B. Bystrica – Nitra 4:3 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Trenčín – Košice 3:4 (kon.)
Skalica – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Poprad 3:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
HK Poprad
Nedeľa 24.11.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Zápas sa teda skončil výsledkom 3:1, Piešťany sa dotiahli na Poprad na rozdiel bodu a ukázali zlepšenú formu. Ani hostia nehrali zle, padli im tam však tri smolné kúsky a tak dnes odchádzajú s dlhými nosmi. Predpokladám, že témou pozápasových diskusií bude aj hlavný rozhodca, to je však už taký folklór.

Najlepší: (1) Bartánus (2) Tomek (3) Stals

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan sa čítame už v utorok, keď domáci privítajú azda pred peknou návštevou top favorita súťaže – HC Košice. Pekný zvyšok nedele. (20:20:10)

60:00

59:29
    Lapšanského delovka po buly, z hranice kruhu, Tomek dobre lapačkou, hoci v nej puk neudržal. Ale bola to naozaj vydarená strela.

59:24
    Štatistiky si chcel ešte vylepšiť Belluš, nech tam nemá len vylúčenia, predral sa pred Tomeka, ale nemal už priestor na zakončenie.

58:47
    Saliji sa k strele nedostal, Havrani to zdá sa už ukontrolujú až do konca.

57:53
    Peško dostal dobrý puk na pravý kruh, Peško aj dobre namieril, pekný zákrok ukázal brankár Sidor, keď vyrážačkou posiela puk do bezpečia.

57:35
    Popradčania sa teraz sami dostali z pásma nepresnou prihrávkou.

56:55
    Gaborčík za vlastnou bránkou trochu zazmätkoval, Stupkov pokus išiel ale vedľa.

56:07
    Bartánus prenikal medzi obrancami, tí ho napokon dokázali zastaviť čisto.

55:25
    Sýkora už už prechádzal okolo Bučku, ten si podľa mňa pomohol na moment držaním. Nebola z toho žiadna nebezpečná akcia.

54:52
    Stals spoza hráča, dobrý zákrok Tomeka. Presilovka bude nevyužitá.

54:38
    Bartánus hľadal spoza bránky pred ňou Peška, puk zachytil Sidor. Buly po jeho pravej ruke. Čas sa kráti.

54:08
    05:52 do konca tretej tretiny, 0:52 do konca presilovky a domácim sa píska ofsajd.

53:33
    Valábik našiel pred bránkou Holoviča, ktorý jemne tečoval, ale vedľa bránky.

53:18
    Valábik švihom od modrej, Sidor pekne lapačkou chytá.

53:11
    Brejčák zráža Stupkovu prihrávku na ochrannú sieť.

53:00
    2 min. Belluš (POP), držanie hokejky.

Bellušovi jeden faul nestačil, tak fauloval ešte Haringa. Ani neprotestuje.

52:23
    Vašo ale veľký kanonier nie je a tak aj s nájazdom naložil. Strela do vyrážačky. Stupku majú diváci veľmi radi pre iné vlastnosti.

52:23
    Stupka pôjde na trestné strieľanie. Po faule Belluša.

52:07
    Hrá sa 5 na 5.

51:29
    Bartánus odviedol výbornú prácu teraz v oslabovke a získal cenné sekundy.

51:10
    Zase výborný Tomek po strele Lapšanského z pravého kruhu. Ešte 55 sekúnd presilovky.

50:38
    Istý Tomek po strele Kuraliho od modrej. Buly.

50:05
    2 min. plus 10 plus 10 – DKZ. Kasík (POP), údery, nešportové správanie a priveľa nadávok.
    2 plus 2 min. Saliji (PIE), údery.

Ale žiadna veľká bitka ani nič. Také zbytočné prilievanie oleja do ohňa.

50:05
    Lauff zase v nemilosti. Domáceho publika a hosťujúceho Kasíka. Ten si zrejme vykoleduje predčasnú sprchu.

49:50
    Ani Kamzíci presilovku nevyužijú.

49:39
    Suchý strieľa vedľa.

48:43
    Domáci sa dožadovali podrazenia, hlavný to videl inak. Piešťany sa oslobodili.

48:04
    2 min. Valábik (PIE), faul lakťom.

