Žilina – Košice 1:4 (kon.) | Topoľčany – B. Bystrica 1:6 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:5 (po pr.)
Lipt. Mikuláš – HC Slovan 3:1 (kon.)
HC Topoľčany
1:6 (0:0, 0:2, 1:4)
HC MONACObet Banská Bystrica
Streda 05.03.2014, 15:30 • Zimný štadión Topoľčany • Hokejová extraliga juniorov play-off

A je to za nami! Hostia tento zápas zaslúžene vyhrali a keďže to bol už tretí víťazný zápas tohto mužstva v tejto sérii hladko postupujú do ďalšieho kola playoff. To je odomňa na dnes aj na túto sezónu z tohto štadiónu všetko ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:34:31)

60:00

59:24
    Topoľčany dali gól!

V poslednej minúte dali domáci aspoň čestný gól potom čo využili presilovku. Gašparovič spoza brány prihral ADAMOVI GRMANOVI a ten spred brány zakončil priamo pod Sabolovu lapačku. Asistencia: Juraj Gašparovič.

58:54
    Petrek nabil F.Hudecovi na strelu z prvej tomu však puk na čepel dobre nesadol a tak strela letela iba kdesi do rohu klziska.

58:24
    Szalay sa pokúsil presadiť sám obišiel jedného obrancu ale druhý ho zastavil dobrou hrou telom.

57:38
    Domáci hráči sú v závere zápasu nervózny keďže vedia, že hrajú posledné minúty svojej sezońy.

57:27
    Na ľade sa strhla potýčka medzi Piterkom a Mackom domáci hráč z toho obišiel s 2 minútami za hrubosť a hosťujúci inkasoval 2 + 2 minúty za hrubosť.

56:54
    Banská Bystrica dala gól!

Toto už je debakel. Hostia prvé prečíslenie nevyužili, ale získali puk späť na svoje hokejky Výhonský prihral MARTINOVI AMBROZOVI a ten zakončil do prázdnej brány. Asistencie: Alex Výhonský, Mário Ramaj.

56:20

Hostia nakoniec presilovku využili. Valent prihral rozbehnutému Róthovi na modrú ten prekorčuloval obranu a blafakovým zakončením namieril Halovi priamo pomedzi betóny. Asistencie: Peter Valent.

55:37
    Lunter to vzal na seba, dostal sa síce k zakončeniu ale z bodu na vhadzovanie Hala neprekonal.

54:59
    Ihneď po buly sa Topoľčany oslobodzujú nakoľko Belianský vyhodil puk cez všetky čiary.

54:50
    Ďalšiu presilovku tentokrát už celú si zahrajú hostia, 2 minúty za podrazenie si odpyká Juraj Gašparovič.

53:57
    Ramajove nahodenie tečoval Huňa a puk preletel iba tesne okolo brány.

53:37
    M.Predajnianský prenechal puk Ambrozovi ten okamžite vystrelil ale trafil iba M.Grmana.

52:41
    Dolník uvoľnil Rótha ale tomu sa strela nepodarila a bránu minul.

51:42
    Bystričania hrajú maximálne uvoľnene a aj vo väčších šancach nestrieľajú a hľadajú lepšie postaveného spoluhráča teraz to predviedli Ambroz s M.Predajnianským.

50:52
    Na tretí krát sa to už Halovi nepodarilo prihral iba Jánovskému na modrú a mal čo robiť aby sa stihol vrátiť do brány a zastaviť jeho strelu.

50:52
    Domáci v plnom počte.

50:24
    Domáci sa dobre bránia dva krát puk cez všetky čiary vyhodil ich vlastný brankár.

49:40
    Hostia v plnom počte.

49:10
    Ešte 30 sekúnd uvidíme hru 4 na 4 a potom sa začne prvá presilová hra Bystričanov.

48:52
    Hostia hrali počas celej oslabovky aktívne a mali puk na svojích hokejkách frustrovaný domáci ich dokázali zastaviť iba faulom, 2 minúty za hákovanie si odpyká Martin Žitňanský.

