NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | LA Kings – Columbus 2:1 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Boston Bruins
cz Piatok 07.02.2014, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:56:21)

Boston Bruins: 3

Dnešní utkání končí vítězstvím St. Louis Blues 3:2 po prodloužení, hosté si za výkon ve třetí třetině zaslouží alespoň ten bod, domácí pak za povedenou první a druhou třetinu oba dva. Sledovali jsme pohledné utkání dvou předních týmů NHL, se smolným koncem pro Boston který byl v průběhu prodloužení lepší a aktivnější, ale doplatil na zaváhání v defenzivě.

63:29
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Soderberg podcenil puk, který se "povaloval" na vnější síti branky Bruins, nechal hrát soupeře a T. J. OSHIE svou pohotovou reakcí dokázal puk "vyšťourat" a zasunout podél levé tyčky do branky, utkání končí vítězstvím St. Louis, Rask naštvaně opouští ledovou plochu a mizí v útrobách Scottrade Center. Bez asistence.

63:01
    Další rána Boychuke, tentokrát z pravé strany, od modré, Halák opět chytá a přerušuje hru.

62:55
    Halák vyráží střelu Boychuka od modré.

62:30
    Jsme přesně v polovině pětiminutového prodloužení, utkání se stále nerozhodlo, vše tak směřuje k rozhodujícím nájezdům.

61:33
    A nakonec je tu střela Jarome Iginly z pravé strany, Halák chytá a přerušuje hru.

61:20
    Eriksson udržel útočné pásmo, byť jeho spoluhráči odešli střídat.

Boston Bruins: 10

Nic se již nestane, po šedesáti minutách je stav nerozhodný 2:2, po krátké přestávce následuje pětiminutové prodloužení.

60:00

59:45
    Krejčí ale vybojoval puk a s Lucicem spěchají do útoku.

59:25
    Puk ve třetině Bruins, domácí se snaží za brankou Raska.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, již to vypadá, že nás dnes ve Scottrade Center čeká prodloužení!

58:08
    Jackman se Schwartzem nedokázali rozehrát a Bruins okamžitě napadají ve třetině Blues.

57:15
    Bartkowski napálil puk ze středního pásma, Halák v klidu chytá a domácí rozehrávají.

56:58
    Hosté se osvobozují pouze vyhozením puku z vlastní třetiny.

56:08
    Bouwmeesterova střela mířila jen těsně vedle branky Bruins.

55:55
    Schwartz dostává puk do středního pásma a domácí mohou zaútočit.

55:24
    Potyčka mezi hráči obou týmů před střídačkou Blues, prostor pro komerční přestávku.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, rozhodne některý z týmů o svém vítězství ještě do konce této dvacetiminutovky?

53:50

53:25
    Zatím se domácí velmi dobře brání a nepouští soupeře do šancí.

52:35
    Puk opouští útočné pásmo Bruins.

52:08
    To budou těžké dvě minuty pro defenzivu Blues, hosté se díky dvěma brankám dostali "na koně" a budou chtít tuto přesilovou hru využít.

51:50
    Vylučuje se, hosté si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici usedá domácí Roman Polák.

51:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! Boychuk pálí od modré, puk se odráží od zadního mantinelu na hůl BRADA MARCHANDA, který z levé strany, z ostrého úhlu, překonává Haláka a dává vyrovnávací gól. Asistence: Johnny Boychuk a Torey Krug.

51:05
    Před Marchandem ukrývá puk ve své lapačce Halák, Boston cítí šanci na vyrovnání!

50:05
    Jaškin ztrácí puk ve středním pásmu, hrají hosté.

49:16
    DAVID KREJČÍ využil toho, že těsně před Halákem urputně bojoval o svou pozici Lucic a střelou z mezikruží dává první gól hostů v tomto utkání, Halák měl zakrytý výhled a nestihl zareagovat. Asistence: Jarome Iginla a Milan Lucic.

48:46
    Přesto hosté zůstali ve třetině Blues a je tu střela Boychaka z pravé strany, Halák zůstává i nadále nepřekonán.

48:38
    Zablokovaná střela Soderberga z pravé strany.

