Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 3:4 (2:3 po s.n.) | S.Moskva – A. Mytišči 3:4 (0:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Petrohrad 2:3 (kon.)
Doneck – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Záhreb – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
KHL Medveščak Záhreb
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Severstaľ Čerepovec
Pondelok 27.01.2014, 19:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Vitajte pri sledovaní online prenosu zo zápasu KHL. V dnešnom zápase privíta domáci Medveščak Záhreb ruský tím Severstal Čerepovec. Prajem príjemné sledovanie.

Pozrime sa aj na hostí z Čerepovca. Po 48 odohraných zápasoch im v tabuľke západnej konferencie patrí 10. miesto. Na svojom konte má ruský tím celkovo 63 bodov, ktoré získal za 16 výhier, 4 výhry po predĺžení, 7 prehier po predĺžení a 21 prehier v riadnom hracom čase. Čerepovec momentálne stráca na play-off 9 bodov.

Pozrime sa aj na posledné dve stretnutia Čerepovca, ktorý ich ale odohral na ľade súpera.

Predvčerom cestoval Čerepovec do Donecku. Prvá tretina nepriniesla žiaden gól ale ten prišiel až na začiatku druhej tretiny. Hostí poslal do vedenia Kovyrshin. V polovici tretej tretiny zvyšoval na 2:0 Andersen. V 55. minúte znížil na 1:2 český útočník Václav Nedorost. V 59. minúte strelil tretí gól hostí Stolyarov. Sedem sekúnd pred koncom zápasu ešte skorigoval na konečných 2:3 Václav Nedorost počas presilovej hry.

Vo Štvrtok odohral Čerepovec zápas v Minsku. V 17. minúte otvoril skóre Mons a Čerepovec vyhrával 1:0. Na začiatku tretej tretiny vyrovnával Stas počas presilovej hry. V predĺžení zahrával Minsk trestné strieľanie, ktoré však nedokázal premeniť a tak zápas išiel do samostatných nájazdov. V tých boli úspešnejší domáci, ktorý nakoniec zdolali Čerepovec 2:1.

Najproduktívnejší hráči Čerepovca:
    Berdnikov – 22 bodov za 10 gólov a 12 asistencii
    Nikontsev – 18 bodov za 10 gólov a 8 asistencii
    Bushuyev – 18 bodov za 9 gólov a 9 asistencii

Domáci tím, Medveščak Záhreb, je na tom vo svojej prvej sezóne v KHL výborne. Po 49 odohraných zápasoch patrí chorvátskemu tímu výborné 6. miesto v tabuľke západnej konferencie. Na svojom konte má celkovo 84 bodov za 22 výhier, 4 výhry po predĺžení, 10 prehier po predĺžení a 13 prehier v riadnom hracom čase.

Pozrime sa na posledné dve stretnutia, ktoré Medveščak odohral na domácom ľade.

Predvčerom privítal Medveščak na svojom ľade ruský Lokomotiv Jaroslavľ. V zápase hostia vyslali na brankára domáceho tímu až 42 striel, zatiaľ čo domáci len 29 na brankára ruského tímu. O víťazovi zápasu však nakoniec rozhodol len jeden jediný gól, ktorý strelil v 22. minúte Glumac a tak Záhreb zdolal Jaroslavľ futbalovým výsledkom 1:0.

Vo Štvrtok privítal Medveščak na domácom ľade momentálne deviaty Atlant Mytišči. Záhreb išiel do vedenia už v tretej minúte po góle Glumaca. Na začiatku druhej tretiny vyrovnával Shmelyov a stav stretnutia bol vyrovnaný 1:1. Následne sa dvakrát po sebe presadil Matt Ellison a rázom domáci vyhrávali 3:1. Na začiatku tretej tretiny sa hráčom Mytišči podarilo znížiť na 2:3. Autorom gólu bol Arthyukin. O dve minúty neskôr znovu skórovali domáci. Na konečných 4:2 upravil skóre Thomas.

Najproduktívnejšími hráčmi Medveščaku sú naďalej hráči zo zámoria.

Na prvom mieste a celkovo na devätnástom v celej súťaži je Američan Ryan Vesce. Na svojom konte má celkovo 35 bodov za 15 gólov a 20 asistencii.

Druhým v poradí je kanadský útočník Jonathan Cheechoo. Ten má na svojom konte o bod menej ako Vesce. 34 bodov nazbieral za 19 gólov a 15 asistencii.

Tretím v poradí je Američan Matt Murley. Za 14 gólov a 18 asistencii má na svojom konte celkovo 32 bodov.

