S. Moskva – Zenit 4:2 (kon.) | Perm – Machačkala 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Groznyj 4:1 (kon.)
Kazaň – FK Krasnodar 0:1 (kon.) | Kubaň Krasnodar – N.Novgorod 4:0 (kon.)
FK Kubaň Krasnodar
4:0 (3:0)
FC Volga Nižný Novgorod
cz Nedeľa 10.11.2013, 17:15 • Kubaň Stadion, Krasnodar. • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Ještě jednou přeji dobrý den při sledování šestnáctého kola ruské Premier Ligy, ve kterém se na hřišti Kubaně Krasnodar představí Volga Nižnij Novgorod.

Po patnácti kolech patří Kubani Krasnodar v tabulce Ruské Premier Ligy osmá pozice. V dosavadním průběhu nasbíral Krasnodar v patnácti zápasech celkem dvacet bodů, když má naprosto vyrovnanou bilanci výher, remíz a proher – má totiž od každého pět těchto možných konečných výsledků zápasu.

Dohromady to dává celkem 20 bodů při skóre 19:20.

V posledních pěti zápasech získal Krasnodar celkem 7 bodů za dvě výhry, remízu a dvě prohry.

FK Volga Nižnij Novgorod je na tom v tabulce pouze o tiř body hůře, přesto se nachází o pět pozic níže než její dnešní soupeř. Pozice od osmé Kubańe po dvanáctý Nižnyj Novgorod je totiž velmi našlapaná. Dnešní zápas tak bude jednoznačně zápasem o šest bodů.

Volga Nižnij Novgorod zatím nasbírala 17 bodů za 5 výher, dvě remízy a osm proher. Skóre tohoto klubu je 15:25.

Z posledních pěti kol si Novgorod připsal sedm bodů při stejné bilanci jako Krasnodar – 2 výhry, remíza a 2 porážky.

Nejlepší střelci Kubaně – Balde s Bucurem, mají na svém kontě pět gólů. Oproti tomu nejlepší střelec Novgorodu, francouzský fotbalista Cissé, rozvlnil síť soupeřů třikrát.

Vzájemná bilance dnešních soupeřů je následující:

5 výher Kubaně Krasnodar,
    jedna remíza
    1 výhra Volgy Nižnij Novgorod.

FK Kubaň Krasnodar: Beljonov – Žavnerčik, Dealbert, Reame, Kozlov – Kaboré, Fidler, Bucur, Popov, Ignaťjev – Baldé. Trenér: Viktor Gončarenko.
    Náhradníci: Bajčora, Lobkarjov, Bugajov, Melgarejo, Sosnin, Bueno, Cissé, Tlisov, Urena.

FK Volga Nižnij Novgorod: Parejko – Rodić, Kowalczyk, Kolodin, Leandro – Aldonin, Putsila, Bibilov, Karjaka, Šelton – Danilenko. Trenér: Jurij Kalitvincev.
    Náhradníci: Komarov, Buljkin, Mukendi, Rapotan, Dvorneković, Koncedalov, Syčev, Šulenin, Poljanin, Bordian..

Ruská hymna dohrála, zápas za chvíli začne.

1

1
    Po pár minutách zápasu už byli v šanci domácí. Po centru Fidlera v malém vápně zakončoval Baldé, ale Pareiko nemusel zasahovat, pokus domácích šel vedle.

2
    Také Volga se osměluje. Zhruba deset metrů od vápna se ke střele dostal Karjaka, ale jeho ránu zblokovala obrana domácích na roh.

4
    Po rohu Karjaky se k hlavičce dostal Kolodin, ale mířil vysoko nad branku Beljonova.

5
    Baldé si pořádně naskočil na Aldonina a může být rád, že nedostal hned zkraje zápasu žlutou kartu, protože záložníka hostů nabral pořádně.

6
    O další střelu se pokoušel Karjaka, který je zatím velmi aktivní, ale stejně jako před malou chvílí, i nyní byl jeho pokus zblokován.

7
    A aby toho nebylo málo, Beljonov v krátkém časovém sledu nyní zblokoval i další střelu domácích, nyní se k ohrožení branky nedostal pokus Bibilova. Bude se kopat roh.

8
    Z rohu nezapršelo, naopak krátce po této standardní situaci se dopustil faulu hostující záložník Andrej Karjaka.

8
    A Andrej Karjaka si za faul na útočníka hostů Baldého připisuje první žlutou kartu dnešního zápasu.

9
    Evidujeme také první ofsajd zápasu, načapán v něm byl útočník Volgy Nižnij Novgorod Danilenko.

10
    První přímá střela na branku přichází po deseti minutách. Ránu domácího záložníka Bucura ale Parejko kryje.

11
    Kubaň Krasnodar zatím hraje lépe, pokus Vladislava Ignatěva nyní míří vedle.

12
    Krasnodar právě vstřelil branku!

Po dvou střelách během krátkého časového rozmezí už je Kubaň Krasnodar úspěšný. Po centru Fidlera rosazuje se jediný čistokrevný domácí útočník v sestavě kouče Gončarenka, IBRAHIMA BALDÉ. Asistence: Artem Fidler.

