Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Hradec Králové 5:2 (kon.)
Sparta Praha – Berani Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC VERVA Litvínov
1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 12.01.2014, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR)

S přáním klidného zbytku víkendu se s Vámi loučím s chladného severu Čech. (20:11:07)

Vítkovice se v polovině poslední třetiny ujali vedení, když Vandas trefil kotouč do růžku snad nejpřesněji jak to jen šlo. Litvínov v heroickém závěru vrhl všechny síly do přesilové hry umocněné hrou bez brankáře a Trávníček nakonec vyrovnal. Barinka pak ještě rozvlnil síť, ale bylo to těsně po závěrečném klaksonu. Vítězný nájezd pak provedl hned v první sérii Kolouch a nikdo další se již neprosadil.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem branky je PETR KOLOUCH.

LIT3 – Jánský mířil pod horní tyč, ale přestřelil.

VIT3 – Roman jel pomalu, Francouz si vybruslil až mezi kruhy a nedal mu možnost zakončit mezi betony.

LIT2 – Lukeš střílí do brankáře.

VIT2 – Kucsera si položil Francouze, ale nedokázal zakončit nad beton.

LIT1 – Trávníček zkoušel forhendovou kličku, ale ta se mu nepovedla.

VIT1 – Kolouch si rychle najel po středu a forhendem trefil nad lapačku!

Samostatné nájezdy začínají.

Hosté neprotestují, probíhá úprava ledové plochy především na straně domácích musí být horko, když klasičtí exekutoři Hübl s Hanzlem chybí a střelcům se dnes příliš nedařilo.

Barinka sice stihl vystřelil před koncem prodloužení, ale do branky se puk dostal až po závěrečné siréně. Francouz vše od počátku signalizoval, jakoby snad kotouč nechytil schválně!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Sudí rozpažuje, je konec! Uvidíme nájezdy.

64:59
    Barinka pálí s koncem prodloužení přesně pod víko! Bude se zkoumat video!

64:10
    Černý riskoval, když hledal Trávníčka mezi dvěma soupeři. Přihrávka vyšla, ale z akce nebylo nic.

63:39
    Naopak Burger na druhé straně donutil Francouze přikrýt kotouč.

63:15
    Burger na buly zkušeně zablokoval Gerháta a z výhody není nic.

63:08
    Gerhát s Lukešem dopřáli Šindelářovi ledovou sprchu a vybojovali vhazování.

61:50
    Na druhé straně v útoku Pavlík, ale hledal na modré Kousalíka, který nechytil puk a musel bleskově zpátky do obrany.

61:00
    Svačina s Romanem prchli na útočné modré Šlégrovi, ale první jmenovaný na přihrávku před prázdnou branku nedosáhl.

60:20
    Litvínov začal rozvážně, když domácí hráči vložili do závěru 3. třetiny mnoho sil.

60:01

Třetí třetina sice přinesla branky, ale vítěze utkání neznáme. Po chybném střídání dostal vítkovické do vedení Vandas. Barinka pak nešťastně zasáhl soupeře a dostal 2+2 minuty, což dalo Litvínovu mocnou zbraň. Verva pálila ze všech pozic a Šindelář chytal i nechytatelné aby se 33 vteřin před koncem ujalo prakticky nahození Trávníčka po ledě od modré čáry. I takový je sport, v tomhle případě hokej. Krásný a krutý zároveň. Kdo si však odnese o bod navíc a zároveň si připíše výhru? Uvidíme za moment.

60:00

59:26
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Výbuch euforie na severu Čech, když se nepříliš výraznou a nijak tvrdou střelou z pozice, kde vůbec neměl být, tedy na modré čáře trefuje MICHAL TRÁVNÍČEK. Asistence: Marek Posmyk, Martin Ručinský.

59:14
    Kudelka a Jánský vyloučeni za hrubost a sekání.

59:09
    Ručinský si nevšiml škobrtnutí Šindeláře, který byl chvíli úplně mimo postoj a ještě dával na modrou.