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Brust) – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katič, O´Connor – Thomas, Cheechoo, Murley – Vesce, Ryan, Ellison – Kane, Jessiman, Iggulden – Nystrom, Murray, Glumac – Bjorkstrand

Severstal Čerepovec: Štepánek (Tryanichev) – Andersen, Kiselevich, Stasenko, Yevseyenkov, Čáslava, Kalashnikov, Popov – Berdnikov, Nikontsev, Buchnevich – Videll, Mons, Chernov – Kuvayev, Gogolyev, Kovyrshin – Zemchenko, Monakhov, Dedunov

Rozhodca: Zakharov, Kulakov – Maitak, Pronskikh.

Hráči Medveščaku už sú nastúpení na ľade. Prichádzajú už aj hráči hostí.

Pred začiatkom zápasu si ešte vypočujeme chorvátsku a ruskú hymnu.

00:01

00:10
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti a okamžite sa hrnú do útoku.

00:30
    Do prvého zakončenia sa dostal Buchnevich. Jeho strela z ľavej strany však minula bránku Dekanicha.

01:05
    Zakázané uvoľnenie hostí. Hra sa presťahuje pred Štepánka.

01:33
    Mons to takisto skúsil z pravej strany. Dekanich vyráža za bránku.

02:43
    Domáci držali puk v útočnom pásme pri mantineli. Hostia ich obrali o puk a následne nahadzujú puk do útočného pásma a odchádzajú striedať.

03:40
    Iggulden vystrelil z ľavej strany. Štepánek vyráža.

03:54
    Katičová tvrdá strela z kruhov, po ktorej zasahuje pripravený Štepánek.

05:06
    Vidíme veľa nepresností na oboch stranách. Hrá sa po väčšine v strednom pásme.

05:33
    Videllová strela zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Dekanichom.

06:27
    Jessiman vošiel do pásma po pravej strane. Jeho prihrávka však spoluhráča nenašla a tak ho o puk oberajú obrancovia Čerepovca.

07:16
    Zemchenko zoči voči Dekanichovi trafil len vyrážačku domáceho brankára!

08:17
    Nikontsev z ľavej strany prihrával pred bránu. S jeho prihrávkou si domáca obrana poradila.

08:56

09:19
    Domáci sa dostali pred bránkou do zakončenia. Skvelý Štepánek zasahuje.

10:03
    Ellisonová strela z pravej strany tesne minula bránku.

11:37
    Hráči Čerepovca už dlhšiu dobu držia puk v útočnom pásme. Zatiaľ to je bez strely na bránku.

12:14
    Martinovič na spoluhráča za bránu. Oba tímy striedajú.

12:24
    Zakázené uvoľnenie domácich. Vhadzuje sa pred Dekanichom.

13:08
    Dekanich vyráža Nikontsevovú ľahkú strelu od modrej.

13:10
    Vylúčenie na strane domácich. Na trestnú lavicu odchádza Kurtis Foster za hrubosť.

13:22
    Delovka od modrej, ktorú Dekanich vyráža pred seba. Následne obranca domáceho tímu vyhadzuje puk cez všetky čiary.

14:02
    Ďalší výborný zákrok Dekanicha. Následne Dekanich po súboji dvoch hráčov v jeho bránkovisku padá na ľad, no vyzerá to tak že vylučovať sa nebude.

14:10
    Domáci sa oslobodzujú.

14:35
    Do zakončenia sa dostal domáci Ryan. Štepánek vyráža.

14:51
    Ďalší zákrok Dekanicha. Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Čerepovca.

15:10
    Domáci v plnom počte.

15:55
    Monakhov strieľal z pravej strany. Dekanich pripravený na mieste bez problémov chytá.

16:26
    Vesce v šanci. Z pravej strany strieľal no do strely sa mu odvážne hodil Yevseyenkov a puk zablokoval.

17:37
    Videll poslal puk z ľavej strany pred bránu, kde ho tečoval Mons. Tesne vedľa.

18:06
    Vhadzuje sa pred Štepánkom.

18:12
    Puk na ochrannej sieti. Vhadzovanie si zopakujeme.

19:20
    Hrá sa posledná minúta prvej tretiny. Pri puku hostia.

19:52
    Posunutá bránka domácich.

20:00

V prvej tretine si oba tímy vytvorili viaceré gólové šance no gól sme nevideli. Uvidíme či sa to niektorému tímu podarí v druhej tretine, ktorá začína o 20:18.

20:01

20:15
    Začala druhá tretina. Pri puku hostia.

20:45
    Andy Murray dostáva 2 minúty za podrazenie.

21:20
    Domáci posielajú puk cez všetky čiary.

21:40
    Yevseyenková strela z pravej strany tesne minula bránku domáceho tímu.

