KHL
CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | S.Moskva – Metallurg Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doneck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Spartak Moskva
1:6 (0:0,0:4,1:2)
Metallurg Magnitogorsk
Streda 25.12.2013, 16:30KHL

V tretej tretine sme ešte teda góly videli. Najprv znížili domáci na 1:4, ale ku náporu sa nedostali a hostia hneď na to strelili dva góly a dali tak konečný stav zápasu. Zápas sa teda končí výsledkom 1:6 !

Hostia si určite sa svoju aktivitou a efektívnosť v zakončení výhru zaslúžili. Domáci boli v 1.tretine viac než vyrovnaným súperom, ale treba takto hrať celý zápas a nie len jednu tretinu. V druhej tretine nastrieľali hostia 4 góly, ktoré postupne dali : Lee, Pare, Zaripov a Timkin. V tretej tretine síce domáci znížili na 1:4 zásluhou Pešechonova, ale hostia strelili dva góly, keď druhý gól v zápase pridal Pare a definitívu zápasu určil Antipin.

Hostia sa teda zaslúžene radujú z víťazstva, domáci si musia zobrať ponaučenie z tohto zápasu.

Pekný zvyšok sviatočného večera ešte želá Miroslav Revaj. (18:45:59)

60:00

59:45
    Zaripov ešte pohotovou dorážkou donútil Ivanova ku zákroku. Ten s jeho pokusom však problém nemal a puk dokázal skryť vo svojej lapačke.

59:30
    Hostia tesne pred koncom dostávajú domácich pod tlak, domáci sa však úspešne bránia. Na 7.gól v ich sieti to už nevyzerá.

59:01
    Beží posledná minúta 3.tretiny a už určite aj tohto zápasu.

57:45
    Andersonov pokus od modrej bol len malinou pre brankára Košečkin, ktorý puk chytá do svojej lapačky.

56:55
    Ako som spomínal, domáci tlačia a hostia hrajú už len na brejky. Nemajú sa kam ponáhľať. Dovolím si tvrdiť, že hostia už zápas vyhrajú. Streliť 5 gólov za 3 minúty sa nedá.

55:45
    Hostia to už hrajú výlučne na brejky. Po jednom z nich zakončoval Mozjakin, Ivanov však mohol ostať pokojný. Strela bola nepresná a na bránu domácich nesmerovala.

54:45
    Hostia v plnom počte. Domáci teda presilovku nevyužili. Zahrali ju veľmi zle. Moc Košečkina ani neohrozili.

53:45
    Quint len zľahka nahodil puk na Košečkin, ktorý zasahovať nemusel. Hostia sa po zisku puku opäť oslobodzujú.

53:30
    V presilovke sa toho moc zaujímavého nedeje. Hostia sa zatiaľ úspešne bránia a domácich nepúšťajú ku strele.

52:45
    Timkin je vylúčený za napadnutie, dostáva 2 minúty + osobný trest. Presilovku si teda zahrajú domáci.

52:25
    Hra už po tej divokej jazde čo sme videli začína upadať.

52:15
    Timkin vyslal tvrdú strelu, Ivanov však zasahovať nemusel.

51:26
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    To už nie snáď možné. Vidíme opäť ďalší gól, ktorý strieľajú hostia a stav je teda 1:6 ! VIKTOR ANTIPIN si krásne nakorčuloval pred bránu a dokázal odrazený puk poslať pomedzi nohy Ivanova.
    Asistencia : Kosov.

50:51
    Hostia však žiadnu dramatizáciu nepripúšťajú a strieľajú gól na 1:5 !
    FRANCIS PARE krásne vystrelil od modrej a prekonal bezmocného Ivanova.
    Bez asistencie.

49:00
    Hostia pri puku a momentálne tlačia na domácich.

48:40
    Spartak Moskva dal gól!
    A predsa len sa domácim pdoarilo streliť gól a pripraviť tak Košečkin o čisté konto. Domáci zatlačili na hostí, dosť dlho sa držali v útočnom pásme a podaril osa im streliť gól zásluhou VLADIMIRA PESHEKHONOVA, ktorý šikovne tečoval strelu Sergeyev za chrbát bezmocného Košečkina.
    Asistencia : Sergeyev.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 49. Peshekhonov (Sergeyev) – 27. Lee (Mozyakin, Kovář), 28. Pare (Kazionov, Osala), 30. Zaripov (Brent, Kovár), 31. Timkin (Brent, Lee), 51. Pare (bez asistencie), 52. Antipin (Kosov)

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Želdakov, Grišin, Mamkin, Pešechonov – Špirko, Wandell, Anderson – Krutov, Juňkov, Kozlov – Lemtjugov, Kvaša, Toluzakov – Volkov, Nikulin, Medveděv.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Chabarov, Lee, Těreščenko, Matljuk, Maleňkich, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kazionov, Kosov, Pare – Brent, Platonov, Potěchin – Šenfeld, Timkin, Osala – Malinovskij.

Rozhodca: Ravodin, Ščenjov – Gorděnko, Tomilov