Freiburg – Dortmund 0:1 (kon.) | Mainz – Hertha 1:1 (kon.)
1. FSV Mainz 05
1:1 (0:0)
Hertha BSC
Nedeľa 09.03.2014, 17:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga

A máme tu koniec zápasu, v ktorom sa nakoniec body spravodlivo delili. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, ktorých tlak vyústil do gólu Ramosa, no na jeho zásah odpovedal v 65. minúte z pokutového kopu Choupo-Moting.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera a úspešný štart do nového týždňa. (19:21:42)

90+2
    V samom závere vidí žltú kartu aj Sandro Wagner.

90+1
    Nastavujú sa dve minúty.

90
    Christoph Moritz vidí žltú kartu.

90
    Posledná úprava na strane domácich: ihrisko opúšťa hráč, ktorý mal prsty v oboch góloch – pokazil vlastnú rozohrávku pri Ramosovom góle a napokon vyrovnal z pokutového kopu. Jeho miesto v samom závere zaujme Malli.

89
    Ich pasivita sa nepáčila domáci, ktorí zapli na vyššie obrátky a loptu ich obrali, no ich akcia bola zastavená ofsajdom, v ktorom bol Shinji Okazaki.

88
    Pri lopte je pre zmenu hosťujúci tím, ktorý si ju posiela z kopačky na kopačku na vlastnej polovici a nikde sa neponáhľa, akoby im deľba bodov vyhovovala.

87
    Domáci sú pri lopte a obliehajú šestnástku Herthy, no tá zatiaľ odoláva svojho súpera ku strele nepúšťa.

85
    Do konca zápasu ostáva už len 5 minút a pri lopte sú domáci, ktorí kombinujú na vlastnej polovici a pripravujú sa na útok.

84
    Tempo hry sa výrazne upokojilo a my pozorujeme nedisciplinovaný futbal s množstvom nepresností na oboch stranách.

83
    Striedajúci Wagner posielal pred Kariusa nebezpečný center, no napokon naň nedosiahol žiaden z jeho spoluhráčov.

83
    Hra sa väčšinou odvíja v stredovej časti ihriska, kde sa odohráva množstvo osobných súbojov, no rozhodca do píšťaľky zatiaľ nefúkol.

81
    Posledná zmena na strane hostí: ihrisko pre istotu opúšťa Allagui, ktorý si už dlhšie koledoval o druhú žltú kartu a následne červenú, no to sa už nestane, pretože na jeho miesto prichádza Sandro Wagner.

80
    Center z kopačky Geisa našiel Okazakiho hlavu, no ten loptu nedokázal usmerniť podľa svojich predstáv.

79
    Choupo-Moting posielal na Krafta nebezpečný lob, ktorý padal na bránu a hosťujúci gólman ho radšej vyboxoval na rohový kop.

78
    V Coface Arene panuje skvelá atmosféra, o ktorú sa starajú zaplnené tribúny. Je tu aj niekoľko desiatok fanúšikov Herthy, no tích moc nepočuť.

77
    Allagui teraz fauloval na hranici žltej karty, ktorá by pre neho znamenala automatickú červenú, pretože jednu už má, no hlavný arbiter si zachoval chladnú hlavu.

76
    Druhé striedanie hostí: ihrisko opúšťa v posledných minútach príliš nedisciplinovaný Nicolai Müller, ktorého nahradí Júnior Díaz.

75
    Rýchlu akciu domácich zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

74
    Obrovská príležitosť hostí! Ramos sa v ťažkej pozícii obtočil od protihráča a poslal loptu na Langkampa, ktorý si vylámal zuby na Kariusovi.

73
    Müller sa opäť previnil útočným faulom tentoraz na Langkampa.

72
    Útočný faul v podaní Müllera na skúseného gruzínskeho hráča Kobiašviliho.

70
    Ronny bol nakoniec realizátorom priameho kopu a jeho prudká strela do stredu vyprášila Kariusove rukavice!

69
    Stefan Bell hral nedovolene a hostia budú zahrávať priamy kop z veľmi dobrej pozície.

69
    Koo sa snažil predrať s loptou cez trojicu brániacich hráčov, no proti presile sa nepresadil a o loptu prišiel.

68
    Po góle z kopačky Choupa-Motinga sa začína odznova. Hostia sú trocha zaskočení, pretože celá situácia, ktorá znamenala pokutový kop sa zbehla veľmi rýchlo.

66
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Per Skjelbred, prichádza Peter Niemeyer.

65
    Mainz dal gól!
    MAXIM CHOUPO-MOTING sa rozhodol, že zodpovednosť zoberie na seba a strelou ku pravej žrdi vyrovnáva na 1:1! Zároveň aj napravil svoju chybu z 51. minúty.

