B. Bystrica – Nitra 4:3 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Trenčín – Košice 3:4 (kon.)
Skalica – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Poprad 3:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
HK Poprad
Nedeľa 24.11.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

57:53
    Peško dostal dobrý puk na pravý kruh, Peško aj dobre namieril, pekný zákrok ukázal brankár Sidor, keď vyrážačkou posiela puk do bezpečia.

53:00
    2 min. Belluš (POP), držanie hokejky.

Bellušovi jeden faul nestačil, tak fauloval ešte Haringa. Ani neprotestuje.

52:23
    Stupka pôjde na trestné strieľanie. Po faule Belluša.

50:05
    2 min. plus 10 plus 10 – DKZ. Kasík (POP), údery, nešportové správanie a priveľa nadávok.
    2 plus 2 min. Saliji (PIE), údery.

Ale žiadna veľká bitka ani nič. Také zbytočné prilievanie oleja do ohňa.

50:05
    Lauff zase v nemilosti. Domáceho publika a hosťujúceho Kasíka. Ten si zrejme vykoleduje predčasnú sprchu.

48:04
    2 min. Valábik (PIE), faul lakťom.

Dobre hrajúci Valábik podľa Lauffa fauloval, ako faul mi skôr prišiel následný zákrok Holoviča, ten už ale Lauff netrestal.

44:52
    2 min. Kroták (POP), údery.
    2 min. Valábik (PIE), údery.

Si chlapci vymenili názory a trošku si oddýchnu. Nič veľké to nebolo.

43:26
    Strela od červenej nad bránku Tomeka, puk sa ale odrazil od mantinelu pred bránku a keďže Tomek sa presúval pomalšie akoby sa žiadalo, bol z toho celkom vzruch, puk musel odpratať Brňák.

40:26
    Ale teraz si takmer dal aj vlastný gól, keď sa vracal pomôcť defenzíve a od nohy sa mu odrazil puk. Tomek pohotovo zareagoval betónom.

39:39
    Románek mohol dať gól, puk pred voľnou bránou ale v ťažkej pozícii netrafil. Možno keby bol ľavák.

38:27
    Piešťany dali gól!
    Ďalší neuveriteľný gól. MAREK BARTÁNUS si pekne nakorčuľoval pred bránku, vystrelil, a hoci sa zdalo, že Sidor puk má, tak nemal a po azda dvoch sekundách mu spadol za čiaru. Dva šťastné zásahy Piešťan a je to razom o dva. Domáci fanclub teraz skanduje neveľmi športovo: Nech žije Sidor!
    Asistencia: Ručkay, Peško.

37:42
    Teraz padol gól z nemožného uhla, z ľavej strany prekvapil Sidora MARCEL HOLOVIČ. Aj popradský brankár si musel pozrieť replay, zrejme sám nechápal ako tento gól padol.
    Asistencia: Stupka.

35:23
    Časomiera sa asi na nejaký čas zastavila, čo si všimol Lauff a teraz telefonuje. Už sa aj čas upravil, Kasík teda strieľal o niečo málo neskôr ako tu mám uvedené.

29:43
    2 min. Poprad, veľa hráčov na ľade.

29:29
    Závar pred Tomekom, puk nepríjemne poskakoval, domáci brankár si poradil.

28:32
    A je vyrovnané. V neprehľadnej situácii, ktorú rozlúskol videorozhoda, napokon dotlačil puk do bránky TIBOR MELICHÁREK.
    Asistencia: Nemec, Bučka.

28:32
    Puk v Sidorovej bráne, Lauff ide telefonovať.

28:26
    Veľká šanca domácich. Melichárkovu strelu Sidor len vyrazil pred seba, dva krát však netrafil puk Nemec, následne po Cuníkovej strele odskočil puk Salijimu.

26:59
    Poprad dal gól!
    Gól z brejku strieľajú hostia. Sýkora potiahol po ľavej strane, jeho švih z uhla Tomek vyrazil, puk sa dostal pod nohy domáceho kapitána Filipa, ktorý ho nedostal do bezpečia a tak sa ADAM LAPŠANSKÝ poľahky presadil do odkrytej bránky.
    Asistencia: Sýkora.

24:13
    2 min. Stalls (POP), nedovolené bránenie.

Aj keď sa mi zdalo, že Haring si šikovne Stallsovu hokejku podržal pod pazuchou.

19:34
    2 min. Lušňák (PIE), údery.

Lušňákove nesúhlasné nadávky je počuť až sem hore. Ďalšia presilovka hostí.

19:09
    Piešťany sa napokon ubránili a do útoku hneď vyrazil Stupka, ktorému nechýbalo veľa aby prekonal Sidora.

18:27
    Lapšanský netrafil dobre parádnu Suchého prihrávku pred poloprázdnu bránku.

16:48
    2 min. Peško (PIE), údery.

A teraz už veľký piskot na Lauffovu adresu, každopádne 1:57 presilovka o dvoch hráčov.

16:45
    2 min. Cuník (PIE), vysoká hokejka.

Domácim sa ale tento verdikt vôbec nepozdáva, aj mne sa zdalo, že v tom súboji to bola skôr rukavica ako hokejka.

09:51
    2 min. Bučka (PIE), držanie hokejky.

Aktivita hostí v pásme, Bučkov faul a možnosť presilovky na popradskej strane.

07:12
    2 min. Stals (POP), nedovolené bránenie.

Holovičova lajna skúsi využiť presilovku.

05:50
    Veľmi pekná individuálna akcia Štaucha, ktorý krásnou kľučkou obišiel Hrušku, vystrelil síce nad, ale následne Popradčania zakúrili domácim. Hneď im ostalo teplejšie. Tomek v spolupráci s obrancami ale napokon odolal.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 29. Melichárek (Nemec, Bučka), 38. Holovič (Stupka), 39. Bartánus (Ručkay, Peško) – 27. Lapšanský (Sýkora)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Nemec (A), Melichárek (A), Saliji – Valábik, Brňák, Stupka, Holovič, Lušňák – Filip (C), Drgoň, Bartánus, Peško, Ručkay – Biro, Hruška, Románek, Mišura, Haring
    Tréner: Milan Klement

HK Poprad: Sidor – Brejčák, Suchý (A), Sýkora, Stals, Lapšanský – Kasík (A), Makovský, Drábek, Mlynarovič, Vaic – Fabian, Kurali, Paločko, Paukovček, Kroták (C) – Gaborčík, Jáchym, Gápa, Belluš, Štauch
    Tréner: Milan Jančuška

Rozhodca: Lauff – Rovenský, Smerek