NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | LA Kings – Columbus 2:1 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Boston Bruins
cz Piatok 07.02.2014, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Hosté nastoupí do zápasu bez své defenzivní opory, Zdeno Chára totiž již odcestoval na ZOH do Soči, kde je vlajkonošem slovenské výpravy a nestihl by tak slavnostní zahájení. Favoritem tak budou, i přes zmíněnou absenci v kádru Bruins, domácí hokejisté, kteří také nasbírali o pět bodů více a v pořadí celé ligy jsou čtvrtí, Bruins jsou až na místě sedmém.

Češi na ledě
    V sestavě St. Louis figuruje nebudou chybět Roman POLÁK a dvacetiletý Dmitrij JAŠKIN, naopak, zraněný Vladimír SOBOTKA do tohoto zápasu nezasáhne.
    V dresu Bostonu by měl nastoupit k dnešnímu utkání David KREJČÍ.

Ve Scottrade Center se dnes odehraje velmi zajímavé utkání dvou špičkových týmů NHL, kdy domácí St. Louis Blues, aktuálně třetí tým Západní konference, přivítá na svém stadionu Boston Bruins, který je v pořadí Východní konference druhý.

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Jaškin – Pääjärvi, Berglund, Oshie – Morroe, Lapierre, Reaves

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Miller, Hamilton, Bartkowski, Boychuk, Krug, Warsofsky – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Soderberg, Kelly, Eriksson – Paille, Campbell, S. Thornton

Rozhodčí: Rehman, St. Laurent – Gibbs, Henderson.

00:01

00:12
    Rozhodčí hned po dvanácti vteřinách vylučují, na trestnou lavici půjde za držení domácí Shattenkirk.

00:32
    Bruins v útočném pásmu.

00:46
    To již neplatí, Bergeron vyhazuje puk ze třetiny.

00:51
    Vhazování po levici Haláka.

01:18
    Další vyhozený puk ze třetiny Blues.

01:39
    Přesilová hra se zatím hostům vůbec nedaří, domácí se v pohodě brání.

01:52
    Backes dokonce donutil Raska k zákroku a k přerušení hry.

02:12

02:55
    Domácí postupují s pukem na holi, nahazují do útočného pásma.

04:08
    S. Thornton nezachytil za Halákem přihrávku a hrát mohou domácí.

04:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez jakýchkoliv šancí.

05:31
    Bostonští bojují o puk ve třetině St. Louis.

05:59
    Rychlý protiútok Bostonu, z pravé strany pálí Marchand, ale trefuje pouze dobře postaveného Haláka.

06:45
    I díky přesilové hře v úvodu zápasu mají nyní hosté stále převahu, domácí se zatím pouze brání.

07:20
    Bruins dobře napadají rozehrávku soupeře, St. Louis většinou končí ve středním pásmu.

07:43
    Nepřesná rozehrávka hostů, pískán icing, hra se stěhuje před Raska.

08:30
    Komerční přestávka.

08:54
    Opět se vylučuje, tentokrát je vyloučen hostující Matt Bartkowski, domácí si zahrají svou první přesilovou hru.

10:13
    Blues v přesilovkovém rozestavení.

10:27
    Puk opouští třetinu Bruins, hosté to musí zkoušet znovu.

10:54

11:20
    Ani domácí tak svou přesilovou hru nevyužili, stav zůstává nezměněn.

11:37
    Rask chytá nahozený puk a přerušuje hru, okamžik pro komerční přestávku.

11:57
    Vhazování po levici Raska, domácí úspěšnější.

12:50
    Soderbergovo střelu chytá Halák a přerušuje raději hru, bude se vhazovat ve třetině Blues.

13:32
    Za sekání odchází na trestnou lavici domácí Jay Bouwmeester, přesilová hra Bostonu.

13:50
    Puk opouští třetinu Blues, je ve středním pásmu.

14:05
    Boston opět v útočné třetině.

14:25
    Krejčího střela z mezikruží zablokována, hosté zůstávají před Halákem

14:55
    Domácí nyní získali důležité vteřinky napadáním na útočné modré.

