre.

45:10
    Hokejisti v modrých dresoch hrajú teraz vynikajúco, väčšinu času trávia v obrannom pásme Nórska a snažia sa čo najrýchlejšie rozhodnúť tento duel!

43:40
    Ďalšia šanca Francúzov, tentokrát sa v nej ocitol Roussel, ale Haugen drží svoj tím ešte nad vodou.

42:37
    Francúzsko dalo gól!
    Francúzska odpoveď na seba nenechala dlho čakať a strela PIERRE-ANDRÉHO BELLEMARA z ľavej strany končí v Haugenovej sieti! Asistencia: Antoine Roussel.

41:30
    Gól strelil SÖRVIK. Asistencia: Morten Ask. Tak teraz veľká smola na strane Francúzov a naopak veľké šťastie Nórska! Cristobal Huet mal zakrytý výhľad, čo využil DANIEL SÖRVIK, ktorý nahodil puk na franúzskeho gólmana na prekvapenie všetkých skončil v sieti! Asistencia: Morten Ask.

41:17
    Zakázaným uvoľnením sa previnili Francúzi, vhadzovať sa bude pred Huetom.

40:01

Máme za sebou naozaj veľmi zaujímavú druhú tretinu! Nórsko vyhrávalo v 22. minúte zásluhou Mortena Aska 2:0, ale čo prišlo na konci druhej časti hry, to by nevymyslel ani najväčší dramatik! Samozrejme, slovenský už možno áno, po predošlých skúsenostiach s francúzskymi hokejistami. Nóri prespali záver druhej tretiny a tvrdo za to pykali. V priebehu necelej minúty inkasovali hokejisti v bielych dresoch tri góly a v tretej tretine budú musieť poriadne zapnúť, pokiaľ si chcú z dnešného dôležitého zápasu odviezť nejaké body.

Ďalšia tretina začne približne o 13:30.

40:00

39:56
    Nóri sa ešte previnili zakázaným uvoľnením, najradšej by už túto tretinu mali za sebou.

38:16
    Neuveriteľné! Sledujeme nórsky výbuch v priamom prenose! Francúzsko otáča výsledok vo svoj prospech! ANTOINE ROUSSEL šikovne tečoval strelu Stephana da Costu a Francúzsko vedie 3:2! Asistencie: Stephane da Costa, Pierre-Edouard Bellemare.

37:51
    Gól platí, YORICK TREILLE tečoval puk tesne pred Haugenom, ktorý bol v tejto situácii úplne bez šance a nepomohli ani protesty zo strany nórskeho gólmana! Asistencie: Yohann Auvitu, Julien Desroisiers.

37:51
    Francúzsko strelilo gól, ale rozhodca ide telefonovať, zrejme, či nebol dosiahnutý vysokou hokejkou.

37:25
    Predsa sa ešte v druhej tretine darí Francúzom streliť dôležitý kontaktný gól! V obrovskej skrumáži sa pred Haugenom najlepšie zorientoval ANTOINE ROUSSEL, ktorý dokázal dotlačiť puk za chrbát nórského gólmana.

36:10
    Fleury teraz našiel na ľavom kruhu dobre postaveného Anthonyho Gutigga, ten ale ani z výbornej pozície nedokázal prekonať Haugena!

34:51
    Lars Haugen si je veľmi istý aj v práci so svojou hokejkou a pri rozohrávke si dovoľuje veľmi riskantné kúsky.

34:02
    Povedal by som, že opticky majú viac z hry v druhej tretine Francúzi, ale väčšie gólové príležitosti si dokázali vytvoriť reprezentanti Nórska a jednu z nich aj využili. Preto zatiaľ zaslúžené vedú.

33:09
    Obrovská šanca Nórska z ničoho nič! Sondre Olden výborne tečoval tesne pred Huetom polostrelu svojho spoluhráča, francúzsky brankár teraz podržal svoje mužstvo výrazným spôsobom!

32:38
    Francúzsko hrá s piatimi hráčmi.

