Skalica – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Košice 1:2 (po pr.) | Trenčín – Žilina 2:3 (kon.)
Piešťany – B. Bystrica 0:2 (kon.) | Zvolen – Nitra 0:3 (kon.)
HKM Zvolen
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HK Nitra
Utorok 07.01.2014, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Napriek tomu, že hráči Nitry strelili v prebiehajúcej sezóne najviac gólov zo všetkých mužstiev extraligy, pod Pustým hradom zverenci trénera Antonína Stavjaňu nevsietili ani jeden presný zásah pri prehrách 0:2 a 0:4. Podarí sa dnes Nitre konečne vo Zvolene skórovať, či dokonca si pripísať tri body do tabuľky alebo bude opäť platiť nepísané pravidlo "Môj dom, môj hrad"?

Toto a ešte omnoho viac sa dozviete, pokiaľ si dnes od 18- tej hodiny zapnete náš on- line prenos, ktorým Vás bude sprevádzať z komentátorského kresla Jakub Bartko!

Prajem príjemny športový zážitok!

HK NITRA – Nitrania ťahajú trojzápasovú sériu výhier v riadnom hracom čase, keď postupne porazili najskôr Trenčín (5:2), Piešťany (3:1) a v poslednom kole doslova rozstrieľali ich obľúbeného súpera zo Skalice 7:0! Asistent trénera Nitry Karol Kolečáni k vysokému víťazstvu po zápase povedal: "Napriek výraznému víťazstvu sme mali prvú tretinu veľmi zlú. Prehrávali sme väčšinu osobný aj korčuliarskych súbojov, mali sme veľmi zlý prechod do útoku a v tejto tretine sme uspeli len vďaka veľmi dobre chytajúcemu brankárovi Kristanovi. Do druhej tretiny vstúpilo z našej strany úplne iné mužstvo. Hrali sme s ľahkosťou, dobre sme korčuľovali, mali sme dobrý pohyb a až do konca zápasu sme jasne dominovali." Nitranom patrí v tabuľke bezpečná druhá priečka s 10- bodovým náskokom pred Banskou Bystricou. Uvidíme, či dnes ten náskok navýšia alebo budú brať všetky body domáci hráči.

HKM ZVOLEN – "Bryndziarom" sa po novom roku zatiaľ nepodarilo získať ani bod, keď najskôr prehrali dôležitý súboj o štvrtú priečku v Poprade 2:3 a naposledy podľahli doma lídrovi z Košíc 1:3. Zvolen sa momentálne nachádza na 6. mieste so ziskom 55 bodov a na piate Piešťany stráca 3 body. Do zostavy HKM sa po dlhodobom zranení vrátil Andrej Podkonický, ale ten zatiaľ len hľadá streleckú pohodu a zohráva sa so svojimi spoluhráčmi z útoku. Július Šupler sa vyjadril k momentálnej situácii v mužstve takto: „Etapa z fázy zranenia do absolútnej športovej formy je zvyčajne trojtýždňová až mesačná. Niekedy trvá až pol druha mesiaca. Nejde tu iba o Podkonického. Tých hráčov po zranení máme viac. Keď už sú všetci zdraví zvykne nastať nezdravé sebavedomie, akoby sa už nič nemohlo stať. Mysliac si, že raz zaberie jeden, raz druhý, no opak môže byť pravdou. Keď sme boli zranení, hrali sme na tri päťky, každý odohral zápas na hrane schopností a možností a bolo to úspešné. Musíme teraz zapracovať na tom, aby sme spoločne dosiahli potrebnú športovú formu.“

Krásny utorkový podvečer všetkým fanúšikom hokeja na Slovensku!

Dnes otvárame už piatu šestinu našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy.

Na Zvolenskom zimnom štadióne si to v jej 37. kole rozdajú domáci, HKM ZVOLEN a hostia, HK NITRA!

Pred samotným duelom si ešte priblížime aktuálne dianie u oboch protagonistov.

Zvolenský tréner Šupler sa pohral so zostavou svojho tímu a tak dnes domáci nastúpia s poprehadzovanými útokmi!

V nitrianskej bráne dnes nastúpi Robert Kristan, ktorý bol včera nominovaný do olympijskej zostavy Slovinska pre ZOH v Soči!