59:00
    Domácí v šesti!

58:27
    Lukeš už už tlačil puk do branky, když sudí přerušil hru, protože jej ztratil z očí ve změti těl.

57:40
    Gerhát v šanci trefuje Šindeláře, který následně na brankové čáře lapil i dorážku Černého. Famózní zákrok.

57:00
    Strapáč byl první u nepřesné střely Zemana a vyhazuje přes všechny čáry.

56:36
    Oddechový čas pro domácí.

56:36
    Barinka nešťastně zasáhl hráče domácích do obličeje. Zákrok to byl nechtěný, ale i tak jsou z toho 4 minuty.

56:36
    Šlégr našel najetého Martynka, který vypálil z nulového úhlu, ale při pokusu o dorážku byl faulován Jurčík.

55:19
    Litvínov v ofsajdu, když se Ručinský hodně zlobí na přísný výrok čárového.

53:30
    Vandas držel Francouze v šachu, když vyčkával za brankou a domácí brankář se nemohl zvednout.

52:30
    Jánský v šanci hledal místo pod vyrážečkou, měl spoustu času, ale Šindeláře nepřekonal!

51:00
    Litvínov přidal a rozhodně nehodlá hostům zbytek zápasu jen tak odevzdat. Jurčík dobrým forčekingem získal buly.

47:56
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí nakonec chybují jako první, když se MICHAEL VANDAS dostal ke kotouči ve středním pásmu, ujel po pravém křídle a křižnou střelou zavěsil přesně nad Francouzovu vyrážečku. Asistence: Michal Hlinka.

47:38
    Šlégrovo nahození se k Pirošovi nedostalo. Puk má Šindelář.

46:30
    Oba týmy hrají velmi takticky, když je pravděpodobné, že první branka nakloní misky vah směrem k výhře v utkání a snad i proto nevidíme mnoho pěkného.

44:50
    Jurčík řešil složitou úlohu, jak dostat puk přes dva obránce na najíždějícího Martynka a při řešení zcela selhal, když trefil již prvního hráče.

44:02
    Černý nevěděl co s pukem a tak sotva přejel modrou čáru, napřáhl vypálil a Šindelář puk neudržel ve výstroji.

42:00
    Pastor si na modré klepl o puk, také jej dostala ukázkovým golfákem trefil pouze pravý beton brankáře Vervy.

40:01

Domácí se v druhé třetině ujali režie zápasu, ale z velkého množství šancí a střel má jedinou radost Šindelář, který si vylepšuje statistiku. Domácí útočníci jej ostřelují, ale cestu do sítě hledají marně. Stejně tak jako domácí aktivně tlačili na branku Vítkovic, tak se Vítkovice dostávali do nepříjemných úniků, které naopak likviduje Francouz. Přinese třetí třetina vítěze zápasu nebo alespoň branku. Nechme se překvapit.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

39:25
    Šlégr napřáhl, poslal puk na Trávníčka, který příhru nečekal a minul branku.

39:00
    Burgerův pokus v oslabení Francouz tečuje mimo tyče.

38:37

38:16
    Húževka vyloučen na 2 minuty za hrubost.

38:16
    Domácí v dobrém pohybu, Svačina dlouho neměl komu nahrát.

37:30
    Pirošovo vyhození tak tak že nenastartovalo Ručinského do brejku.

36:49
    Roman si vyměnil post se Svačinou, na chvíli tím zmátli obranu a nejproduktivnější hráč Vítkovic tak mohl nepříjemně postrašil lapačku Francouze.

36:35
    Černý vyloučen na 2 minuty za hákování.

36:11
    Šlégr už nezastihl kotouč v pásmu a po jeho střela na branku se píská ofsajd.

35:50
    A další puk letí až za Šindeláře. Závěr třtiny se nepříjemně kouskuje.

35:33
    Domácí obrana byla v úzkých, a proto přišlo zakázané uvolnění.

35:05
    Svačina vystihl naivní pokus Stříteského o rozehru po čáře a byla z toho nepříjemné střela od modré.

