Skalica – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Košice 1:2 (po pr.) | Trenčín – Žilina 2:3 (kon.)
Piešťany – B. Bystrica 0:2 (kon.) | Zvolen – Nitra 0:3 (kon.)
HKM Zvolen
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HK Nitra
Utorok 07.01.2014, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

59:23
    Nitra dala gól!
    Henrich Ručkay definitívne rozhoduje toto stretnutia gólom do prázdnej brány. Asistencia: Tomáš Nádašdi.

53:52
    Nitra si zahrá presilovku 5 na 3 a môže rozhodnúť definitívne o osude dnešného stretnutia. Kamil Brabenec dostáva dve minúty za podrazenie.

53:35
    Ján Ťavoda odchádza na trestnú lavicu a odsedí si dve minúty za hákovanie.

51:03
    Michal Novák dostáva dve minúty za napadnutie.

43:24
    Andrej Podkonický v obrovskej šanci, a opäť neúspešný! Konkrétne, dobrým zákrokom sa prezentoval Robert Kristan v bráne Nitry.

39:40
    Nepodarí. Tomáš Škvaridlo zbytočne fauloval v útočnom pásme a dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

39:18
    Dušan Milo dostáva dve minúty za sekanie.

31:41
    Obojstranné vylúčenie ale celkom komické. Najprv Jozef Štumpel fauloval v útočnom pásme, dostáva dve minúty za hákovanie a potom bol faulovaný Matej Síkela, a práve tento hráč dostáva dve minúty za filmovanie. Zvolenské publikum sa hnevá, že tam nešiel aj hráč, ktorý fauloval Síkelu, ale na ich smolu, Lauff s Jurom ostávajú chladní.

30:17
    Andrej Podkonický išiel sám na Kristana, vyskúšal blafák do forhendu, ale bolo to strašne pomalé a tak nitriansky brankár nemal žiadny problém zasiahnuť!

29:05
    Jozef Štumpel vypichol puk Milanovi Čankymu, rútil sa sám na Šimka, ale zvolenský brankár vyrazil puk netradične lapačkou.

25:54
    Krásny zákrok Kristana, ktorý dokázal chytiť tečovanú strelu Michala Chovana do lapačky!

25:13
    Ďalšie vylúčenie! Tentokrát na strane hostí. Dušan Milo dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre!

23:31
    Andrej Podkonický inkasuje dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. V tom istom čase vylúčený hráč Nitry, Lukáš Novák, 10 minút – osobný trest za nešportové správanie.

23:05
    Hra 4 proti 4 viac vyhovuje hosťom. Domáci hráči akoby zaspali a nechali si hosťom robiť vo svojom pásme, čo chceli. JOZEF ŠTUMPEL si poľahky nakorčuľoval pred bránu Šimka a zasunul puk za chrbát bezmocného zvolenského gólmana. Asistencie: Roman Tománek, Peter Ordzovenský.

22:35
    Aspoň vylúčenie je na oboch stranách. Milan Jurík dostal dve minúty za podrazenie a Filip Bajtek dve minúty za filmovanie pádu.

19:07
    Nitrania si to v pásme pekne rozhodili a posledným, kto sa dotkol puku bol PETER KONIG, ktorý to z prvej napálil do ľavého horného rohu Šimkovej brány! Asistencie: Roman Tománek, Jozef Štumpel.

18:53
    43 sekúnd bude hrať Nitra v početnej výhode o dvoch hráčov. Andrej Podkonický inkasuje trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

17:35
    Bude sa vylučovať, tentokrát na domácej strane. Dve minúty za sekanie dostáva Ján Mucha. Po uplynutí deviatich sekúnd začne presilovka Nitry.

16:30
    Akú šancu Zvolen potrebuje, aby dal dnes gól? Teraz ani Peter Zuzin, ani Brabenec a opäť ani Podkonický neuspeli! Neskutočné.

15:44
    Ani túto presilovku Nitra nedokončí! Opäť na trestnú odchádza Henrich Ručkay, krosček!

13:53
    Presilovka Nitry! Ľubor Pokovič dostáva dve minúty za držanie!

13:27
    Michal Chovan našiel skvelo nabehnutého Škvaridla, ten zoči- voči Kristanovi nepochodil! Tak koľko šancí budú ešte potrebovať hráči ku skórovaniu?

11:30
    Veľká chyba Michala Chovana vo svojom obrannom pásme, ktorému odobral puk Lukáš Novák, ten našiel pred bránou úplne voľného Jozefa Štumpela, ale skvelým zákrokom sa blysol Mareka Šimko!

08:46
    To je neuveriteľné a maximálne trestuhodné, čo teraz zahodil Andrej Podkonický. Kamil Brabenec si vytiahol Kristana úplne mimo brány, nahral úplne voľnému Podkonickému, ktorý sa mohol brány opýtať, kam to chce dostať, ale predstavte si ..on trafil tyčku!

06:51
    Presilovka Nitry sa končí! Zbytočný krosček Miroslava Kováčika v útočnom pásme a navyše počas vlastnej početnej výhody.

06:15
    Presilovú hru si budú môcť teraz zahrať aj hostia. Na lavicu hanby odchádza hráč Zvolena, Milan Jurík, dve minúty – sekanie.

05:03
    Ľubor Zuzin netrafil prázdnu nitriansku bránu! Výborná presilovka Zvolena!

04:20
    Séria pekných šancí Zvolena ale ani Peter Zuzin, ani Brabenec zatiaľ na Kristana nevyspeli!

03:41
    Henrich Ručkay dostáva dve minúty za sekanie! Presilovú hru budú mať k dispozícii hráči HKM!

02:19
    Richard Lelkeš sám pred Šimkom, snažil sa mu to streliť príklepom medzi betóny, nepochodil! Toto bola čistá gólovka!

02:06
    Marek Šimko dezorientovaný, nevedel, kde má puk, museli mu opäť pomôcť spoluhráči, lebo z tohto hrozil gól!

00:38
    Roman Tománek v obrovskej šanci zoči- voči Šimkovi, ale výborný zákrok betónom zvolenského gólmana!

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 20. Konig (Tománek, Štumpel), 24. Štumpel (Tománek, Ordzovenský), 60. Henrich Ručkay (Nádašdi)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pospíšil, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík – Podkonický (A), Brabenec (C), Zuzin Peter – Chovan, Bortňák, Škvaridlo – Zuzin Ľubor, Jurík (A), Síkela – Ďaloga, Čanky, Puliš
    HK Nitra: Kristan (Zima) – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Konig, Ďurkech, Novák, Pavlíček, Kuzma – Kováčik, Lelkeš, Tománek – Ručkay Henrich, Štumpel, Novák – Piačka, Bajtek, Pupák – Rzavský, Olvecký, Segľa

Rozhodca: Jura, Lauff – Sčensný, Výleta