NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | LA Kings – Columbus 2:1 (po pr.)

Československá stopa v utkání

Ani za jeden z týmů nenastoupil v tomto utkání některý z Čechů nebo Slováků.

Dá se říci, že větší část zápasu byli na ledě lepší hráči Columbusu. Los Angeles dalo vyrovnávací gól až v poslední části a poté dokráčelo za dvěma body díky výhře v prodloužení. Určitě smolný závěr pro hostující výběr.

62:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Nakonec samostatné nájezdy ve Staples Center neuvidíme, rozhodunutí totiž nastává ještě v nastavených pěti minutách hry. Puk na modré získal obránce Los Angeles ROBYN REGEHR, vyjel s ním až na pravý kruh, vypálil a Bobrovský se už jen ohlížel za pukem ve své brance. Asistence: Mike Richards, Jeff Carter.

62:12
    Jonathan Quick pouze vyrazil střelu do pravého rohu a puk berou do moci jeho spoluhráči.

61:32
    Snadný zásah pro Sergeje Bobrovského u pravé tyčky.

61:16
    Teď to ale mohlo být vše jinak, Vojnov měl dobrou možnost střílet z první, nakonec mu ale pecka nesedla.

60:42
    Domácí dávají pozor na to, aby nechybovali a zatím pouze vyhazují puk na soupeřovy hokejky. Nejspíš chtějí počkat až do nájezdů.

60:15
    Hned po vhazování dostali touš do útočné třetiny hokejisté Columbusu, jenže netrvalo dlouho a přišli o něj.

60:01

60:00

Na góly chudý zápas nabídl za průběh základní hrací doby dvě branky, na každé straně jednu. O tom, kdo si odnese bod navíc, rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

59:44
    Ještě jedno přerušení na konci třetí třetiny.

59:10
    V poslední minutě začali aktivněji Modrokabátníci, kteří hned dvakrát ohrozili branku Quicka. Johansen ale trefuje pouze betony gólmana Kings.

58:28
    Kotouč létá za svatyní Sergeje Bobrovského, kde se jej domácí nemohou na delší dobu zmocnit.

57:42
    Vyhození na zakázané uvolnění, v tomto případě se proti pravidlům provinil muži Los Angeles Kings.

57:06
    Hosté rozjížděli akci zpoza vlastní svatyně, když měli možnost unikat ve třech. Ale obrana Los Angeles byla včas tam, kde být měla.

56:28
    Neustále přerušování hry rozhodně nepřidává zápasu na kvalitě, zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení a případně také samostatných nájezdů.

55:56
    Rychlý únik jedno z útočníku Blue Jackets po levém mantinelu nenachází prostor v brance, pouze nad úrovní horní tyče branky Quicka.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 44. Muzzin (Kopitar, Doughty), 63. Regehr (Richards, Carter) – 2. Johnson (Johansen, Wisniewski)

Los Angeles Kings: Quick – Doughty, Mitchell, Vojnov, Regehr, Greene, Muzzin – Carter, Kopitar, Toffoli – Williams, Richards, Brown – Lewis, Stoll, King – Frattin, Fraser, Clifford
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij – Ťjutin, Johnson, Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Umberger, Anisimov, Foligno – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Trop, Latestu, MacKenzie

Rozhodca: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke – Jonny Murray, Jay Sharrers

Diváci: 18 118