Boston – Florida 4:1 (kon.) | NJ Devils – Detroit 4:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:2 (kon.)
St. Louis – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Chicago – Colorado 2:4 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Arizona – Vancouver 1:0 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:2 (kon.)
San Jose – Carolina 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Detroit Red Wings
Streda 05.03.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Dnešné stretnutie sledovalo v Prudential Center 16 592 divákov. (03:45:11)

Tomáš Jurčo 0+0, 0 striel, -2, 13:48 minút

V poslednej tretine predviedli Devils lepší hokej ako ich súper, strelili tri góly a vďaka tomu si odnášajú tri body. Výborný vstup do tretiny mali Diabli po góloch Židlického a Travisa Zajaca, v 50. minúte sa podarilo Toddovi Bertuzzimu vyrovnať, no 37 sekúnd pred koncom rozhodol o majiteľovi troch bodov Stephen Gionta tečovanou strelou Marka Fayneho.

Strely na bránu v 3. tretine: 14 – 4

60:00

59:45
    Hrá sa v strede a Red Wings odvolali brankára, nemajú čo stratiť.

59:38
    Devils dostali puk za bránku hostí a držia tam puk.

59:23
    Devils dali gól! Potom ale spoza brány prišla prihrávka dozadu na Fayneho, ten vypálil tvrdú strelu, ktorú pred bránou tečoval STEPHEN GIONTA a 37 sekúnd pred koncom strieľa štvrtý gól domácich!
    Asistencie: Mark Fayne, Danius Zubrus

59:20
    Necelú minútu pred koncom sa k dobrej strele dostal Jaromír Jágr, mieril medzi betóny, no Howard uspel!

58:30
    Po následnom závare pred bránkou ale neprišla žiadne strela na brankára Detroitu.

58:10
    Franzen ale teraz stratil puk v útoku, dopredu sa dostal Ryder, útočník New Jersey Devils šiel z kruhu na bránu, vyskúšal strelu švihom do rohu, ktorú ale telom Howard vytesnil vedľa brány.

57:30
    Formácia s Jurčom a Tatarom nedostala nateraz puk do útoku, nakoniec odchádza aj na striedačku po krátkej chvíli.

56:50
    A Brodeur sa činil aj pri ďalšej akcii Red Wings, za brnkou uspel Abdelkader, puk sa dostal k Alfredssonovi medzi kruhy, v gólovej šanci sa ale brankár Devils predviedol skvelou lapačkou a stav je stále 3:3.

56:00
    Franzen dostal puk do kruhu na Nyqista, v rýchlej akcii nasledovala strela útočníka zo Švédska, ktorá nechala nakoniec predviesť schopnosti Brodeura.

55:35
    Máme teraz možnosť vidieť ďalšiu sériu zábavných amerických reklám.

55:35
    Tentokrát Detroit vyviezol puk, o ktorý zabojoval za bránkou Tomáš Tatar, Slovák v službách Red Wings ale proti dvom protihráčom neuspel a neposlal tak puk na voľného Sheahana.

55:00
    Po dlhom boji v útočnom pásme hostí sa ale predsa New Jersey oslobodilo vyhodením do stredu.

54:30
    Detroit je stále v útoku no teraz nevie dostať puk od mantinelu, aby vystrelil.

53:45
    Kronwall našiel nebezpečne krížom Anderssona, ktorý poslal puk ale vedľa brány brankára, ktorý dnes hrá už 1250-ty zápas v NHL.

53:25
    Po dlhej reklamenej pauze je hra prerušená po ofsajde Detroitu. Čakáme na záver tretej tretiny, ktorý rozhodne, či uvidíme predĺženie.

53:15
    Henrique už ale v útoku urobil dobrú robotu, našiel pri sebe Rydera, ktorý mal voľnú cestu na strelu, tú ale lapačkou Howard zlikvidoval. Reklamná pauza.

53:00
    Devils v útoku neuspeli a rovnako sa nečili ani Detroit, tentokrát boli obe obrany pozorné.

52:20
    Po krásnej kombinácii sa dostal k strele z kruhu Daniel Alfredsson, útočník Detroitu vystrelil ale iba do obrancu. Hrá sa teraz veľmi rýchlo zo strany na stranu.

51:20
    Devils pokračujú ale v dobrej hre, Fayne mohol dostať Devils znova do vedenia, poslal puk k ľavej tyčke, Howard vyrazil napravo kde bol Fayne, no na puk nedosiahol, mal pol brány odkrytú!

50:30
    Devils sa teraz dostali dopredu a snažia sa znovu dostať do vedenia, domáci poslali na Howarda 2 strely, obe ale skončili mimo.

49:43
    Detroit Red Wings dal gól!
    Veľmi rýchlo využitá presilovka. Dnes veľmi viditeľný Franzen, dostal prihrávku, keď od modrej prihral Kronwall Nyqistovi, ten našiel strelca medzi kruhmi a odtiaľ poslal Franzen z prvej puk na bránku, pred ktorou ho TOD BERTUZZI tečoval medzi betóny Brodeura.
    Asistencie: Johan Franzen, Gustav Nyquist

49:30
    Eric Gelinas krúti hlavou, no jeho zákrok na Alfredssona bol potrestaný právom, bolo to nedovolené bránenie. Presilovka pre Red Wings.

48:55
    Následne pred bránkou si prebral puk Travis Zajac, strelec tretieho gólu ale strelou minul priestor bránky Detroitu!

48:40
    Devils sa dostali z obrany rýchlo dopredu, Clowe z druhej vlny ale minul priestor brány.

48:15
    Slováci boli na ľade, nič ale nevymysleli, odišli striedať a Detroit sa dopustil ofsajdu.

47:45
    Lashoffovu strelu nikto pred bránkou netečoval a tak mal brankár Brodeur ľahkú prácu, strelu likviduje.

47:25
    Detroit teraz dokázal na chvíľku zatlačiť domácich do obrany, strela od modrej ale presná nebola, nakoniec sa Devils oslobodili zakázaným uvoľnením.

46:55
    Howard teraz musel previesť nádherný semafor, keď zlikvidoval pokus Brunnera z kruhu švihom.

46:30
    Oddychový čas hostí.

46:30
    Devils dali gól! Tak to je parádny začiatok pre domáci celok. Nyquist sa do útoku nepretlačil, k puku sa dostal Zajac, v útoku prenechal puk Jágrovi, jeho strelu brankár Howard vyrazil, následne už bol ale na dorážku TRAVISA ZAJACA prikrátky.
    Asistencie: Jaromír Jágr, Ryane Clowe

45:40
    Devils teraz zatočili puk po mantineli, až sa dostal k puku Carter, ten od mantineli poslal neprijemnú strelu na Howarda, ktorý ale nakoniec zasahuje úspešne.

44:25
    V protiútoku bola dvojica Sheahan a Jurčo, Sheahan sa neulakomil na strelu, Jurčo ale bránku minul.

44:10
    Aj napriek tomu sú Devils teraz aktívnejší, Salvadore netrafil od modrej bránku Howarda.

43:40
    Detroit trocha ukľudnil hru, keďže to Devils nebezpečne točili v útoku, síce bez strely ale predsa.

43:05
    NHL je naozaj rýchla liga, v akcii už vidíme Devils, Židlický strieľal od modrej, jeho tvrdý puk ale smeruje vedľa brány.

42:30
    Dobre si teraz hostia vytvorili tlak, Lashoff strieľal od modrej, jeho strela sa od mantinelu odrazila pred Nyquista, ktorý sa snažil puk dostať medzi betóny Brodeura, čo sa mu nepodarilo.

41:30
    K strele sa dostal aj Ryan Clowe, jeho ale nerazantný puk nemal problém Howard vytesniť vedľa brány.

40:41
    Devils dali gól! V oslabení domáci tím vyrovnáva stav stretnutia. Patrik Eliáš dostal puk cez modrú, vybojoval ho Brunner, po strele od MAREKA ŽIDLICKÉHO z modrej prišla do lapačky Howarda hokejka obrancu, ktorá spôsobila, že puk vypadol a padol do siete.
    Asistencie: Damien Brunner, Patrik Eliáš

40:20
    Detroit nahodil puk do útoku, na mantineli ho ale Andersson nevybojoval.

40:01

Slováci po 2. tretine

Tomáš Tatar 0+0, 3 strely, 8:06 minút
    Tomáš Jurčo 0+0, 0 striel, 8:00 minút

Aj druhá tretina bola vyrovnaná podobne ako prvá, viac vyložených šancí mal Detroit a jednu z nich v 28. minúte využil obranca Brendan Smith, keď dostal Červené krídla do vedenia 2:1. Následne mal dobrú šancu aj Tomáš Tatar, no Brodeur ho vychytal.

Strely na bránu: 15 – 19

V skončení druhej tretiny sme videli ešte menšiu šarvátku pred bránkou Howarda, ktorú rozhodca ukončil.

40:00

Vidíme ešte dodatočné vylúčenia, Luke Glendening a Adam Henrique dostávajú 5 minút za bitku + Adam Henrique si odsedí aj 2 minúty za hrubosť – pravdepodobne vyprovokovanie bitky.

39:55
    Jágrovi v dobrej pozícii utiekol puk, musel ísť poň k mantinelu, stratil asi sekundičku, vrátil sa, poslal nebezpečnú prihrávku cez bránkovisko, no nikto nedokázal puk nasmerovať do poloodkrytej bránky.

39:39
    Brian Lashoff oslabuje Detroit, ktorý bude hrať v trojici. Ten odíde na trestnú lavicu za hrubosť, keď poriadne si zgustol na Ericovi Gelinasovi.

39:15
    Veľkú šancu v oslabení mal Helm, jeho spoluhráč mu vybojoval puk pred bránkou, odkiaľ nedokázal vystreliť.

38:40
    Nakoniec sa ale k strele spred kruhu dostal Brunner, útočník Devils ale mieril vedľa a následne hostia vyhodili za Brodeura.

38:25
    Zatiaľ hostia držia presilovku iba na mantineli, kde srdnato bojujú o puk.

37:56
    Kyle Quincey tentokrát si počínal nedovolene, Eliáš bojoval za bránkou o puk, potom prišla vysoká hokejka zadáka Detroitu, ktorá znamená presilovku domácich.

37:23
    Domáci v plnom počte.

37:20
    Andersson ešte nahadzoval pred bránku, jeho úmysel ale získať puk pred ňou ostal bez povšimnutia.

36:45
    Po nahodení na mantinel vznikol boj o puk, nakoniec z neho vyšiel víťazne Tomáš Tatar, ktorý aj vystrelil z menšieho uhla, no brankár Brodeur mal betón na mieste.

36:25
    Devils znova dostali puk za Howarda, odkiaľ hostia rozbiehajú akciu.

36:05
    Rýchlo sa teraz ale dostali dopredu, Datsyuk ale medzi kruhmi vymýšľal a neposlal puk na brankára.

35:55
    A Devils to urobili znova, ani sa Red Wings v útoku neohriali a znova sú v strede.

35:40
    Hneď na začiatku oslabenia domáci Diabli vyhodili puk do stredného pásma.

35:23
    Ryan Clowe si odpočinie na dve minúty za vrazenie na mantinel po zákroku na Quinceyho, ktorý sa musel otriasať a chvíľku ležal na ľade.

35:15
    Bertuzzi dostával puk pred kruh na buly, už bol ale v rýchlosti a nezachytil ho, takže nedokázal vystreliť alebo prípadne ešte prihrať do lepšej pozície.

35:00
    Po nepeknom zákroku na mantineli bude Detroit hrať presilovku, hrá vo výhode a začína z obrannej tretiny.

34:20
    Jaromír Jágr si teraz podržal dobre puk na bekhenda, bol vedľa bránky, snažil sa zakončiť z uhla k tyčke, no puk nakoniec minul bránu.

33:40
    Ten sa činí dobrým protiútokom, dozadu dostal puk Salvador, jeho delovka je ale zblokovaná na ochrannú sieť.

33:20
    Detroit si vytvoril v týchto chvíľach menší tlak, ktorý ale na ďalšiu strelu nezúžitkoval a púšťa k slovu aj súpera.

32:25
    Obrovská šanca pre Detroit, keď sa pred bránku dostal Miller, jeho pokus Brodeur iba vyrazil a k dorážke sa dostal ešte Todd Bertuzzi, brankár Devils sa hodil po puku a zlikvidoval strelca!

32:00
    Tentokrát sa k strele dostal medzi kruhy v rýchlom protiútoku Jaromír Jágr, veterána Devils ale zlikvidovala lapačka Howarda.

31:40
    Alfredsson sa predieral na mantineli, no nedostal sa k strele vďaka dobrej práci obrany Devils.

31:20
    Vidíme teraz pekný hokej zo strany na stranu s akciami na oboch stranách, do ktorých sa zapájajú aj Slováci. Hru teraz prerušuje reklamná pauza.

30:45
    Tatar dostal puk medzi kruhy, na ľavo mal ešte Nyqista, rozhodol sa pre prihrávku, ktorú Nyquist využil na strelu, ktorú ale Brodeur vyrážačkou nemusel vytesnil, puk šiel vedľa.

30:25
    Michael Ryder sa snažil pretlačiť cez dvoch obrancov Detroitu, jeho strela medzi nich ale nenašla úspech.

29:50
    Miller hľadal pred bránkou Bertuzziho, ten bol ale až príliš rýchly a pred bránkou nevystrelil.

29:35
    Tí teraz podnikli aj rýchly útok, puk potiahol Abdelkader, prenechal ho v kruhu Bertuzzimu, ten vypálil tvrdo, no lapačka Brodeura zlikvidovala jeho strelu.

29:15
    Devils ešte bojovali v útoku na mantineli, úspešnejší boli ale hráči Red WIngs.

28:50
    Jágr bol úspešný na mantineli, v rohu mal Zubrusa, ten vyskúšal strelu, no vyrážačkou puk Howard vytesnil mimo brány.

28:15
    DeKeyser tentokrát vyskúšal strelu od modrej, ktorá ale nebola presná a skončila vedľa brány.

27:55
    Na ľad sa dostali dvaja Slováci, Jurčo vybojoval na mantineli puk pre Tomáša Tatara, ten sa dostal dobrým miešaním puku až medzi kruhy, nemal nikoho, komu by prihral a tak skúsil vystreliť, no Martin Brodeur jeho streli videli a dokázal ju pokryť.

27:03
    Po tom, ako Devils nevyšiel útok a pred bránkou nikto nevystrelil na Howarda sa dopredu dostal Detroit, spoza bránky poslal Abdelkader puk na BRENDONA SMITHA, ten ihneď vypálil nad betón Brodeura a jeho strela sa zastavila až v sieti!
    Asistencie: Justin Abdelkader, Niklas Kronwall

26:30
    Ani jeden z tímov sa teraz nevie dostať do premysleného útoku, už dlhšie sme nevideli strelu na bránku.

26:10
    Teraz vidím nepekný obrázok, keď po štyroch odišiel Damien Brunner na striedačku, hra ale pokračuje.

25:30
    Jurčo stratil znova puk, Carter z toho ale nevyťažil a v kľude necháva prestriedať obe mužstvá.

25:05
    Jurčo sa snažil nájsť niekoho na opačnej strane, no puk vzal iba hráč Devils, ktorý tiež nebol v útočnej snahe ale úspešný.

24:45
    Detroitu sa podarilo dostať do útoku, nie však už vystreliť.

24:00
    No do útoku sa zas dostali hráči Devils, konkrétne dostal v rýchlosti pred bránku prihrávku Michael Ryder, nemal čas na strelu a Howardovi stačilo poslať betón na ľad.

23:45
    Detroit sa dostal nakoniec spod tlaku a snaží sa niečo vymyslieť smerom dopredu.

