Freiburg – Augsburg 2:4 (kon.) | Hamburger – Dortmund 3:0 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 2:2 (kon.)
Norimberk – Braunschweig 2:1 (kon.) | Stuttgart – Hertha 1:2 (kon.) | Wolfsburg – Leverkusen 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:2 (2:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 22.02.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga

Stretnutie medzi Borussia Mönchengladbach a TSG 1899 Hoffenheim je za nami a končí sa možno prekvapivou remízou 2:2. Domáci tak už šiesty zápas v rade nedokázali vyhrať. Tento zápas môžu ľutovať, pretože viedli po prvom polčase celkom zaslúžene 2:0! Ale, druhý polčas zvládli lepšie hostia, ktorý nezložili zbrane, viac útočili a dokázali sa dostávať aj do šancí. Kontaktný gól sa im podarilo streliť v 56.minúte zásluhou Firmino. Domáci síce nehrali zle v druhom polčase, ale ich útoky boli nepresné, podobne ako prihrávky a centre. Prišla 82.minúta, hostia sa dostali do tlaku a vyťažili z toho gól na 2:2. Volland spadol v pokutovom území domácich a bola nariadená penalta, ktorú bez problémov premenil Salihović. Domáci potom začali útočiť a tlačiť na hostí, ale gól už nepridali a tak zápas skončil remízou, s ktorou sú určite hostia spokojný. Domáci sú práve naopak sklamaný, že prehajdákali dvoj-gólový náskok.

Mne už neostáva nič iné ako Vám zaželať pekný zvyšok Soboty. Lúči sa s Vami komentátor Miroslav Revaj. Dovidenia pri ďalších prenosoch. (17:34:57)

90+2

92
    Rohovému kopu sa hostia ubránili a navyše získali loptu na svoje kopačky. Nastavený čas sa už skoro naplnil. Hostia však už smerom dopredu s loptou nejdú. Všetko nasvedčuje tomu, že zápas sa skončí remízou 2:2!

91
    Domáci sú stále v tlaku a teraz si po peknej akcii vybojovali rohový kop.

90+
    Riadny hrací čas je už za nami. Rozhodca sa rozhodol ešte nastaviť 2 minúty. Pri lopte sú domáci futbalisti.

89
    Pri lopte sú teraz hostia, ktorým remíza vyhovuje a moc sa smerom dopredu nehrnú. V pohode si loptu prihrávajú medzi sebou a viac ako po stred ihriska s ňou nejdú.

88
    Domáci sú teraz aktívnejší a častejšie sa tlačia smerom dopredu. Kruse vypálil na bránu hostí, ale lopta letí vysoko nad bránu.

87
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Hrgota, prichádza Younes.

86
    Tento však tiež hostia ubránili, navyše loptu získali na svoje kopačky. hru tak ukľudnili a pomaly sa vydali smerom dopredu. Remíza je dnes pre nich určite veľký úspech, však po prvom polčase prehrávali od dva góly.

86
    Rohový kop hostia dokázali ubrániť, ale len za cenu, že Johnson hlavou poslal loptu na ďalší rohový kop pre domáci tím.

85
    Domáci si vybojovali rohový kop, keď tvrdú strelu domáceho Kruseho zblokoval Beck na rohový kop.

84
    Domácim uniká víťazstvo pomedzi prsty a to nechcú dopustiť. Tlačia sa teraz čoraz viac a viac dopredu. Hostia sa musia mať na pozore a dobre sa brániť.

83
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Raffael, prichádza Nordtveit.

82
    Hoffenheim dal gól!
    Ku penalte sa postavil SEJAD SALIHOVIĆ a chladnokrvne ju premieňa! Smer strely síce domáci brankár uhádol, ale na strelu bol prikrátky! Hostia si však za aktivitu v druhom polčase tento gól zaslúžili. Je vyrovnané 2:2!

81
    Bola nariadená penalta proti domácemu tímu! Hostia tak majú veľkú šancu vyrovnať! Stranz poslal k zemi v pokutovom území clekom zbytočne Vollanda a je z toho penalta!

80
    Domáci však chybovali v rozohrávke v strede poľa zachytili loptu hostia a opäť idú smerom dopredu vo väčšom počte.

79
    Hostia zahrávali priamy kop, ale z dosť veľkej vzdialenosti a tak bol center Salihovič veľmi nepresný. Domáci zachytili loptu a snažia sa dostať sa dopredu.