Dobre hrajúci Valábik podľa Lauffa fauloval, ako faul mi skôr prišiel následný zákrok Holoviča, ten už ale Lauff netrestal.

47:37
    Stupkovi nevyšla snaha z prvej priťuknúť do jazdy Salijimu. Dal do toho málo sily a puk získali Kamzíci.

47:15
    1330 divákov teraz videlo domáci icing.

47:09
    Melichárek chcel nabiť Nemcovi medzi kruhy, v poslednej chvíli ale bola prihrávka stečovaná.

46:44
    Stals vystrelil z pravého kruhu, jeho puk ale domáci zrazili mimo ľad. A tak sa mi zdalo, že Stals si uľavil írečitou slovenskou nadávkou.

45:59
    Ťažká prihrávka Ručkaya na Drgoňa, ten to mal naozaj veľmi ťažké na spracovanie a domáci tak o pásmo prišli.

45:25
    Domáci kombinujú v pásme, k zakončeniu sa zatiaľ nedostali.

44:52
    2 min. Kroták (POP), údery.
    2 min. Valábik (PIE), údery.

Si chlapci vymenili názory a trošku si oddýchnu. Nič veľké to nebolo.

44:44
    Kroták veľmi dobre potiahol puk a bekendom sa snažil zaskočiť Tomeka.

44:12
    2 min. Paukovček (POP), hákovanie.

Úplne zbytočný faul a oslabenie v čase, keď Poprad potrebuje zvýšiť aktivitu, čo aj robí.

43:26
    Strela od červenej nad bránku Tomeka, puk sa ale odrazil od mantinelu pred bránku a keďže Tomek sa presúval pomalšie akoby sa žiadalo, bol z toho celkom vzruch, puk musel odpratať Brňák.

42:17
    Peško hľadal Bartánusa krížnou prihrávkou, ktorú si takmer jeden z obrancov zrazil do brány. Puk zastavil Sidor.

41:37
    Mlynarovičovu strelu zrazil jeden z domácich na ochrannú sieť. Buly.

41:11
    Nepríjemná strela spomedzi kruhov švihom Matúša Paločka. Tomek si poradil.

40:57
    Buly pred domácim brankárom.

40:26
    Ale teraz si takmer dal aj vlastný gól, keď sa vracal pomôcť defenzíve a od nohy sa mu odrazil puk. Tomek pohotovo zareagoval betónom.

40:01
    Melichárek vyhral buly.

40:01

Tak sme videli aj góly. Do vedenia sa dostali hostia, domáci ale troma "poťa" gólmi otočili skóre. Šťastie sa teda priklonilo aj na hokejky Havranov a do tretej časti si prinesú dvojgólové vedenie.

Tretia tretina začne asi o 19:39.

40:00

39:59
    Ešte jedno buly pred Tomekom.

39:39
    Románek mohol dať gól, puk pred voľnou bránou ale v ťažkej pozícii netrafil. Možno keby bol ľavák.

39:21
    Havrani teraz pochopiteľne na koni. Sidor teraz prikryl puk a je určite rád, že si mohol na to čierne čudo siahnuť po takých góloch.

38:27
    Piešťany dali gól!
    Ďalší neuveriteľný gól. MAREK BARTÁNUS si pekne nakorčuľoval pred bránku, vystrelil, a hoci sa zdalo, že Sidor puk má, tak nemal a po azda dvoch sekundách mu spadol za čiaru. Dva šťastné zásahy Piešťan a je to razom o dva. Domáci fanclub teraz skanduje neveľmi športovo: Nech žije Sidor!
    Asistencia: Ručkay, Peško.

37:42
    Teraz padol gól z nemožného uhla, z ľavej strany prekvapil Sidora MARCEL HOLOVIČ. Aj popradský brankár si musel pozrieť replay, zrejme sám nechápal ako tento gól padol.
    Asistencia: Stupka.

36:48
    Drgoň s Haringom po tuhom boji pri striedačke hostí napokon dostali puk do stredného pásma.

36:05
    Sidor nie najistejšie zachytil puk spoza brány, Popradčania to ustáli.

35:23
    Časomiera sa asi na nejaký čas zastavila, čo si všimol Lauff a teraz telefonuje. Už sa aj čas upravil, Kasík teda strieľal o niečo málo neskôr ako tu mám uvedené.

