Freiburg – Augsburg 2:4 (kon.) | Hamburger – Dortmund 3:0 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 2:2 (kon.)
Norimberk – Braunschweig 2:1 (kon.) | Stuttgart – Hertha 1:2 (kon.) | Wolfsburg – Leverkusen 3:1 (kon.)
1. FC Norimberk
2:1 (0:1)
Eintracht Braunschweig
Sobota 22.02.2014, 15:30 • Grundig-Stadion • Nemecká Bundesliga

Je dobojované, víťazom dnešného duelu sa napokon stáva 1. FC Norimberg aj keď to po prvom polčase tak rozhodne nevyzeralo. Už 15 sekúnd po začiatku druhého polčasu sa však presadil Kiyotake a o dve minúty neskôr ho napodobnil Pekhart. Rýchlo nadobudnuté vedenie si už Norimberg aj napriek viacerým útokom hostí dokázal udržať a pripisuje si do tabuľky ďalšie cenné tri body.

Po dnešnom dueli sa tak aspoň nachvíľu dostane pred Frankfurt a Brémy. Tieto dva tímy však zajtra nastúpia proti sebe, takže poradie ešte nebude musieť byť konečné. Naopak, Braunschweig zostane na poslednej priečke a strata na Hamburg sa natiahne už na štyri body, keďže dnes Hamburg prekvapivo zdolal Borussiu Dortmund 3:0.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (17:25:42)

90+4
    V samom závere získava domáci tím odkop od brány, Schäfer zbiera cenné sekundy, s rozohrávkou sa príliš neponáhľa.

90+3
    Hra sa znova presunula na polovicu Braunschweigu, zdá sa, že domáci tím si už tesný výsledok dokáže ustrážiť.

90+2
    Útočná akcia však rýchlo stroskotala, jeden z obrancov sa snažil dlhou prihrávkou vysunúť Kumbelu, ten sa ale v momente prihrávky ocitol v postavení mimo hry.

90+2
    Hostia budú môcť zaútočiť až po útočnom faule Drmica.

90+1
    V nadstavenom čase sa hrá pri rohovej zástavke na polovici Braunschweigu, to domácemu mužstvu určite vyhovuje.

90+1
    Tak napokon uvidíme ešte extra 3 minúty navyše.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby, Norimberg úspešne bráni tesné vedenie, uvidíme, koľko minút bude štvrtý rozhodca nadstavovať nad rámec riadnej hracej doby.

89
    Hostia zúfalo bojujú o loptu a snažia sa vymyslieť niečo konštruktívne na polovici súpera, no je na nich vidieť prílišná snaha a častokrát sa o príležitosť pripravia sami nepresnou prihrávkou.

88
    A to im zatiaľ vychádza, navyše Norimberg získal priamy kop na polovici súpera a s jeho rozohrávkou sa príliš neponáhľa.

87
    Norimberg sa pochopiteľne sústreďuje takmer výhradne na defenzívu, predsa len hráči odohral takmer hodinu v oslabení, dochádzajú im aj sily.

86
    Pekhart šiel na súperovej polovici k zemi, faul sa nepíska, čo sa samozrejme nepáči domácemu hľadisku, to reaguje hlasitým piskotom.

85
    Theuerkauf posielal do pokutového územia Norimbergu mäkučký center, ten ale našiel iba dobre postaveného domáceho obrancu, ktorý loptu posiela do bezpečia.

84
    Po rohovom kope sa domáca defenzíva ubránila bez väčších problémov, lopta sa znova nachádza v strede ihriska.

83
    Do veľmi dobrej príležitosti na vyrovnanie sa dostal striedajúci Ademi, jeho strela z ľavej strany po odrazenej lopte však bola zablokovaná na roh Anghom.

81
    Hra sa momentálne prelieva z jednej strany na druhú, Feulner sa previnil ďalším faulom, žltá karta tentoraz na svetlo nevychádza.

80
    Do útoku sa vydal Frantz, ten posielal center pred bránu hostí, aj s touto vzdušnou prihrávkou si obrana poradila.

79
    Pinola zastavil prenikajúceho hráča hostí aj za cenu faulu, hlavný rozhodca neváha a vyťahuje aj žltú kartu.

Andrej Marienka

Góly: 46. Kiyotake, 48. Pekhart – 35. Kumbela

Karty:   23. Angha (NRM), 39. Schäfer (NRM), 42. Plattenhardt (NRM), 79. Pinola (NRM) – 67. Reichel (EBR), 71. Pfitzner (EBR)   32. Nilsson (NRM)

Nepremenená penalta: 68. Kiyotake (NRM), brankár Petkovic zneškodnil – 41. Kumbela (EBR), brankár Schäfer zneškodnil, 63. Bičakčić (EBR), brankár Schäfer zneškodnil

1. FC Norimberk: Schäfer – Angha, Nilsson, Pinola, Plattenhardt – Gebhart, Feulner, Frantz, Kijotake, Hloušek – Drmić.
    Náhradníci: Rakovsky – Pogatetz, Dabanlı, Petrák, Mak, Campaña, Pekhart

Eintracht Braunschweig: Petković – Kessel, Bičakčić, Correia, Reichel – Pfitzner, Theuerkauf, Boland – Hochscheidt, Kumbela, Nielsen
    Náhradníci: Later – Henn, Doğan, Washausen, Vrančić, Kratz, Ademi

Rozhodca: Siebert – Salver, Seidel