22:10
    Do zakončenia sa dostali aj domáci. Puk tesne míňa pravú tyč Štepánkovej bránky.

22:18
    Bill Thomas odchádza na trestnú lavicu za potknutie. Presilovka hostí 5 na 3.

22:45
    Domáci vo štvorici.

23:30
    Kiselevich pálil od modrej. Jeho strela letí tesne vedľa.

23:45
    Píska sa. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

23:59
    Domáci vyhadzujú.

24:18
    Medveščak v plnom počte.

25:14
    Videll sa pekne uvoľnil medzi kruhmi a následne vystrelil. Pozorný Dekanich vyrazil. K puku sa dostal Mons, takisto zamieril medzi kruhy a vystrelil. Dekanich znovu chytá. Bude sa vhadzovať.

26:30
    Ellison pálil bez prípravy. Nastrelil len prvého hráča stojaceho pred ním.

27:10
    Švarný skúsil prekvapiť Štepánka ľahkým nahodením z ľavej strany. Brankár hostí sa však nenechal zaskočiť a puk chytá.

27:21
    Zakázané uvoľnenie hostí. Hra sa sťahuje znovu pred Štepánka.

27:48
    Hostia sa z ničoho nič dostali do šance! Dekanich bol už na zemi a nejakým spôsobom vytlačil puk mimo bránu.

28:02
    Cheechoo prekorčuloval okolo brány a chcel zasunúť puk z druhej strany. Štepánek sa včas premiestnil a puk chytá.

29:06
    Cheechoo teraz tvrdo narazil súpera na mantinel. Hrá sa ďalej.

30:23
    Ofsajd hostí. Vhadzuje sa v strednom pásme.

31:14
    Ďalšia presilovka pre Čerepovec. Na trestnú lavicu odchádza Ivan Švarný za potknutie.

31:40
    Delovka hosťujúceho hráča z ľavej strany sa zastavila až v Dekanichovej lapačke.

32:04
    Kiselevich strieľal od modrej. Dekanich znovu zasahuje.

32:36

33:14

34:30
    Hostia roztočili kolotoč v útočnom pásme. Domácich na chvíľu zavreli v pásme, aj si vytvorili viaceré šance no Dekanicha neprekonali.

35:59
    A znovu vidíme len veľa nepresností na oboch stranách.

36:13

36:32
    Teraz domáci zavreli hostí v ich obrannom pásme no bolo to bez strely na bránu.

37:54
    Konečne sme videli strelu. Tá však trafila len obrancu do chrbtu a odrazila sa do rohu klziska.

38:02
    Tentokrát sa do zakončenia znovu dostali hostia. Strela sa odrazila od nohy obrancu a do náručia pripraveného Dekanicha.

39:10
    Hrá sa posledná minúta druhej tretiny.

39:08
    Vzájomné vylúčenie. Na strane hostí to je Dedunov, ktorý dostáva 2+2 za hrubosť a krosček. Na strane domáceho tímu dostáva 2 minúty Glumac za hrubosť.

40:00

Ani v druhej tretiny sme gól nevideli. Oba tímy si znovu vytvorili viaceré šance no na gól to nestačilo. Uvidíme či sa zápas rozhodne v tretej tretine. Tá začína o 21:09.

Dnešné stretnutie sleduje 13200 divákov.

40:01

40:09
    Pokračuje presilovka domácich.

40:21
    Hostia posielajú puk cez všetky čiary.

40:34
    Popovič bol v pásme prv než puk. Píska sa ofsajd.

41:12
    Oba tímy v plnom počte.

41:12
    Murley z kruhov trafil len tyčku Štepánkovej brány!

41:51
    Závar pred Štepánkom. Do zakončenia sa dostal Iggulden, no brankár hostí puk vyrazil. Následne strely domácich taktiež zneškodnil. Nakoniec sa píska kvôli posunutej bránke.

42:20
    Nahodenie od modrej konči v Dekanichovej lapačke. Bude sa vhadzovať.

42:58
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia! SERGEI MONAKHOV ušiel domácej obrane a zoči voči Dekanichovi poslal puk popod jeho betóny. Dekanich síce puk trochu stlmil ale ten sa nakoniec pomaly dokotúľal do bránky. Bez asistencie.

43:10
    Medveščak Záhreb dal gól!
    A je vyrovnané! BILL THOMAS dostal puk medzi kruhy a nekompromisnou strelou prekonal Štepánka. Začíname odznovu. Asistencie: Matt Murley, Jonathan Cheechoo.

44:17
    Útočnú akciu domácich zastavil ofsajd.

