Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 3:4 (2:3 po s.n.) | S.Moskva – A. Mytišči 3:4 (0:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Petrohrad 2:3 (kon.)
Doneck – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Záhreb – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Metallurg Novokuzneck
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Pondelok 27.01.2014, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

59:45
    Dalton odchádza z brány, hostia hrajú so šiestimi korčuliarmi.

58:28
    Nižnekamsk dal gól!
    Hosťom sa ešte predsa darí zdramatizovať záver stretnutia. Mamashev potiahol puk do útočného pásma, na modrej čiare našiel nabiehajúceho PYOTRA KHOKHRYAKOVA, ktorý strelou bez prípravy vymietol všetky pavučiny v Sorokinovej bráne. Asistencie: Maxim Rybin, Renat Mamashev.

53:22
    Kurbatov (Nižnekamsk) si nedal pozor, vyhodil puk mimo hraciu plochu, za čo odchádza na trestnú lavicu.

53:17
    Trunyov (Nižnekamsk) hákoval prenikajúceho domáceho útočníka a znova oslabí hostí.

49:37
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Po katastrofálnej presilovke prichádza vykúpenie domácich z trápenia. Kurapenov zaviezol puk do útočného pásma, posunul ho IGOROVI VELICHKINOVI, ktorý z bránkovej čiary prekvapil doteraz pozorného Daltona. Asistencie: Nikolai Skladnichenko, Denis Kurepanov.

47:31
    Berezin (Nižnekamsk) nedovolene bránil v pohybe domáceho útočníka.

40:00
    Berezin (Nižnekamsk) 2 minúty za hrubosť, Lapenkov (Metallurg) dostáva trest 2+2 minúty za hrubosť a sekanie.

39:00
    Koukal (Nižnekamsk) hákoval protihráča a znova budú hrať hostia v oslabení.

38:37
    Skutar mohol zvýšiť náskok domácich, to by však najskôr musel trafiť poloprázdnu bránu!.

35:17
    Khokhryakov (Nižnekamsk) to teraz prehnal s dôrazom, keď zaútočil na hlavu a krk súpera, za čo inkasuje trest 2 + 10 minút.

32:22
    Hostia využívajú presilovú hru o dvoch hráčov. RENAT MAMASHEV napriahol spomedzi kruhov a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Maxim Rybin.

31:37
    Skutar (Metallurg) si nedal pozor vyhodil puk mimo hraciu plochy a taktiež odchádza na trestnú lavicu.

31:33
    Domáci si dlho v plnom počte nezahrali, Aksyonenko držal protihráča a znova oslabujú domáci tím.

29:06
    Kurepanov (Metallurg) podrazil za Sorokinovou bránou protihráča, čo neušlo hlavnému rozhodcovi.

24:18
    Velichkin využil zaváhanie jedného z obrancov hostí, ktorému zobral puk za bránou, poslal ho pred svätyňu hostí, kde sa viackrát poodrážal až k ANSELOVI GALIMOVOVI, ktorý ho zasunul do brány. Asistencie: Igor Velichkin.

20:53
    Mantyla (Metallurg) fauloval prenikajúceho útočníka a oslabí svoj tím za hákovanie.

19:09
    Domáci nakoniec otvárajú skóre dnešného zápasu. ALEXEI KOSOUROV sa z pravého kruhu drzo natlačil pred Daltona, ktorého dokázal tiesnený v páde prekonať. Asistencie: Vadim Mitryakov.

16:01
    Hostia sa takisto nenechali zatlačiť, Trunyov s Taratukhinom mohli otvoriť skóre. Sorokin proti Trunyovovi dobre zasiahol, vyrazil puk pred seba, kde bol osamotený Taratukhin, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. Na jeho smolu ju však prestrelil.

15:22
    Domáci hráči išli do prečíslenia 2 proti 1. Valuisky však zobral zodpovednosť na vlastné tričko a zakončuje sám. Dalton predviedol krásny semafór proti jeho strele.

11:06
    Mnatsyan (Nižnekamsk) hral so zdvihnutou hokejkou a oslabuje svoj tím na 2 minúty.

Marián Balog

Góly a asistencie: 20. Kosourov (Mitryakov), 25. Galimov (Velichkin), 50. Velichkin (Skladnichenko, Kurepanov) – 33. Mamashev (Rybin), 59. Khokhryakov (Rybin, Mamashev)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Lozhkin) – Mantyla, Skutar, McLean, Valuisky, Lapenkov – Giroux, Aksyonenko, Kurepanov, Mitryakov, Kosourov – Kuklev, Kamalov, Gareyev, Yemelin, Musin – Kanarsky, Kapotov, Velichkin, Galimov, Skladnichenko
    Neftechimik Nižnekamsk: Dalton (Sudnitsin) – Berezin, Mamashev, Mnikhovich, Koukal, Sexton – Kurbatov, Shulakov, Taratukhin, Trunyov, Belousov – Kosmachyov, Mnatsyan, Kulikov, Y. Alshevsky, Zdunov – Lisov, Khokhryakov, Rybin, Polygalov, S. Alshevsky

Rozhodca: Anisimov, Gashilov – Streltsov, Tarasov