Nemecko – Fínsko 0:4 (kon.) | Taliansko – Dánsko 1:4 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 4:5 (kon.)
Nórsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Taliansko
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Dánsko
Utorok 13.05.2014, 15:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

59:50
    V absolútnom závere bol Storm po svojom streleckom pokuse faulovaný a za podrazenie dostáva dve minúty David Borrelli.

50:49
    Bjorkstrand bol faulovaný v snahe o prienik a dve minúty za hákovanie dostáva Trevor Johnson.

38:26
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostáva trest Nicklas Jensen a je to šanca pre Talianov na zníženie gólového manka.

33:55
    Julian Jakobsen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

32:42
    Dánsko si zahrá druhú presilovku, na trestnú lavicu smeruje bek Alex Trivellato za zdržovanie hry.

25:52
    Za hákovanie dostáva dve minúty Kim Staal a Taliansko si zahrá druhýkrát v dnešnom stretnutí v početnej výhode.

15:50
    Prvú presilovú hru v zápase si zahrajú aj Taliani, pretože Nicklas Jensen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie, ktoré predviedol v strednom pásme pri pokuse Dánov o ofenzívnu kombináciu.

06:40
    Jannik Hansen sa snažil na obrannej modrej poslať puk do brejku na spoluhráča na ľavom krídle, ale bol faulovaný a rozhodcom to neuniklo. Za podrazenie dostáva dve minúty Giulio Scandella.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 13. Kostner (Scandella) – 3. Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. Hansen, 37. Kristensen (Jakobsen, Boedker), 58. Staal (Boedker, Larsen)

Taliansko: Bellissimo (Andreas Bernard) – Egger (C), Nicoletti, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Borrelli, Ihnačák, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive
    Dánsko: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Jesper B. Jensen, Lassen, Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Green (C), Poulsen, Christensen – N. Jensen, Madsen, Hansen – Staal, Jakobsen, Boedker – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Nord (SWE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE)