Chabarovsk – A. Mytišči 2:3 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.) | Ufa – Lev 1:5 (kon.)
Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Viťaz – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Utorok 07.01.2014, 14:30KHL

To je už odo mňa pre dnešok všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (16:49:09)

A je koniec! Domáci aj napriek viacerým príležitostiam nedokázali v tretej tretine vyrovnať stav a tak sa z troch bodov radujú hostia z Astany, za ktorých rozhodol ešte v druhej tretine Antropov. Barys zahral v tomto zápase výborne v defenzíve a výborným výkonom sa predviedol aj brankár Ahonen, naopak Kazaň nepremenila svoje príležitosti.

60:00

59:55
    Následne ďalšie vhadzovanie pred Ahonenom po zakázanom uvoľnení.

59:17
    Domáci hrajú v šestici, Garipov opustil bránku!

58:39
    Puk sa ocitol v strednom pásme po tom čo Nikulin nastrelil Antropova.

58:26
    Kazaň je usadená v útočnom pásme a kombinuje.

58:02
    Domáci sa zatiaľ neodhodlali odvolať Garipova.

57:45
    Petrov bol pri svojom prieniku faulovaný a na trestnú lavicu odchádza Starčenko. Veľká šanca na vyrovnanie.

56:46
    Ahonen musel zakročiť proti strele Stapletona od modrej čiary, hostia následne puk vyhodili z pásma.

56:11
    Hostia sa ubránili aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

55:52
    Domáci musia zakladať útok spoza vlastnej bránky.

55:04
    Predviedol sa aj Petružálek, ktorý si to namieril do pásma rovnako po ľavej strane, ale podobne ako Stapleton, aj on stroskotal na defenzíve hostí.

54:45
    Na druhej strane vyráža Garipov strelu Rudenka.

54:10
    Stapleton sa predral po ľavej strane až pred Ahonena, ale keďže bol dobre bránený, tak zakončiť nestihol.

53:17
    Čas beží pre Kazaň veľmi rýchlo, hostia trpezlivo bránia.

Martin Platko

Góly a asistencie: 13. Stapleton – 3. Rachmanov (Poliščuk), 30. Antropov (Rudenko, Hamill)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Nikulin, Kornejev, Heshka, Medvedev, Zacharčjuk, Panin – Pesonen, Petrov, Tereščenko – Varnakov, Burmistrov, Stapleton – Svitov, Obuchov, Petružálek – Tkačjov, Lukojanov, Fajzullin, Golubjev
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (Jeremjejev) – Barker, Lundin, Savčenko, Lakiza, Blochin, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Antropov, Hamill – Starčenko, Upper, Žajlaujov – Poliščuk, Gavrilin, Rachmanov

Rozhodca: Odins, Belov – Nesterov, Ivanov.