Bergamo – Lazio 2:1 (kon.) | CFC Janov – Chievo 2:1 (kon.) | Hellas Verona – Parma 3:2 (kon.)
Livorno – Sampdoria 1:2 (kon.) | Fiorentina – Juventus 4:2 (kon.) | Sassuolo – Bologna 2:1 (kon.)
Turín – Inter 3:3 (kon.)
ACF Fiorentina
4:2 (0:2)
Juventus Turín
Nedeľa 20.10.2013, 15:00 • Stadium Artemio Franchi - Firenze • Talianska Seria A

Videli sme derby ako sa patrí z množstvom gólom a trochou nervozity. Dúfame, že si nájdete cestu k onlajnom aj v budúcnosti aj vďaka zápasom akým bol ten dnešný. Želám vám ešte peknú nedeľu. (17:03:52)

Kto by to bol povedal že v dnešnom zápase uvidíme až šesť gólov a po piatich rokoch výhru domácich fialiek proti slávnemu Juventusu? Prvý polčas nasvedčoval o výhre Juventusu a posune na druhé miesto avšak domáci strelec ROSSI bol proti. Naštartoval obrat a sám aj spečatil famózny obrat Fiorentiny.

90+3
    Pirlova prihrávka na Teveza len do ofsajdu. Viac toho už v dnešnom zápase neuvidíme.

90
    Nervózny záver zo strany hostí. Nepresné zakončenia a veľa faulov už zrejme góly neprinesú.

89
    Žltú kartu dostáva Bonucci (Juventus Turín).

87
    Žltú kartu dostáva Motta (Juventus Turín).

87
    Snahu o zníženie síce vidíme, ale nepresnými centrami a chybami zrejme Juve gól nevstrelí.

86
    Už už hrozil ďalší protiútok domácich, tento krát si už obrana Juventusu poradila, 5 gólov za jeden polčas by už bolo zrejme veľké sústo.

85
    Domáci strelec Rossi si vyslúžil standing ovation, šancu dostane Matos.

83
    Nevýrazného Padoina nahradil Motta.

83
    Juve sa bude ešte určite tlačiť pred Netovu bránu. Môžme očakávať ešte zaujímavé posledné minúty zápasu.

82
    Otvorenie obrany Juventusu využili nabudení hráči fialiek. Kto by to bol cez polčas povedal že dokážu prelomiť skvelú obranu Juve a streliť 4 góly!

81
    HATTRICK! Dnes najaktívnejší hráč Cuadrado spolu so strelcom gólu sa ocitli v prečíslení 2 na jedného. Chladnokrvné zakončenie a tri góly na svete!

79
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Asamoah, prichádza Giovinco.

78
    Nevídaný obrat! Domáci futbalisti zacítili šancu a hneď po vstrelení vyrovnávajúceho gólu strhávajú vedenie na svoju stranu! Prihrávku Rossiho na úplne úplne voľného JOAQUINA tento hráč aj využíva.

77
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Marchisio, prichádza Vidal.

76
    Neskutočná práca domáceho superstrelca ROSSIHO! Klučkou si obhodil Pogbu a strelou spoza pokutového územia vyrovnáva tento zápas!

75
    Hráčom domáceho celku neostáva nič iné len si posúvať loptu okolo obranného valu Juventusu. Nemajú takmer žiadny voľný priestor na rozohrávku.

73
    Po rohu Chiellini hlavičkoval vysoko nad.

72
    Hráči v múre zrazili priamy kop a bude z toho roh.

70
    Priamy kop vybojoval z dobrej pozície bojovnosťou Tevez. Opäť parketa pre exekútora Andreu Pirla.

69
    Pirlo pristrčil Cuadrada a dostáva žltú kartu.

68
    Fernandezova aktivita priniesla svoje ovocie. Odhodlal sa prejsť s loptou pomedzi troch hráčov Juve. Spadnúť bola asi najlepšia možnosť a žltú kartu za zákrok dostal Asamoah. Zobudili sa aj domáci fans a zápas dostáva opäť skvelý náboj.

