Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Hradec Králové 5:2 (kon.)
Sparta Praha – Berani Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Mountfield HK
cz Nedeľa 12.01.2014, 16:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry Liberec a Mountfieldem HK.

Liberečtí hokejisté mají po většinu sezóny nelichotivou pozici v tabulce, a nemohou se stále odrazit výše. Momentálně jim náleží jedenáctá příčka s 49 body. Tygři už se s tímto postavením perou několik kol, ovšem nyní mají namále, protože se na ně dotáhla i Energie. Nutně tedy potřebují tři body, aby alespoň drželi krok se soupeřem. Největším problémem Liberce je nestálost výkonů, po skvělém domácím zápase vyhoří na venkovním hřišti.

Hradecký Mountfield si na nic stěžovat nemůže. Druhá pozice v tabulce s 69 body zaručuje, že pokud si Východočeši udrží výkony, půjdou snadno přímo do čtvrtfinále. Hradci se poslední dobou nedařilo a připsal si tři prohry v řadě, v posledním utkání však zdolal Chomutov a prolomil tak nelichotivé výsledky.

Ve vzájemných duelech se daří více Mountfieldu, ve dvou střetnutích dokázal jednou zvítězit v prodloužení 7:6 a jednou v řádné hrací době 5:2. Oba výsledky navíc byly dosaženy obratem, když Liberečtí nedokázali udržet svůj náskok.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, J. Langhammer, Švihálek – Marek, Suja

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bláha, Kostka.

Bude držena minuta ticha za Karla Guta.

00:01

00:11
    Nedvěd zavezl kotouč do útočného pásma a oslovil z rohu Vampolu, ten ale na pravém kruhu na kotouč nedosáhl.

01:01
    Hosté forčekují před Melicherčíkem, ale k žádné zajímavé střele se nemohou dostat.

01:17
    Po vhazování v obraném pásmu se puku chopil Čutta a po levém křídle zakládal akci, rozehrávka však byla nepřesná a kotouč míří na zakázané uvolnění.

01:55
    Vlach u kotouče, ale potřeboval vystřídat a pouze nahodil za branku Kantora.

02:32
    Liberec je zatím aktivnější, ale Vampola v rohu o kotouč přišel a Tygři musejí pásmo opustit.

03:16
    Víšek hbitě proskočil mezi dvěma bránícími hráči, ale ke střele se nedostal, obránci Hradce nakonec byli dostatečně důslední.

04:04
    Mountfield se nemůže dostat ke kloudné akci, všechny pokusy hostů kontrolují domácí hráči.

05:16
    Frühauf na sebe stáhl Melicherčíka a poslal kotouč na Mertla, který obkroužil branku a mohl zakončovat do odkryté klece! Obětavý Gřegořek však padl do střely a zabránil tak gólu hostů.

06:46
    Derner se napřahoval v levém kruhu ke střele, ale kotouč mu přímo před nosem sebrali hostující obránci.

07:39
    Spolupráce Barteka a Bulíkem šancí nekončí, druhý jmenovaný o puk přišel kousek za modrou čarou. Následuje komerční přestávka.

07:59
    Vlach střílel z ostrého úhlu a dorážet ještě mohl u branky Čutta, kotouč však zvedl moc vysoko.

08:19
    Vampola si najížděl z levé strany, ale přejel si moc daleko od branky a střelu bez problémů kontroluje Kantor.

09:35
    Ke kotouči se dostal Bulík, ale z levého kruhu zbytečně střílí moc vysoko až mezi fanoušky na ochozech.

09:57
    Průnik Valského je zastaven na modré kvůli ofsajdu. Liberec je však stále aktivnějším mužstvem na webu.

10:45
    Jass ještě udržel puk v útočné třetině, ale Tygři o něj nakonec stejně přišli.

11:07
    Rychle se k útoku dostal Zacha, ovšem po obkroužení branky nedokázal zakončit. Nakonec vybídl Výtiska, jehož tvrdá střela od modré končí na hrudi Kantora.