47:07
    Komerční přestávka.

46:19
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

45:40
    Jaroslav Halák dokázal "vymazat" i z mezikruží zakončujícího Hamiltona, další úžasný zákrok!

44:48
    Lucic se snažil z levé strany dostat do zakončení, ale skvěle zasáhl bránící Shattenkirk.

44:05
    Střela Backese z levé strany končí na zadním mantinelu.

43:53
    A po krátké poradě rozhodčí vylučují, jak Oshie, tak Krug, již sedí na trestné lavici, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

43:53
    Právě Oshie a Krug si nyní vyřizovali účty ze druhé třetiny, kdy Krug inkasoval tvrdý úder do obličeje od Oshieho.

43:53
    Střelu Oshieho zablokoval bránící Krug, puk má Rask, hra přerušena.

43:47
    Hraje se dlouho bez přerušení.

41:45
    Blues v útočném pásmu, ale obrana Bruins je nepouští do zakončení.

40:58
    Nahozený puk za branku Bruins, Rask se zapojuje do rozehrávky.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:02 hodin.

Boston Bruins: 13

Také ve druhé dvacetiminutovce jsme zaznamenali jeden gól a znovu v síti Bruins. Ve 24. minutě se totiž střelou z levé strany prosadil domácí Schwartz, který překvapil Raska střelou nad rameno a zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Bruins pak vyrovnali hru a měli dokonce převahu, ale všechny jejich akce končily na skvěle chytajícím Halákovi, jemuž domácí mohou zatím děkovat za čisté konto!

40:00

39:35
    Pietrangelo pálí z levé strany, ale netrefuje branku.

39:09
    A po střele Bouwmeestera musí zasahovat Rask.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí získávají útočné pásmo.

38:55
    Puk končí až u Haláka, který rozehrává.

38:38
    Blues se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

37:59
    Na trestnou lavici usedá hostující S. Thornton, přesilová hra Blues, mezitím Oshie i Boychuk odešli do šaten.

37:59
    Boychuk a domácí Oshie se nyní "chytli" u střídačky Blues.

37:49
    Roman Polák byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou, je pískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

36:47
    Puk za brankou Raska, ale domácí se k němu nedostali, hosté rozehrávají.

36:08
    Backesovu střelu chytá pozorný Rask, který přerušuje hru a dává prostor k reklamní přestávce.

35:44

35:38
    Oshie vyhazuje puk ze třetiny a domácí se ubrání.

35:10
    Lucic si sjel od levého mantinelu blíže k brance, zkouší překvapit Haláka, ale tento záměr nevyšel.

34:48
    Bruins v útočném pásmu.

34:20
    Puk míří ze třetiny Bruins, domácí si mohou na okamžik oddechnout.

33:50
    Hosté vyhráli vhazování ve třetině Blues a Warsofsky pálí od modré, z pravé strany, ale pouze "vyprášil" betony Haláka.

33:44
    Na trestnou lavici odchází Jay Bouwmeester, který dostává dvouminutový trest za držení Marchanda a hosté si zahrají přesilovou hru.

33:26
    Zásah střídačky Bostonu, hra přerušena, vhazování v útočném pásmu Bostonu.

32:56
    Bruins nyní tlačí svého soupeře, Blues se pouze brání ve vlastní třetině.

32:26
    A následuje další skvělý zákrok Jaro Haláka po střele Milana Lucice!

32:15
    Parádní střela Krejčího, kterou však Halák dokázal vytěsnit, byť ho dělovka českého forvarda doslova posadila na zadek!

31:45
    Krejčího nepustil ke střele dobře bránící Pietrangelo.

31:28
    Halák překonán, hosté mají ruce nad hlavou, ale rozhodčí upažuje, to není gól, puk míří vedle branky, navíc tam byl slovenský gólman atakován Campbellem v brankovišti.

31:12
    Uplynula pouhá minuta a následuje další komerční přestávka.

30:45
    Oshie utrpěl zranění pravé nohy v souboji s Bartkowskim a odkulhal na střídačku.

30:08

30:00
    Jsme v polovině utkání a domácí zatím v pohodě vedou 2:0, hosté se nemohou prosadit v koncovce.