65
    Allagui zatiahol záchrannú brzdu a vidí žltú kartu.

65
    Mainz bude zahrávať pokutový kop!

62
    Najnebezpečnejším hráčom Herthy je v druhom polčase bezpochyby Ronny, ktorý teraz opäť strieľal, no bránu netrafil.

61
    Dnešné stretnutie sleduje 30 000 divákov.

60
    Zaujímavosťou je, že Karius dostal gól po dlhých 336 minútach, keď do dnešného zápasu držal čistý štít dlhých 285 minút. Adrián Ramos však jeho skvelú sériu pretrhol.

59
    Ronny sa odhodlal ku strele z približne dvadsiatich piatich metrov, no jeho pokusu chýbala patričná presnosť a nasledovať bude odkop od Kariusovej brány.

58
    Geis poslal loptu pred Krafta, no tam nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov a hostia sa dostávajú ku lopte.

58
    Koo sa po prvý raz stretol s lopotu a hneď je z toho rohový kop pre Mainz.

57
    Zatiaľ to tak nevyzerá, pretože pri lopte sú hostia, ktorí cítia príležitosť, pretože domáci sú zaskočení.

56
    Domáci vstúpili do prvého polčasu veľmi zle a hostia to dokázali využiť. Už od prvej sekundy bolo vidieť obrovskú snahu, ktorá sa nakoniec stretla s úspechom v podaní gólu Ramosa. Domáci tréner sa rozhodol, že ku Okazakimu pošle Kooa, ktorý je rýchly a silný na lopte a smerom dopredu by to malo byť o niečo lepšie.

55
    Domáci reagujú na Ramosov gól striedaním: ihrisko opúšťa Shawn Parker, na jeho miesto putuje Ja-Choel Koo.

54
    Fabian Holland musel hasiť chybu spoluhráča faulom a môže byť rád, že je to bez karty.

53
    Johannes Geis poslal loptu do vápna, kde našla Noveskeho hlavu a ten minul hornú žrď Kraftovej brány len o chlp!

53
    Domáci na druhej strane v útočnom ťažení, ktoré im prinieslo len rohový kop.

51
    Hertha dala gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia! Zmätky v domácej rozohrávke, na konci ktorej bol Choupo-Moting, ktorý loptu nešťastne posunul na ADRIÁNA RAMOSA a ten prepálil Kariusa – 0:1!

50
    Hertha vstúpila do druhého polčasu vo veľkom štýle a vôbec sa nezdá, že je to ten istý tím, aký sme videli v prvom polčase. Hráčov v modrom je odrazu všade plno a patrí im celé ihrisko.

49
    Sami Allagui sa dostal ku strele, no jeho dobre mierenú strelu Karius bezproblémovo chytil.

48
    Hostia rozohrali rohový kop nakrátko a to sa ukázalo ako zlá voľba, pretože Pospěch spoločne s Moritzom získali loptu pre Mainz.

47
    Hostia zahrali autové vhadzovanie na jednotku, po ňom sa dostal ku lopte Skjelbred, ktorý strieľal ku vzdialenejšej žrdi a Karius jeho strelu vytlačil končekmi prstov!

46
    O druhopolčasovú rozohrávku sa postarali hostia, ktorí hrajú v modrých dresoch.

46
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Ndjeng, prichádza Ronny.

46

Úvodná 45-minútovka zápasu medzi Mainzom a Herthou je za nami a ja môžem konštatovať, že tá patrila hosťujúcemu gólmanovi Kraftovi. Ten zlikvidoval hneď niekoľko príležitostí domáceho celku a pri jednom zákroku sa neváhal do strely vrhnúť hlavou. Domáci sú však o niečo aktívnejší, aj keď sa na konci prvého polčasu hostia zmohli k menšej aktivite, no Kariusa nezamestnali.

Druhý polčas začne približne o 18:32.

45+1

45+1
    Pekarík sa snažil uvoľniť Ramos prihrávkou za obranu domácich, no tí jeho úmysel vystihli a nebezpečenstvo zažehnali.

45
    Prvý polčas sa nám predĺži o jednu minútu.

44
    Krajný obranca Mainzu Joo-Ho Park to teraz v súboji prehnal a hlavný arbiter mu ihneď ukázal žltú kartu.

42
    Všetko to zmenil Allagui, ktorý sa z ťažkého uhla snažil prekonať Kariusa, no ten napokon zasahovať nemusel.

41
    Berlínčania sa dokázali vzchopiť a po dlhej dobe sa dostali na útočnú polovicu, kde kombinujú v okolí veľkého vápna, no ku strele sa zatiaľ nedostali.

40
    Na trávniku leží práve hosťujúci Kobiašvili, no Pospěch za to nemôže. Toto je následok ďalšieho osobného súboja, v ktorom ho tvrdo dohral Müller.