65
    Gól z penalty dáva najlepší domáci strelec GIUSEPPE ROSSI!

65
    Žlutou kartu dostává Asamoah (Juventus Turín).

65
    Bola nariadená penalta pre domáci tím !

63
    Joaquinovu akciu zakončil Cuadrado strelou vysoko, vysoko nad.

62
    Asamoah sa prebil stredom, nahral si s Llorentem a vyslal strelu po zemi do stredu brány.

61
    Žiadny problém pre Buffona.

60
    Opäť aktívny Cuadrado vybojoval priamy kop pre Fiorentinu, pri lopte stoja traja hráči domácich. Zahrávať ho bude zrejme Fernandez.

58
    Priamy kop Pirla vytlačený Netom len na rohový kop pri ktorom sa prečinil Chiellini. Rozohráva sa od domácej brány.

57
    Zákrok Savića na Pogbu, aj keď trocha prifilmovaný, odcenený žltou kartou a priamy kop z dobrej pozície.

57
    Striedanie v tíme ACF Florencia: z ihriska odchádza Aquilani, prichádza Joaquin.

56
    Obraz hry podobný ako v prvom dejstve, lopta na kopačkách domácich ale bez šancí. Ďalšia prihrávka len do ofsajdu.

54
    Zatiaľ nevýrazný Llorente si vypýtal faul z ktorého vyústil priamy kop z dobrej pozície, Chielliniho hlavička len do náručia Neta.

53
    Marchisio si obhodil posledného obrancu a zoči-voči Netovi vyšiel naprázdno. Výborný zákrok domáceho brankára.

52
    Nepodarený center Valeru len za čiarou.

51
    Držanie lopty je síce na strane domácich ale výsledok sa nemení. Juventus sa snaží z každej šance vyťažiť maximum a to je rozdiel medzi súpermi.

49
    Po vzájomnom súboji Roncagliu a Llorenteho ostal druhý spomínaný ležať na zemi. Nebolo to však nič vážne a hrá sa ďalej.

48
    Aktívny Borja Valero v snahe niečo vymyslieť, lopta na kopačkách domáceho tímu.

47
    Hneď v úvode druhého dejstva snaha Juve o strelenie tretieho gólu. Strelu Asamoaha zblokoval obranca domácich a letela vysoko nad. To si však rozhodca nevšimol tak sa rozohrávalo len od domácej brány.

46
    Začal druhý polčas.

Máme za sebou prvé dejstvo ktoré bolo v réžií hostí z Turínu. Využité šance a stopercentná obrana, to je recept na zisk troch bodov. Tréner Fiorentiny bude musieť naordinovať lepšiu taktiku ak chce ešte pomýšlať na nejaké body. Druhý polčas začne približne za 15 minút.

Prvý polčas skončil.

45+3
    Snahu o zníženie zastavila opäť obrana Juve.

45+2
    Snaha Teveza ostala len za čiarou. Odkopávať sa bude od Netovej brány.

45+1
    Lopta sa pohybuje medzi obrancami Juventusu.

45
    Štvrtý rozhodca ukazuje že nadstavený čas je 3 minúty.

44
    Našťastie je všetko v poriadku a Andrea Pirlo je späť na ihrisku.

43
    Neprijemná grimasa na tvári Pirla! Dúfajme že je to len vyrazený dych. Neprijemná situácia. Na ihrisku je už aj lekár.

42
    Domáci začali otvárať obranu čo sa im vyplatilo pri druhom góle. Strela Rossiho úplne mimo. Juventus si už udrží tento stav do konca prvého polčasu.

41
    Veľká chyba domácej obrany ! Pogbovu prihrávku na Teveza v sklze zle odkopol domáci obranca a lopta pristála na nohe POGBU ktorý nemal problém streliť gól.

39
    Fiorentina sa snaží hneď o vyrovnávajúci gól. Obrana Juve je však veľké sústo pre útočníkov fialiek.

37
    Žltú kartu dostal ešte pred gólom Cuadrado (ACF Florencia), ktorý ju aj spôsobil.

