Toronto – Nashville 2:4 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.) | Boston – St. Louis 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Carolina 4:3 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:6 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
Arizona – Colorado 3:4 (po pr.) | Edmonton – Florida 4:1 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 1:2 (po pr.)

Patrik Eliáš (NJD): 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:48
    Marek Židlický (NJD): 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:25 (07:20:46)

Hvězdy utkání

1. Cory Schneider (NJD): 34 zákroků, 1 obdržená branka
    2. Anže Kopitar (LAK): 0+1
    3. Matt Frattin (LAK): 0+0

Dnešní utkání mezi domácím Los Angeles Kings a hosty z New Jersey Devils je u konce a o výhře hostů nakonec rozhodla česká hvězda Jaromír Jágr, který ve 3. minutě prodloužení překonal Scrivense a získal tak pro Devils bod navíc. Utkání končí výsledkem 1:2. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.

62:30
    Devils právě vstřelili branku!
    Marek Židlický našel na mezikruží JAROMÍRA JÁGRA, který si puk potáhl a do odkryté branky vsítil rozhodující gól. Asistence: Marek Židlický, Dainius Zubrus.

62:17
    Hraje se 4 na 4.

61:55
    Na druhé straně se vydali do protiútoky hráči King, ovšem pro změnu Schneider výborně zasáhl.

61:18
    Eliáš přejel útočnou modrou a na středu krásně našel Greena, jehož střelu Scrivens vyráží.

60:32
    Zakázané uvolnění hostí. Hraje se 3 na 3.

60:17
    Jaromír Jágr je potrestán 2 minutami za držení, ovšem také jeho protivník Dustin Brown dostává menší trest za nafilmovaný pád.

60:01

Ve třetí třetině jsme byli svědky dvou rychlých branek. Nejprve ve 46. minutě dal vedení hostům svou přesnou trefou Ryan Carter a o 65 vteřin později vyrovnal z rychlého protiútoku Williams. Stav utkání po třetí třetině je tak 1:1 a uvidíme prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Jágr drží puk za bránou a rozehrává na modrou čáru.

58:27
    Hraje se před Scrivensem, který ovšem zatím není v ohrožení. Domácí obránci drží hosty u mentinelu.

57:26
    Postavení mimo hru Kings.

56:33
    Hra se znovu velmi rychle přesouvá ze strany na stranu.

54:01
    Los Angeles pod tlakem nakonec dokázali dostat puk ze třetiny a uklidnit celou situaci.

54:00

52:37
    Domácí se úspěšně brání a teď vyhazují kotouč přes všechny čáry.

52:00
    Jarret Stoll dostává menší trest za držení a hosté si zahrají přesilovou hru.

51:47

50:55

50:05
    Menší potyčka u střídačky domácích, ovšem už je celá situace uklidněna.

49:14
    Hraje se teď velmi rychlý hokej ze strany na stranu. Oba brankáři musí být v pohotovosti.

46:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí se po rychlém protiútoku dostali do přečíslení 2 na 1, které JUSTIN WILLIAMS vyřešil přesnou střelou mezi Scheniderovi betony a skóre je znovu vyrovnané. Asistence: Anže Kopitar, Dustin Brown.

46:43
    Hosté kombinují v útočné třetině.

46:25

45:52
    Hosté se ujímají vedení po přesné střele RYANA CARTERA. Asistence: Michael Ryder, Stephen Gionta.

45:13
    Hráči Los Angeles mají i nadále puk v útočné třetině, ovšem k ohrožení Schneidera to zatím nevede.

44:01
    Hosté ubránili dnes již páté oslabení.

43:44

43:05
    New Jersey se zatím v oslabení výborně brání.

41:44
    Ryan Carter dostává 2 minuty za hrubost. Přesilová hra pro domácí.

40:35
    Williams jako první ve třetí třetině prověřuje Schneidera.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:26.

Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli a i tentokrát měli více ze hry domácí hráči, ačkoli hráči Devils hrozili nebezpečnými protiútoky. Po dvou třetinách je tak stav stále bezbrankový 0:0.

37:12
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, ovšem po pohledné kombinaci následovala nepřesná střela.

36:22
    Jágrova formace získala útočnou třetinu, ale vzápětí o puk přišla.

35:56

35:56
    Schneider si připisuje další zákrok proti tvrdé střele od modré čáry.

35:52

34:58
    Domácí pokus o střelu nevyšel a Devils vyhazují kotouč ze třetiny.

33:52
    Jaromír Jágr dostává menší trest za podražení.

33:27
    Chybná rozehrávka New Jersey, ovšem hosté již postupují dopředu.

32:16
    Většinu času se hraje před Scheniderem, který ovšem není nucem zasahovat.

27:24
    Amdy Greene dostává 2 minuty za hákování a domácí si zahrají v početní převaze.

25:53
    Také Eliášův pokus domácí brankář lapil.

25:11
    Hosté zamkli Kings v jejich třetině. Židlického střelu Scrivens chytá.

24:08
    Postavení mimo hru Devils.

