KHL
CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | S.Moskva – Metallurg Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doneck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Atlant Mytišči
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Streda 25.12.2013, 16:30 • Arena Mytishi • KHL

Skončil sa zápas v ktorom bol domáci po celých 60 minút lepším tímom a zaslúžene vyhral pomerom 4:1. (18:52:50)

60:00

59:04
    Zápas sa už len dohráva a domáci si odnesú zo zápasu plný bodový zisk.

58:13
    Atlant Mytišči dál gól!
    A je rozhodnuté. Ani nie dve minúty pred koncom ANDREAS ENGQVIST prekonáva brankára hostí. Asistencie: Juha-Pekka Haataja a Maxim Mayorov

55:55
    Roman Lyuduchin odchádza na dve minúty na trestnú lavicu a toto už hostia budú mať veľmi ťažké.

55:41
    Nižnekamsk si nevie vypracovať žiadnu slubnú príležitosť a vyzerá to tak že si to už domáci ustrážia.

55:26
    Domáci v plnom počte.

54:39
    Hostia potrebujú v tejto presilovke streliť gól. Zatial sa im však vôbec nedarí.

53:26
    Alexander Kadeikin odchádza na dve minúty na trestnú lavicu.

53:02
    Vidíme opäť mnoho nepresností na oboch stranách.

51:43
    Hostia sa stále pokúšaju niečo s výsledkom urobiť, tento krát si však nerozumeli pri rozohrávke a dopúšťajú sa zakázaného uvoľnenia.

50:31
    Galimov musel teraz čeliť Belousovej strele, bol však opäúť pozorný.

49:43
    Artyuchin v ďalšiej šanci, snažil sa dostať puk medzi betóny hosťujúceho brankára, ten však dobre reflexívne zasiahol.

48:52
    Koltsov nahadzoval puk na Sudnitsina a získal tak pre svoj tím útočné pásmo.

47:06
    Teraz to samostatne skúšal Belyakov, toho však zastavila domáca obrana.

45:39
    Hráči hostí sú teraz nasťahovaný v pásme domácich.

44:42
    Domáci sa snažia kaziť hru a ani jeden z celkov si nedokáže vypracovať súvislejší tlak.

43:26
    Taratyuchin striel z medzi kružia, puk mu však nesadol a Galimov nemal žiaden problém.

42:36
    Atyshuov dobre obranne zasiahol proti prenikajúcemu Netíkovi.

42:02
    Galimov po nahodení hostí udržal puk v lapačke a vhadzoivať sa tak bude po jeho ľavej ruke.

40:41
    Pred chvílou sa začala tretia tretina, ktorú budu musieť hostia vyhrať minimálne o dva góly aby dnes bodovali.

40:01

Ďalšia tretina začne približne v 18:13.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej domáci absolutne dominovali v každom ukazovateli a čo je najdôležitejšie, dostali sa už do dvojgólového vedenia. Hostia odohrali dobrú presilovú hru v prostriedku druhej časti. To však bolo príliš málo a do kabíny tak odchádzaju smutnejší ako súper.

40:00

39:01
    Začala sa posledná minuta druhej tretiny.

38:26
    Domáci tento krát presilovku využiť nedokázali a stav tak zostáva 3:1.

38:22
    Hostia v plnom počte.

36:22
    A na trestnú lavicu odchádza slovenský útočník Martin Cibák za hákovanie.

36:11
    Domáci mohli zvýšiť, Mikhnov teraz triafa žrď Sudnitsina!

35:49
    Hostia sa dostali do príležitosti, Yashin však dobre zasiahol a odkopol puk z bránkoviska.

34:28
    Obrana hostí opäť chybuje a nepresnú prihrávu zachytil Artyukhin, ten však v dobrej príležitosti nedokázal Sudnitsina prekonať.

33:46
    Hostia odohrali dobrú presilovú hru, na gól to však nestačilo.

33:44

31:44
    Hostia však teraz budú mať príležitosť na strelenie gólu. Yaroslav Dyblenko si odsedí trest za hákovanie.

31:26
    Radulov a Trubachyov sa dostali do slubného brejku, brankár hostí však výborne zasiahol.

28:47
    Beljakov dobre defenzívne zasiahol, keď nepustil rozbehnutého Radulova do pásma.

28:34
    Hostia sa snažili dostať Atlant pod tlak, nedokázali sa však dostávať do streleckých pozícií a tak prišiel trest. Domáci vedú v tejto tretine na strely už 16:1 a tak zaslúžene vedú o dva góly.

26:25
    Domáci opäť využívajú presilovú hru. Atlant sa dostáva do dvojgólového vedenia vďaka švédskemu legonárovi ANDREASOVI ENGQVISTOVI, ktorý rpekonal brankára hostí. Asistencie: Vitaly Atyushov

25:06
    Fedor Belyakov oslabí svoj tím za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

25:01
    Galimov teraz musel niekoľko krát zasahovať, domáci brankár však drží svoj tím vo vedení.

24:46
    Hostia sa snažia o vyrovnaie, zatial ich však brzdí nepresná rozohrávka.

24:17
    Stále iba 20 ročný Alexander Kadeikin, ktorý bol napísaný len ako 13 útočník, zaznamenal dnes už dve asistencie a tak s istotou môžme povedať že dnešný zápas bude hodnotiť ako úspešný.

23:26
    Mayorov nebezpečne vystrelil z uhlu, trafil však len bočnú sieť.

22:31
    Domáci strielajú rýchly gól aj na začiatku druhej časti hry.Sergey Shmelev našiel spoza brány EVGENY ARTYUKHINA a ten prekonal Sudnitsina. Asitencie: Sergei Shmelyov, Alexander Kadeikin

21:04
    Bolo oznámené, že na zápase je 5 200 platiacich divákov.