11:25
    První vyloučení dnešního utkání, Jakub Langhammer (HKM) posedí na trestné za podražení.

12:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra a Tygři jdou do vedení! Nedvěd dlouho otálel z rozehrávkou z kruhu, nakonec kotouč poslal do klubka hráčů před brankou. Odtud se kotouč odrazil ke Gřegořkovi na modré, jenž oslovil v pravém kruhu MARTINA BARTEKA. Ten se se svou tvrdou střelou nemýlil a kotouč zapadl za záda Kantora. Asistence: Petr Gřegořek, Petr Nedvěd.

13:44
    Liberečtí po vstřelené brance nepolevují na aktivitě a stále mají větší držení kotouče.

14:27
    Teď se však hra na chvíli uklidnila a hosté rozehrávají před Kantorem.

14:46
    Frühauf se dostal ke střele z mezikruží, ale pozorný Melicherčík zatím drží čisté konto.

15:34
    Nahození Hradeckých na Melicherčíka raději liberecký gólman schoval v lapačce.

16:09
    Mikuš sice dostal kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči jeli střídat, a tak neměl možnost s někým založit akci.

16:48
    Zajímavě po pravé straně unikl a dobrou střelou k tyči překvapil Melicherčíka, nakonec však kotouč ani nemířil do branky.

18:00
    Do pásma se dral Vlach, ale byl na modré sražen, rozhodčí však zůstávají v klidu.

18:57
    V poslední minutě budou útočit hosté, vydávají se směrem k útočnému pásmu.

19:26
    Gól do šatny Hradeckých a Liberec vede už o dvě branky! Nedvěd našel skrytou přihrávkou PETRA VAMPOLU v levém kruhu a ten z první trefil kotouč a nasměroval ho do branky. Asistence: Petr Nedvěd.

20:00

V první periodě se dokázali Tygři dostat do dvoubrankového vedení, když přesilovku využil Bartek a poté se na konci třetiny trefil Vampola. Liberec je aktivnějším týmem a uvidíme, zda si tempo udrží až do konce. Druhá třetina začne v 16:50.

20:01

20:08
    Hned po vhazování se k puku dostal Vampola, přejel do pásma a zkoušel ohrozit Kantora. Střela je však sražena do ochranné sítě.

20:29
    Bulíř se při přechodu do pásma nepohodl s Nedvědem a je z toho ofsajd.

21:20
    Rousek oslovil Langhammera, který si přejížděl před branku, ale nedokázal kotouč zasáhnout ideálně.

22:31
    Hraje se nahoru-dolů, ale střely nyní moc nepřicházejí.

22:46
    Z nenápadné akce odskakují domácí na tříbrankový náskok! Víšek poslal kotouč na MARTINA BARTEKA, který přejel do pásma a ihned tvrdě propálil vše před sebou až za gólmana hostů. Asistence: Jan Víšek, Petr Nedvěd.

22:46
    Hosté střídají gólmana, místo Kantora naskočí Kacetl.

23:52
    Liberečtí jsou rozjetí a hned chtějí zakládat další akce, tentokrát však nepřesná rozehrávka prosvištěla až na zakázané uvolnění.

24:10
    Bulíř se dostal do úniku, který však vyřešil špatným zakončením, Kacetl si prostor, kam liberecký útočník mířil, dobře pokryl.

25:00
    Pláněk se svým spoluhráčem jeli dva na jednoho, důsledný Gřegořek však forvardovi Hradce nedovolil vystřelit.

25:53
    Švagrovský zůstal po tvrdém střetu před trestnými lavicemi ležet na ledě, a po chvíli se zvedá. Vypadá to však, že pro něj utkání končí.

26:23
    Ptáček obkroužil branku, ovšem zakončení nebylo ideální a u kotouče je Liberec.

27:11
    Bulíř unikl obraně Mountfieldu a zvolil přihrávku na dojíždějícího Vampolu, ten však na kotouč nedosáhl a ke střele se tak nedostal.

