Waalwijk – Den Haag 1:1 (kon.) | GA Eagles – Twente 1:0 (kon.) | Groningen – Feyenoord 0:2 (kon.)
Amsterdam – Cambuur 1:1 (kon.)
RKC Waalwijk
1:1 (1:1)
HFC ADO Den Haag
cz Nedeľa 09.03.2014, 12:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Holandská Eredivisie

Skončilo utkání dvou týmů ze spodního patra tabulky. Souboj o šest bodů skončil nerozhodným výsledkem 1:1, když se nejprve za Den Haag trefil Alberg a poté k radosti domácích vyrovnal Castelen. Oba týmy si tak do tabulky připíší shodně po jednom bodu. (14:26:21)

90+2
    Hosté před koncem utkání ještě střídají, Gehrta nahradí na poslední sekundy Kanon.

90+1
    Po nedovoleném zákroku Wormgoora na Beauguela přichází pro hostujícího obránce žlutá karta.

90
    Hlavní arbitr nastaví ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Poté zahrávali borci v černém také rohový kop od pravého praporku, míč si však cestičku ke správnému hráči nenašel.

89
    Hosté se dostali k šestnáctce domácích a vybojovali autové vhazování.

88
    Další útok domácích zastavil těsný ofsajd, v nemž se nacházel Beauguel.

87
    Na druhé straně hřiště se pořádně do míče opřel Sno, jeho pokus z poměrně slušné dálky byl ale příliš vysoký.

87
    Schet z pravé strany centroval napříč velkým vápnem, ale jeho přihrávka nenašla správného adresáta.

85
    Z následného rychlého protiútoku se k zakončení dostal van Duinen, jeho střela sice byla přesná, avšak postrádala potřebnou razanci, a tak s ní český gólman ve službách Waalwijku neměl příliš starostí.

85
    Po faulu ale měli domácí možnost přímého volného kopu, ovšem nedopadlo to pro ně dobře.

84
    V této chvíli se na polovinu soupeře dostali také domácí, ale nepodařilo se jim nic vymyslet.

83
    Ti stále kombinují v blízkosti pokutového území domácích, ale nedaří se jim do něj proniknout.

82
    Ofsajd nyní zastavil útočnou akci hostujících fotbalistů.

81
    Pomalu ale jistě se blíží konec utkání, oba týmy už mají bez případného nastavení zhruba jen deset minut na strhnutí výsledku na svou stranu.

79
    Alberg v souboji o míč u rohového praporku nedokázal nic vymyslet a po jeho kontaktu se míč ocitá za brankvou čárou. Rozehrávat bude brankář Waalwijku.

78
    Po útočném snažení hostů se domácí fotbalisté ubránili pouze za cenu autového vhazování.

76
    Velká šance domácích! Braber si navedl míč do osy hřiště, odkud nebezpečně vypálil, po jeho přízemní střele zaduněla levá tyč Coutinhovy brány.

76
    Alberg zezadu vrazil do Amieuxe a je pískán útočný faul.

75
    Apau si v souboji o míč počínal velmi nešetrně a nyní se ocitá na trávníku, ošetření domácího obránce však nebude nutné.

74
    Statistika držení míče ve druhé půli: 42%:58%.

73
    Beauguel fauloval Beugelsdijka ve středovém kruhu, což postřehl také hlavní rozhodčí.

71
    Hosté vybojovali autové vhazování na polovině Waalwijku. K míči se poté dostal Alberg, který vyslal přízemní střelu na brankáře Waalwijku. Jan Šeda si však s tímto pokusem hravě poradil.

70
    Castelen se chytře snažil uvolnit Beauguela, ale ten se nacházel v ofsajdu.

69
    Van Duinen se hnal za míčem, ale zakopl o jednoho z obránců.

68
    Následný rohový kop však nic důležitého nepřinesl.

67
    Domácí měli zatím největší příležitost ve druhé půli, Braber přihrával v pokutovém území jednomu ze svých spoluhráčů, jehož střela se otřela o rukavici Coutinha a skončila těsně mimo jeho bránu.

66
    Hostující kapitán Holla přenechává své místo Bakkerovi.

65
    Domácí se k pokutovému území hostů dostávají spíše sporadicky a příliš se jim nedaří pronikat přes zformovanou obranu Den Haagu.