39
    Kobiašvili sa cez Pospěcha nedokázal presadiť a lopta končí za bránkovou čiarou. Nasledovať bude odkop od Kariusovej brány.

38
    Do konca prvého polčasu ostáva už len sedem minút a my sme stál nevideli gól. Šancí mali domáci mnoho, no vždy narazili na skvele chytajúceho Krafta.

37
    Záber kamier prezradil, že tréner hostí, Holanďan Luhukay, nie je s výkonom svojich zverencov spokojný, keď udrel do sedačky a ktovie čo si prehodil popod fúz.

36
    Domáci sú stále pri lopte a kombinujú na súperovej polovici. za nami je 36 minút, no domáci nedokázali nájsť recept na prekonanie Thomasa Krafta.

35
    Ďalší center, tentokrát z ľavej strany a z kopačky Bella, ktorý našiel Choupa-Motinga, no jeho hlavička bola nepresná.

34
    Parker posielal center do malého vápna, no tam loptu odkopol Langkamp, ktorý oslobodil svoj tím aspoň na chvíľu.

33
    Hostia sú však pod veľkým tlakom. Ku lopte sa dostávajú len sporadicky a aj to len na pár sekúnd. Domáci by mali tento tlak využiť a streliť nejaký gól.

32
    Náhradný brankár Herthy sa išiel spýtať Krafta na jeho stav, no ten pokýval, že je v poriadku a hosťujúci tréner sa nemusí obávať, že stratí dnes famózneho gólmana!

32
    Geis zakrútil loptu na prednú tyč, kde bol Peter Pekarík, ktorý ju poslal do bezpečia.

31
    Už je späť na svojich nohách a pokračuje sa v hre. Nasledovať bude rohový kop domácich.

31
    Kraft ostáva ležať na zemi, pretože schytal ranu do tváre.

30
    Neskutočný Kraft zneškodnil azda piatu šancu domácich! Parker sa dostal ku lopte za šestnástkou a šikovne sa s ňou uvoľnil, Kraft proti nemu vybehol a strelu domáceho útočníka zastavil hlavou!

29
    Pekarík si teraz nedokázal postrážiť hlavičkujúceho Parkera, no ten našťastie mieril vysoko nad.

28
    Domáci sú pri chuti, no Moritzov center preletel cez vápno a skončil vedľa ihriska.

27
    Ďalší skvelý zákrok Krafta! Mainz dostal svojho súpera pod tlak a spoza šestnástky vypálil Parker, ktorého strela mierila ku pravej žrdi, no hosťujúci gólman sa poriadne natiahol a dokázal ju zneškodniť.

26
    Choupo-Moting sa parádne uvoľnil a dokázal vystreliť spoza hráča, Kraft zbadal loptu v poslednom momente, no dokázal ju chytiť!

24
    Hra sa trocha upokojila a hrá sa s menším nasadením, aké sme mohli pozorovať ešte pred piatimi minútami.

23
    Po faule zahrávala Hertha štandardku z približne 35 metrov. Skjelbred našiel hlavu Ramosa, no ten loptu nedokázal usmerniť do priestoru medzi troma žrďami.

22
    Skjelbredov center dokázal odvrátiť kapitán domáceho tímu Noveski, ktorý založil aj postupný útok svojho tímu, no jeho spoluhráči sa s loptou príliš neohriali a hosťujúci Hosogaj ju získal späť pre Herthu.

21
    Hostia budú zahrávať svoj prvý rohový kop v dnešnom zápase.

20
    Kraft drží svoj tím nad vodou aj po druhý raz v krátkom časovom slede! Teraz musel vybehnúť ďaleko od svojej brány, aby odkopol loptu pred rýchlym Parkerom.

19
    Obrovská šanca domácich, v ktorej sa ocitol Shinji Okazaki! Choupo-Moting dokázal preniknúť po ľavej strane ihriska a následne odcentrovať na Okazakiho, ktorému k prekonaniu Krafta chýbalo pár centimetrov!

18
    Pospěch posunul loptu na Parkera, ktorý centroval do veľkého vápna, no jeho pas bol nepresný a končí mimo ihriska. Nasledovať bude odkop od Kraftovej brány.

17
    Domáci sa rozhodli, že nechajú svojho súpera hrať, no budú ho aktívne napádať a čakať na chyby, ktoré však neprichádzajú.

16
    Holland dokázal preniknúť po ľavej strane a následne odcentrovať pred Kariusa, no pred Ramosom výborne zasiahol Noveski, ktorý odvrátil hrozbu.

15
    Choupo-Moting sa rýchlo uvoľnil a vystrelil spoza hráča, no Kraft aj napriek tomu chytá.

14
    Hostia sú stále pri lopte, no hráčom Mainzu sa obraz hry príliš nedarí a snažia sa svojmu súperovi znepríjemniť rozohrávku rýchlym presingom.