15:32

15:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER STEEN měl dostatek času a prostoru na střelu, na pravém křídle, Rask možná do poslední chvíle vyčkával, zda nebude přihrávat a nakonec z toho byla přesná střela k tyči, domácí vedou. Asistence: Jaden Schwartz a Jay Bouwmeester.

15:58
    A domácí jsou při chuti – okamžitě po vhazování napadají soupeře v jeho třetině.

16:37
    Puk za brankou Raska, Bartkowski si musí dávat na rozehrávku.

16:58
    Jenže domácí napadáním získali puk a nakonec z toho byla střela Backese, Rask musel zasahovat.

17:20
    Elitní formace Bruins zatím nepředvádí na ledě to, co od ní čekáme, hlavně Iginla a Lucic jsou hodně nevýrazní.

18:04
    Rask zasahuje a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

18:25
    Blues v útočném pásmu.

18:36
    Roy pohotově pálí z mezikruží a Rask nestihl zareagovat, bohužel pro domácí, puk ale pouze orazítkoval brankovou konstrukci!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:24
    Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Haláka.

20:00

V první třetině se již nic nestane, domácí odchází do kabin s jednobrankovým náskokem, když zatím jediný gól vstřelil v 16. minutě Steen, který překonal Raska v brance Bruins parádní střelou z pravé strany. Hosté měli dobrý vstup do zápasu, ale nedokázali využít své šance a když domácí přečkali vlastní oslabení, udeřili a po zásluze vedou.

David KREJČÍ (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 5:32

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:06 hodin.

20:01

20:42
    Pääjärvi překvapil defenzivu Bruins a plácl do puku před Raskem, ten dokázal zareagovat.

21:04
    Na druhé straně musí zasahovat Halák, který vyráží střelu Iginly.

21:43
    Skvělý zákrok Haláka, který vyrazil dorážku Lucice po přesném pasu Iginly z pravé strany, bravo, parádní zákrok!

21:50
    Nepřesná rozehrávka Blues, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Haláka.

22:22
    Další icing Blues, Boston vstoupil do druhé dvacetiminutovky aktivně.

22:56
    Hosté bojují o puk za brankou Haláka, obrana Blues úspěšnější.

23:32
    JADEN SCHWARTZ postupoval s pukem po levé straně, vyčkával na střelu a nakonec namířil přesně nad rameno Raska, který jen tak máchl lapačkou a pohnul při tom hlavou, jako by se puku, letícího vedle jeho masky a nad levým ramenem, lekl a ten končí v brance, domácí vedou 2:0. Asistence: Dmitrij Jaškin a Alex Pietrangelo.

24:19
    Ofsajd Blues na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:52
    Halák má puk ve své moci a přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Blues.

25:16
    Domácí tým tak zatím potvrzuje roli mírného favorita proti finalistům loňského ročníku.

25:34
    Kelly (BOS) usedá na trestnou lavici za podražení Dmitrije Jaškina, vše se ještě chystal řešit Roman Polák, nakonec je z toho přesilová hra Blues.

25:45
    Blues od úvodních vteřin v útočném pásmu.

25:55
    Rask zasáhl proti střele Shattenkirka od modré, z levé strany, to ale nebyl vůbec snadný zákrok, dobře tam bránil ve výhledu Backes.

26:05
    Boston dostává puk ze své třetiny.

26:35
    Minuta z přesilové hry Blues uplynula a hosté se urputně brání.

26:55
    Nyní opět vyhazují puk ze své třetiny, domácí ale hrají zatím tuto přesilovou hru velmi slušně.

27:20
    Což již ale tak neplatí o druhé minutě přesilové hry, která se bránícímu Bostonu povedla.

27:34

28:12
    V souboji dvou Čechů na ledě, Romana Poláka a bostonského Davida Křejčího, úspěšnější obránce Blues, který Krejčímu odebral puk.

28:45
    Lucic se snažil dostat puk na Soderberga před branku Blues, ale dobře zasáhl bránící Shattenkirk.

30:00
    Jsme v polovině utkání a domácí zatím v pohodě vedou 2:0, hosté se nemohou prosadit v koncovce.

30:08

30:45
    Oshie utrpěl zranění pravé nohy v souboji s Bartkowskim a odkulhal na střídačku.

