Machačkala – S. Moskva 0:1 (kon.) | Rostov – Samara 1:2 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Kubaň Krasnodar 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 2:1 (kon.)
Anži Machačkala
0:1 (0:1)
Spartak Moskva
cz Nedeľa 20.10.2013, 11:30 • Anži Aréna, Kaspiyjsk • Ruská Premier Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (13:26:25)

Hosté dokázali ubránit vítězství 1:0, které jim zajistil jediný gól, jehož autorem je Movsisjan. Ten se prosadil ve 27. minuty a od té doby se již skóre neměnilo, což velice nelibě nesou domácí fotbalisté, jimž po závěrečném hvizdu "pochodují" nervy, tam byla i nějaká strkanice mezi hráči obou klubů, nic to ale nemění na tom, že Anži ztrácí další body a nad Anži Arénou se začínají smrákat druholigové mračna!

90+4
    Poslední vteřiny dnešního zápasu, domácí mohou ještě zaútočit.

90+2
    Protestující Abdulavov dostává žlutou kartu.

90+2
    Je z toho přímá střela, Pesjakovovi vypadl míč z rukou, ale i přes pád dokázal míč znovu chytit a udržet před brankovou čárou.

90+2
    Když navíc mají domácí výhodu volného kopu z dobré vzdálenosti od branky Spartaku.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty, šance pro Anži na vyrovnání stále žije.

90
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Jurado, přichází Özbiliz.

90
    Burmistrov zakončuje z levé strany, ale střela byla hodně lehká, Pesjakov vyráží.

89
    A naposledy chtějí střídat i hosté, z jejich pohledu je to jasně taktické střídání.

88
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Agalarov, přichází Sobolev.

88
    Domácí připravují poslední změnu v sestavě.

87
    Kombarov ztratil míč na své polovině, ale Solomatin špatně přihrál a domácí se nedostali do útoku.

86
    Carioca ale neprošel do vápna Anži a domácí mohou rozehrát.

85
    Grigalava rozehrává volný kop z pravé strany, na polovině soupeře.

84
    Odkop od branky Spartaku, Pesjakov žene své spoluhráče blíže k brance soupeře.

83
    Míč směřuje na levou stranu na Ješčenka, který ale ztrácí míč, hrát mohou hosté.

80
    Další žlutá karta, Segej Paršivljuk fauluje na půli soupeře.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka tohoto zápasu, hosté stále drží nejtěsnější vedení.

78
    Barrios zkouší přehlavičkovat obránce Anži, neúspěšně.

77
    I ze statistiky držení míče je zřejmé, že ve druhém poločase se domácí hodně "zvedli" – v průběhu prvního poločasu se číslo pohybovalo kolem 30%!

77
    Statistika držení míče: 41% : 59%.

76
    Insaurralde odkopává centr soupeře z pravé strany do bezpečí.

74
    Druhý poločas patří zatím jednoznačně domácímu týmu, ale chce to více klidu v zakončení.

73
    Tak konečně mohli domácí rozehrát, ale obrana Spartaku v pohodě odvrací.

72
    Ale rozhodčí přerušuje jeho rozehrání a má v ruce žlutou kartu. Tu nakonec vidí hostující Carioca.

71
    Domácí budou rozehrávat volný kop na půli soupeře.

69
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Traoré, přichází Abdulavov.

69
    Ofsajdem končí útok Anži, Pesjakov může vykopávat.

68
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Movsisjan, přichází Barrios.

67
    Tino Costa mohl potrestat nemohoucnost domácích, ale jeho střelecký pokus uvnitř vápna posílá míč vysoko nad branku.

66
    Zmar v koncovce domácích nyní jasně demonstroval Burmistrov, který uvnitř malého vápna netrefil poloodkrytou branku!

65
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Källström, přichází Carioca.

64
    Domácí se v pohodě ubránili a sami nyní mohou zaútočit.

63
    Hosté rozehrávají volný kop na půli Anži.

62
    Také lavička Spartaku připravuje střídání.

61
    Achmedov rozehraje volný kop z levé strany, na polovině soupeře. Míč letí do vápna, kde opět padá Traoré, není to faul.