13
    Taktovku hry pomaly prevzali hostia, ktorí majú loptu na svojich kopačkách častejšie a snažia sa roztiahnuť obranu súpera rýchlou hrou po krídlach, no domáci sú smerom dozadu bezchybní.

12
    A opäť sa ku strele odhodlal Ndjenga, no svoju mušku stále nedoladil. Ďalší odkop od brány Mainzu.

11
    Ndjeng sa rozhodol, že vystrelí z asi 25-metrov, no jeho pokus skončil vedľa brány.

10
    Domáci boli pri svojej rozohrávke vytlačení až na vlastnú polovicu, kde musel Noveski poslať loptu na gólmana Kariusa a ten ju poslal ďaleko od svojej svätyne.

9
    Domáci sú pri chuti. Opäť majú loptu vo svojom držaní a už začínajú postupný útok, ktorý pred malou chvíľou takmer zožal úspech.

8
    Domáci sa mohli dostať do vedenia! Parker prenikol s loptou do pokutového územia, odkiaľ dával spätnú prihrávku na Müllera, ten centroval pred Krafta, kde sa ku hlavičke dostal Okazaki, no bránu tesne minul!

7
    Hertha bude zahrávať priamy kop zo strednej vzdialenosti po tom, čo sa faulom previnil Christoph Moritz.

6
    Domáci vstúpili do zápasu omnoho aktívnejšie. Spoza veľkého vápna sa ku strele odhodlal Geis, no jeho strela mierila vysoko nad bránu. Nasledovať bude odkop od Kraftovej brány.

5
    Van den Bergh sa dostal po ľavom krídle až ku centru, no ten bol príliš dlhý a lopty sa zmocnili domáci.

4
    Hertha sa snaží kombinovať na vlastnej polovici, no domáci hráči ich aktívne napádajú a to hráčom berlínskeho klubu nerobí dobre.

3
    Do rýchleho protiútoku sa chceli dostať domáci, no Parker loptu nezachytil. Nasledovať bude odkop v podaní Krafta.

2
    Začalo sa vo veľmi dobrom tempe. Ako prvý sa dostali ku strele domáci, no Okazakiho pozdrav spoza šestnástky Kraft pokryl.

1
    Ramos ihneď vystihol rozohrávku Mainzu, no jeho prihrávka na Allaguiho bola nepresná a domáci si mohli vydýchnuť, pretože ten by smeroval sám na Kariusa.

1
    Zápas zahájili svojou rozohrávkou domáci, ktorí dnes hrajú v červených dresoch.

1

-1
    Všetko je už pripravené.

-3
    Hráči oboch tímov nastupujú na trávnik. Za hostí hrá od začiatku aj náš Peter Pekarík, ktorý hrá na pravom kraji obrany.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Park – Moritz, Geis, N. Müller, Choupo-Moting – Okazaki, Parker
    Náhradníci: Krešić – Díaz, Bungert, Saller, Malli, Koo, Soto

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Kobiašvili (C), Holland – Hosogaj, Skjelbred, Ndjeng, van den Bergh – Allagui, Ramos
    Náhradníci: Almenning Jarstein – Brooks, Ronny, Niemeyer, Schulz, Mukhtar, Wagner

Rozhodca: Meyer – Bornhorst, Voss.

Hertha BSC

Hertha má po 23 zápasoch 35 bodov, ktoré znamenajú 9. miesto tabuľky. 7 bodov v posledných piatich zápasoch stabilizovalo Herthu v strede tabuľky, no v prípade výhry by mohla poskočiť na 6. miesto tabuľky, ktoré zaručuje pohárovú Európu. V poslednom zápase Berlínčania remizovali s Freiburgom 0:0.

Najlepším strelcom tímu je Sami Allagui, ktorý súperovu sieť rozvlnil dohromady 7-krát.

Mainz sa nachádza na 7. priečke Bundesligy. Po 23 odohraných zápasoch majú Die Nullfünfer na svojom konte 37 bodov. Z posledných piatich zápasov dokázali vyťažiť 10 bodov, keď tri razy vyhrali, raz remizovali a pripísali si aj jednu prehru. V poslednom ligovom vystúpení vyhrali na pôde favorizovaného Bayeru Leverkusen 1:0.

Najlepším strelcom tímu je Shinji Okazaki, ktorý v doterajšom priebehu strelil 9 gólov.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní najvyššej nemeckej futbalovej súťaže. Ja Vás budem sprevádzať zápasom 24. kola medzi Mainzom a Herthou Berlín. Jedná sa o súboj tímov, ktoré sú na tom čo sa týka postavenia v tabuľke veľmi podobne. Úvodný výkop bude o 17:30.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.