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pospíšil, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík – Podkonický (A), Brabenec (C), Zuzin Peter – Chovan, Bortňák, Škvaridlo – Zuzin Ľubor, Jurík (A), Síkela – Ďaloga, Čanky, Puliš

HK Nitra: Kristan (Zima) – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Konig, Ďurkech, Novák, Pavlíček, Kuzma – Kováčik, Lelkeš, Tománek – Ručkay Henrich, Štumpel, Novák – Piačka, Bajtek, Pupák – Rzavský, Olvecký, Segľa

Rozhodca: Jura, Lauff – Sčensný, Výleta.

Zaujímavosťou je, že naposledy sa v súboji týchto dvoch mužstiev radovalo to hosťujúce 27.11.2012, kedy Nitra vyhrala vo Zvolene tesne 2:1! Inak vždy brali body domáci! Ako to bude dnes pod Pustým hradom? Už ste si v duchu zatipovali?

Hokejisti oboch mužstiev sú už nastúpení na modrých čiarách, pred samotným zápasom si ešte vypočujeme štátnu hymnu slovenskej republiky a môžme začať!

V sektore C môžeme sledovať krásnu choreografiu zvolenskej ultras skupiny "Persona non grata"! Na zápas pricestovalo aj pár fanúšikov Nitry, ale ani náhodou to nie je to počet, na ktorý sme boli zvyknutí počas dvoch predošlých zápasov vo Zvolene. Verme, že dnes bude pod Pustým hradom pravá hokejová atmosféra!

Bavme sa hokejom priatelia!

00:01

00:01
    Úvodné vhadzovanie patrilo domácim hráčom!

00:38
    Roman Tománek v obrovskej šanci zoči- voči Šimkovi, ale výborný zákrok betónom zvolenského gólmana!

01:13
    V úvode pri puku hráči Nitry, teraz aj menší závar pred Šimkovou bránou! Všetko však riešia obrancovia Zvolena.

02:06
    Marek Šimko dezorientovaný, nevedel, kde má puk, museli mu opäť pomôcť spoluhráči, lebo z tohto hrozil gól!

02:19
    Richard Lelkeš sám pred Šimkom, snažil sa mu to streliť príklepom medzi betóny, nepochodil! Toto bola čistá gólovka!

02:31
    Ďurkechova strela od modrej čiary bola stečovaná na ochrannú sieť.

02:56
    Kamil Brabenec s Petrom Zuzin v prečíslení 2 na 1, ale nitrianski hráči sa napokon stihli vrátiť včas do svojho pásma a zabrániť tak gólovej šanci domácich!

03:32
    Rozhodca signalizuje vylúčenie na hosťujúcej strane!

03:41
    Henrich Ručkay dostáva dve minúty za sekanie! Presilovú hru budú mať k dispozícii hráči HKM!

03:44
    Jaroslav Obšut preveril pozornosť Roberta Kristana hneď po buly strelou od modrej čiary!

03:55
    Nitrania sa teraz ubránili s pomocou zvolenských hráčov, ktorý neudržali puk v útočnej tretine.

04:20
    Séria pekných šancí Zvolena ale ani Peter Zuzin, ani Brabenec zatiaľ na Kristana nevyspeli!

04:47
    Bomba Jara Obšuta od modrej, Kristan opäť chytá!

05:03
    Ľubor Zuzin netrafil prázdnu nitriansku bránu! Výborná presilovka Zvolena!

05:41
    Nitra hrá s piatim hráčmi.

06:00
    Lukáš Novák sa dostal hneď po uplynutí zvolenskej presilovky do šance, ale z otočky netrafil Šimkovu bránu.

06:15
    Presilovú hru si budú môcť teraz zahrať aj hostia. Na lavicu hanby odchádza hráč Zvolena, Milan Jurík, dve minúty – sekanie.

06:40
    Hostia si prihrávajú puk popri mantineli, zatiaľ je to bez strely.

06:51
    Presilovka Nitry sa končí! Zbytočný krosček Miroslava Kováčika v útočnom pásme a navyše počas vlastnej početnej výhody.

07:20
    Michal Chovan zaviezol pekne puk do obranného pásma Nitry, ale nemal tam komu prihrať.

07:39
    Chovan opäť pri puku, tentokrát sa krásne natlačil z rohu ihriska až pred Kristanovu bránu, ale tento puk radšej mohol zdvihnúť, lebo strelou po ľade nitrianskeho brankára neprekvapil.

08:15
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

08:30
    Plynie krátka presilovka domáceho tímu.

08:46
    To je neuveriteľné a maximálne trestuhodné, čo teraz zahodil Andrej Podkonický. Kamil Brabenec si vytiahol Kristana úplne mimo brány, nahral úplne voľnému Podkonickému, ktorý sa mohol brány opýtať, kam to chce dostať, ale predstavte si ..on trafil tyčku!