64
    Hosté jsou ve druhé půli zatím aktivnějším týmem, častěji drží míč na svých kopačkách a mají také více ze hry.

62
    Po jeho rozehrání se ale nic zásadního nestalo, míč mají v moci hráči Waalwijku.

62
    Po centru do velkého vápna se k hlavičce dostal Beugelsdijk, ale nedokázal přesně zamířit, následně se míč dostal k van Duinenovi, který pro svůj tým vybojoval rohový kop.

61
    Ve druhé půli jsme se zatím branky nedočkali, nadále tak platí stav z prvního poločasu, který je nerozhodný 1:1.

59
    Ten byl rozehrán z pravé strany, ale nic důelžitého se z něj nevyvinulo.

58
    Hostující útočník van Duinen se dostal za domácí obranu, na poslední chvíli ale zakročil domácí obránce van Weert, který odkopl míč na rohový kop. Hostům se ale zákrok domácího obránce nezdál a dožadovali se odpískání pokutového kopu, to se však nestalo a budou mít k dispozici pouze kop rohový.

57
    Domácí se už hnali do šance, Damiana Scheta však zastavil ofsajd.

56
    Schetův sprinterský souboj s Apauem vyzněl lépe pro domácího obránce.

54
    Alberg vybojoval míč pro Mitchella Scheta, který svou střelu kroutil na bránu Waalwijku. Nepodařilo se mu to však tak, jak by si představoval, přesto míč po jeho střele zamířil jen těsně vedle Šedovy levé tyče.

53
    Po tvrdém faulu na hostujícího kapitána Hollu dostává žlutou kartu domácí záložník Robert Braber.

52
    Ten se ale hostům z Den Haagu vůbec nevydařil a u míče jsou tedy opět domácí.

51
    Zuiverloon se dostal do pokutového území, byl však už ve velkém úhlu, tak zkusil alespoň odcentrovat míč před bránu. Tam si však na míč počíhala domácí obrana a Amieux byl nakonec tím, kdo kulatý nesmysl poslal na rohový kop.

51
    Ti toho ale v útoku nedokázali moc vymyslet a míč se ocitl za brankovu čárou, odkop pro Coutinha.

50
    Byly jsme svědky hlavičkované, kdy se míč ze vzduchu dlouho nepodařilo nikomu sklepnout na zem. Po zhruba šesti hlavičkách v blízkosti středového kruhu se nakonec míč dostal k nohám domácích hráčů.

49
    Přihrávka Sna však byla příliš dlouhá a Beauguel ji tak nedokázal zachytit.

48
    Další útok hostí, ale Meijers byl domácími obránci odstaven od míče a ti tak zakládají rychlý protiútok.

47
    Po špatném útoku hostů bude moct od své branky odkopávat Jan Šeda.

46
    Ani jedno z mužstev se o poločasové přestávce neodhodlalo ke střídání, v utkání tak pokračuje všech dvaadvacet hráčů z prvního poločasu.

46

Hráči obou mužstev včetně rozhodčích už jsou na hrací ploše připraveni k zahájení druhého poločasu.

Je za námi první poločas utkání. Vedení se ujali v 17. minutě hosté, ovšem krátce před poločasovou přestávkou domácí vyrovnali. Stav po úvodní pětačtyřicetiminutovce je tak nerozhodný 1:1.

45+2

45+2
    Hráči domácího celku budou mít ještě možnost vhazování na polovině hřiště svého soupeře.

45+1
    Meijers už se zvedl z hrací plochy a vypadá to, že bude v pořádku.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

44
    S bolestivou grimasou v obličeji zůstává na trávníku ležet Meijers, který při faulu na Sna nejspíše utrpěl menší zranění.

42
    Waalwijk právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté vyrovnávají stav utkání. Po dlouhém nákopu utekl hostujícím obráncům ROMEO CASTELEN a tvrdou ránou k tyči překonal Coutinha. Při zakončení si ještě nejspíš ublížil, jelikož zůstává ležet na trávníku s bolestí nohy.

