Montreal – Chicago 2:1 (po pr.) | NJ Devils – Florida 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Columbus 3:6 (kon.)
Nashville – Ottawa 1:2 (0:2 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 3:5 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 1:2 (kon.) | San Jose – Boston 0:1 (kon.) | LA Kings – Detroit 1:3 (kon.)
Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Minnesota Wild
2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Colorado Avalanche
cz Nedeľa 12.01.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Dnešní utkání skončilo. Přeji hezké ráno a u online přenosu zase někdy na počtenou! (05:02:40)

3. Dany Heatley 0+2

Dnešní utkání končí vítězstvím Colorada. O výhře týmu z Denveru rozhodl v 53. minutě Ryan O'Reilly, který krásnou bekhendovou střelou do horního růžku branky nedal Backstromovi šanci. Výhru pečetil ještě v 59. minutě gólem do odkryté klece Maxime Talbot.

60:00

58:50
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Minnesota to zkusila bez brankáře, jenže k puku se dostal MAXIME TALBOT a ten od červené čáry poslal puk do odkryté klece. Asistence: Andre Benoit.

57:10
    Granlundova střela z otočky postrádala razanci.

56:50
    Střela Heatlyho nenadělala Varlamovovi žádné problémy.

56:29
    Až teď se domácí usazujou v útočném pásmu.

56:10
    Divoši budou muset zabrat, pokud chtějí pomýšlet na srovnání stavu. Zatím se hraje ve středním pásmu.

55:13
    Minnesota je kompletní.

55:00
    MacKinnon trefil jen boční kostrukci branky.

53:13
    Cooke si odsedí 2 minuty za hákování.

52:44
    Laviny jdou do vedení. RYAN O'REILLY obdržel přihrávku od Duchena a krásnou střelou bekhendem do horního růžku branky vrací Coloradu vedení. Asistence: Matt Duchene.

52:00
    Nyní se o puk bojuje ve středním pásmu.

50:59
    Haula vystřelil ihned po vhazování, Varlamov připraven.

50:56
    Icing Colorada.

49:42
    Duchene krásně obkroužil branku a přihrál McGinnovi, který vystřelil. Duchene už měl ruce nad hlavou, jenže puk je pod Backstromem!

48:23
    Hejda rozehrál nepřesně a je pískán icing.

47:50
    Zucker dostal pěknou přihrávku přes celé kluziště a z levé strany si nabruslil před Varlamova a vystřelil, jeho střela orazítkovala tyč!

46:40
    Sarich minul branku Minnesoty.

45:38
    Brodinova střela sice mířila vedle, jenže od zadního mantinelu se odrazila tak nebezpečně, že Varlamov měl co dělat, aby neposedný puk zkrotil.

45:01
    Vhazuje se ve středním pásmu.

44:15
    Brodziak dostal pěknou přihrávku od Fontaina. Brodziak si puk bohužel příliš dlouho zpracovával a jeden z hostí mu jej sebral.

43:00
    Minnesota se teď usadil v obranném pásmu hostí, žádná šance však k vidění nebyla.

42:10
    Hráči Colorada jen nahodili puk do pásma a odjeli střídat.

40:32
    Hostům se nepodařilo úspěšně rozehrát a je pískáno zakázané uvolnění.

40:20
    Niederreiter ihned prověřil pozornost Varlamova.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely 14:12
    Šance 8:6
    Vyhraná vhazování 20:17
    Hity 6:13

Druhá třetina přinesla velice zajímavou podívanou. Colorado se zásluho Landeskoga a O'Reillyho dostalo do dvoubrankového vedení, jenže to netrvalo dlouho. Charli Coyle totiž dvěma přesnými zásahy během čtyřiceti vteřin skóre srovnal.

40:00

38:30
    Do velké šance se teď dostal Pominville! Domácí útočník byl zcela sám před Varlamovem a zakončil, Varlamov však skvěle zasáhl betonem a stav se nemění!

38:12
    Puk vletěl na střídačku Lavin a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

37:30
    Colorado se dopustilo ofsajdu a hra je přerušena.

34:59
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Domácí bleskově smazali dvougólový náskok. Charlie Coyle dokázal procpat puk za Varlamova. Asistence: Dany Heatley, Nate Prosser.