28:45
    Lucic se snažil dostat puk na Soderberga před branku Blues, ale dobře zasáhl bránící Shattenkirk.

28:12
    V souboji dvou Čechů na ledě, Romana Poláka a bostonského Davida Křejčího, úspěšnější obránce Blues, který Krejčímu odebral puk.

27:34

27:20
    Což již ale tak neplatí o druhé minutě přesilové hry, která se bránícímu Bostonu povedla.

26:55
    Nyní opět vyhazují puk ze své třetiny, domácí ale hrají zatím tuto přesilovou hru velmi slušně.

26:35
    Minuta z přesilové hry Blues uplynula a hosté se urputně brání.

26:05
    Boston dostává puk ze své třetiny.

25:55
    Rask zasáhl proti střele Shattenkirka od modré, z levé strany, to ale nebyl vůbec snadný zákrok, dobře tam bránil ve výhledu Backes.

25:45
    Blues od úvodních vteřin v útočném pásmu.

25:34
    Kelly (BOS) usedá na trestnou lavici za podražení Dmitrije Jaškina, vše se ještě chystal řešit Roman Polák, nakonec je z toho přesilová hra Blues.

25:16
    Domácí tým tak zatím potvrzuje roli mírného favorita proti finalistům loňského ročníku.

24:52
    Halák má puk ve své moci a přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Blues.

24:19
    Ofsajd Blues na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:32
    JADEN SCHWARTZ postupoval s pukem po levé straně, vyčkával na střelu a nakonec namířil přesně nad rameno Raska, který jen tak máchl lapačkou a pohnul při tom hlavou, jako by se puku, letícího vedle jeho masky a nad levým ramenem, lekl a ten končí v brance, domácí vedou 2:0. Asistence: Dmitrij Jaškin a Alex Pietrangelo.

22:56
    Hosté bojují o puk za brankou Haláka, obrana Blues úspěšnější.

22:22
    Další icing Blues, Boston vstoupil do druhé dvacetiminutovky aktivně.

21:50
    Nepřesná rozehrávka Blues, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Haláka.

21:43
    Skvělý zákrok Haláka, který vyrazil dorážku Lucice po přesném pasu Iginly z pravé strany, bravo, parádní zákrok!

21:04
    Na druhé straně musí zasahovat Halák, který vyráží střelu Iginly.

20:42
    Pääjärvi překvapil defenzivu Bruins a plácl do puku před Raskem, ten dokázal zareagovat.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:06 hodin.

Boston Bruins: 11

V první třetině se již nic nestane, domácí odchází do kabin s jednobrankovým náskokem, když zatím jediný gól vstřelil v 16. minutě Steen, který překonal Raska v brance Bruins parádní střelou z pravé strany. Hosté měli dobrý vstup do zápasu, ale nedokázali využít své šance a když domácí přečkali vlastní oslabení, udeřili a po zásluze vedou.

20:00

19:24
    Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Haláka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:36
    Roy pohotově pálí z mezikruží a Rask nestihl zareagovat, bohužel pro domácí, puk ale pouze orazítkoval brankovou konstrukci!

18:25
    Blues v útočném pásmu.

18:04
    Rask zasahuje a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

17:20
    Elitní formace Bruins zatím nepředvádí na ledě to, co od ní čekáme, hlavně Iginla a Lucic jsou hodně nevýrazní.

16:58
    Jenže domácí napadáním získali puk a nakonec z toho byla střela Backese, Rask musel zasahovat.

16:37
    Puk za brankou Raska, Bartkowski si musí dávat na rozehrávku.

15:58
    A domácí jsou při chuti – okamžitě po vhazování napadají soupeře v jeho třetině.

15:48
    ALEXANDER STEEN měl dostatek času a prostoru na střelu, na pravém křídle, Rask možná do poslední chvíle vyčkával, zda nebude přihrávat a nakonec z toho byla přesná střela k tyči, domácí vedou. Asistence: Jaden Schwartz a Jay Bouwmeester.

15:32

14:55
    Domácí nyní získali důležité vteřinky napadáním na útočné modré.