13
    Volga se snažila rychle odpovědět, ale pokus Karjaky byl opět zblokován.

15
    Na konci patnácté minuty odkopává míč od své branky Parejko a jeho spoluhráči vybojovali v hlavičkovém souboji na půli míč.

16
    Volgograd nyní obléhá vápno Krasnodaru, ale Leandro dostal od svého spoluhráče přihrávku "a la špek" a domácí jsou tak zase u míče.

17
    Ne však na dlouho, Popov nezpracoval dlouhou přihrávku a míč má zase Volga.

17
    Hosté se pokusili o dlouhý nákop na útočníka Danilenka, ale ten měl k míči příliš daleko.

17
    Biblov se dopustil faulu a u míče tak nadále zůstane Krasnodar.

18
    Kvůli blíže nespecifikovaným problémům dochází k prvnímu střídání Volgogradu. Ze hřiště odchází Šelton a nahrazuje jej Koncedalov.

19
    Domácí chvilku obléhali velké vápno Novgorodu, až se o finální centr na Baldého pokusil Popov, ale střelec zatím jediného gólu zápasu si míč nezpracoval

20
    Zhruba 25 metrů před vápnem se faulu na domácího záložníka Popova dopustil Kowalczyk.

20
    K rozehrání přímého volného kopu z nebezpečné vzdálenosti se staví Popov.

20
    Jenže přímý volný kop se ruskému záložníkovi vůbec nepovedl, trefil pouze zeď. Bude se kopat roh.

21
    Ani po rohu nenastalo žádné přímé ohrožení branky Parejka.

25
    Další faul z nepříjemné vzdálenosti. Nyní se hrubé taktické chyby dopustil Kowalczyk a k přímému volnému kopu zhruba z 27 metrů se opět staví Popov.

26
    Za svůj faul si ještě Marcin Kowalczyk vykoledoval žlutou kartu.

27

IVELIN POPOV se nenechal odradit předchozím špatným rozehráním přímého volného kopu z podobné vzdálenosti. Znovu se postavil k míči a nyní již nedává Parejkovi v brance hostů šanci.

27
    Krasnodar je na koni, nyní se o ránu zhruba z třiceti metrů pokusil Fidler, ale jeho pokus byl zblokován.

29
    Stejný hráč se nyní dopustil faulu, u míče bude po dlouhé době Volga Nižnij Novgorod.

31
    Pokus hostů o vysunutí útočníka Artema Danilenka se zdařil jen do té doby, než byl odmáván a následně i odpískán ofsajd útočníka Volgy.

32
    Na druhé straně byl přistižen v ofsajdu Ibrahima Baldé.

33
    Volga se opět snažila s nepříznivým stavem něco udělat. Po kombinaci se k míči dostal Danilenko, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče a Beljonov nemusel zasahovat.

34
    Stejně dopadl na druhé straně střelecký pokus Ignatěva. Vypadá to, že hráči obou týmů v tutu chvíli mají hodně hodně vychýlenou mušku.

35
    Na své útočné půli kombinuje Krasnodar a snaží se najít skulinku v obraně hostů.

35
    A málem se to domácím podařilo, když se na vápně uvolňoval Baldé, ale na poslední chvíli mu ukopl míč z nohy Kolodin.

36
    Zhruba na středu obranné poloviny Novgorodu do sebe skluzem při souboji o míč zajeli domácí Ignatěv a hostující Shelton, nakonec se píská faul domácího záložníka a hosté si tak budou moct na chvíli oddechnout.

37
    Další odpískaný faul a znovu u toho byl Ingatěv, který nyní nedovoleně zastavil Rodiće.

39
    Útočné snažení Novgorodu končí ofsajdem, ve kterém byl nachytán jeden z hostujícíc hráčů.

40

Dlouho jsme neviděli žádnou velkou šanci, až udeřilo a opět se z branky radují domácí. Baldé si kousek za půlkou zpracoval míč a naprosto skvěle vysunul míčem do běhu VLADIMIRA IGNATĚVA. Ten si míč zpracoval jak se sluší a patří, popoběhl s ním k velkému vápnu a odtud křižnou střelou nedává Parejkovi šanci. Asistence: Ibrahima Baldé.

