Omsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 1:2 (1:3 po s.n.)
Kazaň – Riga 2:3 (0:2 po s.n.) | D. Moskva – Lev 2:1 (kon.) | Novgorod – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
CSKA Moskva
Nedeľa 26.01.2014, 14:00 • Trade Union Sports Palace • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších onlajnoch! Prajem pekný zvyšok víkendu! (16:07:26)

Tretia tretina priniesla tiež pomerne vyrovnaný hokej, no v záverečnej dvadsaťminútovke sa viac darilo Torpedu, ktoré v 46. minúte zvýšilo svoje vedenie na 3:1 gólom Hietanena. V záverečných minútach vytváral moskovský tím tlak, no tomu Nižnij Novgorod aj s istou dávkou šťastia úspešne odolal.

60:00

59:43
    Trestnú lavicu už opustil aj Wolski, Torpedo hrá s piatimi hráčmi.

59:22
    Rylov opustil trestnú lavicu a začína sa krátka presilovka hostí.

58:57
    Quintovu strelu zblokoval Galuzin. Ten však zrejme dostal pukom do nechránenej časti, keďže kríva.

58:31
    Morozov vypálil, ale jeho pokus nemieril na bránku Kasutina.

58:11
    CSKA sa usadila v útočnom pásme a chce čím skôr streliť kontaktný gól.

58:15
    Hostia to navyše skúšajú v pätici bez brankára Glassa!

57:43
    Uvidíme hru 4 na 4, keďže sa na trestnú lavicu posadil Wojtek Wolski.

57:22
    Torpedo si berie oddychový čas, potrebuje si zrejme prebrať taktiku na záverečné sekundy zápasu.

57:22
    Moskovského tímu však komplikuje situáciu Rylov, ktorý ho oslabuje na dve minúty za hákovanie. Torpedo môže v presilovej hre ukľudniť svoju hru.

57:11
    Salminen sa dostal do dobrej pozície, no domáci útočník už z nej nedokázal zakončiť, keďže bol obratý o puk.

56:42
    Nahodený puk chytil Kasutin na istotu do svojej lapačky.

56:30
    Akciu CSKA zastavil odpískaný ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

55:49
    Na oboch stranách však vidíme množstvo nepresností, čo mierne kazí dojem z hry.

55:24
    Po dlhšej dobe sa do útočného pásma prepracovali aj hráči Torpeda. Postupnú akciu domácich zakončil Valentenko, ale len na pripraveného Glassa.

54:30
    Obraz hry sa nemení, CSKA Moskva sa často drží v útočnom pásme, no hostia svoju aktivitu nedokážu potvrdiť strelenými gólmi.

53:49
    CSKA sa drží v útočnom pásme, no hostia nedokážu Kasutina vážnejšie zamestnať.

53:26
    Gimajev sa individuálne nepresadil a stratil puk.

52:54
    Hostia nevyužili presilovú hru, po návrate Immonena už hrá Torpedo s piatimi hráčmi.

52:23
    Po nedôraznej strele Quinta vyhadzujú domáci opäť puk z obranného pásma.

51:41
    Morozovovu strelu vyrazil Kasutin pred seba a odrazený puk vyhodili domáci do bezpečia.

51:09
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary až ku bránke Glassa.

50:54
    Jarkko Immonen oslabuje domáce mužstvo za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, čím dáva hosťom skvelú príležitosť na strelenie kontaktného gólu.

49:55
    Hráči CSKA sa tlačia do útočného pásma, no stále bez požadovaného efektu.

49:22
    Akciu Torpeda zastavil ofsajdový verdikt. Hra sa teda presúva do stredného pásma.

48:27
    Bernackij sa dostal do dobrej pozície, no z mierneho uhla netrafil bránku Glassa.

47:49
    Hostia po treťom inkasovanom góle zvýšili aktivitu, no domáci ich útoky zatiaľ pozorne zachytávajú.

47:15
    Lisin zakončil hneď dvakrát, no ani raz nepretlačil puk za Kasutina.

46:45
    CSKA sa snaží skorigovať stav, momentálne sa drží pri bránke Kasutina.