45:47
    Nikontsev prihral pred bránu ale tam nebol nikto z jeho spoluhráčov.

45:53
    Nikontsev odchádza na trestnú lavicu. Medveščak si zahrá presilovku.

46:04
    Foster vystrelil a pozorný Štepánek zasahuje.

46:22

46:36
    A znovu.

47:18
    Domáci sa usadili v pásme, hostia sa zmocnili puku a posielajú ho preč z pásma.

47:51
    Rozhodcovia gól neuznali a posielajú Pavla Chernova na trestnú lavicu.

48:20
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Nikontsev si odsedí ďalšie štyri minúty za hru s vysokou hokejkou. Presilovka domácich 5 na 3.

Gól Medveščaku neplatil kvôli tomu, že Ryan bol pri strele faulovaný a ešte k tomu bola posunutá aj bránka. Namiesto toho rozhodcovia poslali na trestnú lavicu Chernova, ktorý Ryana potkol.

48:25
    Hostia sa oslobodili.

48:56
    Medveščak sa dostal naspäť do pásma. Zlá prihrávka Thomasa a hostia vyhadzujú puk z pásma.

49:51
    Hostia vo štvorici.

50:06
    Videll sa v oslabení dostal do úniku. Prešiel okolo brány a chcel puk zasunúť do nej. Nedočiahol však s hokejkou tak ako by chcel a trafil len tyč. Následne sa píska kvôli posunutej bráne domáceho tímu.

50:20
    Medveščak znovu v pásme.

51:37
    Murley vystrelil z pravej strany. Štepánek si dal pozor a puk chytá.

51:40
    Hostia vyhadzujú puk preč z ich obranného pásma.

52:04
    Fosterová delovka trafila len bočnú sieť.

52:15
    Do Monakhova vletel jeden z obrancov. Obaja v zakončení zbúrali Dekanicha spolu s bránkou.

52:21
    Hostia v plnom počte.

52:51
    Zakončenie hosťujúceho hráča z veľkého uhla. Nikto nevedel kde je puk, tak rozhodcovia radšej prerušili hru. Puk bol nakoniec niekde pod Dekanichovým telom.

53:21
    Videll z ľavej strany triafa bočnú sieť.

53:47
    Ďalšie nahodenie Vidella z ľavej strany Dekanich radšej prikrýva lapačkou.

53:47
    Medveščak si berie oddychový čas.

54:19
    Ofsajd domácich. Vhadzuje sa v strednom pásme.

56:04
    Pred koncom zápasu znovu vidíme veľa nepresností.

56:45
    Teraz bol Berdnikov v pásme prv než puk a píska sa ofsajd.

57:02
    Mons v pásme prv než puk. Píska sa ďalší ofsajd.

57:31
    Tečovaná strela od modrej prekvapila Štepánka, no ten si s pukom poradil.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:22
    Prudká strela od modrej. Dekanich vyráža pravým betónom.

58:46
    Nebezpečná strela Cheechooa, Štepánek vyrazil len pred seba a obrana hostí posiela puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

58:46
    Hostia si berú oddychový čas.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Šesťdesiat minút o víťazovi zápasu nerozhodlo. Uvidíme päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:43
    Murley strieľal v páde z pravej strany. Jeho pokus neohrozil súperovu bránu.

61:25
    Mons strieľal z ľavej strany. Tesne nad.

62:59
    Dekanich prikrýva puk. Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Čerepovca.

63:37
    Vesce dostal prihrávku z pravej strany, no z prvej nedokázal trafiť odkrytú bránu hostí.

64:02
    Po Dekanichovom zákroku sa bude vhadzovať v útočnom pásme hostí.

64:43
    Po veľkom závare pred Štepánkom puk nekončí v bráne. Hostia sa horko ťažko ubránili veľkému tlaku domácich.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani predĺženie nám neprinieslo víťaza zápasu. Uvidíme samostatné nájazdy.

Ellison nedal – 0:1.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Severstal Čerepovec.
    Hostia vyhrávajú na samostatné nájazdy. Autorom víťazného nájazdu bol LINUS VIDEL.

Koniec zápasu. (22:08:44)

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 44. Thomas (Murley, Cheechoo) – 43. Monakhov, rozh. náj. Videl

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Tryanichev) – Andersen, Kiselevich, Stasenko, Yevseyenkov, Čáslava, Kalashnikov, Popov – Berdnikov, Nikontsev, Buchnevich – Videll, Mons, Chernov – Kuvayev, Gogolyev, Kovyrshin – Zemchenko, Monakhov, Dedunov

Rozhodca: Zakharov, Kulakov – Maitak, Pronskikh

Diváci: 13200