27:48
    Hosté posílají černou pryž na zakázané uvolnění.

27:56
    Bartek se ocitnul v dobré pozici, střela mu však nesedla a na hattrick ještě nezaútočí.

28:36
    Domácí poprvé okusí hru ve čtyřech, Tomáš Bulík (LIB) půjde sedět na čtyři minuty – dvě za hrubost a dvě za podražení.

29:29
    Liberečtí se zatím dobře brání, Hradec má před sebou ještě tři minuty přesilovky.

29:51
    Urban vyhazuje přes všechny čáry.

30:23
    Vampola zavezl kotouč až do pásma a pošetřil cenné sekundy. Mountfieldu se přesilovka zatím moc nedaří.

31:07
    A další vyhození Tygrů, tentokrát se na něm zapříčinil Valský.

31:36
    Poslední minuta přesilové hry Hradce a domácí opět vyhazují.

32:10
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec přesilovou hru využívají a přibližují se na dvougólový odstup. Červený vybojoval kotouč v rohu a poslal ho na TOMÁŠE KNOTKA, který střelou od modré prostřelil vše až za záda Melicherčíka. Asistence: Rudolf Červený, Peter Mikuš.

32:43
    Víškovo nahození do pásma končí až u Kacetla, který raději podrží kotouč pod lapačkou. Nebezpečně totiž dojížděl Bartek.

33:07
    Urban napálil kotouč z nulového úhlu na gólmana Hradce, od něhož se odráží k Vlachovi. Ten se však s kotoučem zamotal a šanci z dobré pozice mezi kruhy promarnil.

33:24
    Další šance Tygrů, Nedvěd tvrdou střelou mířil mezi betony Kacetla, ten však semknul nohy a zatím drží svůj tým od dalšího inkasování.

33:30
    Vyloučení na straně hostů, Bohumil Jank (HKM) jde za katr za držení hole.

34:20
    Ptáček se v oslabení dostal k zajímavé šanci za modrou, ale střela ani nejde na branku.

35:30
    Přesilová hra se Liberci moc nepovedla, nedokázali ani ohrozit Kacetla, a Hradec už je opět v pěti.

36:29
    Do pásma si přejel Dej, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

36:54
    Čápův pokus šel k Melicherčíkovi, jenž pouze postrčil puk směrem do rohu.

37:39
    Švihálek dostal kotouč před brankovištěm a mohl mít jednoduchou práci, Melicherčík však po kořisti skočil a zalehl puk pod sebou.

38:25
    V pásmu nechal Vampola puk Dernerovi, ten si však na Kacetla nepřišel.

38:44
    Do konce třetiny si Tygři zahrají přesilovku, za podražení si jde sednout Vladimír Škoda (HKM).

39:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

39:51
    Bulík při průniku přišel o puk a Hradec opět vyhazuje.

40:00

Liberečtí se ve třetí třetině dostali do tříbrankového vedení po zásahu Barteka, ovšem hosté korigovali, když se trefil Knotek. Třetí třetina rozhodne o tom, kdo si nechá body a kdo zůstane s prázdnou. Poslední dvacetiminutovka začne v 17:37.

40:01

40:11
    Tygři dohrávají přesilovku.

40:44
    Hradec už je v plném počtu.

40:54
    Hra se hodně kouskuje, nyní hosté poslali puk na zakázané uvolnění.

40:59
    Bulíř s pár metrů přestřelil těsně branku.

41:35
    Čáp se snažil vymíchat liberecké obránce, ale nepřišel si na ně a u kotouče je opět Liberec.

42:29
    Urban nahodil do pásma, ale potřebuje vystřídat a do žádné akce se nehrne.

42:57
    Dlouho kličkoval Mertl před Melicherčíkem, nakonec jeho střelu schovává gólman domácích v lapačce.

43:09
    Po pravé straně chtěl uniknout Vampola, ale neobhodil si dobře obránce.

