Chabarovsk – A. Mytišči 2:3 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.) | Ufa – Lev 1:5 (kon.)
Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Viťaz – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Avangard Omsk
Utorok 07.01.2014, 14:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Vítam Vás pri stretnutí ruskej KHL. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Novgorodom, ktorý na svojom ľade privíta Avangard Omsk. Poďme ale po poriadnu a povedzme si, ako sú na tom obe mužstvá, čo sa týka tabuľkového postavenia.

HC TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
    Domáci celok je aktuálne na 6. miesto vo východnej konferencii. Po 40 odohraných zápasoch mu v kolónke bodov svieti číslo 64. Svoj posledný zápas odohrali na domácom ľade proti Jugre a nezískali v ňom ani jeden bod, keďže prehrali 4:5.

AVANGARD OMSK
    Ich dnešný súperom je na tom ešte horšie. Hoci odohral už 43 zápasov získal o 9 bodov menej, teda 55 a so skóre 105:131 mu patrí 9. miesto vo východnej konferencii. Omsk stráca na play off iba 2 body. Zdá sa, však že hosťom svitá na lepšie časy, keďže z posledných 5 zápasov triumfovali dovedna 4(!) krát. V poslednom stretnutí si pripísali 2 body za výhru 2:3 po samostatných nájazdoch na ľade s Podolskom.

00:01

07:00
    Ospravedlňujem sa za oneskorený začiatok stretnutia, no mali sme menší problém s prenosom z Novogorodu, už by však malo byť všetko v poriadku. práve prebieha 7. minúta, gól sme stále nevideli.

07:52
    Hostia išli do útoku postupnou rozohrávkou, no ich vlastné nedorozumenie ich pripravilo o puk.

08:30
    Ružička nespracoval dlhú prihrávku na útočnej modrej a je z toho zakázané uvoľnenie.

08:40
    A opäť aktívny Ružička, no aj tentokrát bol o puk pripravený.

09:10
    Hra je teraz prerušená po tom, čo sa domáci previnili postavením mimo hry.

09:41
    Máme tu prvé vylúčenie na trestnú lavicu odchádza domáci Lukin za hákovanie.

10:10
    Kuljomin odviedol kus roboty, keď sa s pukom dostal až za hosťujúcu bránu a tam ho podržal pár sekúnd.

10:35
    Omsk hrá svoju početnú výhodu veľmi zle, puk je opäť až pri Mezinovi.

10:40
    A bude sa vylučovať aj na strane hostí. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Perežogin.

11:06
    Ďalšie nedorozumenie na strane hostí, dlhú prihrávku na útočnú modrú nik nespracoval a hra sa tak presťahuje pred Mezina.

11:30
    Wolski to zobral teraz na seba, no o puk bol pripravený.

11:42
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

12:07
    A ďalšie vylúčenie behom pár minút. Popov si vypýtal faul a na trestnú lavicu putuje Denisov za podrazenie.

12:22
    Avangard Omsk dal gól!
    Hostia idú do vedenia! Puk na Demedova nastrelil Širokov, ten sa odrazil od zadného mantinelu a ANTON KURYANOV ho pohodlne doklepol za chrbát domáceho brankára. Asistencia: Sergei Širokov.

13:32
    A už je to o dva góly! Druhý gól svojho tímu strelil obranca MIROSLAV BLAŤÁK, po tom, čo mu puk presne naservíroval Ružička. Asistencie: Štefan Ružička, Alexander Perežogin.

15:40
    Na trestnú lavicu odchádza práve Štefan Ružička za nedovolené bránenie.

15:52
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Presilová hra je využitá priam bleskovo! Hietanen nahodil puk na hosťujúcu bránu, ten sa odrazil ku VOJTECHOVI WOLSKEMU a ten ponad rameno prekonáva Mezina. Asistencia: Jusso Hietanen.

17:40
    Je tu ale ďalšie vylúčenie! Sergei Kostitsyn nešetrne atakoval súpera zo zadu a odchádza na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel.

18:10
    Hostia sa ale výborne bránia. Puk je teraz za Demidovom.

18:40
    A opäť! Teraz výborne zapracoval za svojou bránou Perežogin a oslobodzuje svoj tím.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:06
    Ale pozor! Bude sa opäť vylučovať a tentokrát na strane domácich. Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu Denisov. Počet síl na ľadovej ploche sa nám tak vyrovná.

19:30
    Puk majú na svojich hokejkách hostia, teraz kombinujú v útočnej tretine a čakajú, kým sa im vráti vylúčený hráč.

19:41
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

20:00

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli naozaj výborný útočný hokej a dovedna 3 góly! Hostia sa dostali behom minúty a 10 sekúnd do vedenia o 2 góly, no Wolski využil presilovú hru a tak je po prvej tretine stav 1:2.
    Druhá tretina začne približne o 15:20.