60
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Gatagov, přichází Solomatin.

59
    A právě Traoré nyní vybojoval rohový kop pro Anži z levé strany.

58
    Traoré vhazuje na půli soupeře z levé strany.

57
    Tak nyní sledujeme spíše překopávanou, než pořádný fotbal, míč létá z jedné strany na druhou, bez zapojení zálohy.

56
    Až Grigalava razantně odkopává na půli Spartaku.

56
    Míč se ale hodně rychle vrací zpět na půli Anži.

55
    Ješčenko vhazuje z levé strany, na vlastní polovině, posílá míč na polovinu soupeře.

53
    Treoré padá v pokutovém území, Ivanov však ukazuje, že padl bez cizího zavinění, ano, v podstatě se pouze převalil před bránícího Paršivljuka, správné rozhodnutí.

52
    Další dobrá šance domácích, Gatagov pálí z hranice pokutového území, ale Pesjakov skvělým zákrokem chytá.

50
    Odkop od branky Spartaku, míč letí na polovinu Anži.

49
    Ve druhé půli hrají domácí po větru, který je velmi silný a zatím jim to pomáhá k územní převaze.

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 12:36 hodin.

Po prvním poločase vedou hosté na hřišti Machačkaly 1:0, když zatím jedinou branku zápasu vstřelil ve 27. minutě Movsisjan. Domácím se nedaří v koncovce a i proto svítí na jejich ukazateli skóre nula.

45+1
    Sudí Ivanov se rozhodl nastavit jednu minutu, do konce prvního poločasu tak zbývají poslední vteřiny.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta, domácí marně dobývají branku soupeře.

44
    Insurraulde nyní hodně dobrý v defenzivě, kde čistě odebral míč pronikajícímu Traorému.

43
    Dvě minuty zbývají do konce prvního poločasu, hosté aktivnější.

41
    Byť nyní faulují, provinil se Kombarov, který za faul na vlastní polovině dostal žlutou kartu.

41
    Probíhá již poslední pětiminutovka prvního poločasu a hosté stále vedou 1:0.

40
    Movsisjan se tlačí do koncovky, ale jeho snahu končí odmávaný a odpískaný ofsajd.

39
    Domácí se ubránili, přesto ještě hosté zůstali u míče.

38
    I Spartakovci nyní mají k dispozici rohový kop, rozehrají z pravé strany.

37
    Ne, domácí si neví rady v pokutovém území, Glušakov nyní dobře ubránil Gatagova.

37
    Byl to Makjejev, kterému tam domácí fotbalisté hodně zle vyčinili, každopádně domácí se z rohového kopu neprosadili.

36
    Rohový kop musí ale počkat, ve vápně leží jeden z bránících hráčů Spartaku a drží se za pravou stranu hlavy.

35
    Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté po zablokované střele Grigalavy.

35
    Z hlediště se ozývá pískot, Spartak kombinuje na půli soupeře.

34
    K míči se ale dostali domácí, kteří již spěchají do rychlého protiútoku, Gatagov byl ale v ofsajdu.

33
    Makjejev rozehrává volný kop na půli hřiště.

31
    Je za námi půl hodina hry, Anži prohrává 0:1 a ani tento zápas nevypadá vůbec nadějně pro poslední tým ruské ligy.

30
    Traoré dostává žlutou kartu za faul na Insaurraldeho ve středovém kruhu, proti němuž šel "šlapákem".

29
    Kombarov přihrává do vápna Anži z levé strany, ale Jurado se nedostal k míči.

28
    Pro Anži se tak ani dnešní utkání nezačíná vyvíjet dobře.

27
    Spartak právě vstřelil branku!
    JURA MOVSISJAN byl ve správný okamžik na správném místě a když se k němu odrazil míč na levou stranu, na hranici malého vápna, pohotově zakončil do prázdné brány a Spartak vede 1:0.

26
    Rozehrání rohového kopu se prodlužuje, nakonec míč letí na Jurada, ten ale prováhal nejlepší okamžik ke střele.

25
    Rohový kop pro Spartak, hosté rozehrají z pravé strany.

24
    Míč má Keržakov, který vykopává.

23
    Källström si zpracovává míč a připravuje na střelu, z nějakých pětadvaceti metr vypálil z pravé strany, ale to nebyla povedená střela.

