Lotyšsko – Rusko 1:4 (kon.) | Francúzsko – Nórsko 5:4 (2:1 po s.n.) | Bielorusko – Nemecko 5:2 (kon.)
Dánsko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.) | Švajčiarsko – Kazachstan 6:2 (kon.) | Slovensko – Taliansko 4:1 (kon.)

Presilovky: 7/0
    Percentuálna úspešnosť brankárov: 92,45% (21:55:48)

To je odo mňa na dnes všetko, príjemný víkend domov na Slovensko prajem.

Najlepším hráčom Slovenska je Miroslav Šatan.
    Najlepším hráčom Talianska je Christian Borgatello.

V dôležitom súboji víťazíme na Talianskom 4:1 a zachovávame si šancu na postup do štvrťfinále šampionátu. Zároveň je však potrebné povedať, že týmto víťazstvom sme sa definitívne zachránili.

60:00

58:59
    NEUVERITEĽNÝ JÁN LACO. Náš brankár najskôr kryl strelu z ľavej strany betónom, následnú dorážku po hornú tyč vychytal excelentným semafórom. Neskutočné, bravó Janko.

58:55
    Bellissimo je vonku z bránky.

58:35
    Za hrubosť mieri na trestnú lavicu Tomáš Tatar.

58:17
    Taliansko si berie oddychový čas.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:58
    Veľký mela pred bránkou Jána Laca, nakoniec sa však k puku dostal Tomáš Tatar a vyhodil ho von z nášho obranného pásma.

57:27
    Ján Laco skryl puk do lapačky a tak sa opäť vhadzuje pred našou bránkou, tentoraz však mieri po vhadzovaní za bránkou Daniela Bellissima.

57:06
    Vhadzovalo sa pred bránkou Slovenska a Taliani ostali usadení v našom obrannom pásme.

57:06
    Vylúčenie na strane Slovenska, 2 minúty si odpyká Karol Sloboda za hákovanie.

55:42
    Naši chlapci už sa nikam neponáhľajú a hrajú v úplne pohode. Snáď nám tá pohoda vydrží až do pondelka a zápasu s Dánskom.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, vedieme nad Talianskom 4:1.

54:52
    Slovensko v plnom počte.

54:40
    Stará známa pravda, Tomáš Tatar pred Bellissimom miešal puk tak dlho, až sa mu zamotal a tak nedokázal brankára Talianska ohroziť. Škoda.

54:40
    Po prihrávke Ladislava Nagya sa dostal do úniku Tomáš Tatar a bol faulovaný, Máme výhodu trestného strieľania.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) – 39. Egger (Rocco)

Slovensko: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda – Švárny, Valach – Marinčin, Mihálik – Čerešňák – Šatan (C), Hrivík, Nagy (A) – Miklík (A), Mikúš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Šťastný, Viedenský, Réway – Skokan.
    Taliansko: Bellissimo (Bernard) – Egger (C), Borgatello (A) – Larkin, Nicoletti – Sullivan, Johnson – Hofer – Scandella, di Casmirro (A), Kostner – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Gander, Tudin, Fontanive – Felicetti, Bernard, Bona – Insam.

Rozhodca: Bulanov (RUS), Nord (SWE) – Hull (CAN), Puolakka (FIN)