KHL
CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | S.Moskva – Metallurg Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doneck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Atlant Mytišči
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Streda 25.12.2013, 16:30 • Arena Mytishi • KHL

Skončil sa zápas v ktorom bol domáci po celých 60 minút lepším tímom a zaslúžene vyhral pomerom 4:1. (18:52:50)

60:00

59:04
    Zápas sa už len dohráva a domáci si odnesú zo zápasu plný bodový zisk.

58:13
    Atlant Mytišči dál gól!
    A je rozhodnuté. Ani nie dve minúty pred koncom ANDREAS ENGQVIST prekonáva brankára hostí. Asistencie: Juha-Pekka Haataja a Maxim Mayorov

55:55
    Roman Lyuduchin odchádza na dve minúty na trestnú lavicu a toto už hostia budú mať veľmi ťažké.

55:41
    Nižnekamsk si nevie vypracovať žiadnu slubnú príležitosť a vyzerá to tak že si to už domáci ustrážia.

55:26
    Domáci v plnom počte.

54:39
    Hostia potrebujú v tejto presilovke streliť gól. Zatial sa im však vôbec nedarí.

53:26
    Alexander Kadeikin odchádza na dve minúty na trestnú lavicu.

53:02
    Vidíme opäť mnoho nepresností na oboch stranách.

51:43
    Hostia sa stále pokúšaju niečo s výsledkom urobiť, tento krát si však nerozumeli pri rozohrávke a dopúšťajú sa zakázaného uvoľnenia.

50:31
    Galimov musel teraz čeliť Belousovej strele, bol však opäúť pozorný.

49:43
    Artyuchin v ďalšiej šanci, snažil sa dostať puk medzi betóny hosťujúceho brankára, ten však dobre reflexívne zasiahol.

48:52
    Koltsov nahadzoval puk na Sudnitsina a získal tak pre svoj tím útočné pásmo.

47:06
    Teraz to samostatne skúšal Belyakov, toho však zastavila domáca obrana.

45:39
    Hráči hostí sú teraz nasťahovaný v pásme domácich.

44:42
    Domáci sa snažia kaziť hru a ani jeden z celkov si nedokáže vypracovať súvislejší tlak.

43:26
    Taratyuchin striel z medzi kružia, puk mu však nesadol a Galimov nemal žiaden problém.

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 3. Novopashin (Batyrshin, Kadeykin), 23. Artyukhin (Shmelyov, Kadeikin), 27. Engqvist (Atyushov), 59. Engqvist (Haataja, Mayorov) – 6. Mamashev (Belousov, Belyakov)

Atlant Mytišči: Galimov, (Borisov) – Novopashin, Batryshin, Atyushov, Rukavishnikov, Dyblenko, Velikov – Koltsov, Kablukov, Glukhov – Mayorov, Engqvist, Haataja – Mikhnov, Radulov, Trubachyov – Artyukhin, Yashin, Shmelyov – Kadeykin, Soshnikov
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Dalton) – Belov, Yarullin, Shulakov, Romanov, Belyakov, Mamashev, Berezin, Kosmachev – Netik, Cibak, Lyuduchin – Kulikov, Alshevsky Y., Alshevsky S. – Taratukhin, Trunyov, Belousov – Rybin, Polygalov, Khokhryakov

Rozhodca: Odins Eduard, Belov Alexei – Kuchava Tornike, Novikov Nikita