23:10
    Tlak si vytvorili teraz hráči Devils, najprv spoza bránky trafil tesne mimo Zubrus a pred bránkou nechal Howardovi vyraziť puk Zajac.

22:50
    Tod Bertuzzi sa dostal k strele pred bránkou až po presilovke, no brankár Devils neprekonal ani on, ten puk schoval a hru prerušil.

22:35

22:20
    Detroit sa dlhšie nevie dostať do útoku, druhá časť presilovky mu nevychádza.

21:45
    Detroit pokračoval v tlaku, z ktorého sa vyvynula ďalšia strela, keď od modrej pálil tvrdo Niklas Kronwall, no aj tentokrát Brodeur vyrazil.

21:00
    Tatar nabíjal pred kruhom stojacemu Dannymu DeKeyserovi, ktorý vypálil svižnú strelu, no Brodeur bol na ňu pripravený.

20:35
    Mark Fayne si počínal nedovolene v súboju s Helmom a odpyká si dve minúty na trestnej lavici.

20:10
    V úvode Ericsson nahodil puk na Brodeura, ktorý ho vyrazil a posiela spoluhráčov dopredu.

20:01

Slováci po 1. tretine

Tomáš Tatar 0+0, 1 strela, 3:44 minút
    Tomáš Jurčo 0+0, 0 striel, 3:52 minút

V prvej tretine sme svedkami vyrovnaného súboja dvoch vyrovnaných tímov. V úvode sa dostali bleskovo Devils do vedenia zásluhou Adama Henriqueho, ktorý pretlačil puk cez Howardov betón. Detroit mal možno potom aj viac z hry, čo zúžitkoval v presilovke na vyrovnanie z hokejky Johana Franzéna. Ku koncu tretiny mal Adam Henrique na hokejke už druhý gól, no Howard vytiahol skvelý betón.

Strely na bránu: 8 – 7

20:00

19:40
    Ku strele sa už spred medzikruhov dostával Franzen, no obranca Devil stojaci pred ním zblokoval puk.

19:15
    Detroit konkrétne hlavne Miller sa snažil o útoku, ktorý ale skrachoval nahodením do útočného pásma.

18:45
    V zápale boja sa dostal puk až na ochrannú sieť, hra sa sťahuje do stredného pásma. V tejto chvíli mali navrch domáci.

18:20
    A Howard musel riešiť ďalšiu nebezpečnú situáciu, keď sa pred bránkou takmer dostal ku strele Damien Brunner, jeho spoluhráč z minulej sezóny, pred ktorým ale prikryl puk.

17:55
    Vo veľkej šanci sa ale ocitol strelca prvého gólu Adam Henrique, po zlej rozohrávke Detroitu od mantinelu sa dostal pred Howardom k puku, poslal ho k tyčke, no betón brankára Howarda bol rýchly a zasiahol v pravý čas.

17:40
    Jurčo teraz atakoval rozohrávku súpera v obrane, puk ale nevybojoval a dopredu ide Devils.

17:00
    Puk sa dostal na striedačku domáceho tímu z Newarku a hra je tak prerušená. Nasleduje reklamná pauza.

16:45
    Následne ani Tod Bertuzzi nedokázal umiestniť strelu tak, aby musel skúsený brankár Devils zasiahnúť.

16:30
    Red Wings sú ale momentálne aktívnejším celkom, zozadu si na strelu nakorčuľoval Lashoff, no netrafil Broduerovu bránku.

15:50
    K slovu sa dostal teraz Detroit, Helm bojoval na mantineli, nakoniec ale neuspel a tak sa skončil útok Červených krídel.

14:45
    New Jersey si vytvorili tlak, no nezúžitkovali ho na ďalšiu strelu na brankára, tá ďalšia po Eliášovi bola zblokovaná.

14:20
    Výbornú prácu predviedol hráč Devil Eliáš, ktorý prešiel spoza brány až pred ňu, dokázal vystreliť, jeho pokus ale vytesnil Howard na mantinel.

13:50
    Hráči Detroitu to teraz až príliš prekombinovali, konkrétne Franzen v streleckej pozícii ešte vymýšľal prihrávku dozadu, ktorú obranca nestihol.