48:07
    Domáci majú presilovku a majú azda poslednú šancu niečo so zápasom urobiť.

47:40
    Po buly v strednom pásme sa do šance dostával Záhorský, Pavol Tarabík ho dokázal zastaviť iba nedovoleným zákrokom a tak si odsedí dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

46:42

Bystričania vyhrali buly v útočnej tretine od modrej vystrelil MÁRIO RAMAJ a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencia: Jozef Huňa.

45:18

Veľký tlak hostia zúžitkovali a zvyšujú na 3:0. Po veľkej chybe obrany sa pred bránou ocitli dvaja osamotený hráči hostí, Róth sa neukvapil natiahol si Hala na seba a prihral VLADIMÍROVI DOLNÍKOVI do prázdnej brány a ten už so takončením nemal problém. Asistencia: Mário Róth.

44:24
    J.Predajnianský nahadzoval puk na bránu, ale keďže ani jeden z jeho spoluhráčov puk netečoval, Halo nemal so strelou väčší problém a vyrazil ho za bránu.

42:54
    Szalay sa šikovnou kľučkou pokúsil obíšt obrancu nepodarilo sa mu to a tak znova útočia hostia.

42:18
    Po zlej rozohrávke Žochárov Ferleťák uvoľnil M.Predajnianského, ale ten puk napálil iba priamo do pripraveného Hala.

41:15
    Opäť veľký tlak Bystričanov v útode tretiny, od modrej vypálil Ramaj, ale pri veľkej skrumáži pred bránou sa ani jeden z hosťujúcich hráčov k puku nedostal.

40:33
    Kovalík napriahol spomedzi kruhov Halovi vypadol puk z lapačky dostal as k nemu Macko vrátil ho späť pred bránu kde ho dorážal Gašpar ale v snahe netrafiť obrancu, ktorý nahrádzal brankára, namieril iba priamo do tyčky.

40:01

40:00

39:37
    Záver tretiny sa už iba dohráva hostia drźia puk na svojich hokejkách.

38:24
    Ďalšie prečíslenie Baranov tentokrát až troch hráčov na jedného Gašpar prihral Kovalíkovi ale tomu puk hokejku preskočil.

37:33
    Szalay prihralspoza brány Záhorskému ten bol však tiesnený obrancami a tak sa mu zakončiť nepodarilo

36:57
    Po Szalayovej strele pred bránu zadovkou vracal puk Záhorský nakoľko sa však žiaden z hráčov domácich k puku nedostal opäť rozohrávajú Bystričania.

34:59
    Tretia formácia domácich vytvorla v útočnom pásme dobrý rozruch, ale bez strely góly nepadajú.

33:48
    Znova Laššo vybojoval puk prihrával Záhorskému, ale ten naň nedosiahol a tak sa k zakončeniu nedostal.

33:25
    Laššo od mantinelu prihral Záhorskému ten si puk orazil o brániacého hráča a následne vystrelil avšak nepresne keďže puk preletel ponad bránu.

32:01
    F.Hudec dobrým napádaním vytvoril tlak na rozohrávku hostí avšak nikto z jeho spoluhráčov ho nepodporil a tak Barani rozohrali bez väčších problémov.

31:31
    Róth zaútočil po strane natlačil sa až pred bránu ale tu stroskotal na Halovi.

30:31
    Opäť v akcii Gašparovič prenechal puk Laššovi ten vystrelil ale Sabolov betón bol na mieste.

29:44
    Laššo hľadal pred bránou voľného Szalaya prihral dobre ale Szalay puk nespracoval a tak z tejto šance nič nebolo.

28:47
    Po chybe Bystričanov na útočnej modrejsa do prečíslenia vybrali Gašparovič s F.Hudecom, prvý menovaný sa snažil prihrať ale jeho prihrávku zastavil Ramaj a tak z prečíslenia nič nebolo.

