Boston – Florida 4:1 (kon.) | NJ Devils – Detroit 4:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:2 (kon.)
St. Louis – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Chicago – Colorado 2:4 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Arizona – Vancouver 1:0 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:2 (kon.)
San Jose – Carolina 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Detroit Red Wings
Streda 05.03.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Dnešné stretnutie sledovalo v Prudential Center 16 592 divákov. (03:45:11)

Tomáš Jurčo 0+0, 0 striel, -2, 13:48 minút

V poslednej tretine predviedli Devils lepší hokej ako ich súper, strelili tri góly a vďaka tomu si odnášajú tri body. Výborný vstup do tretiny mali Diabli po góloch Židlického a Travisa Zajaca, v 50. minúte sa podarilo Toddovi Bertuzzimu vyrovnať, no 37 sekúnd pred koncom rozhodol o majiteľovi troch bodov Stephen Gionta tečovanou strelou Marka Fayneho.

Strely na bránu v 3. tretine: 14 – 4

60:00

59:45
    Hrá sa v strede a Red Wings odvolali brankára, nemajú čo stratiť.

59:38
    Devils dostali puk za bránku hostí a držia tam puk.

59:23
    Devils dali gól! Potom ale spoza brány prišla prihrávka dozadu na Fayneho, ten vypálil tvrdú strelu, ktorú pred bránou tečoval STEPHEN GIONTA a 37 sekúnd pred koncom strieľa štvrtý gól domácich!
    Asistencie: Mark Fayne, Danius Zubrus

59:20
    Necelú minútu pred koncom sa k dobrej strele dostal Jaromír Jágr, mieril medzi betóny, no Howard uspel!

58:30
    Po následnom závare pred bránkou ale neprišla žiadne strela na brankára Detroitu.

58:10
    Franzen ale teraz stratil puk v útoku, dopredu sa dostal Ryder, útočník New Jersey Devils šiel z kruhu na bránu, vyskúšal strelu švihom do rohu, ktorú ale telom Howard vytesnil vedľa brány.

57:30
    Formácia s Jurčom a Tatarom nedostala nateraz puk do útoku, nakoniec odchádza aj na striedačku po krátkej chvíli.

56:50
    A Brodeur sa činil aj pri ďalšej akcii Red Wings, za brnkou uspel Abdelkader, puk sa dostal k Alfredssonovi medzi kruhy, v gólovej šanci sa ale brankár Devils predviedol skvelou lapačkou a stav je stále 3:3.

56:00
    Franzen dostal puk do kruhu na Nyqista, v rýchlej akcii nasledovala strela útočníka zo Švédska, ktorá nechala nakoniec predviesť schopnosti Brodeura.

55:35
    Máme teraz možnosť vidieť ďalšiu sériu zábavných amerických reklám.

55:35
    Tentokrát Detroit vyviezol puk, o ktorý zabojoval za bránkou Tomáš Tatar, Slovák v službách Red Wings ale proti dvom protihráčom neuspel a neposlal tak puk na voľného Sheahana.

55:00
    Po dlhom boji v útočnom pásme hostí sa ale predsa New Jersey oslobodilo vyhodením do stredu.

54:30
    Detroit je stále v útoku no teraz nevie dostať puk od mantinelu, aby vystrelil.

53:45
    Kronwall našiel nebezpečne krížom Anderssona, ktorý poslal puk ale vedľa brány brankára, ktorý dnes hrá už 1250-ty zápas v NHL.

Lukáš Rusňák

Góly a asistencie: 1. Henrique, 41. Židlický (Brunner, Eliáš), 47. Zajac (Jágr, Clowe), 60. Gionta (Fayne, Zubrus) – 12. Franzen, 28. Smith (Abdelkader, Kronwall), 50. Bertuzzi (Franzen, Nyquist)

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Židlický, Volčenkov, Gelinas, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Eliáš, Henrique – Ryder, Loktijonov, Clowe – Bernier, Gionta, Carter
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Smith – Franzen, Andersson, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Bertuzzi, Glendening, Miller

Rozhodca: Dwyer, Leggo – Murphy, Shewchyk

Diváci: 16 592