34:19
    Minnesota ale bleskově snižuje. Charlie Coyle dokázal zužitkovat přihrávku Heatlyho a krásně zasunul puk mezi Varlamovovy betony. Asistence: Dany Heatley.

33:46
    Colorado odskakuje na rozdíl dvou branek. RYAN O'REILLY prostřelil Backstroma z boku mezi betony. Asistence: Andre Benoit, John Mitchell.

32:04
    Duchenovu střelu Backstrom zkrotil a přikryl pod lapačku.

31:21
    Divoši půjdou do tří! Cooke se provinil hákováním.

30:30
    MacKinnon to zkoušel z ostrého úhlu, Backstom byl pozorný.

30:09
    Colorado si zahraje přesilovku. Veilleux je vyloučen za držení.

29:08
    Hosté vyrazili do ryhchlého protiútoku. GABRIEL LANDESKOG dokázal bekhendem přihrávku od Talbota usměrnit do odkryté klece. Asistence: Maxime Talbot, Paul Stastny.

28:05
    Blum poslal od modré střelu na teč. Puku se však žáden z domácích hráču nedotkl.

27:15
    Granlundova střela z hranice kruhu byla zblokována ještě před Varlamovem.

26:14
    Minnesota si zahraje přesilovku, Stollery obdržel 2 minuty za hákování.

25:19
    Do dobré pozice se teď dostal Fontaine, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

25:10
    Granlund poslal puk z boku před bránu na Niederreitera, ten jej však nedokázal zasáhnout.

24:30
    Pominvillova střela švihem opět minula zařízení.

24:15
    Obránci hostí rozehráli nepřesně a je tedy pískáno zakázané uvolnění.

23:50
    Střela domácích skončila těsně mimo branky Colorada.

22:32
    Backstrom teď zasáhl lapačkou proti střele Johnyho Mitchella.

21:20
    Střelu MacKinnona Backstrom vyrazil do rohu kluziště.

20:10
    Suterovu střelu od modré čáry Varlamov vykopl betonem.

20:17
    Pominville zachytil rozehrávku Colorada, sudí ale ihned odpískali ofsajd domácích.

20:01

Hráči obou týmu už jsou na ledové ploše, druhá třetina začne za pár okamžiků.

Statistiky po první třetině

Střely 7:3
    Šance 3:1
    Vyhraná vhazování 6:7
    Hity 5:9

Český obránce Jan Hejda byl v první třetině nejvytěžovanějším hráčem. Jeho ice time za první třetinu činí 8:18.

V první třetině tohoto utkání jsme gól neviděli. Největší šanci měli na konci třetiny Brodziak a Cooke, jejich střely však v síti neskončily. K vidění bylo pouze jedno vyloučení, a to na straně Colorada. Laviny toto oslabení zvládly a neinkasovaly.

20:00

19:35
    Sarichova střela byla zblokována ještě před Backstromem.

18:28
    Brodziak s Cookem mohli poslat Minnesotu do vedení, Varlamov však obě jedovaté střely z bezprostřední blízkosti fantasticky zneškodnil!

17:10
    Suterovu střelu Varlamov vyrazil hokejkou.

16:21
    Z pravé strany kluziště teď vystřelil Coyle, Varlamov připraven.

15:40
    Scandellova střela od modré prosvištěla kolem pravé tyče Varlamovovy branky.

15:35
    Heatlyho střela švihem se odrazila od hole jednoho z hostí do ochranné sítě.

14:50
    Cookova střela byla sražena do rohu.

13:40
    Teď se bojuje o kotouč ve středním pásmu.

12:10
    Heatley se zjevil zcela sám před Varlamovem, puk mu však přeskočil hůl a bylo po šanci.

11:25
    Domácí jen nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat.

10:42
    Hosté se nyní dopustili ofsajdu.

10:00
    Nyní se Colorado usadilo v obranném pásmu Minnesoty.

08:40
    MacKinnon zpoza obránce bránu minul.

08:15
    Backstrom bezpečně lapil střelu hostí. Následuje krátká úprava ledové plochy.

06:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oběma týmům zatím dělá problémy vlastní rozehrávka.