14:25
    Krejčího střela z mezikruží zablokována, hosté zůstávají před Halákem

14:05
    Boston opět v útočné třetině.

13:50
    Puk opouští třetinu Blues, je ve středním pásmu.

13:32
    Za sekání odchází na trestnou lavici domácí Jay Bouwmeester, přesilová hra Bostonu.

12:50
    Soderbergovo střelu chytá Halák a přerušuje raději hru, bude se vhazovat ve třetině Blues.

11:57
    Vhazování po levici Raska, domácí úspěšnější.

11:37
    Rask chytá nahozený puk a přerušuje hru, okamžik pro komerční přestávku.

11:20
    Ani domácí tak svou přesilovou hru nevyužili, stav zůstává nezměněn.

10:54

10:27
    Puk opouští třetinu Bruins, hosté to musí zkoušet znovu.

10:13
    Blues v přesilovkovém rozestavení.

08:54
    Opět se vylučuje, tentokrát je vyloučen hostující Matt Bartkowski, domácí si zahrají svou první přesilovou hru.

08:30

07:43
    Nepřesná rozehrávka hostů, pískán icing, hra se stěhuje před Raska.

07:20
    Bruins dobře napadají rozehrávku soupeře, St. Louis většinou končí ve středním pásmu.

06:45
    I díky přesilové hře v úvodu zápasu mají nyní hosté stále převahu, domácí se zatím pouze brání.

05:59
    Rychlý protiútok Bostonu, z pravé strany pálí Marchand, ale trefuje pouze dobře postaveného Haláka.

05:31
    Bostonští bojují o puk ve třetině St. Louis.

04:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez jakýchkoliv šancí.

04:08
    S. Thornton nezachytil za Halákem přihrávku a hrát mohou domácí.

02:55
    Domácí postupují s pukem na holi, nahazují do útočného pásma.

02:12

01:52
    Backes dokonce donutil Raska k zákroku a k přerušení hry.

01:39
    Přesilová hra se zatím hostům vůbec nedaří, domácí se v pohodě brání.

01:18
    Další vyhozený puk ze třetiny Blues.

00:51
    Vhazování po levici Haláka.

00:46
    To již neplatí, Bergeron vyhazuje puk ze třetiny.

00:32

00:12
    Rozhodčí hned po dvanácti vteřinách vylučují, na trestnou lavici půjde za držení domácí Shattenkirk.

00:01

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Jaškin – Pääjärvi, Berglund, Oshie – Morroe, Lapierre, Reaves

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Miller, Hamilton, Bartkowski, Boychuk, Krug, Warsofsky – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Soderberg, Kelly, Eriksson – Paille, Campbell, S. Thornton

Rozhodčí: Rehman, St. Laurent – Gibbs, Henderson.

Ve Scottrade Center se dnes odehraje velmi zajímavé utkání dvou špičkových týmů NHL, kdy domácí St. Louis Blues, aktuálně třetí tým Západní konference, přivítá na svém stadionu Boston Bruins, který je v pořadí Východní konference druhý.

Češi na ledě
    V sestavě St. Louis figuruje nebudou chybět Roman POLÁK a dvacetiletý Dmitrij JAŠKIN, naopak, zraněný Vladimír SOBOTKA do tohoto zápasu nezasáhne.
    V dresu Bostonu by měl nastoupit k dnešnímu utkání David KREJČÍ.

Hosté nastoupí do zápasu bez své defenzivní opory, Zdeno Chára totiž již odcestoval na ZOH do Soči, kde je vlajkonošem slovenské výpravy a nestihl by tak slavnostní zahájení. Favoritem tak budou, i přes zmíněnou absenci v kádru Bruins, domácí hokejisté, kteří také nasbírali o pět bodů více a v pořadí celé ligy jsou čtvrtí, Bruins jsou až na místě sedmém.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 16. Steen (Schwartz, Bouwmeester), 24. Schwartz (Jaškin, Pietrangelo), 64. Oshie – 50. Krejčí (Iginla, Lucic), 52. Marchand (Boychuk, Krug)

Rozhodca: Rehman, St. Laurent – Gibbs, Henderson

Diváci: 19 671