31:12
    Uplynula pouhá minuta a následuje další komerční přestávka.

31:28
    Halák překonán, hosté mají ruce nad hlavou, ale rozhodčí upažuje, to není gól, puk míří vedle branky, navíc tam byl slovenský gólman atakován Campbellem v brankovišti.

31:45
    Krejčího nepustil ke střele dobře bránící Pietrangelo.

32:15
    Parádní střela Krejčího, kterou však Halák dokázal vytěsnit, byť ho dělovka českého forvarda doslova posadila na zadek!

32:26
    A následuje další skvělý zákrok Jaro Haláka po střele Milana Lucice!

32:56
    Bruins nyní tlačí svého soupeře, Blues se pouze brání ve vlastní třetině.

33:26
    Zásah střídačky Bostonu, hra přerušena, vhazování v útočném pásmu Bostonu.

33:44
    Na trestnou lavici odchází Jay Bouwmeester, který dostává dvouminutový trest za držení Marchanda a hosté si zahrají přesilovou hru.

33:50
    Hosté vyhráli vhazování ve třetině Blues a Warsofsky pálí od modré, z pravé strany, ale pouze "vyprášil" betony Haláka.

34:20
    Puk míří ze třetiny Bruins, domácí si mohou na okamžik oddechnout.

34:48

35:10
    Lucic si sjel od levého mantinelu blíže k brance, zkouší překvapit Haláka, ale tento záměr nevyšel.

35:38
    Oshie vyhazuje puk ze třetiny a domácí se ubrání.

35:44

36:08
    Backesovu střelu chytá pozorný Rask, který přerušuje hru a dává prostor k reklamní přestávce.

36:47
    Puk za brankou Raska, ale domácí se k němu nedostali, hosté rozehrávají.

37:49
    Roman Polák byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou, je pískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

37:59
    Boychuk a domácí Oshie se nyní "chytli" u střídačky Blues.

37:59
    Na trestnou lavici usedá hostující S. Thornton, přesilová hra Blues, mezitím Oshie i Boychuk odešli do šaten.

38:38
    Blues se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

38:55
    Puk končí až u Haláka, který rozehrává.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí získávají útočné pásmo.

39:09
    A po střele Bouwmeestera musí zasahovat Rask.

39:35
    Pietrangelo pálí z levé strany, ale netrefuje branku.

40:00

Také ve druhé dvacetiminutovce jsme zaznamenali jeden gól a znovu v síti Bruins. Ve 24. minutě se totiž střelou z levé strany prosadil domácí Schwartz, který překvapil Raska střelou nad rameno a zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Bruins pak vyrovnali hru a měli dokonce převahu, ale všechny jejich akce končily na skvěle chytajícím Halákovi, jemuž domácí mohou zatím děkovat za čisté konto!

David KREJČÍ (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 10:58

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:02 hodin.

40:01

40:58
    Nahozený puk za branku Bruins, Rask se zapojuje do rozehrávky.

41:45
    Blues v útočném pásmu, ale obrana Bruins je nepouští do zakončení.

43:47
    Hraje se dlouho bez přerušení.

43:53
    Střelu Oshieho zablokoval bránící Krug, puk má Rask, hra přerušena.

43:53
    Právě Oshie a Krug si nyní vyřizovali účty ze druhé třetiny, kdy Krug inkasoval tvrdý úder do obličeje od Oshieho.

43:53
    A po krátké poradě rozhodčí vylučují, jak Oshie, tak Krug, již sedí na trestné lavici, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

44:05
    Střela Backese z levé strany končí na zadním mantinelu.

44:48
    Lucic se snažil z levé strany dostat do zakončení, ale skvěle zasáhl bránící Shattenkirk.

45:40
    Jaroslav Halák dokázal "vymazat" i z mezikruží zakončujícího Hamiltona, další úžasný zákrok!

46:19
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

47:07

48:38
    Zablokovaná střela Soderberga z pravé strany.

48:46
    Přesto hosté zůstali ve třetině Blues a je tu střela Boychaka z pravé strany, Halák zůstává i nadále nepřekonán.