42
    Po faulu Bucura na Danilenka zůstanou hosté u míče.

42
    Krátce na to jej ale opět ztrácejí a mohou být rádi, že centrovaný míč nyní byl příliš dlouhý a nenašel Baldého.

43
    Odkop Parejka zachytili na středu hřiště domácí hráči a už se opět ženou do útoku. Nakonec vybojovali alespoň rohový kop.

44
    Obrana hostů jej odvrátila jen k Ignatěvovi, který sice neodcentroval, ale bude na pravé straně před velkým vápnem vzahovat aut.

45
    Žavnerčik nacentroval do vápna a obránci domácích měli co dělat, aby uklidili míč alespoň na roh.

45
    Po rohu se k hlavičce na penaltovém puntíku propracoval Bucur, ale ve velké šanci mířil vedle.

45+1
    Prnví žlutá karta pro domácí. Na půli hřiště zajel naprosto nesmyslně do Karjaky domácí záložník Kaboré a výsledkem jeho zákroku je žlutý kartonek.

V prvním poločase jsme viděli převahu domácích, kteří jsou lepším týmem a po zásluze vstřelili tři góly. Nikdo by se asi nemohl divit, kdyby hostující gólman Parejko lovil míč ze sítě víckrát. Uvidíme, jestli druhý poločas, který začne přibližně v 18:20, přinese z pohledu Volgy zlepšení nebo si Kubań bez problémů uhlídá svůj třígólový náskok.

Střely: 11-6.
    Střely na branku: 4-0.
    Držení míče: 55% – 45%.

46

46
    Krasnodar nachystal do druhého poločasu jednu změnu. Ze hřiště odchází obránce Žavnerčik a nahrazuje jej Melgarejo.

46
    První minuta druhého poločasu patří Novgorodu. O střelu z třiceti metrů se pokusil Karjaka. Když už konečně jeho pokus nebyl zblokován, tak mířil vedle.

47
    Po faulu Aldonina na Ignatěa budou hosté kopat přímý volný kop zhruba ze třiceti metrů.

48
    Přímý volný kop odvrátila obrana hostů na roh.

48
    Po rohu žádné vážnější ohrožení branky Parejky nenastalo.

49
    Další faul v zápase, nyní se více fauluje než kombinuje. Karjaka přejel Popova a u míče zůstane Kubaň.

52
    No tak tohle byl ale hodně odvážný skluz poblíž vápna, kterým se prezentoval domácí bek Rodić proti Ignatěvovi.

52
    Účel ale světí prostředky, bude se kopat do branky Novgorodu.

53
    Krasnodar kombinuje na polovině Novgorodu.

55
    Kaboré přistrčil míč Baldému, který je od svého prvního gólu při chuti. Útočník hostů zhruba 25 metrů od branky vypálil, ale střela mu nesedla. Byl příliš v záklonu a Parejka nemusel zasahovat.

56
    Při pokusu o vysunutí Baldého měl blíž k míči Parejka.

57
    Další dlouhý míč za obranu hostů, na který si naběhl Ignatěv. Opět se hosté prezentovali skluzem, tentokrát se po trávníku projel Rodić. Bude se kopat roh.

58
    Obrovské zmatky po rohu Krasnodaru před gólmanem Parejkou na malém vápně, které likviduje Kolodin nekompromisním odkopem míče.

58
    Druhé střídání Volgy Nižnij Novgorod a první nevynucené, Ze hřiště odchází útočník Danilenko, který měl dnes proti obráncům domácích jako jediný útočník v sestavě Volgy velmi těžkou práci. Nahradí jej Syčev.

60
    Opravdu si nejsem jistý, kdo z hráčů hostů nyní napřál zhruba pětadacet metrů od vápna ke střele. Tuším,že to byl Karjaka, míč pak vypadl Beljonovi z náručí a jen tak tak se k němu nedostal Syčev.

62
    Po faulu jednoho z domácích hráčů bude kopat přímý volný kop zhruba 27 metrů od branky Volga.

63
    Jenže Karjaka zahrál přímák naprosto tragicky a z protiútoku dal Popov nádhernou čtyřicetimetrovou přihrávku na Ignatěva. Ten z velkého vápna vystřelil, ale míč šel těsně vedle tyče Parejkovi branky.

64

Zdá se, že je rozhodnuto. Ignatěv sebral míč ve středu hřiště, přihrál ho Kaborému, který vystřelil. Odražený míč se dostal k IBRAHIMOVI BALDÉMU, který podruhé v dnešním zápase rozvlnil síť az gólmanem Parejkou.

66
    Volga se pokouší dát alespoň čestný gól a je nstěhována před brankou hostů.

67
    Jenže veškeré útočné snažení Novgorodu kazí faul Bibilova, za který dostává žlutou kartu.

68
    Další velká šance domácích. Po přihrávce Kaborého se řítil z levé strany na branku Parejky Ignatěv, ale místo přihrávky svým nabíhajícím spoluhráčům se rozhodl pro střelu a ta jde vedle.

