Machačkala – S. Moskva 0:1 (kon.) | Rostov – Samara 1:2 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Kubaň Krasnodar 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:1 (0:0)
FK Kubaň Krasnodar
cz Nedeľa 20.10.2013, 16:00 • Rodina, Chimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji krásné nedělní odpoledne. Po reprezentační pauze Vás vítám u 13. kola ruské Premier League. Na svém hřišti Dinamo Moskva vyzve FK Kubaň Krasnodar. Úvodní hvizd je naplánován ve 16:00.

Hosté se nachází na 10. místě tabulky, když získali 14 bodů za 3 výhry, 5 remíz a 4 prohry. Své soupeře nešetřili a nasázeli jim 14 branek a pouze o dvě více (16) inkasovali.

Posledních 5 utkání:
    Kubaň – FK Rostov 2:2
    V. Novgorod - Kubaň 1:0
    Kubaň – Terek 3:1
    Kubaň – Amkar 0:3
    Lok. Moskva Kubaň 1:0

Nejlepší střelec: Ibrahim Baldé – 4 branky.

Dinamo Moskva

Domácí jsou favoritem utkání, neboť jsou na tom v tabulce lépe. Patří jim průběžná 7. příčka. Ve 12 utkáních nasbíral celek z Moskvy 20 bodů za 5 vítězství, 5 remíz a 2 porážky. Jeho brankový poměr je o 4 vstřelené góly pozitivní (20:16).

CSKA Moskva – Din. Moskva 0:2
    Din. Moskva – Samara 2:0
    Kazaň – Din. Moskva 2:2
    Din. Moskva – Lok. Moskva 1:3
    Ural – Din. Moskva 1:4

Nejlepší střelec: Andrej Voronin – 6 branek.

Vzájemné zápasy

V loňském ročníku se oba týmy utkaly dvakrát. Nejprve se hrálo na stadiónu Dinama a domácí prohráli 1:2. Odveta dopadla smírně 1:1.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím dnešního utkání je pan Sergej Lapočkin. Na pomezí mu budou asistovat pánové Vjačeslav Semjonov a Alexej Charlamov.

Dinamo Moskva: Šunin – Wilkshire, Granat, Douglas, Lomić, Ionov, Děnisov, Noboa, Dzsudzsak, Voronin, Kokorin. Trenér: Petrescu.

Náhradníci: Berezovskij, Gabulov, Rotenberg, Čičerin, Fernandez, Florescu, Zobnin, Jusupov, Kasajev, Kuranyi, Smolov, Djadjun.

FK Kubaň Krasnodar: Belenov – Dealbert, Xandao, Fidler, Melgarejo, Žavnerčik, Popov, Tlisov, Chubulov, Bucur, Baldé. Trenér: Gančarenko.

Náhradníci: Bajčora, Karjukin, Armas, Bugajev, Corajev, Sosnin, Ignatěv, Urena, Bueno, Cissé.

Rozhodčí: Lapočkin – Semjonov, Charlamov.

1

1
    Domácí začali náporem, ale Krasnodar odolal.

2
    Nepřesná přihrávka na Voronina, domácí však u míče zůstanou budou vhazovat aut.

3
    Domácí ještě nepustili svého soupeře k míči.

3
    Až teď bude Kubaň odkopávat od vlastní branky.

4
    Baldé sice vyhrál hlavičkový souboj, ale Bucur míč ihned ztratil.

4
    Dlouhý nákop Belenova musí odhlavičkovávat domácí obrana.

6
    Přímý kop Krasnodaru štípl Šunina do rukavic, míč se odráží až za šestnáctku.

6
    Odtud putuje míč až na polovinu Krasnodaru.

7
    Belenov musel na zem, když se po pravé straně prodral Kokorin.

8
    Po delší odmlce se k míči dostali domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.

9
    Znovu přímý kop z dobré pozice pro Krasnodar.

10
    Šunin jej chtěl zkontrolovat, ale dotkl se jej, proto budou hosté kopat rohový kop.

11
    Dinamo se dostalo před šestnáctku hostí, ale už ne ke střele.

12
    Kubaň kontruje rovněž pouze k velkému vápnu.

12
    Oba týmy si vyzkoušely hru do otevřených obran, ale ani jednomu se nepovedlo vystřelit.

13
    Šunin s jednoduchou střelou Žavnerčika.