37
    Juventus Turín dal gól! Gól strelil TEVEZ z penalty.

37
    Kopať ju bude sám Tevez.

36
    Bola nariadená penalta na Carlosa Teveza !

35
    Hra sa nám trocha zrýchlila čo sa páči aj divákom. Náznaky šancí na obidvoch stranách pribúdajú. Osobne si myslím že do konca prvého polčasu uvidíme gól !

34
    Obrana Juve nedala šancu skórovať domácim. Snahu Teveza o rýchly protiútok zastavila domáca skalopevná obrana.

33
    Priamy kop teraz pre domáci tím. Asamoah postrčil Cuardada a uvidíme nebezpečnú situáciu z kraja pokutového územia.

31
    Neto si vyskočil a opäť je lopta v moci domácich.

30
    Priamy kop z pravej strany pre Juve. Hlavičkári sú už v šestnástke.

29
    Asamoah potiahol loptu z ľavej strany, prihrávkou našiel Marchisia, ktorý strielal a vybojoval aspoň roh pre Juve.

28
    Volej Fernandeza len do Buffonovho náručia.

27
    Technicky vybavení hráči fialiek ako Valero a Cuadrado sa snažia niečo vymyslieť. Vždy však narazia na obrannú stenu Juventusu a je po akcii.

25
    Po centri Pogbu poslal Tevez loptu hlavou mimo brány.

24
    Loptu majú v moci čierno-bieli.

23
    Zrejme zranenie je dôvodom prvého dnešného striedania. Z ihriska odišiel AMBROSINI nahradí ho FERNANDEZ.

22
    Žltú kartu dostáva Barzagli za zákrok odzadu na Rossiho. (Juventus Turín).

21
    Lopta pobudla na kopáčkách domácich necelú minútu a k strele sa odhodlal Roncaglia. Tá však letela 3 metre vedľa pravej tyčky.

19
    Nepríjemný stret Cuadrada s Marchisiom. Záložník Fiorentiny si zakryl loptu a bol poslaný k zemi hráčom Juve. Rozhodca kartu nevytiahol.

18
    Strela od Téveza nenarobila Netovi najmenšie problémy, skôr taká malá domov.

17
    Cuadrado sa snažil založiť útok ale poslal prihrávku do ofsajdu Aquilanimu.

15
    Po nešetrnom zákroku na Bonucciho bol AQUILANI odmenený žltou kartou.

15
    Bohužiaľ trafil len múr a snahu o rýchly protiútok domácich zastavil sám Pirlo.

13
    Priamy kop z dobrej pozície pre Juventus. Pri loptu sa postavil Andrea Pirlo.

12
    Žltú kartu dostáva Carlos Tevez (Juventus Turín).

11
    Prvých 10 minút sa hrá takticky, divácky je tento zápas zatiaľ menej atraktívny.

10
    Buffon musel vybehnúť zo svojej svätyne a vyriešil túto situáciu bravúrne. Síce za cenu autu ale predsa.

8
    Futbal s veľkým množstvom nahrávok zatiaľ bez väčšej šance.

7
    Už to vyzeralo na sľubnú šancu pre Juve ale Llorente si pomohol pri prebíjaní smerom k bráne faulom.

5
    V prvých piatich minútach vidíme vyrovnané držanie lopty s drobnými prehreškami odmenenými faulom na obidvoch stranách.

5
    Po prihrávke od Llorenteho Tevéz dočahoval loptu, ale rýchlejší bol brankár Neto.

3
    Na zemi vidíme v nepríjemnej grimase útočníka domácich Rossiho. Dúfajme že to nie je nič vážne.

2
    Bez väčšej šance. Obrana si s ľahkým centrom poradila.

2
    Borja Varelo si vypýtal faul. Priamy kop pre Fiorentinu hneď v začiatku.

1
    Stretnutie práve začalo výkopom domáceho tímu.

Hráči nastupujú na hraciu plochu.