41
    Nyní si pořádné starosti přidělal domácí brankář Jan Šeda, který se ukličkoval a málem tak nabídl příležitost hostujícím hráčům.

41
    Hosté měli po faulu Amieuxe možnost standardní situace, míč však skončil hodně vysoko nad bránou.

40
    Nebezpečně vypadající útočnou akci hostů včasným zákrokem uhasil Apau.

38
    Potrestaným hráčem žlutou kartou je Van Hoevelen, který se provinil faulem ve středu hřiště.

37
    Castelen se nejlépe zorientoval v pokutovém území, odkus přes Beugelsdijka vyslal tvrdou střelu, ta mířila jen těsně kolem pravé tyče Šedovy brány.

36
    S útokem van Duinena si chytře poradil Zuiverloon, který poslal míč za brankovou čáru odrazem od hostujícího útočníka. Vykopávat tak může Šeda.

34
    Domácí hráč provádějící exekuci této standardní situace zvolil přímou střelu na bránu, ta však byla zblokována a k hostujícímu brankáři Coutinhovi se vůbec nedostala.

33
    Další nedovolený zákrok hostů. Hráči Waalwijku budou mít možnost rozehrání další standardní situace v blízkosti šestnáctky.

32
    Následný přímý volný kop však pro domácí nedopadl vůbec dobře, míč zblokoval první bránící hráč.

31
    Tom Beugelsdijk důrazně odstavil od míče Castelena a za svůj prohřešek dostává žlutou kartu.

31
    K míči se ale okamžitě po rozehrávce dostali hráči Waalwijku, kterým se následně podařilo vybojovat autové vhazování na polovině svého soupeře.

30
    Po faulu na Zuiverloona budou rozehrávat hostující hráči ze středového kruhu.

29
    Před nabíhajícím domácím útočníkem razantně odkopl míč do bezpečí obránce Meijers.

28
    Autové vhazování pro žlutomodré fotbalisty v blízkosti středové čáry.

27
    Následný rohový kop nepřinesl nic zajímavého, domácí fotbalisté se totiž ubránili.

26
    Van Duinen si v pokutovém území udělal dostatek místa na střelu a poslal míč na Šedu přes obránce. Český brankář tento nebezpečný pokus musel vyrazit na rohový kop.

25
    Ten poslal z pravé strany do pokutového území hostující kapitán Holla, ale míč tímto územím pouze proletěl.

25
    Po velkém útočném snažení ale skvěle zasáhl jeden z obránců a odkopl míč na rohový kop.

24
    Hosté vybojovali autové vhazování na polovině soupeře v blízkosti rohového praporku.

23
    Statistika držení míče: 40%:60%.

22
    Domácí hráči v útoku chybovali, když si nepřesně přihráli a míč skončil za postranní čárou, vhazovat tak může Meijers.

20
    Ten z pravé strany rozehrál Braber, ale obrana Den Haagu byla pozorná a nedovolila domácím hráčům se dostat k míči.

19
    Domácí se ihned vydali napravit předchozí nezdar a vybojovali rohový kop.

17
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Schet se Zuiverloonem směle kombinovali na útočné polovině. Míč se po jejich kombinační souhře dostal až k Malonemu, který nadýchaným centrem z pravé strany hřiště oslovil ROLANDA ALBERGA, jenž přesnou hlavičkou otevírá skóre dnešního zápasu.

16
    Hosté se dostali do pokutového území, střelu po zemi z úhlu kontroloval český brankář v barvách Waalwijku Jan Šeda.

15
    Dlouhý nákop na Scheta nedokázal hostující útočník zpracovat.

14
    Další rohový kop, tentokrát pro změnu z pravé strany hřiště, rozehrával opět Holla. Celá tato situace ale dopadla podobně jako před chvílí.

13
    A poté také rohový kop, který z levé strany rozehrál Holla. Hostující kapitán se snažil poslat míč do pokutového území a nalézt tam některého ze svých spoluhráčů, to se mu však nepodařilo a domácí se ubránili.

12
    Hráči v černých dresech si za zvýšenou aktivitu vysloužili vhazování na útočné polovině.

12
    Míč letící do pokutového území však skvěle vyboxoval domácí brankář Šeda.

11
    Po faulu na Alberga budou mít hráči Den Haagu možnost zajímavé standardní situace.

10
    Teď už se ale dopředu dostali i hosté a hned zaznamenali svůj první střelecký pokus, Albergova střela však byla velmi nepřesná.