13:30
    Tentokrát sme nevideli žiadnu akciu a prišlo zakázané uvoľnenie Devils. Chvíľka hry, ktorá nezaujala žiadnou akciou je už snáď za nami.

12:50
    Nakoniec ani puk nevybojovali na kombináciu a do útoku sa dostal Helm, útočník Red Wings ale nevystrelil presne z kruhu v rýchlosti.

12:30
    Aktivita sa hosťom vyplatila, teraz sa im to snažia domáci vrátiť, bojujú za bránkou o puk, no nevedia sa dostať ku strele.

11:26
    Výborne si JOHAN FRANZEN našiel puk po tom, čo netrafil bránku, bol v uhle, no dostal sa do lepšej pozície, z ktorej trafil hornú tyč bránky, ktorá odrazila puk do siete a následne von z bránky.
    Bez asistencie

11:20
    Už sa ale Detroit znova usadil v útoku, de si vytvára tlak, Franzen pred brankárom ale minul bránku tvrdou strelou.

10:45
    Devils vyhodili, následne sa Alfredsson dostal do útoku, skúsil vystreliť, no jeho zblokovaná strela iba zas vyhnala hostí z útočného pásma.

10:25
    K strele spred kruhu sa dostal po krátkej kombinácii Franzen, jeho delovka skončila ale aj napriek dobrému cloneniu v lapačke brankára.

10:03
    Salvador sa ale nakoniec pri zákroku dopustil faule a Detroit si zahrá presilovku.

10:03
    Na ľade bol Jurčo s Tatarom a Tomáš Jurčo skončil po súboji hokejom pri mantineli na ľade, po dlhšom boji prišiel hvizd rozhodcu, ktorý prerušil hru.

09:45
    Po dobrom oslabení Detroit zaútočil, Franzen dostal puk do útoku, medzi kruhmi prenechal puk Nyquistovi, ten strieľal švihom, no lapačka Brodeura puk chytila.

09:12
    Hostia v plnom počte.

08:50
    Dokonca sa Glendening do dvoch šancí v oslabení, najprv dostal puk pri akcii 2 na 1 pred brankára, no neusmernil ho, následne už mal puk pred kruhom, no minul bránku.

08:20
    Red Wings vyhodili a výborne atakoval rozohrávku Andersson a nachvíľku aj súpera zdržal.

08:00
    Ryane Clowe sa dostal po následnej kombinácii k strele z mierneho uhla, ktorú Howard likviduje a hru prerušuje.

07:50
    Green dostal puk pred kruh, jeho tvrdá strela je ale pred Howardom zblokovaná.

07:30
    Hneď v úvode domácej presilovky vyhodil puk za Brodeura Ericsson a získal cenné sekundy pre Red Wings.

07:12
    Kyle Quincey oslavuje Detroit za hlúpe porušenie pravidiel, puk vyhodil za plexisklo a to je zdržovanie hry. Devils budú hrať presilovku.

06:55
    Ani Detroit a následne ani Jágr sám neuspeli v útočnej snahe.

06:05
    Detroit sa ale dostal naspäť do útoku, k strele sa dostal od mantinelu z riadneho uhla Daniel Alfredsson, švédske krídlo ale neprekvapilo Brodeura.

05:30
    Detroitu konkrétne Bertuzzimu sa nepodarilo vybojovať v útoku puk na mantineli a Devils dostáva puk za Howarda nahodením.

05:00
    Bernier sa dostal k strele na Howarda spred kruhu, no bránku hostí tvrdou delovkou minul.

04:30
    New Jersey znova pohrozilo, z protiútoku sa snažil prekonať Howarda Michael Ryder, brankár Detroitu bol ale úspešnejší.

03:45
    Do útoku sa dostali ale aj hráči New Jersey Devils, Fayne dostal puk na hokejku dozadu, odkiaľ vyslal strelu na Howarda. Brankár Detroitu chytá.

03:20
    Momentálne je puk za Howardom v moci hostí, ktorí sú aktívnejší na ľade, no prehrávajú po prvom rýchlom góle.