10:01
    Trošku som ostal šokovaný, z toho, čo spálili Zvolenčania. A zjavne na tomto štadióne nie som sám. Nevadí, v hokeji sa takéto veci stávajú. Pri puku momentálne hráči Nitry, vo Zvolene sledujeme zatiaľ výborne stretnutie!

10:58
    Martin Ďaloga strieľa spoza nitrianskeho obrancu, ale jeho pokus je stečovaný na ochrannú sieť.

11:30
    Veľká chyba Michala Chovana vo svojom obrannom pásme, ktorému odobral puk Lukáš Novák, ten našiel pred bránou úplne voľného Jozefa Štumpela, ale skvelým zákrokom sa blysol Mareka Šimko!

12:54
    V týchto minútach sledujeme veľký tlak Nitry, ale nevyplynula z neho žiadna vážnejšia možnosť na skórovanie.

13:27
    Michal Chovan našiel skvelo nabehnutého Škvaridla, ten zoči- voči Kristanovi nepochodil! Tak koľko šancí budú ešte potrebovať hráči ku skórovaniu?

13:53
    Presilovka Nitry! Ľubor Pokovič dostáva dve minúty za držanie!

14:47
    Hostia hrajú zatiaľ presilovku veľmi zle, majú problém s prechodom cez stredné pásmo, ktoré domáci výborne uzatvárajú.

15:20
    Zvolenčania výborne forčekujú hostí v ich obrannom pásme a toto oslabenie zvládajú ukážkovo.

15:44
    Ani túto presilovku Nitra nedokončí! Opäť na trestnú odchádza Henrich Ručkay, krosček!

15:53
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi a teda minútu aj 51 sekúnd bude hrať presilovú hru.

16:14
    Domáci si však nerozumeli v rozohrávke a plynie z toho zakázané uvoľnenie.

16:30
    Akú šancu Zvolen potrebuje, aby dal dnes gól? Teraz ani Peter Zuzin, ani Brabenec a opäť ani Podkonický neuspeli! Neskutočné.

17:35
    Bude sa vylučovať, tentokrát na domácej strane. Dve minúty za sekanie dostáva Ján Mucha. Po uplynutí deviatich sekúnd začne presilovka Nitry.

17:44
    Nitra hrá s piatimi hráčmi.

18:10
    Presilovky dnes Nitre zatiaľ nejdú podľa plánu.

18:49
    Peter Konig pálil bombu od modrej, ale obetavo sa mu do strely hodil skúsený Kamil Brabenec!

18:53
    43 sekúnd bude hrať Nitra v početnej výhode o dvoch hráčov. Andrej Podkonický inkasuje trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

19:07
    Nitra dala gól!
    Nitrania si to v pásme pekne rozhodili a posledným, kto sa dotkol puku bol PETER KONIG, ktorý to z prvej napálil do ľavého horného rohu Šimkovej brány! Asistencie: Roman Tománek, Jozef Štumpel.

19:21
    Zvolen hrá teda so štyrmi hráčmi, pokračuje presilovka hostí.

19:45
    Domáci by to už v tejto tretine mali ustáť a neinkasovať ďalší gól.

20:00

Skončila sa nám prvá tretina! Skóre na tabuli je síce chudobné, ale šancí sme v prvej časti videli naozaj dostatok! Zvolenčania niekoľkokrát netrafili prázdnu bránu, či nepremenili šance z bezprostrednej blízkosti. Takisto pochodili aj hostia, avšak v poslednej minúte sa im podarilo predsa vsietiť aspoň jeden gól. Šťastným strelcom počas presilovky 5 proti 3 bol Peter Konig.

Ďalšia tretina začne približne o 18:49.

20:01

20:01
    V druhej tretine úspešnejší na buly hostia, ktorí sa hneď dostali do svojho útočného pásma.

20:53

21:45
    Henrich Ručkay predviedol peknú strelu švihom z pravého kruhu, Šimko bol pozorný.

21:57
    Kristan radšej pridržal nahodený puk pred dobiedzajúcimi Zvolenčanmi.

22:25
    V druhej tretine zatiaľ nevidíme zaujímavé šance ani na jednej strane.

22:35
    Aspoň vylúčenie je na oboch stranách. Milan Jurík dostal dve minúty za podrazenie a Filip Bajtek dve minúty za filmovanie pádu.