05:10
    Minnesota i po přesilové hře dlouho držela pásmo, Duchene ale nakonec puk vyvezl do bezpečí.

04:32
    Colorado je kompletní.

03:57
    V oslabení se dopředu vydal John Mitchell a střelou švihem prověřil brankáře domácích.

03:10
    Laviny se osvobozují.

02:32
    A máme zde první vyloučení. Hráč Colorada Johnson dostává 2 minuty za hrubost.

01:48
    Střelu z úhlu Backstrom vyrazil vyrážečkou.

01:10
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu Colorada.

Úvodní buly vyhrálo Colorado.

00:01

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Suter, Brodin, Stoner, Prosser, Scandella, Blum – Pominville, Granlund, Niederreiter – Heytley, Coyle, Zucker, – Fontaine, Brodziak, Cooke, – Mitchell, Haula, Veilleux

Colorado Avalanche: Varlamov (Jean-Sebastien Giguere) – Johnson, Hejda, Benoit, Sarich, Wilson, Stollery – McGinn, Duchene, MacKinnon, – O'Reilly, Stastny, Landeskog, – Talbot, Mitchell, McLeod, – Bordeleau, Malone, Cliche.

Nyní samozřejmě slyšíme hymnu USA.

Dnes prosti sobě tedy nastoupí dva celky z Centrální divize. Čeká nás jistě zajímavý duel NHL mezi Minnesotou Wild a Coloradem Avalanche.

Československá stopa v utkání

V týmu Minnesoty žádný Čech ani Slovák nepůsobí. V týmu Colorada však působí český obránce Jan Hejda, který letos zažívá povedenou sezónu.

Jan Hejda 13 (5+8)

Vzájemná utkání

V sezóně 2013/2014 se tyto celky spolu utkaly celkem třikrát.

29.11.2013 Minnesota – Colorado 1:3
    30.11.2013 Colorado – Minnesota 3:2 po sn.
    14.12.2013 Colorado – Minnesota 1:2 po sn.

COLORADO AVALANCHE

Tým z Denveru má odehraných 44 utkání, ze kterých získal 59 bodů. Coloradu patří třetí pozive v Centrální divizi, čtvrtá Minnesota ztrácí šest bodů. Laviny ve svém posledním utkání podlehly New Yorku Islanders. MacKinnon sice poslal Colorado do vedení, jenže tým z Long Islandu vyrovnal a v prodloužení rozhodl o výhře Islanders Grabner.

Posledních pět utkání

Colorado – Philadelphia 2:1
    Colorado – San Jose 4:3
    Colorado – Calgary 3:4
    Colorado – Ottawa 4:3 po prodl.
    Colorado – New York Islanders 1:2 po prodl.

Vedoucí hráči kanadského bodování

Matt Duchene 38 (16+22)
    Gabriel Landeskog 34 (12+22)
    Paul Stastny 33 (13+20)

MINNESOTA WILD

Domácí tým má na svém kontě odehraných 46 zápasů, ze kterých získal 53 bodů, díky čemuž mu patří čtvrtá příčka v Centrální divizi. Divoši vstoupili do nového kalendářního roku skvěle. Svěřenci trenéra Mikea Yea zvítězili ve všech čtyřech duelech v novém roce a další výhru si budou chtít připsat i nyní. V posledním duelu hráči ze Saint Paul zvítězili na ledě Phoenixu 4:1. Třemi góly se blýskl útočník Justin Fontaine, pro něhož to byl první hattrick v NHL.

Ryan Suter 29 (5+24)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vojtěch Konečný

Góly a asistencie: 35. Coyle (Heatley), 35. Coyle (Heatley, Prosser) – 30. Landeskog (Talbot, Stastny), 34. O'Reilly (Benoit, Mitchell), 53. O'Reilly (Duchene), 59. Talbot (Benoit)

Colorado Avalanche: Varlamov (Jean-Sebastien Giguere ) – Johnson, Hejda, Benoit, Sarich, Wilson, Stollery – McGinn, Duchene, MacKinnon, – O'Reilly, Stastny, Landeskog, – Talbot, Mitchell, McLeod, – Bordeleau, Malone, Cliche

Rozhodca: Furlatt, Morton – Nowak, Cameron

Diváci: 19117