02:50
    Alfredsson sa snažil nájsť z uhla niekoho pred bránkou, no jeho úmysel vystihol iba obranca Devils.

02:10
    Detroit nakoniec už viac v útoku nemyslel, New Jersey vyhodilo a odchádza striedať.

01:30
    Sheahan sa obtočil okolo bránky a pred ňou hľadal Tomáša Tatara, ten ale nenasmeroval puk na bránku súpera.

01:20
    Detroit sa snaží o rýchle vyrovnanie, v útočnej akcii ich zastavil ale dvakrát ofsajd. Na ľad ide formácia s Tatarom a Jurčom.

00:50
    Gustav Nyquist sa dostal do útočného pásma, nevymýšľal nič svetové, vystrelil švihom spoza obrancu a skúseného brankára New Jersey ale neprekvapil.

00:28
    Devils dali gól! Bleskový úvod pre New Jersey. Už v úvode Eliáš nahodil puk dopredu, ADAM HENRIQUE ho získal v kruhu, dostal sa pred bránku, Howard sa položil na ľad a Henrigue dorazil puk do siete popod betón na dvakrát. Gól musel odobriť aj videorozhodca.
    Bez asistencie.

00:01

Dnešný zápas bude veľmi výnimočný pre Damiena Brunnera, torý minulú sezónu prvýkrát okúsil NHL práve vďaka Red WIngs.

Zo slovenských hokejistov sa v dnešnom zápase predstaví dvojica Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo z Detroitu Red Wings. Obaja budú hrať v jednej tretej formácii.

O približne 15 minút sa začne súboj NHL medzi New Jersey Devils a Detroit Red Wings. O všetkých dôležitých situáciach vás bude v tomto prenose informovať Lukáš Rusňák. Prajem vám pekný športový zážitok.

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Židlický, Volčenkov, Gelinas, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Eliáš, Henrique – Ryder, Loktijonov, Clowe – Bernier, Gionta, Carter

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Smith – Franzen, Andersson, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Bertuzzi, Glendening, Miller

Rozhodca: Dwyer, Leggo – Murphy, Shewchyk.

Detroit Red Wings nemá hráča, ktorý by odohral všetky zápasy. Najužitočnejším hráčom tímu je Henrik Zetterberg so 48 bodmi za 16 gólov a 32 asistencií. Zetterberg má v štatistike pravdy +/- +19 bodov, čím je lídrov v tíme rovnako ako aj v pošte gólov. Najviac asistencií (33) nazbieral najužitočnejší obranca tímu Niklas Kronwall, na konte má 39 kanadských bodov. Spolu s Danielom Alfredssonom tvoria títo traja hráči trojicu najužitočnejších hráčov NHL. Alfredsson má na konte 37 bodov za 14+23. Medzi ďalšie hviezdy Červených krídel patrí center Pavel Datsyuk, ten pre zranenie neodohral dosť zápasov, aj napriek tomu strelil 15 gólov a pridal 18 asistencií. Ak by nebol zranený Johan Franzen, zažíval by skvelú sezónu, v 33 zápasoch nazbieral 28 bodov. Útok dopĺňajú okrem stálic aj mladíci, ktorí vyhrali pred rokom AHL. Najviac sa darí Gustavovi Nyquistovi, ktorý má na svojom konte už 27 bodov a iba o bod menej má za 51 zápasov na konte Slovák Tomáš Tatar. O obrannú hru sa stará ďalší šikovný mladík Danny DeKeyser s +8 v štatistike +/-, Brendan Smith, Čech Jakub Kindl, Kyle Quincey a so skvelým číslom +11 v pravdivostnej tabuľke Jonathan Ericsson.
    Jednotkou Detroitu je Jimmy Howard, ktorý odchytal 35 zápasov s úspešnosťou zásahov 91,4 %. Dôstojnú dvojku mu robí Jonas Gustavsson, brankár zo Švédska s úspešnosťou 91,5 % za 23 zápasov. Do bránky sa na 7 duelov dostal aj Čech Petr Mrázek, nádejný gólman mal skvelú úspešnosť 92,4 %.

