HC Slovan – Skalica 5:1 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 12:3 (kon.)
Nitra – Topoľčany 4:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 5:4 (po pr.) | Zvolen – B. Bystrica 5:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
12:3 (5:0, 5:1, 2:2)
MsHK Žilina
Nedeľa 26.01.2014, 11:30 • Zimný štadión Pavla Demitru - Trenčín • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:30.

Vážení športoví fanúšikovia, vážení priaznivci juniorského hokeja. Vitajte pri sledovaní 38. kola najvyššej slovenskej juniorskej súťaže, ktorá nám so sebou prináša aj atraktívny duel medzi domácimi hokejistami trenčianskej Dukly a hosťami z neďalekej Žiliny. V krátkosti si predstavme obe mužstvá.

Hneď na úvod spomenieme, že títo dvaja súperi proti sebe nastúpili aj včera, no pre zmenu na žilinskom ľade, kde domáci trošku prekvapivo zdolali Trenčanov v pomere 3:1. Strelcami gólov na domácej strane boli postupne Čičala, Prášek a Piják, za Trenčín skóroval len Dominik Briestenský. Dnes teda Trenčania budú chcieť v odvete zvíťaziť, k čomu by im malo dopomôcť aj domáce prostredie. Poďme trošku ku štatistikám. Dukla Trenčín je momentálne na úctihodnom treťom mieste v tabuľke s doterajším ziskom 67 bodov. Žilinčanov nájdeme v tabuľke o štyri priečky nižšie – na siedmej pozícií. Bodov na konte majú 49. Povedzme si ešte mená najproduktívnejších hráčov tímov, v Dukle Trenčín je to dlhodobo Dominik Novák a v Žiline Patrik Holák.

"Z predzápasového okienka" je to všetko, my sa už ďalej prihlásime až pár minút pred úvodným buly. Prajeme príjemný športový zážitok.

Vážení diváci, začiatok zápasu sa zrejme o pár minút posunul, začínalo sa zrejme okolo 11:00 hod. Začiatok zápasu bol ale naplánovaný na 11:30. Keďže je už ale po prvej tretine, prinesieme vám strelcov gólov. Za vzniknuté nedorozumenie sa ospravedlňujeme a zároveň ďakujeme za pochopenie.

20:00

Stále sme ale bez súpisiek, podrobnejšie akcie teda opisovať nebudeme, len dôležité situácie.

20:01

23:01
    Žilina dala gól!
    Žilina znižuje, gól strieľa Tomáš ČIČALA. Asistencia: Adrián Lipovský

Dukla Trenčín: Kompas – Briestenský, Hatala, Holenda, Novák, Švec – Koyš, Matejka, Markovič, Ondris, Sádecký – Berák, Petre, Plško, Stantien, Trudman – Hrehuš

MsHK DOXXbet Žilina: Barbuščák (od prvej tretiny Buliš) – Čičala, Lipovský, Piják, Prášek, Slota – Dolinajec L., Dolinajec M., Klačko, Niník, Schroner – Dubeň, Gálik, Holák, Solar, Teubner – Pekný

Rozhodca: KRIST Mário, Ing. – TVRDOŇ Matej , NOSEK Martin.

30:40
    Trenčín strieľa gól a vracia si päťgólové vedenie. Gól strelil Dominik BRIESTENSKÝ. Bez asistencií.

31:07
    Dukla pridáva ďalší gól! Jeho autorom je Tomáš HREHUŠ. Asistencie: Matúš Holenda, Dominik Novák

34:12
    Ďalší gól Dukly, tentokrát krásne tečoval strelu Šveca Dominik BRIESTENSKÝ! Asistencie: Švec Jozef, Holenda Matúš

37:43
    Trenčín opäť skóruje, konkrétne na hrozivých 9:2 upravuje Boris SÁDECKÝ. Asistencie: Koyš Patrik, Markovič Luka

39:20
    A je tu desiatka! Jubilejný gól strieľa Dominik BRIESTENSKÝ! Asistencie: Dominik Novák, Matúš Holenda

40:00

40:01

40:02
    Buly pre hostí.

40:36
    Lukáš Piják vyrobil chybu v obrane a Novák sa ju snažil potrestať.

40:55
    Schroner zakladá ďalší útok Žiliny.