32:24
    Francúzi hrajú toto oslabenie veľmi dobre, rýchlo pristupujú k svojim súperom a nedovoľujú im rozohrať typickú presilovkovú formáciu vo svojom obrannom pásme.

31:38
    Prvá minúta nórskej početnej výhody je minulosťou, Škandinávci si v nej dokázali vypracovať len jedinú, aj to nie príliš nebezpečnú príležitosť.

31:15
    Strelu Jonasa Holösa od modrej čiary bezpečne skrýva vo svojej výstroji Cristobal huet.

30:38
    Zbytočný faul kapitána Francúzska Laurenta Meuniera, ktorý sekol svojho protihráča a musí tak ísť na dve minúty na trestnú lavicu. Nóri môžu ísť už do trojgólového vedenia!

29:30
    Momentálne sledujeme trošku hluché momenty. Nóri hrajú veľmi umne a sústreďujú sa predovšetkým na defenzívnu číinnosť, nehrnú sa bezhlavo dopredu.

28:40
    Lars Haugen teraz radšej prerušil hru, aby mohli jeho spoluhráči prestriedať a tréner Johansen mohol na ľad poslať čerstvé sily.

27:50
    Francúzi sa dokázali na dlhší čas usadiť vo svojom útočnom pásme, avšak celá ich hrá sa sústreďovala do rohov, odkiaľ sa góly väčšinou nedávajú.

27:20
    Po dlhšom čase mal trošku práce aj Huet, strela Forsberga z pravej strany ho však nemohla vážnejšie ohroziť.

26:35
    Vhadzovalo sa pred Cristobalom Huetom, úspešnejší boli Francúzi, ktorí hneď vyrazili do protiútoku, dokázali ohroziť gólmana Haugena, ktorý musel podržať puk vo svojej lapačke.

26:21
    Diváci v hľadisku si pýtajú "šajbu", je pravda, že gólových príležitostí vidíme dostatok.

25:52
    Francúzsko sa snaží o strelenie kontaktného gólu, ale proti je zatiaľ výborný Haugen. Vhadzovať sa bude teraz po jeho pravej ruke.

25:00
    Francúzi ešte krátko pokračovali v presilovkovom tlaku, ale už ich stihli Nóri odtlačiť do stredného pásma.

24:34
    Nórsko sa ubránilo a už hrá s piatimi hráčmi.

23:18
    Bombu Auvitua vynikajúco zlikvidoval Haugen!

22:34
    Vylučovať sa bude na strane Nórska. Skröder si odsedí dve minúty za nedovolené bránenie.

21:47
    Tak nech sa páči priatelia! Trošku diskutabilný gól pridávajú reprezentanti Nórska. MORTEN ASK bol veľmi dôrazný v tejto situácii, natlačil sa takmer až do Huetovej brány, dá sa povedať, že mu bránil v pohybe, ale rozhodcovia tento gól uznali a Nóri tak vedú už 2:0! Asistencie: Ken- Andre Olimb, Mathis Olimb.

21:20
    Nóri teraz zatlačili Francúzov a gól visí vo vzduchu.

20:57
    Hra sa nám z úvodu druhej tretiny kúskuje a vidíme ďalšie zakázané uvoľnenie francúzskych hokejistov.

20:35
    Francúzi sa teraz previnili zakázaným uvoľnením, hra sa teda presunie pred Hueta.

20:15
    Úvodné buly druhej časti hry patrilo Nórom, ktorým ale Francúzi ihneď puk zobrali a nasťahovali sa do ich obranného pásma.

20:01

Máme za sebou úvodnú tretinu súboja našej A skupiny medzi Francúzskom a Nórskom. Podľa môjho názoru sme videli hokej na veľmi dobrej úrovni. Obe mužstvá si dokázali vytvoriť dostatok gólových príležitostí, ale premenená ostala zatiaľ iba jedna a to tá z 12. minúty, keď Mats Trygg svojou šikovnou strelou po spolupráci bratov Olimbovcov nedal šancu na úspech Cristobalovi Huetovi.