72
    Druhé střídání Kubaně Krasnodar. Ze hřiště odešel Bucur a nahradil ho Bueno

73
    Ruská televize se zřejmě nemůže nabažit gólů domácích a opakuje všechny čtyři gólové akce Kubaně.

74
    Závěrečné střídání domácích. Ze hřiště odešel Dealbert, kterého nahrazuje Tlisov.

75
    Dnešnímu zápasu přihlíží přesně 7654 diváků.

77
    Po dalším nepřesném útoku hostů spěchají do přečíslení domácí.

77
    Kaboré kombinoval se svými spoluhráči a následně vrátil míč na velké vápno Baldému, který už už napřahoval k hattricku, ale do jeho pokusu vložil nohu jeden z beků Volgy a je to rohový kop.

77
    Po rohu Popova k ohrožení branky Parejka nedošlo.

78
    Dlouhý nákop na Baldého si pohlídala obrana Volgy.

79
    Rodić se pokusil nacentrovat dlouhý míč na Syčeva, ale u kulatého nesmyslu byl dříve Beljonov.

80
    Do posledních deseti minut řádné hrací doby vstupují s míčem na kopačkách fotbalisté Krasnodaru.

81
    Domácí, povzbuzeni čtyřgólovým vedením, kombinují chvíli na půce hostů a chvíli na své obranné polovině. Nižnij Novgorod se nemůže dostat k míči.

81
    Rodić si nebral servítky a pořádně teď zajel do Ignatěva.

83
    Na druhé straně zase přehnal souboj o míč Kaboré a fauloval Bibilova.

83
    Utkání se už opravdu dohrává, jak domácí, tak hosté si jsou vědomi, že je rozhodnuto.

84
    Dobrý obranný zákrok Kozlova, který odhlavičkoval centrovaný míč hostů přímo do rukavic Beljonova.

84
    A domácí hrají na své obranné polovině se soupeřem naprosto regulérní bago.

85
    Reame se nyní trošku diví, že rozhodčí odpískal u levé lajny jeho faul na Rodiće.

85
    Jenže hosté opět z protiútoku ztratili míč a je tu přečíslení domácích pět na tři.

86
    Závěrečnou finální přihrávku domácích na Ignatěva, který byl na malém vápně zcela volný, hasí Kolodin odkopem na roh.

86
    Míč po rohu Popova si naprosto klidně stáhl Parejko.

87
    V zárodnu je další rychlá akce Kubaně.

87
    Jenže vše končí po nepřesné přihrávce Popova.

88
    Ibrahima Baldé byl blízko hattricku, když si naskočil na centrovaný míč. Stopeři hostů Kolodin s Kowalczykem mu nechali dálnici prostoru, čímž byl Baldé zřejmě překvapen a z jasné pozice míří hodně vedle.

88
    Celým stadionem se nese skandování Baldé Baldé Baldé na počest dvougólového střelce dnešního večera.

89
    A Krasnodar opět kombinuje na polovině Volgy, které se dnešní zápas opravdu vůbec nevydařil.

89
    Fidler na velkém vápně krásně uvolnil Baldého, který si ale míč nezpracoval ideálně a Parejko jej vychytal. Míč se ale odrazil znovu k Fidlerovi, jehož střelu do napůl volné branky sráží hostující obrana na roh.

90
    Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty, což si myslím, že je při dosavadním průběhu až až.

90+1
    Zoufalý pokus Karjaky alespoň o čestný gól končí hodně hodně vedle.

90+2
    Na druhé straně se pokoušel prosadit se z dálky Baldé, ale jeho střela nebo spíše pokus o lob končí nad brankou.

90+2
    Kapitán hostů Karjaka opět kombinuje před vápnem.

90+2
    Koncedalov se uvolnil na pravé straně velkého vápna a přihrával na střed Karjakovi, který vystřelil, ale jeho pokus byl opět zblokován a Beljonova neohrozil.

Nutno říct, že druhý poločas byl hodně ovlivněn prvním. Pokud po 45 minutách vede jeden tým 3-0, hraje se mu ve druhé půli lehce – a to dnes Kubaň Krasnodar potvrdil. V 64. minutě přidal čtvrtý gól svého týmu – a svůj druhý v zápase – Ibrahima Baldé, čímž bylo definitivně rozhodnuto. Hosté se prakticky od té doby nezmohli na žádný výraznější odpor a mohou být rádi, že nedostali více branek.

Ode mne je to z šestnáctého kola ruské Premier Ligy vše. S konstatováním, že Kubaň Krasnodar si po výhře nad Volgou Nižnij Novgorod v poměru 4:0 upevňuje osmou pozici v tabulce se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (19:13:11)