45:37
    Domáci hráči hrajú po tomto góle s obrovskou chuťou.

45:04
    Torpedo Novgorod dal gól!

Torpedo využíva presilovú hru a zvyšuje svoje vedenie na 3:1! Salminen vyzval do zakončenia od modrej čiary JUUSA HIETANENA a ten krásnou strelou od modrej čiary prekonal bezmocného Glassa, ktorý mal navyše absolútne zakrytý výhľad! Asistencie: Sakari Salminen.

44:38
    Wolski predviedol krásne sólo, no z uhla už Glassa neprekonal. Následná dorážka Makarova bola zblokovaná.

44:15
    CSKA vyhadzuje puk cez všetky čiary, Torpedo musí rýchlo založiť novú akciu.

43:48
    Torpedo oblieha bránku Glassa a chce si poistiť svoje vedenie.

43:07
    Zachar Arzamascev opäť oslabuje hosťujúci tím, tentokrát za hákovanie.

43:07
    Bránka Glassa opustila svoje miesto a hra sa teda musí prerušiť.

42:31
    Nepresne nahodený puk v podaní hostí spracoval Kasutin pre Denisova, ktorý zakladá novú akciu Torpeda.

41:52
    Skačkov opustil trestnú lavicu a Torpedo hrá s piatimi hráčmi.

41:35
    Puk sa znova nachádza pri bránke Glassa. Hostia rýchlo rozbiehajú jednu z posledných akcií v tejto presilovke.

41:20
    Galuzin však dostal puk z obranného pásma a oslobodzuje tak domáci tím.

40:48
    CSKA Moskva sa usadila v útočnom pásme a snaží sa o využitie presilovky.

40:12
    Tverdochlebov sa v oslabení po nahodenej prihrávke pekne uvoľnil, no jeho pokus už Glass bez problémov kryl.

40:01

Druhá tretina priniesla vyrovnanú hru. Do nej lepšie vstúpili hráči moskovského CSKA, ktorým sa v 26. minúte podarilo vyrovnať po góle Grigorenka. Síce v nasledujúcich minútach ani jedno mužstvo nevynikalo, no v 37. minúte sa Torpedu podarilo znova dostať do vedenia po góle Kulemina. Záverečná tretina, ktorá začne okolo 15:34, bude mať rozhodne čo ponúknuť.

40:00

39:52
    Skačkov oslabuje domáci tím a CSKA čaká presilová hra.

39:38
    CSKA sa na záver druhej tretiny usadil v útočnom pásme a jej hráči sa snažia vyrovnať stav.

38:41
    CSKA drží puk za svojou bránkou a zakladá jednu z posledných akcií v druhej tretine.

38:24
    Kasutin dobre zapracoval za svojou bránkou, keďže odtiaľ aj pod tlakom vyhodil puk do bezpečia.

37:32
    Grigoriev sa snažil navýšiť vedenie Torpeda, no jeho pokus Glass vyrazil.

36:58

Nižnij Novgorod sa znova dostáva do vedenia! Sentjurin spoza bránky nepríjemne nahodil puk pred bránu hostí, ten sa dostal ku VJAČESLAVOVI KULEMINOVI a ten už zblízka bez problémov doklepol puk za dezorientovaného Glassa! Asistencie: Sergej Sentjurin.

36:14
    Mišarin sa vydal na útočný výlet, no jeho individuálnu akciu pozorná defenzíva domácich zastavila.

35:41
    CSKA drží puk v zadných radoch a zakladá postupnú akciu.

34:56
    Nahodený puk vybehnutý Kasutin radšej chytil do svojej moci.

34:21
    Puk behá zo strany na stranu, no v podstate sa nič prevratné na ľade nedeje.

33:45
    Domáci však prišli o útočné pásmo a CSKA založila rýchly protiútok. Ten od modrej čiary zakončil Gimajev, no jeho pokus vyrazil Kasutin.

33:18
    Do útočného pásma sa prepracovali hráči Nižného Novgorodu, ktorí sa chcú znova dostať do vedenia.

32:35
    Quint od modrej čiary technicky zakončil, puk končí v Kasutinovej moci.

32:24
    A po tomto prerušení hry nasleduje ďalšia krátka komerčná prestávka.