9
    Domácí fotbalisté stále napadají rozehrávku hostů.

8
    S míčem nyní kombinují hosté, ale pouze v blízkosti svého pokutového území a nedaří se jim rozehrát směrem dopředu.

7
    Máme zde první žlutou kartu utkání, tu si od hlavního rozhodčího vysloužil Denny Holla, který zezadu vrazil do Brabera.

6
    Míče se však zmocnili opět domácí a pospíchali s ním k velkému vápnu Den Haagu, u postranní čáry však dobře zasáhl obránce a útočnou akci domácím překazil.

5
    Nyní ale hosté budou mít šanci se tam dostat, jelikož byl v jejich prospěch po faulu písknut přímý volný kop u půlící čáry.

5
    Domácí jsou v úvodu utkání aktivnější a svého soupeře ještě ani nepustili za půlící čáru.

4
    Další centr z pravé strany tentokrát propadl hostující obranou, žádný z domácích hráčů se však k míči dostat nedokázal.

3
    Domácí pořádně zatlačili na pilu, Castelenův centr zleva do pokutového území však správného adresáta nenašel.

2
    První útočná akce domácích se nezdařila, míč skončil za postranní čárou, odkud budou vhazovat hosté.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči domácího celku, kteří do utkání nastoupili ve žlutomodrých dresech, hosté oblékli černou sadu dresů.

1

Aktéři obou týmů jsou již na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

RKC Waalwijk: Šeda – Van Hoevelen, Amieux, Apau, van Weert – Sno, Braber, Castelen, Duits – Schet, Beauguel
    Náhradníci: van Dijk, Ivens, van Mosselveld, Joachim, Anderson, Peltzer

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Zuiverloon, Wormgoor, Malone, Beugelsdijk – Holla, Meijers, Gehrt, Alberg – Schet, van Duinen
    Náhradníci: Zwinkels, Kanon, Bakker, Merencia, van Haaren, Kramer, Cabral

Rozhodčí: B. Nijhuis – R. van de Ven, C. Schaap.

Rozhodčí

Dnešní duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Bas Nijhuis, jeho asistenty budou Rob van de Ven a Charles Schaap. Funkci čtvrtého rozhodčího bude zastávat Karel van den Heuvel.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se naposledy střetly v 17. kole, tehdy zápas lépe zvládl Waalwijk, jenž na hřišti Den Haagu zvítězil 2:1.

Nejlepší střelci týmu:

Nejpilnějším útočníkem v týmu Henka Frasera je Mike van Duinen, který doposud zaznamenal šest branek. Jeho kolega z útoku Mathias Gehrt si připsal pět přesných zásahů.

Hosté jsou na tom takřka stejně jako jejich dnešní soupeř. Hráči Den Haagu doposud nasbírali osmadvacet bodů za osm výher a čtyři remízy, což je řadí na patnácté místo ligové tabulky. Minulý týden sehráli fotbalisté Den Haagu zápas s Bredou a v utkání prohrávali 0:1. V 63. minutě ovšem díky trefě Rolanda Alberga vyrovnali a zápas nakonec skončil remízou 1:1.

Nejlepším střelcem týmu je Aurélian Joachim. Tento reprezentační útočník Lucemburska se v tomto ligovém ročníku dokázal prosadit celkem šestkrát. S pěti vstřelenými góly jej následuje záložník Sander Duits.

Domácí tým se po šestadvaceti odehraných zápasech krčí až na šestnáctém místě se ziskem šestadvaceti bodů, které získal za šest výher a osm remíz. V posledním utkání zajížděli hráči Waalwijku na půdu Alkmaaru, kde utrpěli debakl 4:0.

Nizozemská Eredivisie má na programu 27. kolo, v rámci kterého budeme sledovat utkání RKC WaalwijkHFC ADO Den Haag. Jedná se o zápas dvou týmů ze spodního patra tabulky, které bojují o záchranu v nejvyšší nizozemské soutěži. Budeme tak sledovat klání o šest bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.