20:09
    V úvode druhej tretiny držia puk hráči hostí.

20:01

Ďalšia tretina začne približne v 17:20.

Skončila sa prvá tretina v ktorej sme videli dva góly. Už v tretiej minúte otvoril skóre v presilovej hre domáci obránca Vitaly Novopashin, no už o pár minút rovnako tak v presilovej hre vyrovnal Renat Mamashev. Viacej gólov sme už nevideli a stav je tak nerozhodný 1:1.

20:00

19:00
    Začala sa posledna minúta prvej tretiny.

17:38

16:42
    Berezin tvrdo pálil od modrej čiary, k odrazenému puku sa dostal Novopashin a ten vyhodením cez všetky čiary oslobodzuje svoj tím.

15:38
    A teraz je to práve Igor Radulov, kto oslabuje domáci tím, na trestnú lavicu si sadá za krosček.

14:04
    Igor Radulov dostal dobrú prihrávku v pásme hostí, jeho strelu však zblokovali obráncovia Nižnekamsku.

13:36
    Atlant sa dostal do dobrého brejku, Artyukhin však backhendom nedokázal prekonať brankára hostí.

12:24
    Domáci sú aktívnejším tímom, skóre je však stále vyrovnané.

11:32
    Koltsov sa snažil prekvapiť Sudntsina z veľkého rohu, brankár hostí si však bližšiu tyč postrážil.

09:32
    V obrovskej šanci sa ocitol Yashin, Sudnitsin si však s jeho samostatným nájazdom poradil.

09:04

07:46
    Atyushov sa snažil ohroziť Sudnitsina, puk však po jehe strele letel mimo brány.

07:04
    Ďalšie vylúčenie a ďalšia možnosť pre domácich. Vitaly Shulakov si sadá na trestnú lavicu za hákovanie.

05:51
    Nižnekamsk dal gól!
    Aj hostia využívajú presilovú hru. Nižnekamsku netrvalo dlho a už po 41 sekundách presilovej hry Renat Marmashev prekonáva Galimova a vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Georgy Belousov, Fyodor Belyakov

05:10
    Tento krát si zahrajú rpesilovú hru hostia, Vitaly Atyushov dostáva menší trest za sekanie.

02:41
    Domáci otvárajú skóre v presilovej hre, VITALY NOVOPASHIN prestrelil brankára hostí a dostáva svoj tím do vedenia. Asistencie: Rafael Batyrshin

00:56
    Igor Polygalov oslabí svoj tím na dve minúty za vrazenie. Domáci tak majú možnosť prvej presilovej hry.

00:46
    V bráne dnes uvidíme súboj dvoch ruských brankárov, za domácich nastúpi Sergei Galimov a v bráne hostí dostal opäť prednosť Alexander Sudnitsin.

00:01

Atlant Mytišči: Galimov, (Borisov) – Novopashin, Batryshin, Atyushov, Rukavishnikov, Dyblenko, Velikov – Koltsov, Kablukov, Glukhov – Mayorov, Engqvist, Haataja – Mikhnov, Radulov, Trubachyov – Artyukhin, Yashin, Shmelyov – Kadeykin, Soshnikov

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Dalton) – Belov, Yarullin, Shulakov, Romanov, Belyakov, Mamashev, Berezin, Kosmachev – Netik, Cibak, Lyuduchin – Kulikov, Alshevsky Y., Alshevsky S. – Taratukhin, Trunyov, Belousov – Rybin, Polygalov, Khokhryakov

Rozhodca: Odins Eduard, Belov Alexei – Kuchava Tornike, Novikov Nikita.

Petr Koukal v dnešnom zápase, pre pretrvávajúce problémy s kolneom nenastúpi. Napriek tomu budeme mať v mužšstve hostí možnosť sledovať v prvom útoku Martina Cibáka a Čecha Tomáša Netíka, ktorý ešte nedávno hrával za Bratislavský Slovan.

Dnes nás po reprezentačnej pauze čakájú ďalšie súboje v Kontinentálnej Hokejovej Lige. Ja si vás dovolujem úvítať pri sledovaní zápasu v ktorom pôjde pre oba tímy o dôležité body v boji o play-off. Od 16:30 našeho času vás budem sprevádzať zápasom medzi Atlant Mytišči a Neftechimik Nižnekamsk.

Atlant odohral doposiaľ 36 zápasov. 17 krát sa im podarilo vyhrať, z toho 6 krát po predĺžení. Bod za prehru v predĺžení si pripísali tri krát. Celkovo tak so ziskom 48 bodov okupujú 10 miesto západnej konferencie. Domáci tím prehral v posledných dvoch zápasoch, v tom úplne poslednom dokonca nedokázal streliť ani gól a silnému Magnitogorsku podľahol futbalovo 0:1.

Hostia z Nižnekamsku zažívajú ešte horšiu sezónu ako ich dnešný súper. V doterajších 37 odohraných zápasoch, Nižnekamsk zvíťazil len 14 kát, z toho 11 krát s plným bodovým ziskomk tomu dva krát v predĺžení prehrali a tak získali iba 41 bodov, čo im stačí na 11 miesto v tabuľke východnej konferencie. Nižnekamsk nemá vôbec ideálnu formu, v posledných 5 zápasoch až 4 krát prehral, no práve ten posledný dokázal prekvapivo zvíťaziť na ľade Jaroslavľu pomerom 4:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 3. Novopashin (Batyrshin, Kadeykin), 23. Artyukhin (Shmelyov, Kadeikin), 27. Engqvist (Atyushov), 59. Engqvist (Haataja, Mayorov) – 6. Mamashev (Belousov, Belyakov)

Rozhodca: Odins Eduard, Belov Alexei – Kuchava Tornike, Novikov Nikita