22
    Kombarov fauluje Traorého, domácí rozehrávají na polovině soupeře.

21
    Míč mají ve své moci obránci Spartaku, kteří ho vrací až k Pesjakovovi. Ten vykopává na půli hřiště.

20
    Angbwa faulován na polovině Anži, domácí získávají míč.

19
    Povedená střela Sergeje Paršivljuka z pravé strany, míč prolétl zhruba metr vedle branky domácího týmu.

18
    Tak snad nyní se hosté konečně osvobodí.

17
    Ješčenko neprocpal míč na Traorého, přesto domácí zůstávají před pokutovým územím soupeře.

16
    Keržakov má nyní také možnost rozehrát, je to odkop od branky, míč letí na Gatagova, který ho nevybojoval, hrají hosté.

15
    Ale celá akce končí útočným faulem na Jurada, bude se odkopávat od branky.

15
    Je z toho nakonec rohový kop, domácí rozehrávají z pravé strany.

14
    Míč však končí na dobře postavené zdi, přesto domácí zůstávají u míče.

13
    Gatagov faulován před pokutovým územím Spartaku, dobrá standardní situace pro Anži.

11
    Navíc tam domácí faulují, Spartak bude moci rozehrát ze středového kruhu.

11
    Ale hosté odkopávají na půli soupeře, hlavně žádné komplikace.

10
    Anži na polovině Spartaku.

9
    Další střela hostů, tentokrát pálil Glušakov, ale to nebyl tak povedený pokus, jako u Jurada.

9
    Španěl ve službách Spartaku, Jurado, si našel cestu podél vápna Anži a z jeho hranice "protáhl" Keržakova.

8
    Hosté se ubránili a sami nyní budou vhazovat z levé strany, na vlastní polovině.

7
    Rohový kop pro Anži, před Burmistrovem tam jeden z obránců Spartaku odkopává.

5
    Míč však získává Grigalava, který postupuje po pravé straně směrem k brance soupeře.

4
    Hosté vhazují z levé strany, na polovině Anži.

2
    Pesjakov vykopává až na polovinu Anži, ale to je pouze odevzdaný míč.

1
    První centr domácích letí do vápna, ale míč získává obrana Spartaku.

1

-1
    Úvodní formality jsou za námi, utkání může začít.

-3
    Oba týmy již nastupují na hrací plochu.

Anži Machačkala: Keržakov – Angbwa, Chadžibekov, Grigalava, Jesčenko, Achmedov, Agalarov, Jucilei, Gatagov, Burmistrov, Traoré
    Náhradníci: Pomazan, Tagirbekov, Solomatin, Děmidov, Muhammad, Soboljov, Adeleje, Dženětov, Serděrov, Razak, Abdulavov

Spartak Moskva: Pesjakov – Paršivljuk, Insaurralde, Makjejev, Källström, McGeady, Jurado, Kombarov, Glušakov, Costa, Movsisjan
    Náhradníci: Carioca, Barrios, Özbiliz, Jakovlev, Suchý, Waris, Rebrov

Rozhodčí: Ivanov – Lebeděv, Stipidi.

Vítejte u onlajn přenosu utkání třináctého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí ANŽI MACHAČKALA přivítá SPARTAK MOSKVA. Utkání se odehraje v Anži Aréně v Kaspiyjsku a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Sergej Ivanov a asistenti Lebeděv se Stipidiem.

Velkým favoritem dnešního utkání jsou hosté. Spartak Moskva je po dvanácti zápasech na třetím místě, se stejným bodovým ziskem, jako má druhý Lokomotiv. Ten má také svůj zápas třináctého ligového kola teprve před sebou. Naproti tomu Anži Machačkala se potýká s krutým vystřízlivěním. Po "utáhnutí kohoutků" se Anži marně potýká s vlastní nemohoucností a aktuálně je poslední, když má na svém kontě pouze šest bodů za šest remíz. Ve dvanácti zápasech ještě Machačkala nevyhrála!