34:04
    Kasík dva krát nastreľoval puk na teč, ani raz ho spoluhráči nepochopili.

34:03
    Valábik si za vlastnou bránkou pekne poradil s napádajúcim útočníkom, domácim sa ale nejakú zmysluplnú akciu nepodarilo založiť.

33:46
    Lušňák takmer napodobnil Salijiho prienik, zastavil ho Jáchym dobrým obranným zákrokom.

33:26
    Sýkora trafil puk zo vzduchu, ten sa zastavil o Bira.

32:25
    Cuníkovo zaváhanie v rozohrávke Poprad nedokázal potrestať.

31:40
    Saliji si to namieril medzi dvoch hráčov, prešiel až pred Sidora, ale už bol moc blízko na zakončenie. Ale pekný moment.

30:59
    Ručkayova strela od modrej, Sidor vyrazil.

30:15
    Túto presilovku začali Piešťany dobre, a už mali jednu veľkú šancu.

29:43
    2 min. Poprad, veľa hráčov na ľade.

29:29
    Závar pred Tomekom, puk nepríjemne poskakoval, domáci brankár si poradil.

28:32
    A je vyrovnané. V neprehľadnej situácii, ktorú rozlúskol videorozhoda, napokon dotlačil puk do bránky TIBOR MELICHÁREK.
    Asistencia: Nemec, Bučka.

28:32
    Puk v Sidorovej bráne, Lauff ide telefonovať.

28:26
    Veľká šanca domácich. Melichárkovu strelu Sidor len vyrazil pred seba, dva krát však netrafil puk Nemec, následne po Cuníkovej strele odskočil puk Salijimu.

26:59
    Poprad dal gól!
    Gól z brejku strieľajú hostia. Sýkora potiahol po ľavej strane, jeho švih z uhla Tomek vyrazil, puk sa dostal pod nohy domáceho kapitána Filipa, ktorý ho nedostal do bezpečia a tak sa ADAM LAPŠANSKÝ poľahky presadil do odkrytej bránky.
    Asistencia: Sýkora.

26:06
    Ešte 7 sekúnd presilovky, buly v strednom pásme, keďže Piešťanom bol pískaný ofsajd.

25:50
    Stále platí to isté. Z tejto presilovky nebude nič.

25:00
    Domáci zatiaľ nevymysleli vôbec nič, ani sa neusadili v pásme.

24:13
    2 min. Stalls (POP), nedovolené bránenie.

Aj keď sa mi zdalo, že Haring si šikovne Stallsovu hokejku podržal pod pazuchou.

24:03
    Haring v strednom pásme zobral puk Brejčákovi, Piešťany sa dostali do pásma.

23:10
    Bartánus zviedol v pásme súboj s Bellušom, aj z neho vyšiel úspešnejšie, na viac ale asi nezostali sily. A tak na gól stále čakáme.

21:53
    Lušňák sa hneď dostal do útoku, spoza bránky nabil Drgoňovi na modrú, jeho strela zazvonila o konštrukciu.

21:23
    Pokus o rýchle kolmé vysunutie Mlynaroviča končí icingom.

21:00
    Kamzíci v pásme, Kasíkovu strelu zastavil Valábik.

20:26
    Popradčania ešte 1:08 presilovky, na trestnej lavici začal tretinu Lušňák. Domáci zatiaľ bránia stredné pásmo pozorne.

20:01

V prvej tretine sme teda gól nevideli, diváci najviac teraz častujú Lauffa. Oba tímy hrajú doposiaľ buď pozorne v obrane, alebo málo nápadito v útoku a tak sme väčšie šance zatiaľ nevideli. Podtatranci nevyužili 1:57 presilovku 5 na 3, čo by mohlo byť vzpruhou pre domáci tím.

Druhá tretina začne asi o 18:50.

20:00

19:34
    2 min. Lušňák (PIE), údery.

Lušňákove nesúhlasné nadávky je počuť až sem hore. Ďalšia presilovka hostí.

19:09
    Piešťany sa napokon ubránili a do útoku hneď vyrazil Stupka, ktorému nechýbalo veľa aby prekonal Sidora.

18:27
    Lapšanský netrafil dobre parádnu Suchého prihrávku pred poloprázdnu bránku.

