Nemecko – Fínsko 0:4 (kon.) | Taliansko – Dánsko 1:4 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 4:5 (kon.)
Nórsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Nemecko
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Fínsko
Utorok 13.05.2014, 15:45 • Minsk Aréna • Majstrovstvá sveta

Fíni teda vo svojom treťom zápase na majstrovstvách konečne bodovali, potvrdili rolu favorita výhrou 4:0. Spoločne s Dánskom sa tak zbavili nuly, ktorá ostáva zatiaľ už len na konte Švajčiarska...
    Ďakujem za pozornosť. (17:52:41)

Najlepší hráči zápasu:
    Nemecko
    – Marcus Kink
    Fínsko – Petri Kontiola

Tretia tretina už bola z oboch strán veľmi taktická, najmä čo do obrany, a tak sme videli minimum striel a šancí. Nepadol ani gól a Pekka Rinne je tak štvrtým brankárom, ktorý na tomto šampionáte zaknihoval nulu.

60:00

59:21
    Fínsko drží puk, hoci len v obrannom pásme. V tejto fáze hry im to už rozhodne stačí.

58:45
    Mauerova strela bola vyblokovaná do ochrannej siete, o čo sa postaral Sallinen. O pár sekúnd sa Komarov vráti na ľad.

57:25
    Fíni sú viac na puku než Nemci, zatiaľ teda napriek výhode nič nebezpečné.

56:50
    Fínsko – Leo Komarov – dve minúty za podrazenie.

55:18
    Palolovi teraz ale veľa nechýbalo a z kruhu by trafil bránu.

52:33
    Opäť je to bez strely, Nemci k nej nepustili druhý útok Fínska.

52:03
    Draisaitl sa veľmi naivne posúval do pásma, prehodil si puk dopredu, ale cez dvoch hráčov ho nedoskočil.

51:34
    Rieder sa až príliš natlačil na Rinneho, hra bola prerušená a Nemci budú musieť von z pásma.

50:46
    Pakarinen zblízka, ale Zepp puk veľmi dobre videl a nepustil ho za seba.

50:32
    Rinneho lapačka proti peknej strele Riedera z pravého kruhu.

49:57
    Nemci výdatne otravujú a hodnú chvíľu sa tak Fíni nevedia vymotať z vlastnej obrannej tretiny.

48:25
    Lehterä sa dokázal vyhnúť hitu a potiahol tak puk dopredu, jeho prihrávka ale smerovala do prehusteného predbránkového priestoru a ostala nezachytená.

47:15
    Fíni sa držali chvíľu v pásme, ale boli to len nahodenia v rámci udržania, žiadna hrozivá strela na bránu. Nemci si strážia kruhy a nepúšťajú cez seba hráčov.

46:20
    Puk zatlačený do rohu, tentokrát sú to ale Fíni, kto musí vytláčať súpera.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 10. Kontiola (Lehterä), 15. Immonen (Lajunen, Huhtala), 32. Palola (Kontiola), 33. Komarov (Karalahti, Ohtamaa)

Nemecko: Zepp – Ankert, Braun, Kohl, Hördler, Krueger, Akdag, Reul, Müller – Mauer, Barta, Schütz – Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Seidenberg, Pietta, Kink – Rieder, Plachta, Draisaitl.
    Fínsko: Rinne – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Marttinen, Lajunen – Palola, Lehterä, Kontiola – Komarov, Jokinen, Pakarinen – Sallinen, Immonen, Huhtala – Salomäki, Wirtanen, Savinainen.

Rozhodca: Fraňo (CZE), Olenin (RUS) – Hull (CAN), Valach (SVK)