20:01

20:30
    Druhá tretina začína početnou výhodou hostí, tí sa ihneď nasťahovali pred Demidova.

20:41
    Kosticyn to skúsil individuálne, no domácim brankár jeho strelu kryje.

20:50
    Ružičkova strela bola zblokovaná, Demidov teraz zasahovať nemusel.

21:05
    Teraz mu to už ale vyšlo! Slovenský hráč ŠTEFAN ŘUŽIČKA na dvakrát prekonal Demidova a presnou strelou ponad lapačku opravuje na 1:3. Asistencia: Alexander Popov.

22:30
    Hietanen strieľal od modrej čiary, no Mezin zasahovať nemusel, pretože strela bola zblokovaná.

22:58
    Na trestnú lavicu odchádza Maxim Kazakov, keď pred vlastnou bránou bol nútený faulovať, aby jeho súper nemohol zakončiť.

23:10
    Omsk sa bráni veľmi dobre, svojho súpera nepúšťa do žiadnej príležitosti.

23:25
    Mezin až teraz zasahuje proti strele Makarova, tej však chýbala razantnosť.

23:40
    Ihneď po buly vyskúšal Mezinovu pozornosť Salminen, no brankár Omsku tentokrát zasahovať nemusí.

24:00
    Torpedo až teraz roztočilo ten pravý presilovkový kolotoč, no jeho hráči sa do zakončenia dostať nevedia.

24:30
    Kuryanov dostal prihrávku medzi dvoch obrancov, no do zakončenia sa dostač nevedel, dožadoval sa však vylúčenia.

24:59

25:05
    Kazakov sa ihneď zapojil do hry, no jeho strelecký pokus bol zblokovaný iba na ochrannú sieť. Vhadzuje sa po Demidovovej pravici.

25:30
    Akcia ako blesk z jasného neba! Štvrtá formácia domácich odviedla kus roboty, keď puk zachytil Badyukov, nahodil ho na Mezina a pred ním ho tečoval NIKITA DVURČENSKIJ. Asistencia: Alexei Badyukov

27:30
    Hostia sa v snahe o rýchly protiútok previnili postavením mimo hry a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

28:10
    Gončarov potiahol puk až do útočného pásma, no tam ho oň pripravili obrancovia Torpeda.

28:59
    Stále sledujeme veľmi vyrovnaný, ale najmä divácky atraktívny hokej, o chvíľu budeme mať za sebou polovicu stretnutia a to sme videli už 5 gólov!

29:50
    Baranka vypálil veľmi tvrdo, jeho projektil míňa Demidovovu bránu iba o centimetre.

32:00
    O niečo viacej z hry, čo sa týka útočnej fázy majú hostia, Pivtsakinov nahodený puk však Demidov bez problémov vyrazil.

32:51
    Bez prerušenia sa nám hrá už veľmi dlhú dobu, sledujeme tak zápas vo výbornom tempe.

33:30
    Až teraz je hra prerušená a nasledovať bude pochopiteľne reklamná prestávka.

33:32
    Bude sa však vylučovať, na trestnú lavicu odchádza domáci Denisov. Pridá Avangard aj štvrtý gól?

34:02
    Pomer síl na ľadovej ploche sa nám vyrovná, za podrazenie putuje na trestnú lavicu Perežogin.

35:01
    Immonen sa snažil natlačiť pred bránu súpera, puk mu ušiel, dostať sa na hokejku DENISA PARŠINA a ten z otočky triafa presne ponad Mezinovo pleco. Asistencia: Jarkko Immonen.

36:06

36:30
    Domáci vyhrali buly v útočnej tretine, no puk putuje do stredného pásma.

36:47
    A bude sa opäť vylučovať. Na trestnú lavicu putuje Gončarov za faul lakťom.

37:00
    Torpedo zostáva v útočnom pásme a rozbieha svoj presilovkový kolotoč.

37:33
    Makarov tvrdo vystrelil od modrej čiary, no puk bol zblokovaný a hostia ho vyhadzujú cez všetky čiary.

38:22
    Puk je zase až pri Demimodovoi. Presilová hra domácich sa pomaly blíži ku svojmu koncu.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:27
    Omsk sa po dlhšom čase dostal na dostal domáceho brankára, no jeho hráči boli o puk pripravený.

40:00

Máme za sebou aj druhú tretine, v ktorej sme videli podobne, ako v tej prvej 3 góly. Hostia sa dostali do vedenia 2:1, no potom strieľali do presného už iba domáci a dvoma gólmi sa dotiahli na svojho súpera. Preto je stav po dvoch tretinách nerozhodný 3:3.
    Tretia tretina začne približne o 16:08.