17:33
    Výborný obranný zákrok Brňáka, potom Tomeka a napokon Melichárek vyhadzuje. Domáci si na chvíľu vydýchnu.

17:10
    Už to smrdí gólom.

16:48
    2 min. Peško (PIE), údery.

A teraz už veľký piskot na Lauffovu adresu, každopádne 1:57 presilovka o dvoch hráčov.

16:45
    2 min. Cuník (PIE), vysoká hokejka.

Domácim sa ale tento verdikt vôbec nepozdáva, aj mne sa zdalo, že v tom súboji to bola skôr rukavica ako hokejka.

16:25
    Presilovku bude hrať Poprad, ak nedá gól v hre 6 na 5.

15:42
    Melichárek rukou sklepol puk, čo si ale asi Saliji nevšimol, lebo ho okamžite zobral a končí to hvizdom rozhodcu.

15:26
    Ďalší zákrok Sidora, z kategórie ľahších. Nahodený puk zo stredného pásma, je z toho ale buly.

14:54
    Mišura dobre z pravej strany vyskúšal Sidora, ten sa nedal prekvapiť.

14:19
    Lapšanský neprestrelil Drgoňa, následne založili akciu domáci, Ručkay už v pásme priťukol Peškovi, ten hľadal ešte spoluhráča, ale prihrávka sa mu vôbec nepodarila a bolo po šanci.

13:59
    Ručkaya zastavil tesný ofsajd.

12:58
    Kroták vyhral buly v útočnom pásme, prihral na modrú Jáchymovi, a ten ktovie prečo nahodil žabku do rohu, kde široko – ďaleko nikto z hostí nebol.

12:48
    Melichárkov dobrý teč Cuníkovho nahodenia, Sidor pozorný.

12:40
    Icing Popradu.

12:32
    Mišura neprešiel cez Suchého, vzápätí ešte snaha Haringa. Sidor podržal a upokojuje. Buly.

11:37
    Domáci kapitán Filip teraz odpaľuje puk až k Sidorovi, domáci to už ubránia.

11:10
    Kasík na modrej vystrelil z prvej, nabil mu Suchý. Tomek s istotou chytá. Ale do týchto chvíľ tiež žiadna presilovková sláva.

10:20
    Valábik vyhadzuje puk, dobrá práca.

09:51
    2 min. Bučka (PIE), držanie hokejky.

Aktivita hostí v pásme, Bučkov faul a možnosť presilovky na popradskej strane.

09:38
    Hráme 5 na 5 a domáci sa dopúšťajú icingu.

08:40
    Rozohrať chcel Valábik, ale nemal spoluhráčov v pohybe. Túto presilovku si na videu ako vzorovú asi premietať nebudú.

08:36
    Icing Piešťan, buly pred Tomekom.

08:18
    Už sa aj rozostavili, Drgoň dobre napriahol na modrej, ale triafa len prvého hráča v dráhe puku.

07:26
    Kroták to skúšal individuálne a celkom šikovne. Brňák ho ale napokon ustrážil a do nebezpečnej šance nepustil. Piešťanom sa presilovka nedarí. Zatiaľ.

07:12
    2 min. Stals (POP), nedovolené bránenie.

Holovičova lajna skúsi využiť presilovku.

05:50
    Veľmi pekná individuálna akcia Štaucha, ktorý krásnou kľučkou obišiel Hrušku, vystrelil síce nad, ale následne Popradčania zakúrili domácim. Hneď im ostalo teplejšie. Tomek v spolupráci s obrancami ale napokon odolal.

05:10
    Bartánus sa pokúsil zakončíť spoza brány, puk sa mu ale nepodarilo zasunúť za Sidora.

04:50
    Holovičova strela vedľa a následne aj menší závar zásluhou Bartánusa. Sidor kryje a je z toho buly.

04:14
    Holovič z rohu hľadal na modrej Valábika, jeho prihrávku ale jeden z Popradčanov prečiíal a vystihol.

03:50
    Sýkora za bránkou povodil Bučku, domáci vyhodili z pásma, k puku sa dostal zase Sýkora a za kruhom spravil krátku kľučku na Cuníka a spoza neho triafa Tomeka. Kamzíci sú doposiaľ lepším tímom.

03:09
    Buly pred Tomekom. Stals proti Melichárkovi, úspešnejší domáci veterán.