28:24
    Z rohu klziska Surový prihral voľnému Ferleťákovi priamo pred bránu avšak kým si útočnik puk spracoval Halo sa presunul a pohotovo zastavil strelu.

27:42
    Hostia sa ubránili a hrajú v plnom počte.

27:34
    Šťastný nabil Belianskému, ale jeho delovka bránu hostí minula.

26:04
    Ďalšie prečíslenie hostí v oslabení, Gašpar uvoľnil Kovalíka, ale ten blafákovym zakončením Hala neprekonal.

25:42
    Topoľčany si zahrajú už druhú presilovú hru pretože hákovaním sa previnil Patrik Jánovský.

24:47
    Po dvoch vstrelených góloch sa hra dosť otvorila a útoky sa prelievajú z jednej strany na druhú.

23:20
    Hostia sú po dvoch vstrelených góloch jednoznačne v prevahe. Od mantinelu vykorčuloval Ambroz a nikým nebránený sa dostal až medzi kruhy z kade zakončil ale iba priamo do stredu brány.

21:24

A hostia už vedú o dva góly. Opäť sa presadili z dorážky Dolníkova strela sa odrazila priamo k MÁRIOVI RÓTHOVI a ten so zakončením do prázdnej brány nemal väčší problém. Asistencie: Vladimír Dolník, Peter Valent.

20:33

Hneď v úvode druhej tretiny hostia otvárajú gólový účet stretnutia. Bystričania dobre zakombinovali Kovalíkova strela sa ešte neujala ale odrazený puk sa dostal až ku RASTISLAVOVI GAŠPAROVI a ten zakončil presne. Asistencie: Matej Kovalík.

20:01

20:00

19:18
    Po buly v útočnej tretine vypálil Valent ale trafil iba pred sebou stojaceho hráča.

19:05
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich pri dobrom napádaní hostí sa v rozohrávke trápia.

18:37
    Kovalík zo stredného pásma nahodil puk na bránu a vybojoval pre svoj tím útočné pásmo.

17:07
    Svoje individuálne zručnosti ukázal Mário Róth keď sa cez troch brániacich hráčov prekľučkoval až do útočnej tretiny, ale jeho prihrávka pred bránu stroskotala na jednom z brániacich hráčov.

16:06
    V závere tretiny sa začalo hrať aj na druhej strane tentokrát po nahrávke spoza brány pálil Gašparovič.

15:36
    Szalay ihneď potom čo vybojoval puk prirhal Laššovi, ale jeho strelu nad ľavý betón zastavila Sabolova lapačka.

15:19
    Domáci sa dostali do ďalšej šance spomedzi kruhov pálil Gašparovič, žial pre domácich fanúšikov bránu minul.

14:18
    Valent zaútočil po krídle prenechal puk Róthovi, ale jeho strelu z prvej Halo vytlačil lapačkou nad bránu.

13:45
    Domácim sa pod tlakom rozohrávka nepodarila a tak to skončilo iba zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude po Halovej ľavej ruke.

12:41
    Záhorský získal od Huňu ako posledného hráča puk takpovediac zadarmo rútil sa sám na bránu ale blafákovým zakončením bránu minul.

11:30
    Lunterov nahodený puk pred bránu stečoval M.Predajnianský, ale našťastie pre domácich preletel ponad bránu.

10:53
    Ani po veľkej skrumáži pred bránou to gólom neskončilo pretože Valent bránu minul.

09:19
    Gašpar v strednom pásme vzal voľný puk potiahol ho do útočného pásma ale jeho delovka spoza obrany letela vysoko nad bránu.

08:41
    Lunter si na modrej čiare vypýtal prihrávku, dostal ju ale Halova lapačka bola proti gólu.

07:35
    Róth dobrým napádaním vybojoval puk uvoľnil Tarabíka ale jeho strela z uhla nemala šanca na úspech.

06:04

05:44
    F.Hudec vykorčuloval z rohu pokúsil sa prekonať brankára z väčšieho uhla ale Sabol bol pozorný a puk vyrazil až na ochrannú sieť.