40:01

40:30
    Začalo sa nám posledné dejstvo. Dokáže niektoré z mužstiev strhnúť vedenie na svoju stranu?

42:00
    Hosťujúci brankár Mezin je opäť v permanencii, tentokrát musel zasahovať po strele Wolskiho.

42:40
    Ani jedno z mužstiev sa na úvode tretej tretiny nikam neponáhľa.

43:10
    Širokov sa dostal do dobrej streleckej pozície, no tú mu zneškodnili obrancovia súpera a tak Demidov zasahovať nemusí.

43:26
    Hostia budú hrať ďalšiu početnú výhodu. Na trestnú lavicu za hákovanie putuje Belochvostikov.

44:20
    Avangard sa usadil v útočnej tretine, no jeho súper ho nepúšťa do žiadnej vyloženej šance.

45:05
    Hostia teraz musia začínať až od svojho gólmana. Ich presilová hra sa blíži ku koncu.

45:27
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi

46:50
    A hra je teraz prerušená. Po tom, čo sa dostal k strele strelec zatiaľ posledného gólu Paršin, Mezin bol ale tentokrát úspešnejší.

47:23
    MAXIM POTAPOV zobral všetko na seba, nakorčuľoval do súperovej tretiny, odkiaľ vystrelil spoza obrancu a Mezin kapituluje! Asistencie: Juuso Hietanen, Denis Paršin.

49:30
    Avangard po svojom treťom góle nepochopiteľne poľavil, čoho výsledkom sú 3 góly v Mezinovej sieti. Zmôžu sa hostia na vyrovnanie?

50:26
    Nasledujú ďalšie nepríjemné chvíle pre hostí. Na trestnú lavicu ide slovenský hráč Ivan Baranka.

51:10
    Torpedo hrá presne to, čo mu za takéhoto stavu stačí, drží puk na svojich hokejkách a súperovi nedáva žiaden priestor k ohrozeniu brankára.

52:00
    Zdá sa, že hostia sa ubránia aj tomuto oslabeniu. Do konca zápasu nám zostáva ešte 8 minút.

52:30

53:15
    Hra je prerušená pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitli hostia.

53:23
    Ale pozor! Je tu jedna z posledných možností pre hostí. Na trestnú lavicu si sadá Lukin a Omsk tak bude hrať presilovú hru.

53:55
    Avangard je usadený pred Demidovom a rozkrútil presilovkový kolotoč.

54:17
    Perežogin sa dostal do dobrej príležitosti, ale domáci gólman chytá aj tento pokus. Hra je prerušená.

54:45
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

55:24

56:01
    Začali sa posledné 4 minúty dnešného stretnutia! Hostia premrhali pred malou chvíľou ideálnu možnosť na vyrovnanie a tak to budú mať veľmi ťažké.

57:20
    Avangard je výborne napádaný domácimi hráčmi, tí odvádzajú skutočne výbornú robotu a svojho súpera nepúšťajú tak povediac do ničoho.

57:50
    Hostia si teraz navyše ani nerozumeli v rozohrávke. Je z toho zakázané uvoľnenie.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:30
    Hráči domáceho celku si zrejme povedali, že najlepšia obrana je útok a hrajú prevažne na polovici súpera.

59:23
    A je rozhodnuté! Hostia sa ani nezmohli na hru bez brankára a chybujú v obrane! Dvojica DENIS PARŠIN a Galuzin si vymenila puk a prvý menovaný pridáva svoj druhý gól v dnešnom stretnutí. Asistencie: Vladimir Galuzin, Juuso Hietanen.

60:00

Skončilo sa nám stretnutie medzi Torpedom Nižnij Novgorod a Avangardom Omsk. V ňom síce hostia viedli 1:3, no potom akoby sa uspokojili s výsledkom a domáci sériou 4 gólov otočili výsledkom a po výhre 5:3 si pripisujú do tabuľky dôležité 3 body.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (16:43:04)

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 16. Wolski (Hietanen), 26. Dvurečenskij (Badyukov), 36. Paršin (Immonen), 48. Potapov (Hietanen, Paršin), 60. Paršin (Galuzin, Hietanen) – 13. Kuryanov (Širokov), 14. Blaťák (Ružička, Perežogin), 22. Ružička (Popov)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Demidov – Hietanen, Makarov – Valentěnko, Brenackij – Lukin, Děnisov – Belochvostikov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Peršin, Krasnoslobodcev – Potapov, Kuljomin, Ljuduchin – Žarkov
    Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Nurislamov, Děrvjuk – Kalinin, Semin, Kosticyn – Růžička, Popov, Pěrežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Rasskazov, Kazakov, Kazionov.

Rozhodca: Butrulin, Olenin – Morozov, Nazarov