03:00
    Mišurova nepresná strela z pravého kruhu.

02:05
    Popradčania aktívnejší, príklep z pravého kruhu vyslal Vaic.

01:21
    Buly v strednom pásme, Fabian na striedačke v opatere lekára, žeby rameno?

01:21
    Za Tomekovou bránkou teraz leží Fabian, je pri ňom už aj lekár. Snáď bude všetko v poriadku.

01:14
    Po Krotákovej akcii prvá nebezpečnejšia strela, azda Fabiana, skončila tečovaná vedľa bránky.

00:30
    Lapšanský neustál jemné Cuníkove postrčenenie a domáci tak vyrazili do rýchleho brejku 3 na 2. Teda, nebol až taký rýchly. Len brejk. Nič z toho.

00:01
    Stals na buly rýchlejší ako Melichárek a môžeme začať.

00:01

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Nemec (A), Melichárek (A), Saliji – Valábik, Brňák, Stupka, Holovič, Lušňák – Filip (C), Drgoň, Bartánus, Peško, Ručkay – Biro, Hruška, Románek, Mišura, Haring
    Tréner: Milan Klement

HK Poprad: Sidor – Brejčák, Suchý (A), Sýkora, Stals, Lapšanský – Kasík (A), Makovský, Drábek, Mlynarovič, Vaic – Fabian, Kurali, Paločko, Paukovček, Kroták (C) – Gaborčík, Jáchym, Gápa, Belluš, Štauch
    Tréner: Milan Jančuška

Rozhodca: Lauff – Rovenský, Smerek.

Dobrý deň z Piešťan.

Tradičné nedeľné kolo je tu a do Piešťan zavíta hosť zďaleka – hokejisti Popradu. Havaran teda privíta Kamzíka.

Piešťany majú momentálne azda najlepšiu formu od začiatku súťaže, ktorý sa im moc nepodaril. Zdá sa však, že si hráči vstúpili do seba a začínajú predvádzať výkony na aké si piešťanský divák zvykol v nováčikovskej sezóne. Z posledných 6 zápasov vyhrali 5, prehru si pripísali iba so Skalicou (1:2), v pohľadnom zápase, v ktorom Havrani horší neboli. V piatok si určite Piešťanci zdvihli sebavedomie, keď na ľade majstra zo Zvolena vyučovali (oslabených) domácich po výsledku 5:1, dva zásahy si pripísal syn prezidenta klubu – Patrik Lušňák. Dobrú pohodu si budú snažiť ešte vylepšiť oskalpovaním Kamzíkov. Najproduktívnejším hráčom Piešťan je Marek Bartánus (8+9).

6. ŠHK 37 Piešťany 25 9 11 64:58 37b

HK Poprad
    Zverenci Milana Jančušku sa aktuálne nachádzajú na peknom štvrtom mieste, keď nazbierali už 41 bodov. V prípade prehry by sa im však Piešťany priblížili na rozdiel bodu a tak aj Popradčania majú o čo hrať. Forma z posledných 6 kôl je kolísavá, keď si Kamzíci pripísali tri výhry a tri prehry. V piatok zdolali mladý tím Trenčína 5:4 po predĺžení, keď ešte minútu pred koncom prehrávali 3:4. Lídrom produktivity je nestarnúca legenda popradského tímu Arne Kroták (13+12)

4. HK Poprad 25 11 9 79:72 41b

Prognóza
    Štatistika by napovedala, že Popradčania sú favoritom, nakoľko dokázali v tomto ročníku Piešťany zdolať v oboch vzájomných zápasoch. V 6. kole zvíťazili v Piešťanoch 2:1, keď vyťažili naozaj z minima maximum, v 15. kole si poradili doma 6:4, najmä zásluhou 5 gólového uragánu z prvej tretiny, keď už v 13. minúte vyhnali z bránky brankára Tomeka. Piešťany teda majú súperovi čo vracať a divák azda uvidí dobrý hokej.

Kto teda môže, nech ide na štadión, kto nie, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 29. Melichárek (Nemec, Bučka), 38. Holovič (Stupka), 39. Bartánus (Ručkay, Peško) – 27. Lapšanský (Sýkora)

Rozhodca: Lauff – Rovenský, Smerek