34:00
    Lukešova střela z mezikruží šla mimo tyče.

33:30
    Kucsera na modré zablokoval Zemanovu střelu, ale Litvínov zůstává v útoku.

32:25
    Stříteský couval s Húževkou už od červené čáry a nakonec útočníka Vítkovic o puk obral.

31:41
    Dlouho trvající lavinu útoků na Šindeláře, kterou měla na svědomí první a druhá řada domácích přerušil až Huna, který nahodil na Francouze a ten musel přerušit.

30:35
    Domácí se nechali strhnout k útočení a Lukeš na poslední chvíli blokoval Romanův nápřah mezi kruhy.

29:47
    Jánský promáchl na brankovišti, ale Litvínov nyní soupeře sevřel a ždímá jeho obranu.

28:28
    Szturc po delší době vytvořil pohlednou hokejovou akci, ale vždy když se chystal ke střele byl zblokován a tak z toho byl jen chumel hráčů mezi kruhy.

27:25
    Gerhát dostal puk mezi kruhy, vypálil k pravé tyči a Šindelář tam bravurně vykopl svůj beton.

25:49
    Po tvrdém střetu v první třetině o sobě nyní dal znovu vědět Rapáč, který po pravém křídle rozjel akci Litvínova, kterou zakončoval Pšurný.

23:52
    Piroše sice na modrá čáře zastavil obránce, ale přeci jen ještě vyslal do jízdy Ručinského, který střílel na vyrážečku, ale Šindelář byl pozorný a puk vyrazil.

22:42
    Smolka po rychlém brejku pálí z levého křídla do bližší tyče!

22:11
    Húževka provětral Francouzovu lapačku a dal střelou z pravého kruhu vyniknout domácímu brankáři.

21:25
    Posmyk byl v palebné pozici na modré čáře, ale zalekl se startujícího Vandase a raději puk opřel pouze o prkna.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Na Zimním stadionu Ivana Hlinky jsme sledovali obvyklé představení. Domácí vedeni snahou neinkasovat vyráželi do rychlých brejků, ze kterých měli několik slibných příležitostí,ale když všechny pochytal Šindelář a s ukazatelem skóre nepohnulo ani několik přesilových her, Stav je stále 0:0.

20:00

18:59
    Trávníček hledal skulinu mezi betony, ale Šindelář byl dobře postaven.

17:00

16:40
    Trávníček se mezi kruhy nevěděl rady a tak přišel o kotouč. Vítkovice vyhazují.

15:59
    Stříteského rána měla tak dlouhý nápřah, že snad ani nemohla bát nezblokována a končí v síti nad brankou.

15:48
    Jánskému se nepodařil před brankou tečovat Pavlíkův pokus od modré. Šindelář drží svůj tým.

14:57
    Rapáč je v předklonu a za asistence Jánského odvážen rovnou do kabin, je těžce otřesen. Kolouch inkasuje 2 minuty a domácím ochozům se výše trestu vůbec nelíbí.

14:57
    Rapáč zůstává po střetu se soupeřem na ledě a nehýbe se. Sudí okamžitě přerušil!

14:37
    Posmyk přišpendlil Koloucha ke hrazení a určil tak na další vteřiny ráz hry.

14:06
    Po jednom ofsajdu na každé straně dává brankářům klid. Hra pokračuje ve středním pásmu.

12:30
    Posmyk na dvakrát nenahodil na branku a tak mu puk odebral Burger, který však do brejku nešel., Pouze nahodil a jde střídat.

11:30
    Němec pokračuje v agilním výkonu, obkroužil s pukem celé pásmu až si našel střeleckou pozici na modré čáře odkud však netrefil přesně.

10:59
    Něměc byl hodně aktivní na brankovišti, když nejprve tečoval a pak si připsal i hodně agresivní dorážku. Francouz musel hatit největší šanci Vítkovic.

10:27

10:14
    Rychlá střela Hrušky z buly končí v rozkleku brankáře Francouze.