19:25
    Sledujeme ešte jeden pokus o ohrozenie Haugenovej brány, ale zrejme sa nám už stav na výsledkovej tabuli do konca prvej tretiny nezmení.

18:57
    Francúzi sa v pohode ubránili a už hrajú s piatimi hráčmi.

17:37
    Ale aj v tejto početnej nevýhode sa hokejisti v modrých dresoch bránia vynikajúco a vyhadzujú puky zo svojho pásma jedna radosť.

16:57
    Ale ďalší trest pre Francúzov, ktorí sú v prvej časti hry maximálne nedisciplinovaní! Pierre- Edouard Bellemare dostáva dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

16:08

15:30
    Pri puku hokejisti z krajiny galtského kohúta, Nórom táto početná výhoda absolútne nevychádza a nedokázali si v nej vytvoriť žiadnu vážnejšiu príležitosť.

14:57
    Nórom sa však zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme, Francúzi sa dobre bránia.

14:08
    Teraz to však s aktivitou prehnali, konkrétne Yorick Treille, ktorý inkasuje trest 2+10 za napadnutie zo zadu.

13:30
    Francúzi sú naďalej aktívni a nedávajú dýchať svojmu súperovi.

12:52
    A mohlo byť vyrovnané! Antoine Roussel sa obtočil okolo Haugenovej brány, ale puk z jeho hokejky prešiel tesne vedľa ľavej tyčky!

12:00
    Francúzov inkasovaný gól povzbudil a ihneď sa snažia o vyrovnanie!

11:28
    Škandinávci idú do vedenia a treba povedať že úplne zaslúžene! Nóri roztočili kolotoč v obrannom pásme Francúzov, Mathis Olimb našiel v priestore medzi kruhmi úplne voľného MATSA TRYGGA a ten výbornou strelou švihom do pravého horného rohu Huetovej brány posiela svoje mužstvo do vedenia! Asistencie: Mathis Olimb, Ken- Andre Olimb.

11:09
    Nepresná rozohrávka na francúzskej strane zapríčinila odpískané zakázané uvoľnenie, hra sa teda opäť presťahuje pred Cristobala Hueta.

10:40
    Sledujeme výborný hokej s množstvom šancí na oboch stranách.

09:33
    Stephane da Costa bol v obrovskej šanci, ale obetavo sa mu do jeho pokusu hodil jeden z nórskych obrancov!

09:01
    Francúzsko hrá s piatimi hráčmi. Nórsko malo dosť príležitostí na skórovanie, Huet bol však proti.

08:30
    Alexander Bonsaksen sa dostal do výbornej pozície v medzikruží, ale netrafil dobre bránu.

08:14
    Nóri hrajú výbornú presilovku, na strely zatiaľ vedú 5:3.

07:40
    Obrovské šance Nórov z bezprostrednej blízkosti pred francúzskou bránou, ale vynikajúcimi zákrokmi sa prezentoval gólman Cristobal Huet!

07:01
    Laurent Meunier oslabuje svoje mužstvo a prvú presilovku si zahrajú aj nórski reprezentanti. Francúzsky útočník hral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou, za čo automaticky inkasuj dvojminútový trest.

06:23
    Nórsko hrá s piatimi hráčmi.

05:10
    Nórsko sa ale zatiaľ výborne bráni a nepúšťa hokejistov v modrých dresoch do vážnejších príležitostí.

04:27
    Hneď po vhadzovaní vypálil na Haugena Auvitu, nórsky brankár bol pozorný.

04:23
    Prvú presilovú hru stretnutia si zahrajú Francúzi, na trestnú lavicu odchádza Sondre Olden za sekanie.

03:12
    Prečíslenie Francúzov 3 na 2 zakončoval Antoine Roussel, Haugen však s touto strelou nemal žiadne vážnejšie problémy.

01:34
    Nóri sú pri chuti, ďalšiu strelu vyslal na francúzskeho gólmana Skröder, ale Huet zrazil puk mimo svojej svätyne.