23:05
    Hra 4 proti 4 viac vyhovuje hosťom. Domáci hráči akoby zaspali a nechali si hosťom robiť vo svojom pásme, čo chceli. JOZEF ŠTUMPEL si poľahky nakorčuľoval pred bránu Šimka a zasunul puk za chrbát bezmocného zvolenského gólmana. Asistencie: Roman Tománek, Peter Ordzovenský.

23:31
    Andrej Podkonický inkasuje dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. V tom istom čase vylúčený hráč Nitry, Lukáš Novák, 10 minút – osobný trest za nešportové správanie.

24:08
    Zvolen sa bráni veľmi dobre.

25:13
    Ďalšie vylúčenie! Tentokrát na strane hostí. Dušan Milo dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre!

25:19
    Zvolen sa snaží udržať v pásme aby tam mohol pokračovať vo svojej presilovke.

25:36
    Začína sa presilovka Zvolena, v šanci sa hneď ocitol Michal Chovan, ktorý ale mohol ešte radšej nahrať Kamilovi Brabencovi, ktorý bol v oveľa lepšej pozícii.

25:54
    Krásny zákrok Kristana, ktorý dokázal chytiť tečovanú strelu Michala Chovana do lapačky!

26:20
    Nitra sa bráni vyhodením puku cez všetky čiary.

26:58
    Kristan čaruje a potvrdzuje skvelú reprezentačnú formu! Opäť ho nesklamala jeho lapačka.

27:13

27:44
    Zvolen predvádza v druhej tretine veľmi slabý výkon, podobne ako aj v zápase s Košicami.

28:48
    Strela Petra Hraška od modrej čiary, ale bolo to len do stredu nitrianskej brány.

29:05
    Jozef Štumpel vypichol puk Milanovi Čankymu, rútil sa sám na Šimka, ale zvolenský brankár vyrazil puk netradične lapačkou.

29:44
    Domácim to nejde a nejde. Zrejme ani zmena útokov nepomohla k lepšiemu. Ale ešte nie je koniec.

30:17
    Andrej Podkonický išiel sám na Kristana, vyskúšal blafák do forhendu, ale bolo to strašne pomalé a tak nitriansky brankár nemal žiadny problém zasiahnuť!

30:51
    Vzruch teraz aj na opačnej strane, Nitrania to pálili na Šimka z každej strany, zvolenský gólman však vytiahol pár dobrých zákrokov.

31:41
    Obojstranné vylúčenie ale celkom komické. Najprv Jozef Štumpel fauloval v útočnom pásme, dostáva dve minúty za hákovanie a potom bol faulovaný Matej Síkela, a práve tento hráč dostáva dve minúty za filmovanie. Zvolenské publikum sa hnevá, že tam nešiel aj hráč, ktorý fauloval Síkelu, ale na ich smolu, Lauff s Jurom ostávajú chladní.

32:12
    Zvolen je síce usadený vo svojom útočnom pásme, ale hráči HKM sa nevedia dostať od mantinelu.

33:18
    Michal Chovan jasne faulovaný za nitrianskou bránou, rozhodcovia opäť mlčia.

33:52
    A opäť Michal Chovan na zemi po jasnom faule a čuduj sa svete, opäť nič. Najprv rozhodcovia vylučovali takmer za každý pohyb na ľade a teraz mlčia. Zaujímavé posudzovanie.

34:33
    Skrumáž pred Šimkom, zvolenský brankár si nakoniec v mase tiel našiel puk a upokojil situáciu pred svojou svätyňou.

35:27
    Domáci majú momentálne problém s prechodom cez červenú stredovú čiaru.

36:34
    Nitriansku útočnú snahu zastavuje ofsajdový verdikt. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

37:09
    Zvolenčania sa síce snažia, drú na ľade, ale nevychádza im dnes takmer nič.

38:03
    Strela Petra Hraška od modrej čiary, tesne lízala ľavú tyčku Kristanovej brány.

38:50
    Domáci roztočili kolotoč v obrannom pásme Nitry a práve rozhodca signalizuje vylúčenie na strane Nitry! Zvolen bude hrať presilovku.

39:18
    Dušan Milo dostáva dve minúty za sekanie.

39:23
    Podarí sa Zvolenu streliť gól do šatne?

39:40
    Nepodarí. Tomáš Škvaridlo zbytočne fauloval v útočnom pásme a dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

39:50
    Táto tretina sa nám zrejme už len dohrá.