32:24
    Nahodený puk chytil Kasutin na istotu do svojej moci.

31:45
    Hostia teraz predviedli nebezpečnú akciu, no Kasutin nepustil puk do svojej bránky.

30:48
    Jeden z obrancov hostí trošku zazmätkoval v zadných radoch, Glass prerušuje hru a chytá puk do svojej lapačky.

30:29
    Puk nebezpečne išiel popred bránku Kasutina, no hostia ho nedokázali z dobrej pozície zamestnať.

30:11
    V útočnom pásme sa teraz udomácnili hosťujúci hráči.

29:30
    Arzamascev opustil trestnú lavicu a CSKA Moskva hrá s piatimi hráčmi.

29:21
    Skačkov sa snažil zblízka prekonať Glassa, no ten si skvele vykryl uhol.

28:55
    Odrazený puk sa však dostal k hosťom a tí ho vyhodili cez všetky čiary až ku bránke Kasutina.

28:34
    Torpedo sa až teraz kombináciami usádza v útočnom pásme.

27:55
    Torpedo sa zatiaľ neusadilo v útočnom pásme, puk sa nachádza v strede plochy.

27:30
    Zachar Arzamascev je vylúčený na dve minúty za držanie. Domáci tím čaká presilová hra.

26:33
    A po tomto zákroku domáceho brankára nasleduje reklamná prestávka.

26:33

25:58
    Quint zachytil nepresnú prihrávku a rozohráva novú akciu CSKA.

25:15
    CSKA Moska dala gól!

CSKA vyrovnáva stav stretnutia na 1:1! Druhá formácia hostí krásne vykľučkovala domáce mužstvo v útočnom pásme! Gimajev krásnou prihrávkou ponúkol vyloženú šancu IGOROVI GRIGORENKOVI a ten už bez problémov doklepol puk do prázdnej bránky! Asistencie Sergej Gimajev.

24:56
    Denisovov trest vypršal a Torpedo hrá s piatimi hráčmi.

24:25
    Torpedo však klub z hlavného mesta Ruska nepúšťa do ničoho vážneho.

24:05
    CSKA sa až teraz usádza v útočnom pásme.

23:37
    Puk sa nachádza pri bránke Glassa, ktorý rýchlo rozohráva novú akciu CSKA.

23:14
    Hostia sa teraz sami kvôli nepresnej prihrávke vytlačili z útočného pásma.

22:56
    Vladimir Denisov oslabuje domáci tím za hákovanie, CSKA má skvelú šancu na vyrovnanie skóre.

22:45
    Denisov sa dostal do sľubnej pozície, no domáci útočník už druhý gól Torpeda nedokázal streliť.

22:08
    Glass dobre zapracoval za svojou bránkou, keďže odtiaľ vyhodil puk aj pod istým tlakom do bezpečia.

21:46
    Ich rýchlu akciu však zastavil odpískaný ofsajd.

21:32
    Krasnoslobodcev sa individuálne nepresadil, stratil puk a s ním mieria dopredu hosťujúci hráči.

20:55
    Akciu CSKA zastavil ofsajdový verdikt. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

20:39
    Do útočného pásma sa prepracovali hráči CSKA a snažia sa vyrovnať stav.

20:14
    Domáci sa po vyhratom buly natlačili do útočného pásma, no ich akciu zastavil Quint, ktorý čisto získal puk.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá patrila Nižnému Novgorodu. Ten po dvadsiatich minútach vyhráva na domácom ľade nad CSKA Moskva tesne 1:0. Hráči Torpeda boli v doterajšom priebehu aktívnejší a svoje vedenie si zaslúžili. Domáci si vytvorili niekoľko sľubných šancí a keby boli efektívnejší v ofenzíve, vedenie by mohlo byť podstatne vyššie. CSKA zatiaľ nie je smerom dopredu príliš nebezpečné a v defenzíve ich drží najmä brankár Glass, ktorý si pripísal niekoľko bravúrnych zákrokov.
    Budeme zvedaví, aký scenár nám ponúkne druhá tretina, ktorá začne okolo 14:48.