04:52
    Ďalšie prečíslenie hostí no to zastavil ofsajd.

04:17
    Topoľčany v útočnej tretine prepadli a tak sa hostia vybrali do prečíslenia 2 na 1, Gašpar prihral Róthovi ale tom usa strela nepodarila a tak Hala neprekonal.

04:04
    Prvým vylúčeným hráčom zápasu je Matej Kovalík za sekanie.

04:04
    Ihneď po buly vystrelil Gašpar ale Halo bol pripravený.

03:58
    Kovalík stečoval strelu od modrej ale Halo bol pozorný a nemal s ňou väčší problém.

02:38
    Hostia od začiatku stretnutia tlačia na svojho súpera no zatiaľ stále bez väčŠej šance.

00:01

HC Topoľčany: Halo – Belianský("C"), A.Grman, M.Grman, Piterka, Petrek, Žitňanský – Gašparovič, Šťastný, Laššo – Szalay, Záhorský, F.Hudec – Rufati, Rzepecki, J.Hudec

HC 05 Banská Bystrica: Sabol – Lunter, Jánovský, Ramaj, Rosandič, Mikuš, Tarabík, J.Predajnianský – Huňa, Gašpar, Valent, Róth, Surový, Macko, Kovalík, Ferleťák, M.Predajnianský, Výhonský, Ambróz, Dolník

Vitajte priaznivci slovenského hokeja pri ďalšom kole playoff juniorskej extraligy. Dnes sa pozrieme na duel medzi domácimi HC Topoľčany a hosťami HC 05 Banská Bystrica .

V tejto sérii sa zatiaľ jednoznačne viacej darí Baranom pretože dokázali vyhrať oba zápasy na domácom ľade a už dnes môžu využiť prvý mečbal.

Toto je už siedmy, vzájomný zápas dnešných dvoch súperov, v tejto sezóne. Z týchto duelov sú na tom jednoznačne lepšie stredoslováci pretože prehrali iba jeden, hneď ten prvý v pomere 7:6 po nájazdoch, ale odvtedy sú Bystričania neporaziteľný keď postupne vyhrali 4:2, 3:2 po nájazdoch, 2:1 a nakoniec v playoff 4:1 a 4:0.

Domáci sa do playoff dostali cez predkolo kde suverénne prevalcovali Poprad 3:0 na zápasy. Od konca sezóny ich však momentálne delí iba jedna prehra. Ak sa im aj nepodarí zvíťaziť Žochári určite budú považovať túto sezónu za úspešnú keďže ako nováčik súťaže by to dotiahli na pekné ôsme miesto.

Hostia zaslúžene vyhrali základnu časť a to, že to nebola náhoda ukazujú aj v playoff pretože Topoľčanom na domácom ľade jasne ukázali kto je v Bystrici pánom a vlastne ani v jednom z duelov k väčšiemu tlaku svojho súpera nepustili. Bystričania tento rok ukazujú, že chcú napraviť minulý rok a celú sezónu ukazujú, že sú najväčším ašpirantom na titul, k tomu ich však čaká ešte dlhá cesta najmä budú najskôr musieť vyradiť Topoľčany.

Určite to bude zaujímavý zápas s dobrou diváckou kulisou, ja sa na to už nesmierne teším a pozývam vás aby ste sa naň pozreli spolu so mnou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Danny

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 60. A.Grman (Gašparovič) – 21. Gašpar (Kovalík), 22. Róth (Dolník, Valent), 46. Dolník (Róth), 47. Ramaj (Huňa), 57. Róth (Valent), 57. Ambroz (Výhonský, Ramaj)

HC MONACObet Banská Bystrica: Sabol – Lunter, Jánovský, Ramaj, Rosandič, Mikuš, Tarabík, J.Predajnianský – Huňa, Gašpar, Valent, Róth, Surový, Macko, Kovalík, Ferleťák, M.Predajnianský, Výhonský, Ambróz

Rozhodca: Píšťanský – Danko, Žák