Najužitočnejším hráčom New Jersey Devils je český veterán Jaromír Jágr. Korčuľujúca legenda hokeja odohrala všetkých 62 zápasov a na konte má 52 bodov. S 19 gólmi je Jágr najlepším strelcom tímu, v štatistike +/- s +18 bodmi vedie a s 33 asistenciami je aj v tomto aspekte lídrom tímu. Okrem neho pôsobia v klube aj ďalší jeho krajania, druhý najužitočnejší Patrik Eliáš s 39 bodmi a s 31 kanadskými bodmi najužitočnejší klubový obranca Marek Židlický. Najužitočnšjím stredným útočníkom Diablov je Adam Henrique s 33 bodmi a 18 gólmi. Medzi známe tváre patrí Travis Zajac, Michael Ryder, Dainius Zubrus a bývalý hráč Detroitu Damien Brunner. V obrane je v štatistike +/- najlepší Andy Greene s +4 bodmi. V štatistikách bodov má Greene 7+19 rovnako ako obranca Eric Gelinas, ktorý má ale -4 body v +/-. Medzi stálice v obrane patrí ešte Mark Fayne a Anton Volchenkov.
    V bránke sa strieda dvojica brankárov. Mladší Cory Schneider odchytal 34 zápasov, čo je najviac v jeho kariére NHL, jeho úspešnosť zásahov je 92,3 %. O 5 zápasov menej odchytal legendárny brankár Devils a historicky najlepší brankár Martin Brodeur. Jeho úspešnosť zákrokov je 90 %, 41-ročný veterán bude atakovať hranicu už 1250 zápasov v NHL, chýba mu odchytať len jeden zápas.

Po olympíjskej prestávke odohrali Diabli tri zápasy, najprv porazili Columbus, ktorému nepomohol ani gól Gáboríka 5:2, potom prišla aj výhra nad rivalom s New York Islanders 6:1, no naposledy v nedeľu nestačil tím z Newarku na San Jose Sharks, ktorému podľahol 4:2.

Detorit Red Wings stihol po Soči odohrať dva zápasy, najprv po predĺžení zdolal Montreal Canadiens s Budajom v bráne 2:1 po predĺžení a naposledy ešte vo februári zdolali vďaka gólu Tomáša Tatara aj Jurča Ottawu Senators hladko 6:1.

V tejto sezóne sa oba tímy stretli vzájomne iba raz, domáci New Jersey podľahli v noci 7.12 hosťom z Detroitu 1:3, keď v zápase videli po góle Greena, no hostia dokázali zvrátiť priebeh duelu a aj vďaka gólu a asistencii Tomáša Tatara si odniesli 3 body.

New Jersey Devils sa nachádza na 12. mieste tabuľky východnej konferencie so 65 bodmi a stratou troch bodov na ôsmy Detroit, ktorý bude diablom dnes stáť v ceste. Rozdiely vo východnej konferencii sú minimálne, medzi tretím a dvanástym tímom je iba 10 bodov po priemerne 60 odohratých zápasoch.

Jedna z najnovších arén NHL Prudential Center bude hostiť zápas domáceho New Jersey Devils s Detroitom Red Wings. Hala, ktorá bola otvorená 25. októbra 2007 koncertom Bona Joviho stála 375 milinóv US$ a jej kapacita pre hokejové zápasy je 17 625 divákov. Aréna leží v meste Newarku (štát New Jersey) 8 kilometrov od Manhattanu. Mesto je preslávené aj vďaka Newark Liberty International Airport, čo je hlavné letisko pre New York.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Lukáš Rusňák

Góly a asistencie: 1. Henrique, 41. Židlický (Brunner, Eliáš), 47. Zajac (Jágr, Clowe), 60. Gionta (Fayne, Zubrus) – 12. Franzen, 28. Smith (Abdelkader, Kronwall), 50. Bertuzzi (Franzen, Nyquist)

Rozhodca: Dwyer, Leggo – Murphy, Shewchyk

Diváci: 16 592