20:00

19:45
    Domáci mali ďalšiu obrovskú šancu! Myslím, že Wojtek Wolski netrafil odkrytú bránku Glassa!

19:24
    Akcia hostí nebola úspešná a dopredu mieria hráči Torpeda.

18:49
    V útočnom pásme však hostia nič zaujímavé nevymysleli.

18:27
    CSKA sa drží v útočnom pásme a hosťujúci hráči sa snažia o vyrovnanie.

17:32
    Obe mužstvá sú smerom dopredu veľmi aktívne a v týchto momentoch sa musia mať obaja brankári na pozore.

16:51
    Wojtek Wolski sa ocitol vo vyloženej pozícii, no domáci útočník mieril zblízka iba na pripraveného Glassa!

16:33
    Kasutin dobre spracoval nahodený puk pre svojich spoluhráčov, ktorí môžu založiť novú akciu Torpeda.

15:52
    Grigoriev predviedol nepresnú prihrávku a kvôli nej prichádza domáci tím o útočné pásmo.

15:01
    Domáci sa dokázali ubrániť a už hrajú v plnom počte.

14:52
    Puk sa nachádza v strednom pásme, odkiaľ domácim nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

14:36
    Quintova prihrávka bola nepresná, CSKA prichádza o útočné pásmo.

14:17
    Hosťom sa však v prehustenom priestore ťažko presadzuje.

13:35
    CSKA robí prievan v útočnom pásme, no stále sa hosťom nepodarilo využiť presilovku.

13:01
    Torpedo sa teraz zbytočne oslabuje za príliš veľa hráčov na ľade.

12:48
    Po prerušení hry nasleduje druhá komerčná prestávka v zápase.

12:34
    Nepríjemnú strelu od modrej čiary Glass aj s problémami zneškodnil.

12:15
    Torpedo je v týchto minútach aktívnejšie, CSKA sa musí sústrediť najmä na defenzívnu hru.

11:53
    Prochorkin ohrozil Kasutina, no ten skryl puk s prehľadom do svojej lapačky.

11:28
    Torpedo sa usadilo v útočnom pásme, no stále bez požadovaného efektu.

10:52
    Akciu Torpeda zastavil ofsajdový verdikt. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

10:45
    Akcia CSKA vypadala veľmi nádejne, no hostia si ju pokazili nepresnou prihrávkou.

10:24
    Hra má skvelé tempo, prelieva sa zo strany na stranu.

09:31
    Mišarin opustil trestnú lavicu a CSKA hrá v plnej sile.

09:17
    Torpedo je usadené v útočnom pásme a vytvára na moskovský tím tlak.

08:52
    CSKA Moskva sa zatiaľ v oslabení veľmi pozorne a úspešne bráni.

08:35
    Domáci držia puk iba za svojou bránkou. Torpedu sa zatiaľ v presile príliš nedarí.

07:31
    Georgy Mišarin oslabuje hosťujúci tím, Torpedo môže navýšiť svoje vedenie.

07:21
    Denisovov prudký pokus Glass bez problémov chytá.

06:50
    Po prerušení hry nasleduje prvá reklamná prestávka v zápase.

06:25
    Morozov sa okamžite snažil vyrovnať, no jeho pokus pozorný Kasutin zneškodnil.

06:12

Torpedo sa dostáva do vedenia po využitej presilovke! Salminen vyzval do zakončenia PAVLA VALENTENKA a ten nechytateľnou strelou prekonal bezmocného Glassa! Asistencie: Sakari Salminen.

05:41
    Torpedo má zatiaľ problémy usadiť sa v útočnom pásme.

05:28
    Hostia dostali puk až ku bránke Kasutina a zbierajú cenné sekundy.

05:10
    Teraz sa už však bude vylučovať, za podrazenie si na trestnej lavici posedí Alexander Radulov.

04:50
    Jeden z hráčov Torpeda bol v útočnom pásme podrazený, ale vylučovať sa nebude.

04:36
    Píska sa ďalšie zakázané uvoľnenie hostí, znova sa bude vhadzovať pred Glassom.

04:11
    Galuzin stratil puk v útočnom pásme a hostia môžu ísť dopredu.