-4
    Mužstvá sú pripravené výjsť na ihrisko. Dnešný zápas povedie rozhodcovská trojica Nicola Rizzoli, Riccardo Di Fiore a Andrea Stefani. Všetko je pripravené na šláger talianskej Serie A.

ACF Florencia: Neto – Roncaglia, Gonzalo, Savic – Pasqual, Ambrosini, Pizarro, Aquilani, Borja Valero – Cuadrado, Rossi.
    Náhradníci: Alonso, Bakić, Compper, Fernandez, Iakovenko, Joaquin, Matos, Munua, Tomović, Vargas, Vecino, Wolski

Juventus Turín: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Padoin, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez, Llorente
    Náhradníci: Bouy, Caceres, De Ceglie, Giovinco, Isla, Motta, Ogbonna, Peluso, Rubinho, Storari, Vidal

Rozhodca: Nicola Rizzoli – Riccardo Di Fiore, Andrea Stefani.

Fiorentina nedokázala vyhrať nad Juventusom v lige od 2.3.2008! V ostatných 10-tich posledných zápasoch bol priebeh takýto : 5-krát výhra Juventusu a 5 remíz.
    Podarí sa Fiorentine prelomiť túto čiernu sériu ?

Juventus Turín – 3.miesto – 19 bodov

FORMA V LIGE : V – V – V – V – R

Tréner Antonio Conte je verný rozostaveniu 3-1-4-2, ktoré zdá sa, vyhovuje aj samotným hráčom. Ak chce tím udržať krok s AS Rím tak potrebuje 3 body. Predbehne tým Neapol a dostane sa na druhú priečku, ale nepredbiehajme. Na čierno-bielych čaká v stredu megašláger proti Realu Madrid, je možné že tréner nechá na lavičke odpočívať viaceré opory. Najlepším strelcom je len s tromi gólmi Carlos Tévez.

ZRANENIA: Vučinić, Pepe, Cacéres, Quagliarella, neistý štart Lichsteiner.

ZAUJÍMAVOSŤ: Hráč Arturo Vidal sa vrátil po reprezentačnej prestávke neskoro a čaká ho pokuta. Špekuluje sa aj o treste v podobe lavičky náhradníkov.

ACF Florencia – 6.miesto – 12 bodov

FORMA V LIGE : R – R – P – V – R

Forma nasvedčuje že domácim fialkám to v poslednej dobe moc nejde. Po skúške rôznych formácií sa zdá, že tréner Vincenzo Montella zvolí rozostavenie 3-5-2.
    Nepresvedčivé výkony podala v poslednej dobe dvojica útočníkov Matiás Fernandes a Joaquin Sanchéz. Ale ide o menšie derby tak tím bude určite nabudený a bude chcieť uchmatnúť všetky tri body pre domácimi fanúšikmi. Môže im k tomu pomôcť aj ich najlepší strelec Giuseppe Rossi, tretí v celkovom hodnotení s piatimi gólmi.

ZRANENIA: Mario Gómez, Ahmed Hegazy

Po dvojtýždňovej pauze ktorá bola venovaná reprezentačným kvalifikáciam, sme späť pri ligovom futbale. Konkrétne pri zápase talianskej Serie A v ktorej na seba narazia celky zvučných mien.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Matej Bako

Góly: 65. Rossi (pen.), 76. Rossi, 78. Joaquin, 81. Rossi – 37. Tevez (pen.), 41. Pogba

Karty:   15. Aquilani (ACF), 37. Cuadrado (ACF), 57. Savic (ACF) – 12. Tevez (JUV), 22. Barzagli (JUV), 65. Asamoah (JUV), 69. Pirlo (JUV), 87. Motta (JUV), 89. Bonucci (JUV)

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Gonzalo, Savic – Pasqual, Ambrosini, Pizarro, Aquilani, Borja Valero – Cuadrado, Rossi.

Rozhodca: Nicola Rizzoli – Riccardo Di Fiore, Andrea Stefani