23:36
    Eliášova formace dokázala vybojovat útočnou třetinu.

22:55
    Brownova další střela. Domácí pokračují ve veliké aktivitě.

21:40
    Hraje se ve středním pásmu.

20:55
    Toffoli a po něm King prověřili Schneidera.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:35.

V první třetině jsme branku neviděli. Aktivnějším mužstvem byli domácí hráči, kteří měli několik dobrých příležitostí zejména v přesilové hře a ta vůbec největší přišla 2 minuty před koncem, kdy Lewis nedokázal proměnit svůj brejk. Po první části je tak stav nerozhodný 0:0.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:02
    Po veliké chybě obránce hostí na útočné modré se dostal do samostatného úniku Lewis, ale ani on, ani Greene, který ještě dorážel odražený kotouč nedokázali překonat vynikajícího Schneidera.

17:23
    Devils se ocitli pod tlakem, ale už dokázali posunout puk do středního pásma.

15:56
    Schneider si připisuje další zákrok proti střele Doughtyho.

15:07
    Ihned po vhazování jsme viděli pěstní souboj mezi Carcillem a Janssenem.

15:05

13:59
    Tvrdá střela od modré čáry a další Schneidrův zákrok.

13:02
    Několik střeleckých pokusů Kings, které řeší Schneider. Vhazovat se bude po pravici brankáře hostí.

12:35

12:35
    Po úniku domácího hráče si počínal nedovoleně Andy Greene, který dostává 2 minuty za podražení a početný výhodu si tak vyzkouší také domácí.

11:57
    Znovu se hraje velmi dlouho bez přerušení.

10:54

10:46
    Další Schneiderův zákrok. Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.

09:30
    Los Angeles se osvobozuje.

09:06
    Ovšem po rychlém brejku Kings musel zasahovat Shneider.

08:54
    První menší trest v dnešním utkání dostává Drew Daughty za nedovolené bránění a uvidíme početní převahu hostů.

08:03
    Vhazovat se bude v pásmu domácího mužstva.

07:59

06:40
    Frattin opakovaně prověřil Schneidera.

05:50
    Závar před Schneiderem, který končí menší potyčkou obou mužstev.

05:38

04:58
    A okamžitý přesun na druhou stranu. Hraje ve v rychlém tempu a téměř se nepřerušuje.

04:19
    Hráči New Jersey už se ovšem osvobodili a sami teď kombinují před Scrivensem.

03:24
    Kings zamkli hosty v jejich třetině. Schneider zatím zasahoval pouze proti střele Mitchella.

02:26
    Postavení mimo hru hostí.

01:15
    Další střela domácích, ovšem Schneider teď zasahovat nemusel.

00:37
    Kopitar jako první prověřil Schneidera.

00:01

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Wiliams – King, M. Richards, Toffoli – Carcillo, Stoll, Frattin – Pearson, Vey, Lewis.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Židlický, Gelinas, Larsson, Fayne, Harrold – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Henrique, Ryder – Tedenby, Loktjonov, Bernier – Carter, Gionta, Janssen..

Češi na ledě

V domácích barvách nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti. Ovšem za New Jersey nastupují známá česká jména Rostislav Olesz, Marek Židlický, Patrik Eliáš a samozřejmě nejzvučnější jméno Jaromír Jágr.

Posledních 5 vzájemných utkání

New Jersey Devils – Los Angeles Kings 0:2
    Los Angeles Kings – New Jersey Devils 6:1
    New Jersey Devils – Los Angeles Kings 2:1
    Los Angeles Kings – New Jersey Devils 1:3
    Los Angeles Kings – New Jersey Devils 4:0

Také Ďáblové mají lepší část sezóny. Z posledních 5 utkání pouze jedinkrát prohráli, ovšem právě se svým dnešním soupeřem z Los Angeles, který zvítězil na ledě New Jersey poměrem 2:0 a Devils by tak rádi v odvetě uspěli. Hosté mají odehráno 21 zápasů v letošní sezóně a stejný počet získaných bodů, což je řadí na průběžné 8. místo tabulky Východní konference.

Domácí mužstvo se zatím drží ve středu tabulky. Po 22 zápasech mají na svém kontě 31 bodů, což stačí na aktuální 7. příčku Západní konference. Kings mají vynikající sérii. Z posledních 7 utkání ztratili bod pouze za prohru v Buffalu po samostatných nájezdech, jinak vždy vyhráli v základní hrací době.

Dobré ráno, dnešní utkání kanadsko-americké NHL nás zavádí na stadion mužstva Los Angeles Kings, kam zavítají hosté z New Jersey Devils. Zápas začíná krátce po půl páté ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dušan Šitner

Góly a asistencie: 47. Williams (Kopitar, Brown) – 46. Carter (Ryder, Gionta), 63. Jágr (Židlický, Zubrus)

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Williams – King, M. Richards, Toffoli – Carcillo, Stoll, Frattin – Pearson, Vey, Lewis.

Rozhodca: Dwyer, Kozari – Nelson, Rody

Diváci: 18118