14
    Druhý roh hostů, jenže byl na krátko rozehraný a k ohrožení branky Šunina nedošlo.

15
    Domácí Dinamo rozvíjelo slibnou akci, kolmice směřovala na nabíhajícího Voronina, ale nepřesně.

16
    Domácí stopér ztrácí míč v zámezí. Baldé spěchá, aby využil situace a rychle vhazuje.

17
    Baldé si na ose hřiště před velkým vápnem Dinama zpracoval míč, předávka byla pouze domácím hráčům.

18
    Melgarejo nepřešel přes Ionova, ale jen díky nedovolenému zákroku domácího hráče.

19
    Následná standardní situace nedolétla ani do pokutového území.

20
    Lomić sprintoval za dlouhým pasem, ale ten byl pro něj až příliš dlouhý. Vhazovat bude Krasnodar.

21
    Domácí neví co na napadání Kubaně hrát, jejich obrana se pouze zbavuje míčů dlouhými odkopy.

23
    Kokorin se už už dostával za Xandaa, ten jej o míč oloupil, domácí hráč jej následně fauloval.

24
    Hlavní sudí musí domlouvat Bucurovi, který šel za dlouhým míčem, ale netrefil jej, místo toho málem kopl zasahujícího Šunina.

25
    Domácí jsou v útoku bezradní, chybí jim finální přihrávka. Jejich snaha končí na hranici šestnáctky.

27
    Ani v dalším případě neuspěli, i když se snažili nejprve po levé straně, přenesením hry i po té pravé.

28
    Držení míče 51% – 49%.

28
    Baldé obtěžoval Granata, který málem zazmatkoval. Přihrávka na Šunina málem skončila na kopačce hostujícího útočníka.

29
    Baldé se provinil faulem, domácí rychle rozehráli, ale to neměli dělat, Voronin o míč přišel a Dinamo se tak musí bránit.

30
    Opět dlouhý míč na Kokorina, ale toho pokryl Dealbert, jenž hlavou poslal malou domů Belenovovi.

31
    Je za námi více jak 30 minut a branka stále nepadla. Více procentuálního držení míče mají domácí, ale hraje se především uprostřed hřiště.

32
    Dinamo získalo na polovici soupeře míč, který ihned koluje po obraně.

33
    A zahraje si i Šunin.

34
    Náznak první vážnější šance, Voronin se neprobil k zakončení, tak nahrál před vápno Noboaovi, který si míč připravil, ale ze záklonu trefil pouze ochozy.

35
    Na druhé straně se povedenou akcí prezentoval Popov, jeho pokus Šunin likvidovat nemusel.

36
    Kokorin připravil míč pro Děnisova, ten chtěl ještě připravit míč pro spoluhráče, ale nepředal přesně, hosté mohou vyvést míč až k půlící čáře.

38
    Odkop hostů od vlastní šestnáctky Baldého nenašel, zámezí ano.

39
    Popov centroval do vápna, míč propadl až k Chubulovovi, ten si jej pustil a to neměl dělat, neboť mu balón uskočil až na autové vhazování.

40
    Roh domácích, ze kterého pramení faul Douglase na Xandaa.

41
    Pokud v předchozích minutách byl Krasnodar přesnější v přihrávkách, tak teď se to o něm říct nedá, Baldé nenašel na pravé straně přesně svého spoluhráče.

42
    Lomić v souboji s Žavnerčikem. Oba padají na zem, podle mínění sudího fauloval hostující hráč.

43
    Dinamo kombinuje především okolo půlící čáry.

44
    Když už se konečně odhodlá k přechodu do útoku, tak centrovaný míč odvrátí hostující obrana do bezpečí.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu. U míče domácí.

Hlavní sudí nenastavil ani vteřinku. V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a to někdy s velkými nepřesnostmi. Opticky měli více ze hry domácí, ale podle skóre je zápas vyrovnaný. Uvidíme co přinese druhý poločas.

46
    Domácí se před Belenova nedostali, navíc se provinili faulem.

47
    O Kokorina se postaral Xandao, míč pro Belenova.

48
    Chubulov přišel na pravé straně domácí polovice o míč, vpřed mohl spěchat Noboa, jenže toho hostující hráč přidržel rukama, karta z toho není.

49
    Voroninovi ve středovém kruhu přišlápl jeden z hostujících hráčů kopačku. Dinamo bude zahrávat přímý volný kop.

50
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Rychlý kontr měl na svědomí Popov popotáhl míč téměř k šestnáctce, nadýchaným bochánkem za obranu našel nabíhajícího IBRAHIMA BALDÉHO, který nedal Šuninovi šanci.