10:01
    Posmyk vytlačil Svačinu ze střeleckého úhlu na levém křídle, ale ten přeci jen nahodil a vybojoval alespoň vhazování.

09:43
    Série rychlých vyhození po pravém křídle.

09:00
    Vítkovice již opět kombinují v pásmu. Burgerova střílená přihrávka však nikoho nenašla a kotouč je v rohu.

08:37
    Litvínov se na úvod oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

08:27
    Ručinský se pokusil obhodit si Strapáče a když se mu to nepodařilo, jemně ho sekl přes hůl a sudí vše viděl. Domácí hráč inkasuje 2 minuty.

07:30
    Kucsera míchal holí na modré čáře velmi zdatně,ale na Posmyka si nepřišel.

06:05
    Svačina vypíchl kotouč na vlastní modré čáře, naznačil únik do brejku, ale nebyl nikým podpořen a tak pouze nahodil a jde také střídat.

05:46
    Po s Stříteského střele vyhazuje Sloboda před všechny čáry.

05:31
    Vítkovičtí v pokusu o přečíslení porušili pravidlo o postavení mimo hru.

05:14
    Litvínov vybojoval vhazování, když se Roman provinil hrou vysokou holí.

05:00
    Piroš s Ručinským krouží po středním pásmu, ale nedaří se jim založit útok.

04:43
    Kousalíkův nepřesný pas dostává Vítkovice do útočné třetiny.

03:20

02:40
    Stříteský byl sám mezi kruhy, ale trefil pouze rozklek připraveného Šindeláře.

01:19
    Svačina vyloučen na 2 minuty za zdržování hry, když úmyslně vysadil branku po střele Černého.

00:40
    Ručinský si přikopl kotouč do jízdy, ale chytil jej až za brankou.

Slavia Praha – Vítkovice 1:2 sn.

Souboj sedmého s desátým, to je dnešní odpolední program na Zimním stadionu Ivana Hlinky.

Vítkovice
    Zažívají bodový vzestup, když z posledních 7 utkání dokázali 6x odejít vítězně. Naposledy napodobily svého dnešního soupeře a uštědřily doma výprask Liberci (8:4). Vítkovičtí jsou všeobecně střelecky velmi potentní a to bude tvrdý krajíc pro brankáře Horáka, který by se dnes opět mohl objevit v brance místo nemocného Francouze. Vítkovičtí budou dnes s největší pravděpodobností kompletní. Nastoupí, tedy i nejproduktivnější duo Svačina (15+16) Roman (10+27). Diváci uvidí v akci, také na olympiádu nominovaného obránce Barinku.

Litvínov
    Litvínov po velmi vydařené sérii v závěru roku upadl do průměru, kde střídá výhry a prohry, především zisky z venkovních zápasů by v konečném účtování mohly chemikům chybět. Litvínov se v posledních zápasech potýká s marodkou kombinovanou s disciplinárními tresty. Na Kladně se tak v brance nepředstavil Francouz. Debutující Horák sice inkasoval pouhé 2 branky, ale Verva neskórovala. V útoku chyběli Hübl, Hanzl, Majdan v obraně pak Gula. Do sestavy se naopak po zranění vracejí Lukeš (3 zápas po zranění) a Piroš (poprvé v pátek), kteří ale zatím pouze suší svůj střelný prach.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Moutvička

Góly a asistencie: 60. Trávníček (Posmyk, Ručinský) – 48. Vandas (Hlinka), rozh. náj. Kolouch

HC VERVA Litvínov: Francouz – Zeman, Pavlík – Šlégr, Stříteský – Kousalík, Posmyk – Ručinský, Piroš, Jánský – Lukeš, Gerhát, Černý – Pšurný, Smolka, Rapáč
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář – Barinka, Hruška – Kudělka, Sloboda – Pastor, Kovář – Bail – Hůževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Němec

Rozhodca: Jeřábek, Šindler – Barvíř. Blümel