41:28
    Luka Markovič nahadzoval puk, nikto ho netečoval a skončil tak v lapačke brankára Barbuščáka.

42:00
    Teubner si nerozumel so spoluhráčom a puku sa tak zmocňujú Trenčania.

42:57
    Nič vážne sa na ľade nedeje, hostia sa len ojedinele dostávajú do útočného pásma, naopak Dukla tam je "ako doma".

43:43
    Novák teraz vystavený ofsajdu.

44:15
    Schroner sa prebíjal do útoku, zastavený Holendom.

45:05
    Zmätok pred bránou Žiliny, nakoniec ho ale jeden z obrancov vyriešil.

46:08
    Prvýkrát v tejto tretine sa vylučuje – Ondrej Petre, hákovanie

46:47
    Lukáš Piják sa natláčal aj s pukom do Erika Kompasa, no ten puk chytil a obrancovia Pijáka "upratali".

47:03
    Hra so zdvihnutou hokejkou, vhadzovanie po pravici Barbuščáka.

47:19
    Dukla vyhadzuje cez všetky čiary.

48:10
    Domáci v plnom počte.

48:30
    Zakázané uvoľnenie Dukly, aj keď jej hráči sa trošku na čiarového rozhodcu hnevali.

48:47
    A v zápätí ďalšie zakázané uvoľnenie.

49:26
    Piják šiel odvážne do útoku, zahnal sa ale do rohu klziska a tam už ho trenčianski beci odzbrojili.

50:16
    Holenda s Hatalom ukľudňujú hru.

50:53
    Trenčania sa s hosťujúcimi hráčmi doslova hrajú! Trenér Žiliny len krúti hlavou. Koyš už mohol strieľať, ale prihral radšej Borisovi SÁDECKÉMU a ten zvyšuje na 11:1! Asistencia: Koyš Patrik

51:44
    Milan Dolinajec ani na dvakrát neprekonal skvelého Kompasa!

51:55
    Holenda vylúčený za hákovanie.

52:37
    Žilinčanom sa podarilo znížiť! Gól strieľa Patrik HOLÁK! Asistencie: Teubner Jakub, Dolinajec Lukáš

55:00
    5 minút do konca tretej tretiny a môžme povedať, že aj zápasu.

55:32
    Lukáš Dolinajec strieľal, no ani on ani dorážajúci Patrik Holák neuspeli.

55:48
    Trenčín ešte neskončil. Ďalší gól pridal Patrik KOYŠ. Asistencie: Ondris Nino, Matejka Richard

56:49
    Milan DOLINAJEC ukázal nádherné sólo a na jeho konci strelu pod brvno Kompasa! Asistencie: Dubeň Lukáš, Schroner Patrik

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

58:36
    Piják v úniku, Novák v poslednej chvíli vypichuje!

59:14
    Vylúčenie na strane Žiliny – Solar, hákovanie.

59:46
    Už sa zrejme nič nestane.

60:00
    Koniec zápasu. (13:07:01)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

René Lipták

Góly a asistencie: 6. Stantien (Berák, Petre), 9. Petre (Stantien, Trudman), 12. Stantien (Novák, Petre), 19. Novák (Švec, Briestenský), 20. Stantien (Koyš, Ondris), 31. Briestenský, 32. Hrehuš (Holenda, Novák), 35. Briestenský (Švec, Holenda), 38. Sádecký (Koyš, Markovič), 40. Briestenský (Novák, Holenda), 51. Sádecký (Koyš), 56. Koyš (Ondris, Matejka) – 24. Čičala (Lipovský), 53. Holák (Teubner, Dolinajec), 57. M. (Dubeň, Schroner)

HK DUKLA Trenčín: Kompas – Briestenský, Hatala, Holenda, Novák, Švec – Koyš, Matejka, Markovič, Ondris, Sádecký – Berák, Petre, Plško, Stantien, Trudman – Hrehuš
    MsHK Žilina: Barbuščák (od prvej do druhej tretiny Buliš) – Čičala, Lipovský, Piják, Prášek, Slota – Dolinajec L., Dolinajec M., Klačko, Niník, Schroner – Dubeň, Gálik, Holák, Solar, Teubner – Pekný

Rozhodca: KRIST Mário, Ing. – TVRDOŇ Matej , NOSEK Martin