43:30
    Bulíř se sám ocitnul před Kacetlem, trefil pouze boční síťku branky.

44:20
    Dnešní utkání sleduje 5 596 diváků.

45:10
    Od modré zkoušel střílet Derner, jeho skrytá střela však Kacetlovi nedělá problémy.

45:50
    Červený forčekuje v útočném pásmu, ovšem obránci Tygrů se o kotouč jen tak připravit nenechají.

46:47
    Kapitán Nedvěd není na střídačce a zřejmě má nějaké potíže, uvidíme, zda ještě do utkání zasáhne.

47:08
    Za vysokou hůl půjde sedět Jan Výtisk (LIB).

47:15
    Vydarený tvrdě vypálil od modré, ale puk se k Melicherčíkovi nedostal.

47:22
    Vampola s Urbanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, k finální střele se dostal druhý jmenovaný, ale selhal před gólmanem.

48:44
    Liberečtí vyhazují puk přes všechny čáry.

49:02
    Tomáš Rousek (HKM) tvrdě srazil Vitáska a půjde po zásluze sedět za podražení.

49:08
    Liberec je v plném počtu a má k dispozici přesilovou hru.

50:09
    Bulíř pobídl Čuttu na modré, jeho střela však byla zblokována daleko od Kacetla.

51:02
    Mountfield je v plném počtu.

51:47
    Švihálkovo nahození na Melicherčíka vyklouzlo gólmanovi domácích z lapačky, ale kotouč naštěstí pro Tygry jde mimo brankový prostor.

52:52
    Liberečtí chvíli drželi pásmo, střela na branku však nepřišla a do útoku se nyní žene Hradec.

53:41
    Dej dobře pronikl do pásma i přes blokujícího Výtiska, ale střelu už nevymyslel dobře, moc mu nesedla.

54:16
    Znovu Dej v akci, tentokrát tvrdou střelou trefil mantinel za brankou! Hradec teď hodně tlačí.

54:38
    Oddechový čas pro domácí.

54:59
    Švihálek lehce poslal puk směrem na Melicherčíka, ten pouze kontroluje holí. Vypadá to, že přijde závěrečný nápor Mountfieldu.

56:28
    Hosté vymýšlejí, kudy se dostat k zakončení. Liberečtí však úporně brání, nyní i za cenu zakázaného uvolnění.

56:28
    Hradec bez gólmana!

56:39
    Liberečtí pečetí skóre do prázdné branky! Bulík unikl po levém křídle a dal přednost MARTINU BARTEKOVI, který tak zkompletoval hattrick! Asistence: Tomáš Bulík, Jan Víšek.

57:20
    A už jednoznačnou pojistku přidávají Tygři! Do úniku se dostal TOMÁŠ URBAN a tváří v tvář gólmanovi dokázal zakončit, kotouč si do branky trochu doklepl sám Kacetl. Asistence: Jaroslav Vlach.

58:22
    O bodech už je zřejmě rozhodnuto a pouze se dohrává.

59:10
    Tipsport arénou se žene mexická vlna, diváci si utkání užívají.

59:20
    Ještě přesilová hra pro Mountfield. Petr Vampola (LIB) vyfasoval dvě minuty za sekání.

59:23
    Neskutečné! Hradec využívá přesilovou hru hned po vhazování, ke kotouči se dostal PETR FRÜHAUF a dělovkou propálil vše před sebou. Asistence: Jakub Marek.

60:00

Liberečtí vyhrávají další domácí utkání a nechávají si doma tři body. Hradečtí odjíždějí domu s prázdnou.

Nejlepší hráči: Peter Mikuš a Martin Bartek. (18:24:00)

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 13. Bartek (Gřegořek, Nedvěd), 20. Vampola (Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. Urban (J. Vlach) – 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (Marek)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass
    Mountfield HK: Kantor (23. Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, Langhammer, Švihálek – Marek, Suja

Rozhodca: Hradil, Mikula – Bláha, Kostka

Diváci: 5 596