03:49
    Salminenov pokus pozorný Glass s istotou chytá do svojej moci.

03:25
    Torpedo drží puk v zadných radoch a zakladá postupnú akciu.

02:42
    Glass skvele zachytil nahodenú prihrávku a puk spracoval pre Quinta, ktorý môže založiť novú akciu.

02:14
    Obe mužstvá vstúpili do zápasu veľmi svižne.

01:42
    Domáci po vyhratom vhadzovaní hneď zamestnali Glassa, no ten si pripísal úspešný zákrok.

01:35
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením, hra sa teda sťahuje pred Glassa.

01:12
    Wolskiho pokus bol zblokovaný a neohrozil tak Glassa.

00:42
    Ďalší útok moskovského tímu Torpedo opäť ustrážilo.

00:14
    Úvodná akcia CSKA nebola úspešná, nahodený puk totiž prebrali hráči Nižného Novgorodu.

00:01

Pred úvodným vhadzovaním si ešte vypočujeme ruskú hymnu.

Mužstvá sú nastúpené na modrých čiarach. Torpedo má oblečené modré dresy, CSKA Moskva biele dresy.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Demidov) – Chomickij, Hietanen, Valentenko, Makarov, Denisov, Grigoriev, Belochvostikov, Bernackij – Salminen, Immonen, Wolski – Krasnoslobodcev, Galuzin, Skačkov – Sentjurin, M. Potapov, Kulemin – Žarkov, Tverdochlebov, A. Potapov

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Mišarin, Rjilov, Denisov, Quint, Gimajev, Arzamascev, Beljakov – Muršak, Filppula, Lisin – Grigorenko, Prochorkin, Radulov – Frolov, Fefjolov, Morozov – Ljubimov, Neprjajev, Saprykin

Rozhodca: Naumov, Ščenev – Golovlev, Šihanov.

Milí čitatelia, vítam Vás v tomto online prenose. Moje meno je Filip Kubaliak a budem Vás sprevádzať nedeľňajším zápasom Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Nižným Novgorodom a CSKA Moskva. Úvodné buly je naplánované na 14. hodinu, no ešte pred zápasom sa pozrime na oba tímy.

Torpedo Nižnij Novgorod prišlo v minulom kole o sedemzápasovú sériu výhier, ktorú im ukončil bratislavský Slovan po výhre 3:2 na ich ľade. Napriek tomu sa tento klub nachádza vo východnej konferencii na skvelej 5. priečke s 83 bodmi. Tento bodový zisk im už zaručil postup do play-off. V závere KHL sa už hráči Torpeda budú snažiť získať čo najlepšie výsledky, ktoré by im zaručili ešte lepšie umiestnenie v tabuľke pred začiatkom play-off. V najbližšom kole privíta Nižnij Novgorod na domácom ľade CSKA Moskva, proti ktorému bude miernym favoritom. Túto pozíciu sa bude snažiť Torpedo potvrdiť a získať pred vlastným publikom cenný trojbodový zisk.

CSKA Moskva v minulom kole prehral v moskovskom derby na ľade líderského Dinama 1:2 po samostatných nájazdoch. Kvôli tejto prehre prišiel CSKA o štvorzápasovú sériu výhier. Aktuálne sa tento tím z hlavného mesta Ruska nachádza v západnej konferencii na slušnej 7. priečke. V záverečných piatich zápasoch majú hráči CSKA veľkú šancu polepšiť si v tabuľke. Veď momentálne strácajú na 4. priečku iba dva body a každý posun v tabuľke by im mal v play-off prideliť prijateľnejšieho súpera. O cenný bodový zisk sa tento tím pokúsi na ľade Nižného Novgorodu.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 7. Valentenko (Salminen), 37. Kulemin (Sentjurin), 46. Hietanen (Salminen) – 26. Grigorenko (Gimajev)

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Mišarin, Rylov, Denisov, Quint, Gimajev, Arzamascev, Beljakov – Muršak, Filppula, Lisin – Grigorenko, Prochorkin, Radulov – Frolov, Fefjolov, Morozov – Ljubimov, Neprjajev, Saprykin

Rozhodca: Naumov, Ščenev – Golovlev, Šihanov