40:00

Skončila sa nám aj druhá tretina dnešného súboja. Nitrania strelili aj v tejto časti jeden gól zásluhou Jozefa Štumpela, a tak hostia vedú po dvoch tretinách nad Zvolenom 2:0. Uvidíme, či sa domácim podarí ešte dotiahnuť zápas aspoň do predĺženia.

Ďalšia tretina začne približne o 19:40.

40:01

40:25
    V úvode tretej tretiny sme videli strelecký pokus Michala Chovana, Kristan ho však vychytal.

41:14
    Jaroslav Obšut tak trošku beznádejne vypálil od červenej čiary, ale jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť a tak aspoň získal pásmo.

41:41
    Hostia sú usadení v obrannom pásme Zvolena a snažia sa rozhodnúť toto stretnutie hneď v úvode tretej časti hry.

42:25
    Miroslav Pupák vystrelil z pravého kruhu, jeho pokus mieril nad Šimkovu bránu.

43:24
    Andrej Podkonický v obrovskej šanci, a opäť neúspešný! Konkrétne, dobrým zákrokom sa prezentoval Robert Kristan v bráne Nitry.

44:22
    Roman Tománek výborne vypichol puk po zlej prihrávke Andreja Podkonického a nitriansky kanonier sa rútil sám na Šimka, no nemal veľa priestoru na zakončenie, lebo zvolenskí hráči sa stihli dobre vrátiť.

45:41
    Zvolen má v tretej tretine viac z hry, ale nevie nič prekvapivé vymyslieť na nitriansku dobre prepracovanú defenzívu.

46:16
    Mám pocit, akoby hostia hrali na pol plynu a úplne im to vo Zvolene stačilo na tri body.

47:21
    Ján Ťavoda nebezpečne vystrelil na Kristana, ale nitriansky brankár dnes skvelo chytá.

48:17
    Robert Kristan zázračne po sediačky chytá a drží svoj tím stále nad vodou! Dnes je určite mužom zápasu!

49:03
    Tretia tretina je zatiaľ veľmi slabá úrovňou. Nitra hrá to, čo potrebuje a Zvolenu sa nedarí ani prejsť do útočného pásma.

50:02
    Nepresná rozohrávka hostí, píska sa zakázané uvoľnenie.

50:47
    Zvolen bude hrať presilovú hru.

51:03
    Michal Novák dostáva dve minúty za napadnutie.

52:10
    Domáci sú pri puku v útočnom pásme, ale nevedia nič vymyslieť, je to až komické.

53:03
    Nitra hrá s piatim hráčmi a Zvolen nič nevymyslel. Bohužiaľ pre domácich, asi ani dnes neostanú body pod Pustým hradom.

53:35
    Ján Ťavoda odchádza na trestnú lavicu a odsedí si dve minúty za hákovanie.

53:52
    Nitra si zahrá presilovku 5 na 3 a môže rozhodnúť definitívne o osude dnešného stretnutia. Kamil Brabenec dostáva dve minúty za podrazenie.

55:18
    Nitre sa v presilovke nedarí, Zvolen sa dobre bráni.

55:52
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi a tak ešte má aké také nádeje na úspech.

57:04
    Peter Konig preveril strelou švihom od modrej čiary pozornosť Mareka Šimka.

57:43
    Peter Hraško vypálil bombu od modrej čiary, ale tá ani náhodou nešla ani len okolo brány Kristana.

58:38
    Oddychový čas domácich.

58:38
    Zvolen bude hrať so šiestimi hráčmi bez brankára.

59:00
    Hostia vyhadzujú puk zo svojej tretiny a bránia sa.

59:23
    Henrich Ručkay definitívne rozhoduje toto stretnutia gólom do prázdnej brány. Asistencia: Tomáš Nádašdi.

59:48
    Zápas sa už len dohráva.

60:00

Skončilo sa nám stretnutie medzi Zvolenom a Nitrou. Domácim sa nepodarilo skórovať ani raz, hostia naopak strelili po jednom góle v každej tretine, a tak si spod Pustého hradu odvážajú všetky tri body.

Prajem Vám príjemny zvyšok pracovného týždňa a ďakujem za pozornosť. (20:13:21)

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 20. Konig (Tománek, Štumpel), 24. Štumpel (Tománek, Ordzovenský), 60. Henrich Ručkay (Nádašdi)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pospíšil, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík – Podkonický (A), Brabenec (C), Zuzin Peter – Chovan, Bortňák, Škvaridlo – Zuzin Ľubor, Jurík (A), Síkela – Ďaloga, Čanky, Puliš

Rozhodca: Jura, Lauff – Sčensný, Výleta