00:28
    V úvodných minútach je aktivita na hokejkách Nórov. Huetovu pozornosť preveril pokusom z pravej strany Holös.

00:01

Do úvodného vhadzovania ostávajú posledné minútky, Francúzi nastúpia v modrých dresoch, Nóri v bielych.

Francúzsko: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Manavian, Amar, Janil, Chakiachvili, Dieudé Fauvel – S. da Costa, Roussel, Bellemare – Treille, Meunier (C), Desroisiers – Fleury, Guttig, T. da Costa – Tardif, Henderson, Ritz – Raux.

Nórsko: Haugen (Söberg) – Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Hansen, Röymark, Forsberg – Olden, Skröder, Ask – Stene, Martinsen, Roest – Dahlström, Thoresen.

Rozhodcovia: Olenin (RUS), Piechaczek (GER) – Schrader (GER), Valach (SVK).

Milí hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní on- line prenosu z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V rámci skupiny A, v ktorej pôsobia aj naši reprezentanti, si od 11:45 skrížia hokejky reprezentácie FRANCÚZSKA a NÓRSKA.

Oba tieto celky patria k hlavným konkurentom Slovenska v boji o postup do vyraďovacej fázy turnaja.

Francúzsku sa darí na šampionáte v Minsku zatiaľ nadočakávanie dobre. V úvodnom súboji dokázali zdolať kolísku hokeja- Kanadu 3:2 po samostatných nájazdoch, potom síce šokujúco podľahli Talianom 1:2, ale na zápas so Slovenskom sa dokázali reprezentanti z krajiny galtského kohúta vynikajúco pripraviť a aj keď ešte v polovici tretej tretiny vyhrávali naši hokejisti 3:1, Francúzi štyrmi gólmi otočili zápas vo svoj prospech a zaknihovali dôležité trojbodové víťazstvo. Vyrovnanú partiu dokázali odohrať aj s uradujúcimi majstrami sveta zo Švédska, ktorí sa až do poslednej sekundy triasli o napokon tesný konečný výsledok 2:1. Najproduktívnejším hráčom Francúzska v doterajšom priebehu MS je Antoine Roussel s dvomi gólmi a jednou asistenciou.

Nóri odštartovali svoju púť šampionátom v Bielorusku vynikajúco a po dvoch odohratých zápasoch boli na čele A skupiny s plným počtom šiestich bodov. Za súperov však mali mužstvá, ktoré nepatria k favoritom, a síce Taliansko (vyhrali 3:0) a Dánsko (4:3). Potom však prišli dve porážky. Najskôr tesná prehra v severskom derby so Švédskom (1:2) a o deň neskôr podľahli Nóri aj slovenskej reprezentácii (2:5), keď nezvládli tretiu tretinu, v ktorej im už zrejme chýbali fyzické sily po náročnom súboji s "Tre kronor". Najproduktívnejším nórskym hokejistom je Mathis Olimb, ktorý nemá na svojom konte síce ani jeden gól, ale naopak, má 4 asistencie.

V Čižovka Aréne nás určite čaká zaujímavý súboj, ktorý je dôležitý aj z pohľadu reprezentácie Slovenska. Pre nás by bolo zrejme najlepšie, ak by si títo dvaja súperi rozdelili body v prípadnom predĺžení, či samostatných nájazdoch, ale nechajme sa prekvapiť, ako sa to nakoniec skončí.

K sledovaniu tohto prenosu Vás pozýva a príjemny športový zážitok praje Jakub Bartko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:45.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 38. Roussel, 38. Treille Yorick (Auvitu, Desroisiers), 39. Roussel (Stephane da Costa, Bellemare), 43. Bellemare (Roussel), rozh. náj. Stephane da Costa – 12. Trygg (Olimb Mathis, Olimb Ken- Andre), 22. Ask (Olimb Ken- Andre, Olimb Mathis), 42. Sörvik (Ask), 46. Olimb Mathis (Olimb Ken- Andre)

Rozhodca: Olenin (RUS), Piechaczek (GER) – Schrader (GER), Valach (SVK)