49:16
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID KREJČÍ využil toho, že těsně před Halákem urputně bojoval o svou pozici Lucic a střelou z mezikruží dává první gól hostů v tomto utkání, Halák měl zakrytý výhled a nestihl zareagovat. Asistence: Jarome Iginla a Milan Lucic.

50:05
    Jaškin ztrácí puk ve středním pásmu, hrají hosté.

51:05
    Před Marchandem ukrývá puk ve své lapačce Halák, Boston cítí šanci na vyrovnání!

51:25
    A je vyrovnáno! Boychuk pálí od modré, puk se odráží od zadního mantinelu na hůl BRADA MARCHANDA, který z levé strany, z ostrého úhlu, překonává Haláka a dává vyrovnávací gól. Asistence: Johnny Boychuk a Torey Krug.

51:50
    Vylučuje se, hosté si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici usedá domácí Roman Polák.

52:08
    To budou těžké dvě minuty pro defenzivu Blues, hosté se díky dvěma brankám dostali "na koně" a budou chtít tuto přesilovou hru využít.

52:35
    Puk opouští útočné pásmo Bruins.

53:25
    Zatím se domácí velmi dobře brání a nepouští soupeře do šancí.

53:50

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, rozhodne některý z týmů o svém vítězství ještě do konce této dvacetiminutovky?

55:24
    Potyčka mezi hráči obou týmů před střídačkou Blues, prostor pro komerční přestávku.

55:55
    Schwartz dostává puk do středního pásma a domácí mohou zaútočit.

56:08
    Bouwmeesterova střela mířila jen těsně vedle branky Bruins.

56:58
    Hosté se osvobozují pouze vyhozením puku z vlastní třetiny.

57:15
    Bartkowski napálil puk ze středního pásma, Halák v klidu chytá a domácí rozehrávají.

58:08
    Jackman se Schwartzem nedokázali rozehrát a Bruins okamžitě napadají ve třetině Blues.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, již to vypadá, že nás dnes ve Scottrade Center čeká prodloužení!

59:25
    Puk ve třetině Bruins, domácí se snaží za brankou Raska.

59:45
    Krejčí ale vybojoval puk a s Lucicem spěchají do útoku.

60:00

Nic se již nestane, po šedesáti minutách je stav nerozhodný 2:2, po krátké přestávce následuje pětiminutové prodloužení.

61:20
    Eriksson udržel útočné pásmo, byť jeho spoluhráči odešli střídat.

61:33
    A nakonec je tu střela Jarome Iginly z pravé strany, Halák chytá a přerušuje hru.

62:30
    Jsme přesně v polovině pětiminutového prodloužení, utkání se stále nerozhodlo, vše tak směřuje k rozhodujícím nájezdům.

62:55
    Halák vyráží střelu Boychuka od modré.

63:01
    Další rána Boychuke, tentokrát z pravé strany, od modré, Halák opět chytá a přerušuje hru.

63:29
    Soderberg podcenil puk, který se "povaloval" na vnější síti branky Bruins, nechal hrát soupeře a T. J. OSHIE svou pohotovou reakcí dokázal puk "vyšťourat" a zasunout podél levé tyčky do branky, utkání končí vítězstvím St. Louis, Rask naštvaně opouští ledovou plochu a mizí v útrobách Scottrade Center. Bez asistence.

Dnešní utkání končí vítězstvím St. Louis Blues 3:2 po prodloužení, hosté si za výkon ve třetí třetině zaslouží alespoň ten bod, domácí pak za povedenou první a druhou třetinu oba dva. Sledovali jsme pohledné utkání dvou předních týmů NHL, se smolným koncem pro Boston který byl v průběhu prodloužení lepší a aktivnější, ale doplatil na zaváhání v defenzivě.

Dnešní utkání sledovalo 19 671 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:56:21)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 16. Steen (Schwartz, Bouwmeester), 24. Schwartz (Jaškin, Pietrangelo), 64. Oshie – 50. Krejčí (Iginla, Lucic), 52. Marchand (Boychuk, Krug)

Rozhodca: Rehman, St. Laurent – Gibbs, Henderson

Diváci: 19 671