52
    Domácí zatím nikam nespěchají, na vyrovnání mají ještě okolo 40 minut.

53
    Noboa se nemohl protlačit přes Melgareja k míči, proto hostujícího hráče povalil na zem, hlavní sudí mu odpískal nedovolený zákrok.

55
    Domácím se na kopačky vkrádá pomalu ale jistě nervozita. Tím přibývá i nepřesností na jejich straně.

56
    Dlouhé centry od půlící čáry na nabíhajícího Voronina či Kokorina jsou nepřesné.

57
    Melgarejo neprošel po pravé straně přes Wilkshira, hosté u míče zůstanou zásluhou vhazování.

58
    Domácí připravují první střídání.

58
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! K radosti domácího obecenstva dostal pas za obranu ANDREJ VORONIN, udělal kličku Belenovovi a z úhlu trefuje odkrytou branku.

60
    Avizované střídání je tu. Hřiště opouští Balázs Dzsudzsak, jeho místo zaujme Kevin Kuranyi.

62
    Domácí jsou gólem nabuzeni, Krasnodar se brání zuby nehty, střela Voronina byla tečována na roh.

63
    Domácí obracejí vývoj zápasu! Na rohový kop si naběhl VLADIMÍR GRANAT. Míč propadl až před něj a pro domácího obránce nebyl problém jej usměrnit do sítě.

65
    Melgarejo měl míč pod kontrolou, Voronin přišel do souboje pozdě a hostujícího hráče fauloval.

66
    Kuranyi po souboji padá, ale píšťalka sudího mlčí, hrajte se dál ukazuje.

67
    Hlavní sudí teď musí uklidňovat hostujícího trenéra, příště jej vykáže na tribunu.

68
    První napomínání utkání a hned červená karta! Arsen Chubulov bojoval o míč s Děnisovem, proti jeho hlavě použil nohu, hlavnímu sudímu se to zdálo zbytečné a tak vytáhl červený kartónek.

69
    Ibrahim Baldé měl k vyloučení ještě nějaké poznámky a tak vyvázl pouze se žlutou kartou.

71
    Domácí mohou v poklidu kontrolovat hru, už se nikam neženou.

72
    Baldého u středového kruhu srazil Granat.

73
    Kokorin táhl akci po levé straně, v šestnáctce zkoušel střílet, ač to mohlo vypadat i jako přihrávka na Kuranyiho, kterému k míči chyběl krok.

74
    Kevin Kuranyi je nejpilnějším zaměstnavatelem hostující obrany, teď jej zastavilo nepřesné vedení míče.

75
    Znovu v akci Kuranyi, tentokrát si s jeho pohybem poradil Dealbert.

77
    Domácí drží míč na svých kopačkách. Hosté jsou usazeni před vlastním pokutovým územím.

78
    Ze hřiště odchází Ivelin Popov, kterého nahrazuje Vladislav Ignatěv.

78
    Ibrahim Baldé pouští do hry Djibrila Cissého.

80
    Belenov se musel natáhnout po zklepnutí Kuranyiho.

83
    Lorenzo Melgarejo zezadu trefil Kokorina v pokutovém území. A bude se kopat penalta. Hostující hráč byl navíc odměněn žlutou kartou.

84
    Na penaltový puntík si míč postavil KEVIN KURANYI a nedal Belenovovi šanci.

85
    Alexej Ionov přepouští na poslední minuty místo na trávníku Fjodoru Smolovovi.

86
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Bucur, přichází Corajev.

87
    Corajev nepobyl na hřišti ani minutu a už se může jít sprchovat, hlavní sudí mu udělil červenou kartu.

88
    Alan Kasajev si zahraje poslední minuty místo Andreje Voronina.

90
    Běží poslední minuta druhého poločasu.

90+2
    Špatný odkop Belanova vystihl Kuranyi. S míčem se dostal do vápna, kde jej odkopem na roh odzbrojil Melgarejo.

90+2
    Z následného rohu domácí již nic nevytěžili.

Je za námi utkání 13. kola ruské nejvyšší soutěže mezi Dinamem Moskva a Kubaněm Krasnodar, v prvním poločase branka nepadla. Za to v tom druhém se děly věci. V 50. minutě se ujala hlavička Baldého. Za 8 minut se uvolnil Voronin a bylo srovnáno. Pak se po rohu prosadil Grant. V 68. minutě byl vyloučen hostující Chubulov a domácí přidali třetí branku. V 86. minutě na hřiště nastoupil Corajev a prakticky se šel sprchovat, když viděl rovněž červenou kartu. Domácí už další branky nepřidali.